Aktuálně: 5 053 inzerátů173 550 diskuzních příspěvků17 744 uživatelů

Briard

Doron
Doron (1763 příspěvků) 31.05.2023, 14:51:33 xxx.xxx.26.238
Acher: Já nevím, kde jsou tady SZ, musím hledat :) Mluvila jsem s paní Procházkovou, ten pejsek je zrovna po jejím psovi, vypadá to, že povahově jsou to dobrá stěnda. Uvidím, až ho uvidím :).
pommovi
pommovi (149 příspěvků) 31.05.2023, 16:11:43 xxx.xxx.233.198

Já si pořídila briardku v mých 16 letech. Pro mě to byla láska. V té době jsme měli doma už druhou kavkazačku, samojeda, vlčího špice, voříšky, později k ní přibyl i NO, jorkšír a další... za mě byla ona top. Akční, hravá, ale zároveň uměla i odpočívat. Venku nikoho neřešila. Citlivá, přemýšlivá - žádná zbrklost, udělala by člověku, co na očích viděla.  Jen to česání bylo náročnější. Já to nakonec řešila střihem "na knírače".  Odešla před 6 lety v 10,5 letech a já od té doby, když potkám plavého briarda, prostě řvu. Ona byla ta osudová.💔 Povaha mě tak nadchla, že jsem dík ní pořídila beaucerona - takový briard s kratším chlupem, akorát trochu razantnější. Ale briard je briard. Ráda bych si ho časem zase pořídila. Uvidíme, zda srdce dovolí...nebo zda ona zůstane tou jedinou briardí slečnou mého života. 

Moje nejoblíbenější fotka - jako prtě vlezla do jezírka a přinesla leknín. :) Jo, voda a procházka v lesích, to bylo její. 

Obrázek
acher
acher (654 příspěvků) 31.05.2023, 17:15:13 xxx.xxx.222.196
Doron: Acher: Já nevím, kde jsou tady SZ, musím hledat :) Mluvila jsem s paní Procházkovou, ten pejsek je zrovna po jejím psovi, vypadá to, že povahově jsou to dobrá stěnda. Uvidím, až ho uvidím :).

Vaše zpráva mně došla,ale já asi něco dělám blbě.Ona má kvalitní štěńata.Klidně se na ně zeptám,známe se desetiletí.

Plaka
Plaka (399 příspěvků) 31.05.2023, 21:00:18 xxx.xxx.235.149

Žjova, briard. Těch pamatuju hodně, dneska jsou to spíš "exoti". Černý briardí fous vymetal závody v minulém století ve sportovce a dařilo se mu slušně. Na jednom táboře jsem poznala smečku béžových briardek a byly moc fajn včetně chovatelky. Já bych se děsila údržby srsti, ale když se povede zvíře povahově, může to být bezva parťák.

Od šeltiček trochu skok, ale proč by ne. :)

Anonymní (neregistrovaný) 31.05.2023, 21:14:45 xxx.xxx.11.41

Hodně, fakt? Já právě je poznala až po roce ´95, to byla první naživo a byl to čistě jen panelákovej pes u ženský, který bych dala tak leda maltézáka a i tak byla čubina - když teda neřvala sama doma, jinak fajn. A  pak o něco později paní, co je měla vždycky po dvou, a povahově úplně supr čoklidi. Jen ty vlasy právě, to nejni nic pro mě.

Zrzavci
Zrzavci (2872 příspěvků) 31.05.2023, 21:15:26 xxx.xxx.11.41
Anonymní:

Hodně, fakt? Já právě je poznala až po roce ´95, to byla první naživo a byl to čistě jen panelákovej pes u ženský, který bych dala tak leda maltézáka a i tak byla čubina - když teda neřvala sama doma, jinak fajn. A  pak o něco později paní, co je měla vždycky po dvou, a povahově úplně supr čoklidi. Jen ty vlasy právě, to nejni nic pro mě.


to jsem já, Zrzavci, zabudla jsem se přihlásit.

