Aktuálně: 5 138 inzerátů172 341 diskuzních příspěvků17 714 uživatelů

problémy s veterinářem

Kallisto
Kallisto (116 příspěvků) 29.05.2023, 13:17:53 xxx.xxx.217.242
Odpověď na příspěvek uživatele hmn z 29.05.2023, 13:15:02

Ano toto samozřejmě proběhlo, postupně, doteky, malé pohyby, malé nároky atd.

Každopádně budu pokračovat a třeba to ještě vytuníme 😄

bassrock
bassrock (69 příspěvků) 29.05.2023, 13:46:32 xxx.xxx.251.2

Hurá, tak se mi povedlo se zde zaregistrovat. Bohužel nemůžu teď najít původní profilovou foto s Myší, která je též specifická - ode mě vše, od jiných máloco.

Ale s věkem se to lepší, ted už zvládá většinu věcí, ale má podmínku ženského pohlaví u lidí 😄 prostě chlapy nebrat.

Jako vím, že to není ouplně k tématu, ale chtěla jsem vyzkoušet nové prostředí a registraci.

efe
efe (1028 příspěvků) 29.05.2023, 13:55:21 xxx.xxx.199.5
bassrock:

Hurá, tak se mi povedlo se zde zaregistrovat. Bohužel nemůžu teď najít původní profilovou foto s Myší, která je též specifická - ode mě vše, od jiných máloco.

Ale s věkem se to lepší, ted už zvládá většinu věcí, ale má podmínku ženského pohlaví u lidí laugh prostě chlapy nebrat.

Jako vím, že to není ouplně k tématu, ale chtěla jsem vyzkoušet nové prostředí a registraci.


Jojooooo - tento týden ustajovatelka s dětma odjela na dovču. Koně večer normálně zavírá ona s dcerkou. Chlap zůstal doma, aby se o vše postaral. V deset večer ležim v pyžamu v posteli a SMS: "....ta tvoje pi*da se nechce nechat chytit..." Takže přesně, jak píšeš. A ona navíc je extra barometr na emoce a ví moc dobře, že on jí nesnáší a proto k němu nechce o to víc...

bassrock
bassrock (69 příspěvků) 29.05.2023, 14:09:03 xxx.xxx.251.2

Trochu OT - nevíte zda se tady dá nastavit, aby se mi odpovědi v tématu řadily od té nejnovější, jako abych nemusela rolovat až na poslední stránku ...

efe
efe (1028 příspěvků) 29.05.2023, 14:11:55 xxx.xxx.199.5
bassrock:

Trochu OT - nevíte zda se tady dá nastavit, aby se mi odpovědi v tématu řadily od té nejnovější, jako abych nemusela rolovat až na poslední stránku ...


Zatím ne, ale admini neuvěřitelně rychle reagují na požadavky - např. během pár dnů přidali liky a tak. Takže vyděržaj!

Horsana
Horsana (635 příspěvků) 30.05.2023, 15:17:47 xxx.xxx.40.140

Ja veľmi neporadím,  okrem Derbyho, ktorý NENÁVIDEL ľudí, ktorí na neho tlačia a vtedy predvádzal parádne chodenie po zadných, prípadne zadupanie v hale, no medzitým ho to prešlo,  sa pichať nedá jedine Bonitka, tej to ostalo po paravenóznej aplikácii niečoho, asi kortikoidu, už neviem a ani sa k tomu nikto nikdy nepriznal (...), no po nejakom čase, keď jej neviem už čo bolo sa dala ukecať asi na 1-2 aplikácie a do svalu no problem. Inak na nej mohol človek rúbať drevo, rektálky, močové katétre, aj USG  prespala a potom s radosťou zjedla svoju mrkvu.

Ak kôň zle reaguje na im podanie do krku, použitie prsných svalov ho väčšinou prekvapí a nereaguje vôbec negatívne.

Miesto po aplikácii hocičoho vždy pozorne sledujte, či nehreje, neopúcha, či kôň dáva normálne dolu hlavu atď., vrátane žily po aplikácii, často paravenózne podané lieky dráždia a koňa to bolí, eventuálne sa to môže zapáliť.

Pozor, veľa vetov neaplikuje im injekcie do tzv. bezpečného trojuholníka, foto dodám.

Fixačná klietka- jedine, ak je na ňu kôň naučený a je uspôsobená tak, že z nej kôň nevyskočí, zvešiavala som dva krát v živote už z niečoho takého koňa dolu. 

Raz sa kobyla v nej prevrátila a zabila sa, priviazaná nebola, stalo sa to pri pokuse o im sedáciu, tej by ale fajku nikto nedal, to by ho skôr zabila.

Videla som aj ťažáčku, ktorá s iným typom klietky proste odišla, tiež ju chceli vakcinovať.

Pokiaľ kôň toleruje fajku normálne, neváhajte ju použiť, pri zmietajúcom sa koni hrozí veľmi veľa nehôd a problémov, ako, fakt nechcete, aby pri cuknutí sa vet podal sedáciu do artérie, to proste nechcete NIKDY zažiť, nikdy, nikdy.

Eventuálne ísť dať chirurgicky vyberať ihlu z krku (zlaté prsné svaly).

Horsana
Horsana (635 příspěvků) 30.05.2023, 15:28:43 xxx.xxx.40.140

Takže, takto to je, v podstate je to priestor pred lopatkou, veľký ako dlaň, do jeho stredu.

Alebo stred pomyselného "safety triangle".

Prečo tam? 

Lebo hore je šijový väz (do neho sa dáva mikročip), zelená línia sú stavce, no toto bacha, veľa ľudí si myslí, že to je super sval na podávanie, ale tam prechádzajú krčné stavce, už som videla dva abscesy veľké ako grepfruit, čo takto vyhnisali, raz sa vetke podarilo to trafiť fakt že do tela stavca...

No a samozrejme lopatka a jej svaly je tiež hranica.

Obrázek

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.