Aktuálně: 4 319 inzerátů190 587 diskuzních příspěvků17 960 uživatelů

Jak se vám venčí?

Ronja s motejlem (neregistrovaný) 09.10.2023, 08:11:12 xxx.xxx.119.6

Teda po dlouhý, dlouuuhý době mám pocit, že jsem spala skoro celou noc. Odpadli jsme všichni. Včera to bylo výživný.

Ráno nejdřív teplo, foukal teda pořádnej vítr, ale teplo. Pak najednou pokles na 7 a mrholení.

Návštěva u rodičů byla pracovně-žrací. Pracovní pro nás, žrací pro psa. Zahradničilo se, dělal se mošt. Pes dožral kočičí granule, zdrhal před kočkou, co se jí to nelíbilo. Švestky, zde ho chválím, neboť se nám to zvíře podařilo naučit počkat, než mu někdo vypreparuje pecku a vždycky po roce si to pamatuje. Pak požral drť z jablek. U sousedky , který jsem tu drť odnesla, dostal piškoty, říkám max. 2 - dostal malou hrst🙈. Utekl před bílou smrtí - jejich fenka - totální pako, vyskočí až na ramena.

Naši mají dvě kočky+jednoho návštěvního kocoura, na chytání myši v kuchyni je potřeba náš pes. To byla akce s velkým A. My ženský jsme se změnily v pištící pitomy, ani nevím proč, myslím, že to byla karatemyš. No dostal jí. Máma snad mohla v klidu spát.

Pak návštěva u kamarádů, pracovně-žrací. Pracovní pro nás, žrací pro psa. Psí granule, granule u koz, koňský mlsky, s Vendulkou - kříženkou se dělili o tvrdej chleba. “Nesnáším” ty lidi, to je vždycky jak psychoterapie, ještě horší. Chodím a votravuju, neviděli jste našeho psa? Kde jsou psi, co dělaj psi? Dostavám odpověd -  nech je, dyť jsou v pohodě. Zavírám jedno oko, zavírám druhý oko, dělám, že nevidím, neslyším, nemám obavy, házím se do zenu (falešnýho). 

 Pět šmouh je chvíli u slepic, u koz, na konci pastvy, na začátku pastvy, mezi balíkama, u kyblů s vodou, na konci pastvy…. Dovezli jsme si bobky a vajíčka.

 No ale přehnali jsme to, byl úplně padlej, ráno jen vyhodil bobek a šel dom, bude mít naordinovaný nicnedělání.

Změní se tohle s dalším psem? Myslím ty obavy, aby se něco nepo.. a co kdyby a…Nevím, proč to mám někdy v pohodě a někdy si musím do hlavy doslova vtloukat  “Nech ho žít”.

Pardon, za otravování, je to spíš takový řečnický.

Zrzavci
Zrzavci (3271 příspěvků) 09.10.2023, 08:27:39 xxx.xxx.226.6
Odpověď na příspěvek uživatele Kilian z 08.10.2023, 14:20:17

Milé družstvo Kelišovo,

já vám oběma velmi gratulíruju a hnedle včéra  večer, cestou z Hrombachu domů, jsem o tom vyprávěla muži svému , jak je to úžasný a on se u toho vyprávění hezky usmíval- tak to je taky gratulace, von nejni zrovna kynolók. Je to moc hezký vidět takovýhodle psejka, jak sbírá vocenění  a teď uplně nemyslim ešivá dajlimimedajli, ale to, co řekl rozhodčí. To je nejvíc. Víc, než body samotný.

