Aktuálně: 4 318 inzerátů190 578 diskuzních příspěvků17 960 uživatelů

Politika...

orionka
orionka (531 příspěvků) 07.12.2023, 20:45:04 xxx.xxx.64.54

 Polednice

 Řehoní se dítko drze, učitelce v bledou líc, ať se jenom úča vzteká, ví, že vlastně nesmí nic! Učitelce v hlavě hučí, chvějí se jí kolena, když tu v umučené lebce bleskne veršík Erbena. "Pojď si proň, ty Polednice, pojď, vem si ho, upíra!" 

Když tu dveře ztichlé třídy, kostlivý hnát otvírá.... Pod plachetkou - však to známe - příšera se zjeví tu, dříve rozjívené děti náhle stojí v zákrytu. "Dej sem dítě!" zaburácí, "volala jsi, tady jsem!" 

"Volala jsem. Pročpak dítě? Víš co? Radši mě si vem! Ty si sbalíš děsné dítko - horší přijdou do školy - a mne za zmizení žáka odbor školství osolí. 

Mě si vezmi, Polednice, konečně tak najdu klid! Kolegyně potvrdí ti, jak je těžké takhle žít. Ať se kde chce co chce šustne, kdo je vinen ze všech zel? Kdo je volán jako pucflek? Zcela jistě učitel! 

Když si páťák místo džusu dá pořádný rumu lok, na koho se ukazuje? Zanedbal to PEDAGOG! 

Když se dívka zfetovaná vrhá z okna jako cvok, v ruce láhev od čikuli... kdo je vinen? PEDAGOG! 

Když mládenci skotačiví vhodí chodce v říční tok, kdopak za to zvěrstvo může? Jen a pouze PEDAGOG! 

Že děťátko v třetí třídě pohačá si druhý rok, kdopak mu měl IQ zvýšit? Kdo to nezvlád´? PEDAGOG!

 Tak to vidíš, Polednice, škoda mluvit, hanba klít, proto radši mě si vezmi, ať mám jednou pro vždy klid." 

Polednice hlavu skloní, slza z oka skane jí. Šeptá: "Nejsem kompetentní, zanech marných nadějí." Na pozdrav svým strašným hnátem učitelce zakývá, chápe už, proč pro tu ženu není příliš děsivá…

Fikovnice
Fikovnice (5279 příspěvků) 07.12.2023, 20:59:57 xxx.xxx.63.90
Odpověď na příspěvek uživatele balu z 07.12.2023, 16:43:19

Balu, děkuji…a to víte, že nestojí. Však dnes jsem prohledávala byt, abych našla VŠ diplomy…asi chápete…😉

V mém neskutečném bordelu jsem je našla. Pobavilo mě mat. vysvědčení, kde mám chybně datum narození. Matně si vybavuji, že už tehdy jsem to věděla. Byla jsem si jistá, že jsem si je nechala tehdy vystavit nově, ale asi ne…nenašla jsem opravené. Ale to je fuk, maturitní vysvědčení netřeba…

Fikovnice
Fikovnice (5279 příspěvků) 07.12.2023, 21:03:53 xxx.xxx.63.90
Odpověď na příspěvek uživatele Doron z 07.12.2023, 17:11:58

Plus si k tomu připočti tu charitu - plat přes dvacku! 

Ale jak píšu, teď už podnikané kroky nabyly na zcela jasném obrysu, neboli dnes jsme scanovaly s kámoškou diplomy. Ještě CV a pár takovýchto věciček…a pá pá…

Fikovnice
Fikovnice (5279 příspěvků) 07.12.2023, 21:22:23 xxx.xxx.63.90
Fikovnice:

Plus si k tomu připočti tu charitu - plat přes dvacku! 

