Aktuálně: 5 033 inzerátů173 673 diskuzních příspěvků17 746 uživatelů

Inzerce - líbí/nelíbí

Lasí (neregistrovaný) 02.06.2023, 10:52:20 xxx.xxx.91.108

Neuvěřitelně lesklá srst, kolik může stát takovy zvíře?

Kallisto
Kallisto (118 příspěvků) 05.06.2023, 15:26:12 xxx.xxx.217.242
Odpověď na příspěvek uživatele efe z 05.06.2023, 15:15:52

Má ještě inzeráty na Huskyho a opice, taky takové milé tonguehttps://www.chovzvirat.cz/inzerat/181255-stenata-sibirskeho-huskyho/

https://www.chovzvirat.cz/inzerat/180556-roztomile-opice-marmoset/

zbynek
zbynek (917 příspěvků) autor webu
05.06.2023, 15:37:15 xxx.xxx.0.1
efe:

Marně přemýšlím, na co vlastně ten inzerát je teeth

https://www.chovzvirat.cz/inzerat/181250-prodam-tohoto-kone/


Jsou to podvodné inzeráty, psané lámanou češtinou z překladače a když se jim ozvete budou chtít poslat peníze na přepravu apod. Dříve šly lehce odhalit, dneska už se hodně zdokonalili a používají už i česká jména a telefonní čísla. Musíme zavést potvrzení inzerátu přes e-mail tím by se tomu mělo zabránit.

Buggyra
Buggyra (3202 příspěvků) 08.06.2023, 10:03:11 xxx.xxx.198.226

Jesie, proč máte pocit, že péče o Šumíka je náročná? Z čeho v tom inzerátu to na vás ten dojem dělá?

Já mám za to, že je to jeden z mála koní, kteří jsou tam skutečně vhodní k prodeji. Je relativně zdravý, pojízdný, nepotřebuje žádnou specializovanou péči ani dietu. A ta cena je spíš takový symbolický adopční poplatek v dnešní době. Zrovna ve vedlejším tématu jsme probírali, že koupit takového staršího koně nemusí být vůbec špatné rozhodnutí, pro někoho, kdo nemá třeba sportovní ambice a chce spíš zkušenějšího klidného parťáka.

Jesie
Jesie (94 příspěvků) 08.06.2023, 10:12:03 xxx.xxx.224.171
Buggyra:

Jesie, proč máte pocit, že péče o Šumíka je náročná? Z čeho v tom inzerátu to na vás ten dojem dělá?

Já mám za to, že je to jeden z mála koní, kteří jsou tam skutečně vhodní k prodeji. Je relativně zdravý, pojízdný, nepotřebuje žádnou specializovanou péči ani dietu. A ta cena je spíš takový symbolický adopční poplatek v dnešní době. Zrovna ve vedlejším tématu jsme probírali, že koupit takového staršího koně nemusí být vůbec špatné rozhodnutí, pro někoho, kdo nemá třeba sportovní ambice a chce spíš zkušenějšího klidného parťáka.


Schivers syndrom,věk 18 let,závislý na druhém koni ( z mého pohledu dost těžko odbouratelné zejména v tomto věku)

Pokud bych sháněla klidného staršího koně,tak především zdravého. Tady si troufám tvrdit,že mimo syndromu tam budou i nějaké artrozy.

 

Buggyra
Buggyra (3202 příspěvků) 08.06.2023, 10:47:25 xxx.xxx.198.226

Tak najít 18letého koně (natož takového vzrůstu) bez nálezu, to je dost těžko splnitelný sen :-) Ale to mi pořád nedává důvod si myslet, že bude péče hnedle nějak náročná. Jasně, jeho stav se může zhoršit, ale to se může zhoršit stav jakéhokoli staršího (nebo klidně mladšího) koně, to prostě dopředu nevíte. A když si ho bude pořizovat mamka na to, aby mohla jezdit s dcerou na procházky, tak jim nemusí vadit závislost na druhém koni. Je to tam uvedeno, každý může zvážit svoje priority. A zjevně vás též něco urazilo na cenovce, to myslíte jako že je to moc vysoká částka a nebo moc nízká?