Obrázek
keriton
keriton (521 příspěvků) 09.10.2023, 09:44:42 xxx.xxx.80.248
Odpověď na příspěvek uživatele Ronja s motejlem z 09.10.2023, 08:11:12

My měli včera venčení také pro psa žrací, navštívili jsme tchýni, a nějak mi to nesedlo. Zatímco v minulých případech si pes lehl a v klidu návštěvu prospal, tentokrát furt ne a ne dát pokoj a neustále chodil a žebral a dělal očička. Ona to ale vyvolala sama tchýně, neboť po dotázání, kolik mu může dát piškotů, zjistila, že jí došly piškoty a tudíž nemá, co mu dát. Což je pochopitelné, že v tu rána nastala naprostá tragédie a katastrofa mezinárodních rozměrů a hluboká deprese. Vymyslela jsem, že mu může dát pár oříšků, což taky udělala, ale vůbec ji to neuklidnilo a furt smutnila po těch piškotech. Nakonec si někdo vzpomněl, že v lednici je klobása, tak už jsem se jen snažila držet ústa a krok a říkala jsem si, že ty tři kolečka psa nezabijou, já ho taky někdy odměňuju točeňákem. Po zbytek návštěvy se opakovalo téma chybějících piškotů a že už mu nic nemůžou dát a jak to má chudák těžký.

No ale co tam ten pes dělal za divadlo, neustále panáčkoval nebo se roztomile mazlil, nebyl schopnej vypnout, a mně tvrdil, že povel “místo” dnes neplatí, ….. jsem byla rozhozená ještě cestou domů. Tak si slibuju, že příště to podchytím na začátku, budu asertivní, a pokud to nebude akceptováno, tak k nim budeme chodit bez psa.

Anet10
Anet10 (124 příspěvků) 09.10.2023, 10:09:48 xxx.xxx.220.104
Sarah01:

Je fakt krásná, takhle si představuju pěknýho NO. 👍

Nemáte fotku v postoji?


Opět velká gratulace Kelišovi a paničce ke složené zkoušce.

Sarah01, fotku v postoji nemám, vždycky, když ji fotíme, tak má odložení vleže nebo vsedě, to už celkem zvládá, postoj zatím neumí, nikdo ji to neučil, ale pokusím se nějak vyfotit, nevím, jak se zadaří.tak až vyfotím, pošlu. No, bude to komedie, chvíli nepostojí, je to pošus, jen naučit ji stát na česání byl zážitek. Vidíte, chtěla jsem fenku,protože je menší, skladnější, lepší na ovládání, než pes a vyrostla z toho kobyla. Před asi dvěma měsíci, když byla na vytržení toho mléčného zubu na veterině, vážila 34,5 kg v 8 měsících. Ale tlustá fakt není, má silné a asi těžké kosti. Je i vysoká, myslím, že 60 v kohoutku  má 

Zrzavci
Zrzavci (3271 příspěvků) 09.10.2023, 10:21:42 xxx.xxx.226.6
Odpověď na příspěvek uživatele Thielli z 08.10.2023, 16:36:57

Thielli - supr nápad a dotaz - holky na sobě mají každá celý ten tubus, nebo už tu rozstřiženou variantu? 

Mystíle, že fakt vystačím s jedním pro tři čokle? 

Ronja s motejlem (neregistrovaný) 09.10.2023, 10:45:19 xxx.xxx.119.6
Odpověď na příspěvek uživatele keriton z 09.10.2023, 09:44:42

Tak tchyně, na to je v hlavě speciální šuplíček a hned vedle něj další na sebeovládání. Někdy se schrastěj v jeden velkej bordel.

Před dávnými a davnými časy jsem vyhrožovala - planě teda, že taky budeme jezdit bez psa. To bylo v době výcvikové, výchovné, treninkové a z navštěv jsem odjížděla zralá na lahev prosecca a taky jsem si jí cestou koupila. Přežili jsme to ve zdraví všichni, i když tehdy mi ta cesta k tomu přišla nemožná.

Ad žrádlo, náš měl dlouho problémy s citlivým zažíváním, to musím říct, že se naučili respektovat, i když jsem taky poslouchala - chudáčku, takovou zlou paničku máš. Pak se ptali, teď může něco požrat, ale nesmí to být po kilech…i když včera to bylo napováženou, no mohla jsem zasáhnout, nezasáhla, zas si říkám, že může mít jednou za čas radost ze života.

Kilian
Kilian (1280 příspěvků) 09.10.2023, 11:56:52 xxx:xxx.7b8f:308f
Odpověď na příspěvek uživatele Zrzavci z 09.10.2023, 08:27:39

…Vy umíte vždycky tak hezky slovem pohladit (ale to tady všicí)…nedali medajli neb dali protokol o složené zkoušce a zápis do pracovní- výkonnostní knížky….ale máte pravdu, že mně slova rozhodčího potěšila   vice než ten ten kousek kovu na špagátu…a panu choti že se poroučím a děkuji..

