Aktuálně: 4 832 inzerátů175 466 diskuzních příspěvků17 764 uživatelů

Göttingenské miniprasátko v bytě

Skeeve
Skeeve (122 příspěvků) 26.06.2023, 07:36:28 xxx.xxx.0.1
Odpověď na příspěvek uživatele Anonymní z 25.06.2023, 22:58:19

Mě to podle popisu znělo jako kravinec spíš, proto jsem nechápal, ale zas tolik prasátek jsem v péči neměl.. 

megi-the-pes
megi-the-pes (2242 příspěvků) 26.06.2023, 09:01:50 xxx.xxx.210.23

Taky si ale musíte pořídit prasátko s papíry, ne něco na bazos.cz... stejně jako psa. Měla jsem prase v bytě. Nevidím rozdíl oproti psovi... odpad... no, nesmíte to přežírat jako prase. Baruška s námi chodila do lesa, s miniovčákem a miminem. Protože mám nejradši teriéry a jsem teriér, tvrdohlavost mi je fuk, je s nimi legrace.

Ale prasátko je asi tak 10x náročnější na výchovu než Megy. Okamžitě vše chápe, ale aby to fakt poslouchalo, chce to klikr a cvičit a cvičit a furt a dofurt.

Pes byl docela chytrý, ale Baruška stokrát chytřejší. Myslím, že nápad vzít odpadkový koš a vytřídit odpad po 3 + 1 + balkonu byl její nápad a taky pořád hráli na schovávanou a přepadánavou. Asi v půl roce to začalo být hrozně hodné, navíc super topení v posteli. 

Ale. Chce to být denně hodiny venku, v lese, na louce, tak jak psovi dopřejete lovecký výcvik, ovce, vodu, ..., tak prasátko...

Laminátovou podlahu opravdu ne. Dali jsme super silné a odolné lino, ta kopýtka jsou slyšet, ne moc, ale jsou... a sousedé byli koko... Něco jako kočičí WC bez problému, rychle se to ale naučilo chodit ven jako pes, bydli jsme ale v prvním patře.

Prasátko jsem potkala na farmě, nebylo to nic s papíry, rodiče byli jen o trochu větší než střední pes, ale do šířky, obklopeno dětmi, klidné a veselé zvířátko. Počítám, že příští si pořídím se zaručenými rodiči např. https://www.dvornizookoutek.cz/naprodej_miniprasatka75.html ale ještě to tam neznám, to jen tak nápad.  

Budoucí majitel by měl hlavně vědět, že prase je vážně, vážně hodně hodně hodně moc na výcvik těžké, je to jako malé dítě; fracek, takové to k vidění v hale obchoďáku, jak tam stojí nervově zhroucená matka zkoušející, esi se dítě vzteky zadusí, že nedostane nový ajfon a lentilky barevně sladěné.  Jenže děcku jednu fláknete... prasátkovi nemůžete, ono si to pamatuje celý život, každou ošklivost a nespravedlnost, navíc byste byli pěkně hnusní.

Nevím, esi to někdo zkoušel, jít po sídlišti s prasetem, někteří psi na to nejsou zvědaví; jsou, prasátko do náruče nezvednete už za tři měsíce a jdete domů bez prasátka.

Ale jinak vůbec nevím, kde berete ty katastrofické scénáře. :-)


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.