Aktuálně: 4 852 inzerátů175 257 diskuzních příspěvků17 760 uživatelů

Inzerce - líbí/nelíbí

Jesie
Jesie (95 příspěvků) 02.08.2023, 07:51:49 xxx.xxx.224.171

…dle několika veterinářů,se kterými jsem kdy měla tu čest,tak jakýkoliv kříženec nebo prostě Frís je kasička na peníze. Nejčastější návštěvník kliniky v Brně 🙂

Já občas vídám Fríse na drezurních závodech a prostě si myslím,že to není kůň pod sedlo,ale prostě do zápřahu. Tím,jak má vysoko nasazený krk ,tak neznám jediného,který by používal záda a z mého pohledu to ani nevypadá pěkně.

Viz výše - 12 let,nepřiježděný,umím si představit jinou cenu,otázka je,co by s cenou udělali RTG,bez nich bych si už nekoupila ani hříbě…

evcusik
evcusik (99 příspěvků) 02.08.2023, 08:44:32 xxx.xxx.60.159

Na inzerci je další warlander, 8 lety, připraven na obsednuti. Taky za ctvrt míče. No já bych si k tomu dodala, nejsem tolik bohatá, abych si ho koupila 😀 (nakupka je cajk, ale daál bojím, bojím). 

A celkem mě štve, kolik stojí takové křižovatky. Oproti jiným plemenům s plným (a prověřeným) původem a výkonností..

JanaJanaJanaJana
JanaJanaJanaJana (775 příspěvků) 02.08.2023, 09:06:31 xxx.xxx.27.178
Odpověď na příspěvek uživatele evcusik z 02.08.2023, 08:44:32

Jo, toliko můj komentář o mém koni….ale já si stejně myslím, že ho za tuhle cenu neprodají, pokud je to tak, jak píše Buggyra.

Za čtvrt míče bych čekala hobby koně alespoň v takové úrovni výcviku, že se v pohodě sám unese a není tvrdý.

Saga
Saga (338 příspěvků) 02.08.2023, 09:08:27 xxx.xxx.167.183

Jakožto neznalá a nepohybující se absolutně v chovu Fríse, co je prosím na nich tak špatně? Už jsem to totiž zaslechla z více stran, že Fríse nebrat, ale vlastně mi nikdy nikdo nevysvětlil pořádně proč? Čistě ze zájmu o věc, kupovat opravdu nehodlám. Děkuji všem, co ví!🙂

evcusik
evcusik (99 příspěvků) 02.08.2023, 09:36:39 xxx.xxx.60.159
Odpověď na příspěvek uživatele Saga z 02.08.2023, 09:08:27

ve stáji chovali frise a starokladrubaka, to co průměrný jedinec jiného plemene neřešil, tak tyto zástupci plemen ano. Zavřeli se na noc na box - zacpova kolika, výrazná změna počasí - kolika. Ucpaný jícen bez změny krmení (nebo chyby, z bezpečnostního hlediska jsme ve stáji nekrmili bobtnavymi krmivy a nebo byly bokem kvůli dětem).

Co tak si matně pamatuju, mají svoje vrozené neduhy (třeba jiná anatomie jícnu) a to jim přispívá k této choulostivost i a tudíž i veterinárním výdajům. Horsana a Kometa jako vetove mohou popsat víc do detailu 🙂

evcusik
evcusik (99 příspěvků) 02.08.2023, 09:42:59 xxx.xxx.60.159
Odpověď na příspěvek uživatele JanaJanaJanaJana z 02.08.2023, 09:06:31

Za mě si takového koně koupi spíš začátečník - který víc bude řešit vzhled a jak se tyto plemena hýbou. Než co je pod pokličkou (samotné plemeno, dosavadní přístup ke koni, jaktoze takhle starý ani není obsedly *, bez rtg bych nikoho nekupovala, ťuplem ne X-frise - hodně koní v okolí měli v mladém věku zkostnatělé chrupavky …

* upřímně, mě by se s takhle narostlym klackem ani nechtělo začínat, vše se protáhne (optimisticky pohled)…pokud je to klacek sotva vytáhly z pastviny, tak potěž,. A jestli oficiálně není obsedly, protože se třebas stala chyba, taky potěž (pesimistický pohled). 

Moje plemeno se za takový prachy prodává, když je zdravé a má i výkonnost L a výš 😀

JanaJanaJanaJana
JanaJanaJanaJana (775 příspěvků) 02.08.2023, 10:04:03 xxx.xxx.27.178
Odpověď na příspěvek uživatele evcusik z 02.08.2023, 09:42:59

a za moje plemeno by někdo dal tenhle ranec možná tak v případě krásného charakterního chovného hřebce 😀

Taky si myslím, že tolik peněz vysolí začátečník nebo pokročilý začátečník, kterému bude vše umě vysvětleno. Jelikož i když vím, že takhle ceny teď jsou, osobně jako člověk s nějakou zkušeností bych za něj dala minimálně o 100 000 méně….a to by musel být zdravý a samozřejěm mi sednout jezdecky. 

evcusik
evcusik (99 příspěvků) 02.08.2023, 10:28:48 xxx.xxx.60.159
JanaJanaJanaJana:

a za moje plemeno by někdo dal tenhle ranec možná tak v případě krásného charakterního chovného hřebce 😀

Taky si myslím, že tolik peněz vysolí začátečník nebo pokročilý začátečník, kterému bude vše umě vysvětleno. Jelikož i když vím, že takhle ceny teď jsou, osobně jako člověk s nějakou zkušeností bych za něj dala minimálně o 100 000 méně….a to by musel být zdravý a samozřejěm mi sednout jezdecky. 