Ale jak píšu, teď už podnikané kroky nabyly na zcela jasném obrysu, neboli dnes jsme scanovaly s kámoškou diplomy. Ještě CV a pár takovýchto věciček…a pá pá…


Jo a vzhledem k permanentní ignoraci mé osoby mojí nadřízenou (tj. NULA reakce na opak. prosby o setkání, přičemž s vyvolenými se setkává třeba denně) musím ještě promyslet, co se dá dělat s tímto… Jak už jsem kdysi psala, když odejít, tak s ohňostrojem!!!😂

Teď cukrují na vánočním večírku. Kdybych tam bývala šla, tak bych tam asi musela přijít už totálně nalitá!😛

No a napsala jsem to Mirkovi (však vy jej zde znáte - “můj” internista). Jsem v šoku!!! Dnes podal výpověď, neustál šikanu od mladých!!! Ale jde do soukromého zařízení… Jen teda ty SMS od něj se mi četly těžce.😢 Celý svůj profesní život dal klinice ve FN USA! Těžkou rakovinu přestál a dokázal se vrátit…a takto se mu odvděčili…

Fikovnice
Fikovnice (5279 příspěvků) 08.12.2023, 00:41:02 xxx.xxx.63.90
Fikovnice:

Plus si k tomu připočti tu charitu - plat přes dvacku! 

Ale jak píšu, teď už podnikané kroky nabyly na zcela jasném obrysu, neboli dnes jsme scanovaly s kámoškou diplomy. Ještě CV a pár takovýchto věciček…a pá pá…


Ještě “maličkost”:Projít konkurzem…😔

Rapotačka (neregistrovaný) 08.12.2023, 06:14:40 xxx:xxx.a0b2:eb37
Odpověď na příspěvek uživatele Fikovnice z 07.12.2023, 21:22:23

Kdo nezažil, nepochopí.

(vymění se staré vedení, na špinavou práci se najmou mladí, progresivní 

pohůnkové, snížují se  stavy, vymetou staré i rok před důchodem a pak

slavné vedení vykope i pohůnky.😀)

Buggyra
Buggyra (3788 příspěvků) 08.12.2023, 06:48:48 xxx.xxx.198.226
efe:

Ano. Spousta volna a peníze takový, že jsem čuměla…


Asi velká započitatelná praxe, přípravy se rotují z roku na rok a v nové učebnici je kapitolu před dětmi. Ale mladý učitel se do toho nepohrne, jak říkám, vyzkouší si, a jde si sednout radši do kanclu nebo na úřad. Takových pár znám zase já 🙂

A znám takové, kteří dělají nad rámec úvazku, tj. dělají zadarmo doučování, vedoucí ve skautu nebo v DDM, trénují volejbal a podobně. Tedy možná ne zadarmo, ale za almužnu, to bych taky mohla říct, že neučím děcka na koních zadarmo, když dávají 500,-/měsíc, že 🤣 (teda… jednou určitě platit budou!)

Ale jo, byli tam tací, kteří si odmakali svoje, a dál je nezajímalo (ale ty písemky večer stejně opravit musejí, i kdyby na to kašlali nejvíc, že), stejně tak tací, kteří ve škole byli od slunka do slunka, hlavně učitelky na nižším stupni, a připravovali materiály, hry… Samozřejmě půlka učitelů byli zároveň třídní, tam těch povinností naskočí, jiný byl zároveň ajťák, další zase bezpečák, jiný preventista na něco, další představoval školního psychologa, ředitel a zástupce, no vlastně drtivá většina školního sboru měla další funkci na té škole, a o to méně volna. Ono je vidět hlavně to, že končí v jednu. Ale že po večerech sedí nad přípravami a písemkami, to “vidět” není.

Buggyra
Buggyra (3788 příspěvků) 08.12.2023, 07:13:54 xxx.xxx.198.226

Fikovnice, práce je dost, kdyby to náhodou nevyšlo tady, vyjde to onde, nejlépe ze všeho by bylo sednout si do státní správy, to by byla pecička, to bych vám moc přála, odpovědnost nula, zaklapnou za váma dveře a čistá hlava, jak jednou zatnete drápek, už vás odtamtud nikdo nedostane. Porozhlédněte se po něčem takovém… hygiena, odbor životního prostředí (co to kecám, jakýkoli odbor!), státní veterinární správa, zemědělská a potravinářská inspekce, SÚKL, a tak dále.

