Aktuálně: 4 886 inzerátů174 944 diskuzních příspěvků17 759 uživatelů

Mlsný pes - pes nežere

impact
impact (411 příspěvků) 03.07.2023, 20:53:22 xxx.xxx.107.85

Příběh naší Merci se začal psát v lednu 2010, kdy se u mě narodila fence Mambě. 

Do listopadu 2021 to byla úplně normální fenka, nekastrovaná, trochu ADHD a celoživotně brutální popelnice. Kdybyste do ní hodili cihlu, hřebíky, trámy a trochu cementu, tak vykadí kvalitní domeček. Tak dobré trávení měla. 

V listopadu 2021 umřela ve 14 letech její maminka. 

Život šel dál a Merci se navázala na druhou nejstarší členku smečky - fenku Monkey, která u nás žila od června 2011. I když si Merci podle mého názoru vždycky myslela, že jsem její maminku někomu darovala. Holky totiž bydlely a bydlí v psím útulku, kde je ta fluktuace psů opravdu velká. 

Život šel dál, ale v prosinci 2022 ve věku 16,5 roku zemřela i Monkey. 

Od té doby se to s Merci vezlo. Dostala strašný zánět zubu, nepodařilo se ho přeléčit a nakonec na začátku ledna 2023 o stoličku přišla. Pak jsem já marodila s angínou, vzápětí s covidem a hned na to - na konci ledna - se nám vrátil z adopce pes s brutální separační úzkostí. I když po dobu mé nepřítomnosti (práce) bydlel v chodbě, tak se jeho separačka projevovala tím, že měl hlásek jak konipásek - v překladu štěkal jak kretén, až se třepaly tašky na střeše. Nepovažovala jsem to za problém, protože přecejen žijeme v soukromém útulku, takže si tu poštěká ledaskdo. 

Na začátku února 2023 mi Merci přestala jíst. 

Nejedla vůbec. Občas piškoty. Nabízela jsem jí milion kousků konzerv, granulí, masa sušeného i barfu. Došly jsme do té fáze, že jsem ji krmila doslova jak husu - do krku - aby mi neumřela hlady. Merci ze standardních 7,5kg zhubla na 5,5 kilo. Absolvovaly jsme miliardu vyšetření u několika veterinářů a stálo to neskutečný tisíce. Výsledky všech vyšetření byly jednotné - je v podstatě zdravá. Strašný šok pro mě byl kardiologem zjištěný syndrom zlomeného srdce. Myslela jsem si (naprosto mylně, jak se později ukázalo), že má psychický problém z toho, že jí umřely Mamba a Monkey. 

Nastoupily léky na srdce a dále Bachovky, Dokonalá láska, CBD, vše bez efektu. 

Rozmnožené ecoli ve střevech jsme dvakrát přetáhli antibiotiky. 

Až jsem se jednoho dne v dubnu 2023 vracela večer pěšky domů a už z ulice jsem slyšela strašný štěkot toho v lednu vráceného psa. Otevřela jsem dveře od baráku a ze dveří vyrazila Merci. Totálně v psychu, vystresovaná, vytřepaná... 

A mě v ten moment došlo, že má psycho z toho štěkání. Strašný zjištění. Šok. 

Do dvou dnů byl štěkající pes pryč, v dočasce v rámci spolupráce s kolegy z útulků. 

Bohužel Merci měla a má po těch dvou měsících nežraní totalně rozbitý trávení. Jak byla celoživotní popelnice, tak teď jakýkoliv výkyv v krmení znamená vodový průjem. 

Ale pomalu se vracíme k normálu. Díky kolegyni jsem narazila na Pro Kolin enterogenic, který jí na trávení hodně pomáhá. Bere ho denně. Dvakrát denně bere Enterozoo gel. Z krmení jí nejvíc vyhovují za studena lisované granule Primal Spirit. Stravu po většinu času přijímá s chutí, ale občas se s tím pereme. Je ale evidentní, že jí už není z jídla tak hrozně zle. Nebolí ji bříško. 

Doteď má ale prazvláštní třídenní epizody - dva tři dny žere s chutí a třetí či čtvrtý den je jí blbě, má průjem. Den hladovka a pak zase dva tři dny žere jak prokopnutá. 

Píšu to sem na popud Zrzavců. Jako kazuistika je to dost zvláštní případ. 

Merci díky rozbité psychice ze štěkajícího psa málem DOBROVOLNĚ umřela hlady. 