Doron
Doron (1763 příspěvků) 01.06.2023, 01:54:06 xxx.xxx.26.238
Tak jsem pesana viděla, jsem z toho trochu rozpačitá. Feňule, jeho máma, ani neblafla když jsme přišli a vůbec neposlouchá :). Majitelé milí, dvě krásné chovné feny, prostředí super. Pejsek je nejmenší z vrhu, nebo alespoň tak vypadá, ale takových čtyřicet kilo určitě v dospělosti mít bude.. Dost ho zastínili jeho sourozenci, kteří jsou kontaknější a víc akční, zvlášť jeho brácha, kterýho si majitelé nechávají, se mnou hned chtěl jít domů :)). Ale jináč klidná příjemná povaha, jakou mám vyloženě ráda, určitě nebude nijak labilní, ale prostě nebyl tak efektní jako jeho brácha a ségra.. Takovej trochu outsider skupiny zatím vypadá, ale třeba by se vyloupnul dobře. Trochu se bojím, aby to nebyl moc velkej ťunťa, na druhou stranu zase žádnýho hyperaktiva nechci. Tak si to ještě nechám projít hlavou..
balu
balu (1505 příspěvků) 01.06.2023, 07:38:20 xxx.xxx.72.176

Briardi jsou - pro mě - hrozně fajn psi. Kdysi, ještě v minulém století, jsem se o ně hodně zajímala, sledovala linie, vrhy, uvažovala jsem o pořízení. Znala jsem osobně plavého psa, skvěle vychovaného, ačkoliv s ním pán nechodil na cvičák, pes ho poslouchal jak hodinky. Pak černou fenu, byla to fena synovy spolužačky. I ta byla moc dobře vychovaná, klidná, poslušná, reagovala na myšlenku. 

Dnes nevím, do jaké chovky bych šla, už to tak jako kdysi nesleduji...

Zrzavci
Zrzavci (2872 příspěvků) 01.06.2023, 08:40:39 xxx.xxx.226.6
Doron: Tak jsem pesana viděla, jsem z toho trochu rozpačitá. Feňule, jeho máma, ani neblafla když jsme přišli a vůbec neposlouchá :). Majitelé milí, dvě krásné chovné feny, prostředí super. Pejsek je nejmenší z vrhu, nebo alespoň tak vypadá, ale takových čtyřicet kilo určitě v dospělosti mít bude.. Dost ho zastínili jeho sourozenci, kteří jsou kontaknější a víc akční, zvlášť jeho brácha, kterýho si majitelé nechávají, se mnou hned chtěl jít domů :)). Ale jináč klidná příjemná povaha, jakou mám vyloženě ráda, určitě nebude nijak labilní, ale prostě nebyl tak efektní jako jeho brácha a ségra.. Takovej trochu outsider skupiny zatím vypadá, ale třeba by se vyloupnul dobře. Trochu se bojím, aby to nebyl moc velkej ťunťa, na druhou stranu zase žádnýho hyperaktiva nechci. Tak si to ještě nechám projít hlavou..

Já nejsem zkušený chovatel, ale vím, že tu kolikrát padlo, že leckdy buchtička , když je sám za sebe a bez sourozenců, tak se projeví nakonec jinak. Však i Balu to tak myslím měli se svou současnou fenkou? Jestli se nepletu? Bude mít k sobě parťáky, dodají mu sebevědomí?

acher
acher (654 příspěvků) 01.06.2023, 08:49:06 xxx.xxx.222.196
Doron: Tak jsem pesana viděla, jsem z toho trochu rozpačitá. Feňule, jeho máma, ani neblafla když jsme přišli a vůbec neposlouchá :). Majitelé milí, dvě krásné chovné feny, prostředí super. Pejsek je nejmenší z vrhu, nebo alespoň tak vypadá, ale takových čtyřicet kilo určitě v dospělosti mít bude.. Dost ho zastínili jeho sourozenci, kteří jsou kontaknější a víc akční, zvlášť jeho brácha, kterýho si majitelé nechávají, se mnou hned chtěl jít domů :)). Ale jináč klidná příjemná povaha, jakou mám vyloženě ráda, určitě nebude nijak labilní, ale prostě nebyl tak efektní jako jeho brácha a ségra.. Takovej trochu outsider skupiny zatím vypadá, ale třeba by se vyloupnul dobře. Trochu se bojím, aby to nebyl moc velkej ťunťa, na druhou stranu zase žádnýho hyperaktiva nechci. Tak si to ještě nechám projít hlavou..