Rapotačka (neregistrovaný) 08.12.2023, 08:45:17 xxx:xxx.a0b2:eb37
Odpověď na příspěvek uživatele Orionka z 08.12.2023, 08:29:47

Ten … ,kdo tu bandu volil, může si pogratulovat.

Orionka (neregistrovaný) 08.12.2023, 08:51:18 xxx.xxx.163.208

Někdo v reakci dobře poznamenal “ať volí tam, kde platí daně”. Hnusné, zavrženíhodné kroky vlád v ČR se jich netýkají, tak proč by měli volit v českých volbách?!!

Orionka (neregistrovaný) 08.12.2023, 08:54:00 xxx.xxx.163.208

A když o to tolik stojí, můžou tomu věnovat cestu k urně! V tom jim nikdo nebrání, je to jejich rozhodnutí.

Orionka (neregistrovaný) 08.12.2023, 08:55:57 xxx.xxx.163.208
Buggyra:

Fikovnice, práce je dost, kdyby to náhodou nevyšlo tady, vyjde to onde, nejlépe ze všeho by bylo sednout si do státní správy, to by byla pecička, to bych vám moc přála, odpovědnost nula, zaklapnou za váma dveře a čistá hlava, jak jednou zatnete drápek, už vás odtamtud nikdo nedostane. Porozhlédněte se po něčem takovém… hygiena, odbor životního prostředí (co to kecám, jakýkoli odbor!), státní veterinární správa, zemědělská a potravinářská inspekce, SÚKL, a tak dále.


Nejlepší místo je takové: ve tři zavřete pusu a máte sklizený pracovní stůl. Držím palce.

JanaJanaJanaJana
JanaJanaJanaJana (964 příspěvků) 08.12.2023, 09:15:56 xxx.xxx.94.2
Odpověď na příspěvek uživatele Orionka z 08.12.2023, 08:55:57

Jenže to ne každého baví. Ve státní správě jsem byla 4 roky a 60 % mojí práce bylo jen nna chod vnitřních systémů. To bylo hrozný. Radši jsem teď u soukromníka, práce je sice víc, ale má reálný dopad , ne jen papíry pro papíry.

Ve státní správě se v dnešní době jenom vezete anebo když chcete pracovat , nahází na vás práci ostatních a poctivě vás drží pod pokličkou ,abyste náhodou někoho nepřeskočili. Nikdo nechce nic rozhodnout, všechno trvá 200 let a málo tím se státními prostředky mrhá jako prase.Je to ubíjející. 

Saga
Saga (464 příspěvků) 08.12.2023, 09:19:38 xxx.xxx.167.183

Fíkovnice, držím palce, je dobře, že jste to rozjela! Ono, když už se pak člověk vnitřně rozhodne, jde to ráz na ráz. Dobře to dopadne, uvidíte!

Sarah01
Sarah01 (2002 příspěvků) 08.12.2023, 09:23:44 xxx.xxx.11.197
Orionka:

Někdo v reakci dobře poznamenal “ať volí tam, kde platí daně”. Hnusné, zavrženíhodné kroky vlád v ČR se jich netýkají, tak proč by měli volit v českých volbách?!!


Neměli by mít možnost volit. A nejde jen o ty daně, ale celkově vědí houby, jak se tady žije, tak proč by měli mít právo do toho zasahovat.

Saga
Saga (464 příspěvků) 08.12.2023, 09:24:30 xxx.xxx.167.183

JanaJana - to jste dobrá, já ve státní správě nevydržela ani rok, tak rychle jsem utíkala. Ze stejného důvodu jako Vy, papír pro papír proloženej kafem, na to mě prostě neužije. Šla jsem k soukromníkovi. Místo, kde jsem teď, jsem hledala dlouho, ale stálo to za to. Práce utíká, to, co dělám, má smysl, atd. 


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.