Aktuálně: 4 318 inzerátů190 578 diskuzních příspěvků17 960 uživatelů

Politika...

Buggyra
Buggyra (3788 příspěvků) 10.10.2023, 10:09:16 xxx.xxx.198.226

Doron: Tak jasně, já jak se o to nezajímám, vidím jen to, co boří novinové titulky, tak spíš vidím to negativní naklonění vůči Palestincům, a nakonec to tady řekla i Ivus… Nějak se mi nechce o tom zjišťovat víc, tak jsem jen svoje domněnky tady hodila do pléna, jsou svobodně k vyvrácení nebo souhlasu 🙂 To já občas dělám, že když si nejsem jistá, tak hodím myšlenku do placu, a čekám, co mi kdo poví.

A líbí se mi moc, že jsme tu taková pestrá skupinka, každý na to pohlíží trochu z jiného úhlu, a já se tu toho mnoho užitečného dozvím, děkuji.

Anonymní (neregistrovaný) 10.10.2023, 10:45:58 xxx:xxx.df7a:2f88
Odpověď na příspěvek uživatele Fikovnice z 09.10.2023, 22:44:20

Není to tak černobílé 🙂 prsty v tom mají mocnosti, které to všechno řídí. Za rok mi budete věřit, stane se totiž něco nečekaného🙂

Orionka (neregistrovaný) 10.10.2023, 11:45:01 xxx.xxx.82.160
Odpověď na příspěvek uživatele balu z 10.10.2023, 07:04:13

Malý omyl izraelští ortodoxní Židé nenávidí víc palestinské křesťany, než muslimy. Každé náboženství je zhouba, když přeroste do ortodoxní podoby plné nenávisti ke všemu odlišnému. 

Nic není černobílé, nikde není na jedné straně čert a na druhé anděl.

Fikovnice
Fikovnice (5279 příspěvků) 10.10.2023, 11:47:57 xxx.xxx.61.32
balu:

Hrůza a děs. Ta stará paní prý přežila holocaust a teď ji unesli takoví prvoci (nemohu napsat zvířata, protože ta se takto nechovají). 

Taky mi nebude vadit, pokud se do pomoci Izraeli zapojí USA a další civilizované země. Tady je názorná ukázka toho, co je islám a jeho vyznavači zač. A že soužití křesťanů s muslimy nikdy nemůže fungovat. 


Já si stejně, Balu, myslím, že Evropa je už v tomto ohledu ztracená…

O oslavách muslimů po Evropě - jak psala Doron - jsem také četla. Nechutné!!!👎

Fikovnice
Fikovnice (5279 příspěvků) 10.10.2023, 11:51:27 xxx.xxx.61.32
Anonymní:

Není to tak černobílé 🙂 prsty v tom mají mocnosti, které to všechno řídí. Za rok mi budete věřit, stane se totiž něco nečekaného🙂


To jste Vy, Neverende?😛

Orionka (neregistrovaný) 10.10.2023, 11:55:43 xxx.xxx.82.160
Odpověď na příspěvek uživatele Buggyra z 10.10.2023, 10:09:16

Jsou dvě možnosti - buď se nezajímat ( pěstovat slunečnice, chovat medvídky a chobotnice, běhat po Zemi s čistou hlavou)a k tomu patří i to, vypnout zprávy v pravý čas - nejlepší řešení pro přežití.

A nebo se podívat aspoň na mapu, kouknout, kde je Izrael, Palestina, Arménie, Jordánsko…. přečíst si kdo kde žije a kdo tam žil…

A sem tam povídání někoho, kdo tam byl a viděl. 

A ty zprávy vypnout stejně. 

Kdyby Lipavský myslel na naše, kteří v Izraeli jsou, dostal je domů…..přece nemusel spěchat s podporou první. Nemám televizi a tak jsem o basketbalisté, která prosí “dostaňte nás domů” jen slyšela.

Buggyra
Buggyra (3788 příspěvků) 10.10.2023, 12:08:14 xxx.xxx.198.226

A já jsem ta třetí možnost, nevím o tom vůbec nic, a jen tak si tady povídám, protože mě to zajímá, ale upe ne natolik, abych si o tom něco zjišťovala 🙂 co potřebuji, se dozvím tady. Třeba o “basketbalisté” slyším poprvé.