Vždyť si nemusíte brát první štěně.Podívejte se jinam a třeba vás zaujme jiné štěně.Pokud vím měli štěňata i v ch.s.Diable Shepherd .Ale štěňata se mění a to,jak se projevuje teď, už za nějaký měsíc nemusí být pravda.Třeba náš poslední čuvač byl jako štěně pěkný rváč a šikanoval sourozence,že ho chovatel rozmluvil lidem,co si ho vybrali a nabídl ho nám,že s čuvači máme zkušenosti.A on z něho vyrostl sice lítací pošuk,ale jinak až moc velký kliďas.Já sice říkám trouba,ale ostatní rodinní příslušníci tvrdí,že to není pravda.Kdysi jsem si třeba vybrala podle fotky fenku,když jsme tam přijeli,tak k nám tato fenka vůbec nechtěla jít.Našemu synovi se na klín nastěhovala nejmenší fenka a už se od něj nehnula.Přijela tedy k nám a nakonec z ní byl ten nejlepší pastevec jakého jsme měli.Jediná její vada byl špatný skus a tím pádem nemohla do chovu,ale o to mně nikdy nešlo.

 

balu
balu (1505 příspěvků) 01.06.2023, 08:58:25 xxx.xxx.72.176
Zrzavci:
Doron: Tak jsem pesana viděla, jsem z toho trochu rozpačitá. Feňule, jeho máma, ani neblafla když jsme přišli a vůbec neposlouchá :). Majitelé milí, dvě krásné chovné feny, prostředí super. Pejsek je nejmenší z vrhu, nebo alespoň tak vypadá, ale takových čtyřicet kilo určitě v dospělosti mít bude.. Dost ho zastínili jeho sourozenci, kteří jsou kontaknější a víc akční, zvlášť jeho brácha, kterýho si majitelé nechávají, se mnou hned chtěl jít domů :)). Ale jináč klidná příjemná povaha, jakou mám vyloženě ráda, určitě nebude nijak labilní, ale prostě nebyl tak efektní jako jeho brácha a ségra.. Takovej trochu outsider skupiny zatím vypadá, ale třeba by se vyloupnul dobře. Trochu se bojím, aby to nebyl moc velkej ťunťa, na druhou stranu zase žádnýho hyperaktiva nechci. Tak si to ještě nechám projít hlavou..
Doron
Doron (1763 příspěvků) 03.06.2023, 11:20:20 xxx.xxx.26.238
Moji milí rádcové ❤️, podávám zprávu, že pejsek už je doma :)! Zatímco zkušená paní Zrzavcová to už věděla předem:)), já ještě chvíli váhala a všelicos si zjišťovala. Takže včera přicestoval. V autě mě šestkrát poblil a do toho moje kámoška, která řídila pořád opakovala : "Bože, ten je úžasnej!" :))). Psi ho vzali hned a jsou na něj vlídný, on se k nim chová s respektem . Dorouš pochopil, že na nějaký velký hraní to zatím není a je až dojemnej, jak je jemnej a chová se tak dospěle... S kočkou dobrý. Ani jedna loužička nebo bobek doma. Spal se mnou v posteli až do osmi, přestože doma prý štěníci vstávali v pět :). Zatím jsem jeho povážkou dost nadšená , opravdu to vypadá, že funguje na myšlenku, je hodně vnímavej. Takže vám všem moc děkuju, že jste mě podpořili, vypadá to na dobrou volbu :)! Jo, a jmenuje se Efram, tak zatím nevím, jak mu budu říkat.. Napadá nás Fram nebo Fráňa zatím..

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.