Aktuálně: 4 589 inzerátů178 050 diskuzních příspěvků17 802 uživatelů

Hořčík

Zrzavci
Zrzavci (2947 příspěvků) 04.07.2023, 11:12:38 xxx.xxx.226.6
Odpověď na příspěvek uživatele kometa z 04.07.2023, 10:55:11

No ano!! Protože hlava! To je taky dost výstižný.

Je mi ale těchhle zvířat hrozně líto, protože to, co do nich člověk chovem natlačil, jim znemožňuje normální žití.  V běžném životě je to prostě překážka. Je fajn, že zvíře dokáže makat do zdechnutí, že je schopno projít za svým cílem zdí a neřeší, že má drive až ke stropu, ale když to není vyvážený, je to prostě hrozný-právě i pro to zvíře samotný. Nevěděla bych to, nemít v rukou Talimůru.

kometa
kometa (4408 příspěvků) 04.07.2023, 11:43:18 xxx.xxx.147.163
Zrzavci:

No ano!! Protože hlava! To je taky dost výstižný.

Je mi ale těchhle zvířat hrozně líto, protože to, co do nich člověk chovem natlačil, jim znemožňuje normální žití.  V běžném životě je to prostě překážka. Je fajn, že zvíře dokáže makat do zdechnutí, že je schopno projít za svým cílem zdí a neřeší, že má drive až ke stropu, ale když to není vyvážený, je to prostě hrozný-právě i pro to zvíře samotný. Nevěděla bych to, nemít v rukou Talimůru.


Bohužel, je to tak. Stejně jako vyšlechtit masné plemeno skotu, kde jsou porody jenom císařem. Kvůli naší rozežranosti.

Zrzavci
Zrzavci (2947 příspěvků) 04.07.2023, 11:45:01 xxx.xxx.226.6
kometa:

Bohužel, je to tak. Stejně jako vyšlechtit masné plemeno skotu, kde jsou porody jenom císařem. Kvůli naší rozežranosti.


My jsme prostě bez debaty hovada, prdon, ale je to tak. Já jsem to tušila už v mládí, ale te´d už mám jistotu. Alespoň, že nejsou takový lidi úplně všichni.

Horsana
Horsana (650 příspěvků) 04.07.2023, 13:00:06 xxx.xxx.40.140

No, neviem, či je to šťastie, ale tí, čo neskáču baráky, tak sa často ujmú aj v hobby jazdení, plúženie na jazdiarni, z ktorého by iný kôň už zošalel dávajú hravo,  ono to aj chvíľu trvá, kým z tej obrovitej hlavy dôjde impulz do všetkých 4 nôh 😀

Keď sa to neprepáli, oni zaklapnú a idú, monotónne, dokola, vyzerajú pri tom, akoby spali. A aj to je dril, svojim spôsobom.

Kobyly sa pripustia a rodia žriebätá, tieto kone ale často idú ako mladé na predaj- ľuďom s potenciálom a ambíciami, aj cena nebýva úplne ľudová.

A samozrejme väčšinou strádajú, ľudia to nedokážu nakŕmiť, pretože nechápu, že 700-800 kg stodola nie je 500 kg teplokrvníček, potom je kôň opadnutý, biedny, výstroj nesedí, kôň protestuje, tak sa mu ešte uberie…njn…

Poznám osobne jednu ale fakt obrovitú holštajnu, ale tá je veľmi zlatá, dievčina na nej stále dokolečka v kluse okopáva kavaletky a kobyla si ide svoje ospalé tempo, jeden tréning sme ju v podstate nútili, nech si skúsi nejaký vyšší krížik, to už trebalo pridať, kobyla sa prebrala, zapla režim “mašina”, stále bola ovládateľná, ale to už bolo vidno, že proste prepla do úplne iného módu, ona ju mala 2 roky práve na to plúženie sa v piesku, kôň vychrtlý, boľavý, zuby katastrofa, doteraz je na kašiach (nutno dodať, že teda sme ju nakŕmili celkom dosť, heh),  má fakt skoro 800 kg a tá masa mäsa keď sa začala hýbať a cválať, z toho sršala neskutočná energia, stále skrotená, ale proste zem dunela a mne sa ježily chlpy.

 Dievča samozrejme letelo do diaľky, ale zvládla to, oprášila sa, trošku posmoklila a bolo dobre, ona je síce mladučká, ale veľmi zlatá, ambície nemá, občas niečo na kľudnom koníkovi pohopkať a raz za čas malé preteky na domácej pôde a ja to cením, rodiča sú radi, že má hobby, tlačia do tej kobyly príšerné peniaze, iba krmivo mesačne 400 eur, ale tak majú na to a kobyla sa má skvelo.

Teraz je pripustená, má 21 rokov, chceli žriebä silou mocou, vraj nikdy nerodila (toto je divné, lebo kobyla s takým papierom u iných ľudí by rodila ako hruška, ani v DE sme nedohľadali potomkov, úplne sa veľmi neteším na pôrod, ak nejaký bude).

A voltižáci ich majú radi, týchto obrov.

Zrzavci
Zrzavci (2947 příspěvků) 04.07.2023, 13:12:03 xxx.xxx.226.6
Odpověď na příspěvek uživatele Horsana z 04.07.2023, 13:00:06

Teď jsem se koukla, co jsou zač - TO JE OBROVSKÝ ZVÍŘE! 