Orionka (neregistrovaný) 10.10.2023, 13:40:31 xxx.xxx.82.160
Odpověď na příspěvek uživatele Buggyra z 10.10.2023, 12:08:14

Píšu na telefonu a ten si vymyslí, co jsem asi chtěla říci a možnost opravy nemám. Snažím se to hlídat, ale ne vždy se zadaří. Snad šlo pochopit, že se jednalo o jednu basketbalistku, která uvízla ve válce s dalšími asi 200 Čechy.

Orionka (neregistrovaný) 10.10.2023, 13:42:54 xxx.xxx.82.160
Odpověď na příspěvek uživatele Buggyra z 10.10.2023, 12:08:14

Ano, i ta třetí možnost je. Hlavně možnost se pošklebovat.

Buggyra
Buggyra (3788 příspěvků) 10.10.2023, 13:45:31 xxx.xxx.198.226
Orionka:

Píšu na telefonu a ten si vymyslí, co jsem asi chtěla říci a možnost opravy nemám. Snažím se to hlídat, ale ne vždy se zadaří. Snad šlo pochopit, že se jednalo o jednu basketbalistku, která uvízla ve válce s dalšími asi 200 Čechy.


No já jsem o tom nevěděla vůbec nic, proto jsem to raději opsala, protože nevím, zda se jednalo o jednu osobu nebo o družstvo, bylo mi tak nějak jasné, že šlo o překlep.

Buggyra
Buggyra (3788 příspěvků) 10.10.2023, 13:47:15 xxx.xxx.198.226
Orionka:

Ano, i ta třetí možnost je. Hlavně možnost se pošklebovat.


Tak i tací jedinci se tu najdou, o tom žádná. Tak nakonec, ať se pobaví, na takové já většinou vůbec nereaguji.

Sarah01
Sarah01 (2002 příspěvků) 10.10.2023, 15:34:12 xxx.xxx.162.253
Ivus:

Nemyslím, že to je tak černobílé, jak se u nás říká. Oni tam ti Palestinci opravdu žili po generace a Izraelci se jim tam rozšířili před těmi 70-100 lety podobným způsobem, jako se teď šíří muslimové v Evropě. 

V určitém okamžiku už tam těch židovských přistěhovalců bylo tolik, že se na západě rozhodlo, že budou mít vlastní stát a ten se navíc různě pochybně rozšiřoval a zabíral těm původním obyvatelům víc a víc země. Pokud někdo říká, že Izrael je v právu, měl by se zamyslet, co bude říkat až muslimové vytvoří vlastní stát ve Francii, hlavní město chalifatu bude Paříž a Francouzům zůstane jen kus břehu u Atlantiku a podhůří Alp. 

Léta jsem žila v muslimské zemi a tam na ten konflikt panoval úplně jiný pohled než tady u nás, v obchodakach byly sbírky na humanitární pomoc okupované Palestině a tak… Třeba pro mě je nepochopitelné, že je v současnosti v Izraeli vezneno něco kolem 1000 Palestinců bez obvinění a bez soudu. To by v civilizovaných zemích být nemělo. 

Ale tím nechci obhajovat násilí a zabíjení ani z jedné strany. 


To je sice hezké, ale povražděním  mladých lidí na festivalu se to přece neřeší, od toho jsou nějaká jednání a pokud vím, tak Hamás se nikdy na ničem domlouvat nechtěl. Jinak s Francií to dopadne přesně tak, jak píšete, to už je jasné a jasné taky je, že původní Francouzi se bránit tak, jako Izraelci, rozhodně nebudou, oni jim prostě tu svoji zemi úplně klidně nechají. Ono není nikdy nic černobílé, to všichni si myslím víme a jen když se člověk podívá na mapu Blízkýho východu, jak se vyvíjela v těch poválečných letech, tak je jasný, že Palestincům se ten prostor hodně zmenšil. Já se přesto pořád na Izraelce (Židy) dívám jako na národ, kterej byl zkoušenej po staletí, neli  vlastně po tisíciletí  a poučil se z toho tak, že už si nenechá sr.at na hlavu. Jinak bavila jsem se o tom útoku i s lidmi, kteří vždycky stranili Palestincům, a sami říkají, že toto byla fatální chyba a nedivili by se, kdyby je nakonec Izrael z Gazy úplně všechny nechal vystěhovat. 


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.