Aktuálně: 4 787 inzerátů176 470 diskuzních příspěvků17 780 uživatelů

Střih ovcí

Šárka (neregistrovaný) 03.07.2023, 20:02:37 xxx.xxx.284.57

Promiňte asi pro někoho hloupý dotaz, ale kdy se stříhají ovečky? Je to nějak vázané na roční období, že třeba na jaře ano a na zimu ne nebo je to podle délky vlny? Když budeme mít ovce jen dočasně,na výkrm,je nutné je stříhat nebo ne? Děkuji 🦋

Bodlinka
Bodlinka (987 příspěvků) 03.07.2023, 20:32:47 xxx.xxx.20.230

je to podle délky vlny, plemene, ročního období, termínu bahnění… když budete mít jehňata “na jaře koupím na podzim sním” stříhat je nemusíte.

Šárka (neregistrovaný) 04.07.2023, 12:24:51 xxx.xxx.284.57
Bodlinka:

je to podle délky vlny, plemene, ročního období, termínu bahnění… když budete mít jehňata “na jaře koupím na podzim sním” stříhat je nemusíte.


Děkuji, takto by to bylo super, ale to stihnou mít od jara do podzimu jateční velikost a tak rychle vyrůst? Děkuji pěkně. 

Bodlinka
Bodlinka (987 příspěvků) 04.07.2023, 13:03:58 xxx.xxx.20.69
Odpověď na příspěvek uživatele Šárka z 04.07.2023, 12:24:51

jasný, že stihnou. jsou to koneckonců jatečná jehňata. stejně je nechcete držet na porážku déle, skopové je prostě takové jiné maso.

kometa
kometa (4331 příspěvků) 04.07.2023, 14:57:36 xxx.xxx.147.163
Šárka:

Děkuji, takto by to bylo super, ale to stihnou mít od jara do podzimu jateční velikost a tak rychle vyrůst? Děkuji pěkně. 


Ano. Dělá to tak hodně lidí. Na jaře nakoupí, na podzim porazí.

lesakm
lesakm (139 příspěvků) 04.07.2023, 21:16:58 xxx.xxx.244.25
Bodlinka:

jasný, že stihnou. jsou to koneckonců jatečná jehňata. stejně je nechcete držet na porážku déle, skopové je prostě takové jiné maso.


Co to znamená  "jiné maso " ❓😀 ML.

Bodlinka
Bodlinka (987 příspěvků) 04.07.2023, 21:28:29 xxx.xxx.20.69
Odpověď na příspěvek uživatele lesakm z 04.07.2023, 21:16:58

jiné maso v tom smyslu, že skopové je prostě zcela odlišné od jehněčího co se vlastností i kuchyňské úpravy týče.

lesakm
lesakm (139 příspěvků) 04.07.2023, 21:41:26 xxx.xxx.244.25
Bodlinka:

jiné maso v tom smyslu, že skopové je prostě zcela odlišné od jehněčího co se vlastností i kuchyňské úpravy týče.


No je fakt že skopce dnes už snad nikdo nechová, ale ovčí nebo beraní maso se od jehněčího zase až tak moc neliší , snad jen délkou tepelné úpravy , ale to je úplně stejné jako u hovězího, ze starýho bejka stejk taky neuděláte , na ten správný měkoučký to musí být podle autralanů taky roční zvíře . 🙂ML.

kometa
kometa (4331 příspěvků) 05.07.2023, 16:06:38 xxx.xxx.147.163
lesakm:

No je fakt že skopce dnes už snad nikdo nechová, ale ovčí nebo beraní maso se od jehněčího zase až tak moc neliší , snad jen délkou tepelné úpravy , ale to je úplně stejné jako u hovězího, ze starýho bejka stejk taky neuděláte , na ten správný měkoučký to musí být podle autralanů taky roční zvíře . 🙂ML.