Jako na pohled hezké zvíře - ale mě bude stačit pohlednice 😀 ujezdit zdravě takové zvíře není prďka, ale tak na to se už dlouho nehraje ;D 

bassrock
bassrock (75 příspěvků) 02.08.2023, 11:09:20 xxx.xxx.251.2

Já po přečtení několika příspěvků od Horsany mám zakořeněno -Frís-ruce pryč 😜

A naštěstí jsem nikdy nebyla cílovka, tihle koně pro mě tak na kouknutí a dost. Ale chápu, že hodně lidí osloví - vlající dlouhá hříva, rousy, černá barva …

Mmch známá známé má teď dvouletého fríse v Brně, kde se zotavuje po šíleném zánětu snad podkoží či čeho, viděla jsem foto jak má po zadku a boku rány a z těch mu teče hnus, a to vše po očkování. Chudák malý. 

JanaJanaJanaJana
JanaJanaJanaJana (775 příspěvků) 02.08.2023, 11:11:21 xxx.xxx.27.178
Odpověď na příspěvek uživatele bassrock z 02.08.2023, 11:09:20

Jo, teď to někde prolétlo, myslím, že to bylo na základě očkování od Biovety….? Těch případů je víc, je to fakt úděs.

Anonymní (neregistrovaný) 02.08.2023, 11:30:51 xxx.xxx.116.186
evcusik:

ve stáji chovali frise a starokladrubaka, to co průměrný jedinec jiného plemene neřešil, tak tyto zástupci plemen ano. Zavřeli se na noc na box - zacpova kolika, výrazná změna počasí - kolika. Ucpaný jícen bez změny krmení (nebo chyby, z bezpečnostního hlediska jsme ve stáji nekrmili bobtnavymi krmivy a nebo byly bokem kvůli dětem).

Co tak si matně pamatuju, mají svoje vrozené neduhy (třeba jiná anatomie jícnu) a to jim přispívá k této choulostivost i a tudíž i veterinárním výdajům. Horsana a Kometa jako vetove mohou popsat víc do detailu 🙂


…..(třeba jiná anatomie jícnu)…..

to není o jiné anatomii, ale o kolagenu, zkráceně, ta trubka - jícen se vytahá(vytahá se kde co, kde je kolagen- tepny, výdutě,  ruptury) a dělají se tam kapsy…kde se ten žvanec “zacpává” …

kometa
kometa (4250 příspěvků) 02.08.2023, 14:25:13 xxx.xxx.147.163
Saga:

Jakožto neznalá a nepohybující se absolutně v chovu Fríse, co je prosím na nich tak špatně? Už jsem to totiž zaslechla z více stran, že Fríse nebrat, ale vlastně mi nikdy nikdo nevysvětlil pořádně proč? Čistě ze zájmu o věc, kupovat opravdu nehodlám. Děkuji všem, co ví!🙂


Viz výše.

Pod sedlo nepohodlné (byť to hezky vypadá) a zdravotní problémy.

DarcysBay
DarcysBay (9 příspěvků) 02.08.2023, 18:46:26 xxx.xxx.33.158

Po přečtení komentářů jsem se div nešla rozloučit s naším dvouletý křížencem fríse…😮‍💨 Ja jsem ujetá na těžší koně, barokní typy. Už jsem byla ve fázi hledání chlaďáska a našla jsem toho našeho Warlandera, pravda bylo to před víc než rokem a za pětinu ceny, ale doufám, že mám parťáka na celej život. Ten 12 letej je krasnej, ale ze starších koní, co se potřebují ještě učit, jsem vyléčená😆

-Elvira-
-Elvira- (28 příspěvků) 06.08.2023, 18:17:43 xxx.xxx.3.183
kometa:

Viz výše.

Pod sedlo nepohodlné (byť to hezky vypadá) a zdravotní problémy.


To záleží, moje životní láska byla houpací křeslo. Ano, ty chody byly výrazné, když to rozjela v klusu, člověk vysedal metr nad sedlo. Ale když šla tak nějak na pohodu, zavládla jsem venku i pracovní klus. Přiježděnost 0, 15 let chodila víceméně na vyjížďky, ale v kopcích. A ten cval 🤩

Ale ano, naštěstí nebyla moje a naštěstí dožila bez operace. 

Už jsem to tu psala. Znám 3 fríze. 2 bez oka, po měsíční slepotě. Jeden z nich už ve 4 letech. A moje srdcovka. Ta naštěstí žádný radikální zásah nikdy nepotřebovala, ale zdravá nikdy nebyla.

Teď na Instagramu sleduji jeden profil, kde si holčina koupila svého životního koně, kterého měla před tím v nájmu. Fríz. Přes rok bojují se záněty zubů. Operace, dlouhá léčba, různě se to vrací…

Fakt neznám tolik jiných nemocných jedinců jednoho plemene.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.