Zrzavci
Zrzavci (3271 příspěvků) 09.10.2023, 12:01:42 xxx.xxx.226.6
Odpověď na příspěvek uživatele Kilian z 09.10.2023, 11:56:52

Já nejsem cvičákovací, zkouškovací. Zkoušku jsem se psem složila jedinou, na psím táboře, kam jsme jezdili za zábavou. Ze zábavy jsme skládali i tu zkoušku a možná proto jsem nebyla nervní a všechno supr klaplo. A víc než počet bodů a nějaký místo mě právě tehdy potěšila slova rozhodčí, když nás chválila za spolupráci a za velmi tichý povelování - dávala nás za příklad paní s RTW která na nebohou feňuli zupácky pořvávala (až tak , že jsem si říkala, že mi psa zvedne z odložení), Takže vím, že slova rozhodčího jsou víc, než bodíky nebo zlatej kov - na tom stejně musíte utírat prach. A nezahřeje tolik jako to ocenění. A to Vaše bylo fakt veliký.

Thielli
Thielli (605 příspěvků) 09.10.2023, 12:11:46 xxx.xxx.65.248
Zrzavci:

Thielli - supr nápad a dotaz - holky na sobě mají každá celý ten tubus, nebo už tu rozstřiženou variantu? 

Mystíle, že fakt vystačím s jedním pro tři čokle? 


Mají to už rozstřižené napůl a klidně by to mohlo být na třetinu. Mají to dost nakrčené. Trošku jsme to také na jenom konci zúžili, aby jim to nepřepadávalo přes hlavu, když se ohnou. Chtěla jsem něco svítivého do lesa, v nabídce všude jen vesty, což jsou zase kšandy kolem těla, černá to nesnáší… Pak jsem našla ještě šátek, ten se zase při lítání přetáčí… no a když jsem viděla tohle za šedesát pět korun, bylo rozhodnuto 🙂

Zrzavci
Zrzavci (3271 příspěvků) 09.10.2023, 12:13:39 xxx.xxx.226.6
Odpověď na příspěvek uživatele Thielli z 09.10.2023, 12:11:46

Supr, díky, nakoupeno. Rovnou jsem tam přihodila pro jéžiška krásnou červnou mikču s kapucou a stojáčkem. Mám doma jednu prastarou, podobnou a na venečení je dokonalá, už dosluhuje, tak ji můžu vyměnit. díkec.

Kilian
Kilian (1280 příspěvků) 09.10.2023, 14:45:09 xxx:xxx.7b8f:308f
Odpověď na příspěvek uživatele Zrzavci z 09.10.2023, 12:01:42

….ona je to vždycky legrace, když mezi těmi hlasitými páníčky NO, RTW, dobrmanů, BOM a velkých kníračů bzučim na motýla ty svoje povely…ale je fakt, že na těch vyšších zkouškách už moc povelů není a vyžaduje se neřvání, souhra s psovodem a radostný projev psa….

Zrzavci
Zrzavci (3271 příspěvků) 09.10.2023, 15:04:18 xxx.xxx.226.6
Odpověď na příspěvek uživatele Kilian z 09.10.2023, 14:45:09

Já se přiznám, že tomu pořvávání moc nerozumím 🙂. Pro mě osobně je naopak tichý povelování známkou toho, že člověk se psem funguje, že se pes soustředí a nemusím na něj řvát jak na retarda, že ví co má dělat, že.. že…. Celou tu dobu, co máme Tali se od začátku snažím snížit sílu hlasu při běžném provozu-přišla jako totální ořvanec,brrr. A když je den, kdy můžu špitat, jsem na vrcholu kynologickýho blaha 😀

Fikovnice
Fikovnice (5279 příspěvků) 09.10.2023, 22:01:58 xxx.xxx.68.48
Zrzavci:

Milé družstvo Kelišovo,

já vám oběma velmi gratulíruju a hnedle včéra  večer, cestou z Hrombachu domů, jsem o tom vyprávěla muži svému , jak je to úžasný a on se u toho vyprávění hezky usmíval- tak to je taky gratulace, von nejni zrovna kynolók. Je to moc hezký vidět takovýhodle psejka, jak sbírá vocenění  a teď uplně nemyslim ešivá dajlimimedajli, ale to, co řekl rozhodčí. To je nejvíc. Víc, než body samotný.