Beraní maso- jako, že nesmrdí? Tak proč se kozlíci a beránci kastrují?

lesakm
lesakm (139 příspěvků) 09.07.2023, 00:56:54 xxx.xxx.244.25
Odpověď na příspěvek uživatele kometa z 05.07.2023, 16:06:38

Ne beraní maso opravdu nesmrdí , beran není jako kozel (u toho to je síla), beránci se kastrují kvůli tomu aby neoskočili ovce a mohli být s nimi dohromady, i když je lepší to nedělat protože potom zbytečně lojovatí lepší je je oddělit.🐁ML.

kometa
kometa (4331 příspěvků) 09.07.2023, 07:59:58 xxx.xxx.147.163
lesakm:

Ne beraní maso opravdu nesmrdí , beran není jako kozel (u toho to je síla), beránci se kastrují kvůli tomu aby neoskočili ovce a mohli být s nimi dohromady, i když je lepší to nedělat protože potom zbytečně lojovatí lepší je je oddělit.🐁ML.


Já jenom, že i skopové má pro spoustu lidí takový “čmuch”, aspoň v našich končinách. Tak jsem myslela, že smrdí i berani. Ale…, mohlo mi to dojít - máme berana na statku a ten nesmrdí. Na rozdíl od kozla - když od něj přivezla kamarádka kozu, tak to ve stáji smrdělo ještě týden. A neumím si představit odér v jejím autě.🙂 I když ona v něm vozila i svoji čtyřčlennou smečku irských vodních španělů, tak se to asi ztratilo.🙂

Děkuji za rozšíření obzorů.

lesakm
lesakm (139 příspěvků) 11.07.2023, 00:17:59 xxx.xxx.244.25

Jehněčí a ovčí maso trpí u veřejnosti na celou řadu zbytečných předsudků, ale má samozřejmě svoji vůni ostatně jako každé jiné maso z ostatních zvířat, ovšem jsou u něj kupodivu také “obrovské” rozdíly v chuti jednotlivých ovčích plemen, některá nejím ani já, specifickou vůni  má na svědomí především lůj. ale pokud si s tím dá člověk trošku práce dá se očistit protože je na povrchu masa, vzpomínám si na jednu historku kdy u nás známí jedli guláš z ovce a mysleli si že je to z hovězího a když jsem kamarádovu přítelkyni upozornil že je to ovce tak přestala okamžitě  jíst a už se toho nedotkla protože “ovce přece nejím protože mi nechutnají” i když ještě před minutou měla boule za ušima jak jí šmakovalo, kdybych tenkrát držel “tlapku” tak to zblajzla jako nic. Někdo zase nejí ryby, nebo raky, šneky, ústřice, nebo drůbež “protože má kosti” to pro nás co jsme od mala prostě museli jíst úplně všechno je zkrátka mimo naše chápání.🙂ML.

kometa
kometa (4331 příspěvků) 11.07.2023, 08:24:21 xxx.xxx.147.163
lesakm:

Jehněčí a ovčí maso trpí u veřejnosti na celou řadu zbytečných předsudků, ale má samozřejmě svoji vůni ostatně jako každé jiné maso z ostatních zvířat, ovšem jsou u něj kupodivu také “obrovské” rozdíly v chuti jednotlivých ovčích plemen, některá nejím ani já, specifickou vůni  má na svědomí především lůj. ale pokud si s tím dá člověk trošku práce dá se očistit protože je na povrchu masa, vzpomínám si na jednu historku kdy u nás známí jedli guláš z ovce a mysleli si že je to z hovězího a když jsem kamarádovu přítelkyni upozornil že je to ovce tak přestala okamžitě  jíst a už se toho nedotkla protože “ovce přece nejím protože mi nechutnají” i když ještě před minutou měla boule za ušima jak jí šmakovalo, kdybych tenkrát držel “tlapku” tak to zblajzla jako nic. Někdo zase nejí ryby, nebo raky, šneky, ústřice, nebo drůbež “protože má kosti” to pro nás co jsme od mala prostě museli jíst úplně všechno je zkrátka mimo naše chápání.🙂ML.


Jo, podobně jako předsudky ohledně chuti kozího mléka. Znám.

Jo a jím úplně všechno, i býčí žlázy a dršťkovou🙂. Jenom to nesmí být moc kořeněné a ostré.

lesakm
lesakm (139 příspěvků) 13.07.2023, 23:23:46 xxx.xxx.244.25
Odpověď na příspěvek uživatele kometa z 11.07.2023, 08:24:21

Kozí mlíko zbožňuju, ale bohužel koza by mi už doma neprošla, jo holt mi zřejmě zůstane mezi dalšími nesplněnými sny. 😇ML.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.