Aktuálně: 5 175 inzerátů172 198 diskuzních příspěvků17 713 uživatelů

Briard

Rezzzy
Rezzzy (393 příspěvků) 05.06.2023, 19:28:10 xxx.xxx.0.82
Doron:

S prckem to jde dobře. Se psy a kočkou v pohodě, začíná fest hlídat :)), spinká zatím se mnou v posteli :).

S velkou slávou se naučil "sedni" , venku za mnou chodí úplně vzorně, čistotnost naprosto dokonalá, je to kliďas a mazel velikej :).

Taky se mi už ale stal výchovnej průšvih, kterej mě dost mrzí :(.

Máme takový venkovní schodiště, který má zábradlí jen pro lidi, dole mezera kterou se dá propadnout. Přicházela kamarádka, psi vítali, došlo tam k takový tlačenici, malej couval a hrozilo, že propadne, je to tak metr šedesát hloubka.

Já se lekla,  hrábla jsem po něm a rychle si ho přitáhla. Malej se taky leknul, protože jsem ho vzala za kůži na krku, zaječel a pak se mnou půl dne nemluvil :(.

Bylo to fakt blbý, protože jsem viděla, jak ztratil důvěru, sice se mnou chodil, ležel vedle mě, ale ani ohůnkem nezavrtěl..:(, očka ukřivděný..

Tak mi to bylo líto, dolejzala jsem s pamlsky :)) a on je jedl zase tak smutně a ukřivděně a pomalu : ((.

No nic, už je to v pohodě , dala jsem mu postroj, abych ho měla případně za co chytit, je přece jenom ještě hodně neohrabanej a dost těžkej, váží deset kilo.

Jméno se ještě neustálilo, zatím mu říkáme Elfíku :).

 

 

 

 

 


To mě mrzí, ale myslím, že Elfik to brzy hoši za hlavu a bude zase vše fajn. Mě už se to taky blíží, ale takové štěstí jako Vy, například s tou čistotností mít určitě nebudu, i když by to bylo fajn, ale jsme připravena na nejhorší, dokonce i manžel. Naštěstí bydlíme kde bydlíme a venku jsme hned

Doron
Doron (1750 příspěvků) 05.06.2023, 20:33:07 xxx.xxx.26.238

Hihi, zrovna se poprvé po..kakal :)).

Nechala jsem ho totiž hodinu samotného, před tím jsem pořád dohlížela.Bylo fajn, vzít si ho na víkend.

 

 

 

Doron
Doron (1750 příspěvků) 05.06.2023, 21:52:25 xxx.xxx.26.238
Zrzavci:

To néni Fanóš! To je Falco! Enem byl moc dlóho na slunéčku a je přismahnuté!

Doron - gratuluju a přeju všem pohodový soužití. A je děsně ňuňůů a já Vám hnusně závidim. tak! 


Tak jsme konečně rozhodli, že to bude (E) Fram.

Podle tej norskej lodi :)

Znamená to "vpřed" :).

Jako nedivím se, že mi závidíte, protože prej bude zrzavej a tím pádem by se k Vám hodil :)

Plaka
Plaka (393 příspěvků) 05.06.2023, 22:19:21 xxx.xxx.0.1
Odpověď na příspěvek uživatele Doron z 05.06.2023, 21:52:25

Hlavně bude mít to "ryčné R", to se bude hodit. Mututu, hned bych ho pomuchlala, dokud to má chlupy krátký a nevinný štěněčí výraz. kiss

Doron
Doron (1750 příspěvků) 05.06.2023, 23:48:35 xxx.xxx.26.238
Odpověď na příspěvek uživatele Plaka z 05.06.2023, 22:19:21

Jj, a má tu štěněcí vůni šelmiček  :).

Je to strašně zajímavej pejsek, jestli můžu soudit podle těch pár dnů, co je u nás, typickej ovčák to není, cítím tam i podíl pastevce .