Obrázek

Ten nakreslenej motýl je jedním slovem BOŽÍ!!!👍

Zrzavci
Zrzavci (3271 příspěvků) 10.10.2023, 07:09:08 xxx.xxx.226.6
Odpověď na příspěvek uživatele Fikovnice z 09.10.2023, 22:01:58

Děkuju. My se teprvá jako kreslička zavádíme, taky mi trvalo asi na šestkrát, než z toho vyšel motejl a ne rozfoukaná prachovka s očima 😀 Ono totiž malovat v počítači myší, to je fakt peklo 😀

Buggyra
Buggyra (3788 příspěvků) 10.10.2023, 07:29:21 xxx.xxx.198.226
Zrzavci:

Děkuju. My se teprvá jako kreslička zavádíme, taky mi trvalo asi na šestkrát, než z toho vyšel motejl a ne rozfoukaná prachovka s očima 😀 Ono totiž malovat v počítači myší, to je fakt peklo 😀


Potvrzuji peklo při malůvkách s myší na počítači. Ale když si pustíte Simon´s cat na youtube nějaké video, jak tvoří, tak on má samozřejmě ještě k tomu profi program, ale krom jiného taky kreslicí plochu na stůl a nějakou “tužku”, jejíž stopu zřejmě počítač snímá jako stopu myši (něco jako ta tužka na telefony nebo na podpisy u doručovacích služeb). Po takové tužce jsem vždycky toužila 🙂

Určitě se dnes dá již velmi cenově přijatelně sehnat….

Zrzavci
Zrzavci (3271 příspěvků) 10.10.2023, 07:38:58 xxx.xxx.226.6
Odpověď na příspěvek uživatele Buggyra z 10.10.2023, 07:29:21

No joooo, enemže von je profík, kdežto já jsem skutečný matla 😀 A možná, že kdybych nemalovala právě tou myší, tak to nebude zas na druhou stranu ono. Já jsem si kdysi malovala obrazy, pak se něco stalo a já čučela na plátno a ta bílá plocha mě nějako jako tento - poděsila, nebo prostě nevěděla jsem co  jako bych tam měla namalovat 😀 . Nekecám. Tady tohle je legrácka, tam o nic nejde, jsou to dětský malůvky, za ty se nemusím stydět a fšicí se tomu můžou zasmát.

Zrzavci
Zrzavci (3271 příspěvků) 10.10.2023, 07:42:14 xxx.xxx.226.6

Jo a když jsme u toho venčení….. jsem si díky Bubrdli dneska vyšlápla na zahradě houno. Páč pani Bubrdlová se asi ráno byla zvyklá venčit tzv. podestově, takže ráno vyběhne, vytvoří louži a někde zcela nekontrolovaně, než se obujete, položí velmi rychle kabel. V týhle tmě to nemá člověk šanci zjistit, kde to bylo. No a pak už by šla madáme domů do teplýho pelíšku, že jo. No a tak jsem dneska měla prostě ranní skluz. Nesnášim lidi prasata, co po svým čoklu neukliděj 😀 😀 Navíc na vlastní zahradě 😀

Kilian
Kilian (1280 příspěvků) 10.10.2023, 07:50:46 xxx:xxx.7b8f:308f
Odpověď na příspěvek uživatele Zrzavci z 10.10.2023, 07:09:08

…..ja teprve když to napsala Fíkovnice, jsem si to pořádně zvětšila a zjistila, že to fakt motýl..jinak jsem po tom nepátrala, něm jsem to původně viděla jako nějaký vzorec z teček, tak slepá jsem….je fakt super….no a jako prachovka s očima ve své podstatě vypadá, tedy hlavně po koupeli a fénování….🙂👍


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.