Já jsem před lety byla hrozně ráda, že se lidi o koně začali zajímat /jako malá tříletá jsem chodívala  s mámou do práce - dělala na Xaverově, takže koně mám ráda od malinkata, i když se v nich nějak moc, neorientuju, prostě mám ráda koně jako takový/, byla jsem ráda, že chov koní nezmizí, ale teď, kdy si koně pořizuje kde-kdo a hlavně ustájení dělá kde-kdo, už tak ráda nejsem. I teď to vidím kousek od domu, kde jsme se nastěhovali. Jsou tam tři ustájení  -ty dvě prima, z toho jedno luxus a to jedno - bych majitele vypráskala. jak majitele ustájení, tak těch koní, že je tam nechávají. Většina jich sice odešla, ale pár kousků tam stále je a…….. radši nemluvit.

Horsana
Horsana (650 příspěvků) 04.07.2023, 13:30:29 xxx.xxx.40.140
Odpověď na příspěvek uživatele Zrzavci z 04.07.2023, 13:12:03

Jop, tí origoš holštajni sú obludy.

A tak…aj psa, prípadne aj omnoho špecifickejšie zviera už má dnes kde kto…aj kone, njn.

efe
efe (1118 příspěvků) 04.07.2023, 14:23:48 xxx.xxx.30.165

Jo tyhle německý obludy (v dobrém) vídáme právě na tom Ptýrově na závodech. Je to děsně ftipný, páč když to jde okolo nás, tak morgáně vypadá jak podražený hříbátko 😄 A když to pak cválá pod chlapem na oprácku, tak se otřásá země až v Boleslavi… Masakr stodoly to jsou…

Zrzavci
Zrzavci (2947 příspěvků) 04.07.2023, 14:38:55 xxx.xxx.226.6
Odpověď na příspěvek uživatele Doron z 04.07.2023, 14:26:35

No bohužel ano. Ale v tom smyslu, že otevřeli pandořinu skříňku a nedotáhli to do konce, protože na ni nikdo neměl nerva . Oni ji rozlovovali, protože se jim zdálo, že nemá dostatečnej loveckej pud🙄 . Já to tedy vidím jinak, její zájem o zvěř byl enormní a bohužel neorganizovaný a navíc, což prostě nepochopím ona v těch 10 měsících netušila, co to je vystavovat.  Ohař?? neví co je vystavit zvíře??? Všichni mojí ohaříci to uměli sami od sebe už jako malý prdíci, stačilo to jen rozvinout, učesat. Jí jsem to musela učit už jako třicetikilovou stodolu, což byla opravdu bolestivá dřina. Pomohli mi holubi na sídlišti a komplikovala mi to drahá půle 🙂

Doron
Doron (1907 příspěvků) 04.07.2023, 14:44:43 xxx.xxx.15.212

Takže jí tim výcvikem možná to vystavování pokazili?

Si představuju, že je k tomu potřeba určitý klid a soustředění..

Mimochodem, můj první ovčák taky uměl vystavovat.

Zrzavci
Zrzavci (2947 příspěvků) 04.07.2023, 14:50:20 xxx.xxx.226.6

Já vůbec netuším, co s ní provozovali, jen jsem viděla “daun” v praxi, kdy ten kretém hustě řekl Daááun, protočil ji na vodítku a jebnul s ní o zem, takže už se nehla. To asi jako ukázka výcviku stačí, a taky to bylo jedno z věcí, které rozhodly, že skončila u nás, i když jsem vlastně nechtěla, protože jsem na to v ten moment neměla /(umírala mi máma a já neměla dostatek psychických sil na takovejhle element, a taky to bylo špatně ) . No ale dodnes nechápu to s tím vystavováním, pro mě je to úplný základ. je možný, že tyhle exprti, co pak s nima jezdí trialy postupují tak, že psa nechají rozlovit, a klid před zvěří neřeší, hlavně že pes běhá dálky a pak do něj vystavování prostě nahulákaj, nabušej, což se mi jeví asi pravděpodobný. Já postupuju obráceně, no.

edit - vystavování je v hodně psech a stojí za to, si ho podporovat a vymazlit, je to dobrá pomůcka na to, aby se pes mohl volně pohybovat tam, kde je zvěř.

edit dva - omlouvám se koníkům, plevelení s čoklidem, už se klidim 🙂

Arziska
Arziska (88 příspěvků) 18.07.2023, 20:19:24 xxx.xxx.201.243
Odpověď na příspěvek uživatele Zrzavci z 04.07.2023, 14:50:20

 Co zkusit Bachovky? Mě pro adoptovanou fenku, která byla psychicky rozložena moc pomohly. Namichane na miru. 

Leithian
Leithian (581 příspěvků) 18.07.2023, 23:26:29 xxx.xxx.26.117
Odpověď na příspěvek uživatele kometa z 04.07.2023, 10:55:11

Servatori nejsou nejezditelni magori. Vraždila bych za kobylu se Servatory v původu. Jako laik sem si servatorskou (povahove ory naprosto typickou) koupila. Lip mi sedla jen ta achala. Ale ta zas úplně jinak. A s vic zkušenostmi. 


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.