Hodně nám pomohlo to, že jsme na začátku června odjely na týden setkání našich adopčních rodin. Ona si odpočinula. Já jsem vyskočila ze strašných nervů, kdy jsem se opravdu bála jezdit z práce domů... Už ten její epizodní průjem beru jako normál. Nestresuju. 

A upřímně doufám, že je ten můj strašný stres, že ji nenechám trápit a nechám ji uspat, daleko za náma...

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Doron
Doron (1837 příspěvků) 03.07.2023, 22:38:49 xxx.xxx.15.212

Ach jo, doufala jsem, že už je v pořádku ☹️.

Stejně je to teda velkej pokrok oproti únoru..

Asi je to opravdu jemná holčička a jak je starší, psychika se zotavuje pomaleji. Já to na sobě taky pozoruju, že už potřebuju klid a soulad 😊.

Plaka
Plaka (399 příspěvků) 03.07.2023, 23:21:08 xxx.xxx.0.1

Merci díky rozbité psychice ze štěkajícího psa málem DOBROVOLNĚ umřela hlady.

Njn, stres je stres, každý pes ho zvládá jinak. Mně se Vořech po špatným zážitku z horkovzduch balonů následně rozložil ze stresu z vichřic. Nežral, nepil, nespal, nevyměšoval, nebýt alavis calmingu na doporučení od kámošky vetky, rozbil by se psychicky i fyzicky totálně. 

Tož ať je Merci ještě hodně dlouho zdráva, terény ať si terošsky užívá. 🙂 Ráda vidím bývalé téma odjinud s updatem zde, díky! 🙂 

K těm epizodám - předpokládám, že slinivka, ledviny a další součástky byly důkladně zkontrolovány a nenesou známky opotřebení. Berme to oprimisticky tak, že u staříčků shit happens. 

impact
impact (411 příspěvků) 04.07.2023, 06:04:32 xxx.xxx.0.1
Doron:

Ach jo, doufala jsem, že už je v pořádku ☹️.

Stejně je to teda velkej pokrok oproti únoru..

Asi je to opravdu jemná holčička a jak je starší, psychika se zotavuje pomaleji. Já to na sobě taky pozoruju, že už potřebuju klid a soulad 😊.


Tak ona relativně v pořádku je. Už měla i parádní bobek, začala jsem vysazovat enterozoo gel. Ale chtěla jsem jí dát kůru Alavisu a ten to dojebal zase. Nicméně obrovský pokrok je, že opravdu trochu přibrala a nehubne, že už v těch střevech i něco zůstává. Moje vetka bohužel tvrdí, že se střeva už nedají do pořádku nikdy. Že je to jak se starým člověkem a tahle “nemoc” to dodělala. Tak uvidíme časem. Psychicky se ale zlepšila hodně. 😍

impact
impact (411 příspěvků) 04.07.2023, 06:12:37 xxx.xxx.0.1
Plaka:

Merci díky rozbité psychice ze štěkajícího psa málem DOBROVOLNĚ umřela hlady.

Njn, stres je stres, každý pes ho zvládá jinak. Mně se Vořech po špatným zážitku z horkovzduch balonů následně rozložil ze stresu z vichřic. Nežral, nepil, nespal, nevyměšoval, nebýt alavis calmingu na doporučení od kámošky vetky, rozbil by se psychicky i fyzicky totálně. 

Tož ať je Merci ještě hodně dlouho zdráva, terény ať si terošsky užívá. 🙂 Ráda vidím bývalé téma odjinud s updatem zde, díky! 🙂 

K těm epizodám - předpokládám, že slinivka, ledviny a další součástky byly důkladně zkontrolovány a nenesou známky opotřebení. Berme to oprimisticky tak, že u staříčků shit happens. 


Mě by kuwa asi v životě nenapadlo, že se něco takovýho stane. Už jen proto, co máme doma a že těch štěkajících dementů už tady bylo. 😕

Vnitřnosti zkontrolovány opakovaně (krev, sono) na různých veterinách a nikde nic právě. To je to. Kdyby čék aspoň měl co léčit, ale ona je fakt zdravá. Posledně si ji vetka zesedovala a sonem jí tak lezla až kdesi pod žebra, že mi bylo na blinkání i za Mercinku. 😄 Nikde nic nenalezeno, parametry krve všechny ok. 

impact
impact (411 příspěvků) 04.07.2023, 06:24:01 xxx.xxx.0.1

Jinak já za dost velkej problém vnímám i to, že jí zůstala ta mlsnost. Ona ví, že když něco nesežere, tak já půjdu a nabídnu jí něco jinýho. Nemám nervy na to ji nechat vyhladovět. 🙄

Dneska jsme po páté vstaly a Merci tu už od probuzení klape zobákem, že má hlad. Tak si říkám dneska budu tvrdá, ani piškot. Já ti dám, že nebudeš jíst granule. Je 6:20 a co myslíte? Už má v sobě mladýho gastrointestinalky (ty jí teda průběžně docela chutnají). 