Jesie
Jesie (94 příspěvků) 08.06.2023, 11:02:26 xxx.xxx.224.171
Buggyra:

Tak najít 18letého koně (natož takového vzrůstu) bez nálezu, to je dost těžko splnitelný sen :-) Ale to mi pořád nedává důvod si myslet, že bude péče hnedle nějak náročná. Jasně, jeho stav se může zhoršit, ale to se může zhoršit stav jakéhokoli staršího (nebo klidně mladšího) koně, to prostě dopředu nevíte. A když si ho bude pořizovat mamka na to, aby mohla jezdit s dcerou na procházky, tak jim nemusí vadit závislost na druhém koni. Je to tam uvedeno, každý může zvážit svoje priority. A zjevně vás též něco urazilo na cenovce, to myslíte jako že je to moc vysoká částka a nebo moc nízká?


Schivers sy - neuromuskulární onemocnění,příznaky již okolo 5 roky se zhoršující se tendencí.Jak nemoc postupuje, může dojít k postupné a zhoršující se atrofii svalů zadních končetin.Kůň si odmítá lehat,tudíž je ohrožený spánkovou deprivací.Má často rány v oblastí spěnek a kopyt.V této době neexistuje žádná dostupná léčba,je potřeba krmit koně se shivers syndromem krmivem s vysokým obsahem tuku a nízkým obsahem sacharidů.

 

Za mě je péče o takového koně mnohen náročenější,zejména vzhledem k riziku úrazu,než přínos koupě za 40 tis....

Buggyra
Buggyra (3202 příspěvků) 08.06.2023, 11:19:47 xxx.xxx.198.226

V pořádku, nehádám se, to si musí každý rozebrat sám. Nakonec není to fajn, když je to otevřeně v inzerátu vypsáno, že se člověk může rozhodnout. Mně na tom inzerátu prostě nepřijde nic vyloženě špatného. A děkuji za vysvětlení, co považujete za náročnou péči, fakt je, že já mám vnímání posunuté, protože takto přesně pečuji o našeho plnokrevníka a ještě mám pocit, že to dost šidím 😄

Jesie
Jesie (94 příspěvků) 08.06.2023, 11:31:31 xxx.xxx.224.171
Buggyra:

V pořádku, nehádám se, to si musí každý rozebrat sám. Nakonec není to fajn, když je to otevřeně v inzerátu vypsáno, že se člověk může rozhodnout. Mně na tom inzerátu prostě nepřijde nic vyloženě špatného. A děkuji za vysvětlení, co považujete za náročnou péči, fakt je, že já mám vnímání posunuté, protože takto přesně pečuji o našeho plnokrevníka a ještě mám pocit, že to dost šidím loughing


JJ já to taky brala jen jako diskuzi a děkuji,protože pak se člověk zarazí a řekne si : aha,jako fakt by to byl takový problém? Nebo mám moc vysoké nároky? :D

Já mám teď koně po artroskopii kolene,několik týdnů na boxe,do toho zřejmě třezalka v seně,takže sotva vylezl na sluníčko ( je černobílý samozřejmě),tak hned problém s kůží :) ... no a to už je pro mě mazec,péče náročná,management taky....

Horsana
Horsana (641 příspěvků) 08.06.2023, 12:27:03 xxx.xxx.40.140
Jesie:

https://zvirata.bazos.cz/inzerat/169943563/valach.php

Tenhle inzerát je pro mě jak z jiného světa...jen mi z toho vychází,že péče je už náročná,tak se ho potřebují zbavit...Neprobírala se Rolinka už kdysi na ifauně?

A ještě ta cena.... 40 tis !!!


Horší je ten biedny poník, či cob, čo je tam v jednom zábere, ten by si veru zaslúžil pergolid...omg...strašné.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.