Reaguje opravdu citlivě na tón hlasu a gesta , hned rozumí mně i psům.

Co se týče " poslušnosti", učí se pomaleji, ale to, co se naučil už pak fakt umí.

Zatím se naučil " sedni" a " místečko" :)).

Přivolání má venku dobrý a doma nula nula nic :).

Není moc motivovatelnej pamlsky ani hračkama, spíš mu jde o vztah ( abych byla spokojená).

Je to zas úplně jinej pejsek, než co znám, ale mám pocit, že si budeme rozumět  :)

Děkuju moc za podporu, mám pocit, že jsem udělala (i díky vám) , dobrou volbu :)!

 

hmn
hmn (1004 příspěvků) 06.06.2023, 08:38:08 xxx.xxx.0.224

"Není moc motivovatelnej pamlsky ani hračkama, spíš mu jde o vztah ( abych byla spokojená)."

Doron, jako tak je to hezký, ale určitě je velmi užitečná věc si tu pamlskovou motivaci vybudovat

je krásný 🌹🌺🌻

Zrzavci
Zrzavci (2832 příspěvků) 06.06.2023, 09:12:28 xxx.xxx.226.6
Doron:

Tak jsme konečně rozhodli, že to bude (E) Fram.

Podle tej norskej lodi :)

Znamená to "vpřed" :).

Jako nedivím se, že mi závidíte, protože prej bude zrzavej a tím pádem by se k Vám hodil :)


znamená to vpřed, znamená to vpřed................. no.... víte jak to je s těma jménama???😄 

Bubrdle životní krédo je "Fpřéééééééééééééééééééééééééééd!" a měla jsem sakra co dělat, že abychom se domluvily s min. 11 letou čubinou na nějakým společným rytmu chůze, poté co k nám přišla. Páníček s tím bojuje doteraz . Talipdrnice je taky silně dopřednej pes. To je pak zábava, když to má šécko tendence jít vpřed 😄

Ne, dělám si legraci a hovoří ze mě tupá závist. ta vůně kožíšku!!

Doron
Doron (1750 příspěvků) 06.06.2023, 09:36:36 xxx.xxx.15.132
hmn:

"Není moc motivovatelnej pamlsky ani hračkama, spíš mu jde o vztah ( abych byla spokojená)."

Doron, jako tak je to hezký, ale určitě je velmi užitečná věc si tu pamlskovou motivaci vybudovat

je krásný red-flowerpink-floweryellow-flower


Zatím se podařilo vybudovat pouze syrovomasíčkovou motivaci, a i ta nám ještě hapruje :(.

 

balu
balu (1453 příspěvků) 06.06.2023, 10:06:41 xxx.xxx.72.176

Doron, Fram je nádherný! A zvolila jste pěkné jméno. Jmenoval se tak aljašský malamut pana Jaroslava "Monte" Kvasnici, moc příjemný pes. 

Doron
Doron (1750 příspěvků) 06.06.2023, 10:42:19 xxx.xxx.15.132

Tak to jsem ráda :), já  dost věřím na to, že jméno psa předurčuje :).

Ale mám první starost, Fram žere věci nepoživatelný, zejména hlínu a popel :( a trávu.

Myslím, že mu schází nějaký minerály , vápník, křemík nebo něco.., nepřijde mi to normální.

 

Fikovnice
Fikovnice (4055 příspěvků) 06.06.2023, 12:22:09 xxx.xxx.63.45
Doron:

Tak to jsem ráda :), já  dost věřím na to, že jméno psa předurčuje :).

Ale mám první starost, Fram žere věci nepoživatelný, zejména hlínu a popel :( a trávu.

Myslím, že mu schází nějaký minerály , vápník, křemík nebo něco.., nepřijde mi to normální.

 


Já nejsem kdejaká odbornice, ale to štěnda dělají. Že pojídají všehochuť. Buď ráda, že nepojídá hoviša!crazy


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.