Takže to u nás probíhá tak, že ona mě peskuje, že má hlad - to je třeba i několikrát za den. Já zkouším a nabízím. Díky bohu za to, kde bydlíme, takže máme doma opravdu mraky různého jídla a vždycky to po ní má kdo dojíst. Najdem něco, co jí zachutná a třeba dva dny to žere jak blázen. Tak já vytáhnu svoje prachy, nakoupím jí toho s radostí hromadu a ona to za další dva dny přestane žrát. 😀 Opět díky bohu za to, kde bydlíme a žijeme, páč to zase po ní psi všechno dojedou a nic se nevyhazuje. 😀 A tak jedeme pořád dokolečka. 😀 

efe
efe (1069 příspěvků) 04.07.2023, 07:55:46 xxx.xxx.199.5

Jinak já za dost velkej problém vnímám i to, že jí zůstala ta mlsnost. Ona ví, že když něco nesežere, tak já půjdu a nabídnu jí něco jinýho. Nemám nervy na to ji nechat vyhladovět. 🙄

Jsem na tom momentálně podobně s Beu - jak jsem psala, že díky obr rýmě vůbec nežrala. Nakonec jsem došla k tomu, že nežrala proto, že díky ucpanýmu nosu nic necítila. Rozežrala se na nepraných drštkách, ty totiž cejtila i přes ucpanej nos. Teď sice žere, ale zcela odmítá maso, momentálně je ochotná žrát jen konzervy. No tak krmím konzervama a mám děsnou radost, jak jí šmakuje a přibírá 👍

A je to fakt děsný, když popelnice, která by po sobě sežrala i ho*no, najednou odmítá i pečený roasbeef 😢

Vahine
Vahine (470 příspěvků) 04.07.2023, 07:57:25 xxx.xxx.114.127

Když ona Mercinka na té fotce kouká, že bych jí taky snesla modrý z nebe. Vyměknu lehce s psím jídlem, takže rozumím Vašich radostem a strastem ohledně misky, obzvláště, když je furt ještě pohublá. Taky jsem si myslela, že se vše vrátilo do normálu potom, co pes odešel a Merci měla už klid. Vařit jí, to jste určitě zkoušela…a co nějakého hodného submisivního pejska k ní, to by nepomohlo? Konkurence u misky a taky jako podpora psychiky? Ale třeba Vás má radši sama pro sebe? Prdelka je nádherná, člověk by se přetrhnul, aby jí pomohl, viďte 🌷

Probiotika by nepomohla?

Anonymní (neregistrovaný) 04.07.2023, 08:48:52 xxx.xxx.149.42
impact:

Mě by kuwa asi v životě nenapadlo, že se něco takovýho stane. Už jen proto, co máme doma a že těch štěkajících dementů už tady bylo. 😕

Vnitřnosti zkontrolovány opakovaně (krev, sono) na různých veterinách a nikde nic právě. To je to. Kdyby čék aspoň měl co léčit, ale ona je fakt zdravá. Posledně si ji vetka zesedovala a sonem jí tak lezla až kdesi pod žebra, že mi bylo na blinkání i za Mercinku. 😄 Nikde nic nenalezeno, parametry krve všechny ok. 


A nejaké CT ste nezvažovali? 

megi-the-pes
megi-the-pes (2228 příspěvků) 04.07.2023, 09:02:44 xxx.xxx.61.175

Na co se musí pes přispat, bych vynechala, pokud to není extra důležité. A to není.

Tohle může dělat intolerance. Papá den dva a pak problém. Taky to trochu zní jako že nějaký orgán je unaven po těch pár dnech (nebo kapacita průchodnosti někde třeba?), a tak vyhlásí stávku. 

Anebo je to rozbité v hlavě, i psi mají anorexii a tak.

Ať si papá, co chce. Sice takovým pejskům děláte otroka, 👍 

ale tak mají nárok, předtím sloužili oni nám. 🙂

efe
efe (1069 příspěvků) 04.07.2023, 09:05:06 xxx.xxx.199.5

Si nemyslím, že impact potřebuje radu, co by ještě bylo potřeba… Prostě jen takový povzdech. A určitě pro Mercinku ráda udělá cokoliv, nabídne cokoliv, hlavně aby byla spokojená. Tak to aspoň vnímám já, možná proto, že jsem v podobný situaci.

Zrzavci
Zrzavci (2879 příspěvků) 04.07.2023, 09:27:53 xxx.xxx.226.6

Impakte - dík, že sis našla čas a napsala to! A potrhlu Mercině držím palce, ať se jí ještě dlouho dobře vede a můžeš jí posluhovat co to dá!

Zrzavci
Zrzavci (2879 příspěvků) 04.07.2023, 09:31:08 xxx.xxx.226.6
efe:

Jinak já za dost velkej problém vnímám i to, že jí zůstala ta mlsnost. Ona ví, že když něco nesežere, tak já půjdu a nabídnu jí něco jinýho. Nemám nervy na to ji nechat vyhladovět. 🙄

Jsem na tom momentálně podobně s Beu - jak jsem psala, že díky obr rýmě vůbec nežrala. Nakonec jsem došla k tomu, že nežrala proto, že díky ucpanýmu nosu nic necítila. Rozežrala se na nepraných drštkách, ty totiž cejtila i přes ucpanej nos. Teď sice žere, ale zcela odmítá maso, momentálně je ochotná žrát jen konzervy. No tak krmím konzervama a mám děsnou radost, jak jí šmakuje a přibírá 👍

A je to fakt děsný, když popelnice, která by po sobě sežrala i ho*no, najednou odmítá i pečený roasbeef 😢


Konzervy jsou nejvíc - tvrdí jedna Bubrdle z Bubrdlí! 😀  a nejlíp ty kočičí, že jo.  Ty nedostává, ale semo tamo uklízí po Mousesovi.

Beunko, berunko, koukej  hezky fungovat a už nerýmuj, to nech básníkům a nebo mně, když mě to popadne. Ses taky nemusela inspirovat pánčičkou.

Doron
Doron (1837 příspěvků) 04.07.2023, 10:14:01 xxx.xxx.15.212

Hihi, tak chce mít prostě nějaký privilegia, když s Váma provozuje ten útulek 🙂.

Aby bylo jasný kdo je tady pejsek speciální !

A v tom vaření jste teda dost polevila, to byly vývárky a masíčko vařený a teďkon zase jako nějaký granule?🤣

impact
impact (411 příspěvků) 04.07.2023, 10:17:26 xxx.xxx.0.1
efe:

Jinak já za dost velkej problém vnímám i to, že jí zůstala ta mlsnost. Ona ví, že když něco nesežere, tak já půjdu a nabídnu jí něco jinýho. Nemám nervy na to ji nechat vyhladovět. 🙄

Jsem na tom momentálně podobně s Beu - jak jsem psala, že díky obr rýmě vůbec nežrala. Nakonec jsem došla k tomu, že nežrala proto, že díky ucpanýmu nosu nic necítila. Rozežrala se na nepraných drštkách, ty totiž cejtila i přes ucpanej nos. Teď sice žere, ale zcela odmítá maso, momentálně je ochotná žrát jen konzervy. No tak krmím konzervama a mám děsnou radost, jak jí šmakuje a přibírá 👍

A je to fakt děsný, když popelnice, která by po sobě sežrala i ho*no, najednou odmítá i pečený roasbeef 😢


Sušený jehněčí dršťky jedou i u nás. 😀

Já to mám všechno za trest - za to, jak jsem jí celej život nadávala, že je prase nenažraný. 😄 Jak je ten vtip o spadeném drobku a třívteřinovým psovi, tak Merci byla celej život nanosekundovej pes. 😄

impact
impact (411 příspěvků) 04.07.2023, 10:21:06 xxx.xxx.0.1
Vahine:

Když ona Mercinka na té fotce kouká, že bych jí taky snesla modrý z nebe. Vyměknu lehce s psím jídlem, takže rozumím Vašich radostem a strastem ohledně misky, obzvláště, když je furt ještě pohublá. Taky jsem si myslela, že se vše vrátilo do normálu potom, co pes odešel a Merci měla už klid. Vařit jí, to jste určitě zkoušela…a co nějakého hodného submisivního pejska k ní, to by nepomohlo? Konkurence u misky a taky jako podpora psychiky? Ale třeba Vás má radši sama pro sebe? Prdelka je nádherná, člověk by se přetrhnul, aby jí pomohl, viďte 🌷

Probiotika by nepomohla?


Pejsek nepomohl. Ten, resp. ta, ji akorát tak naštvala, že jí leze do pelechu za JEJÍ paničkou. Konkurence u misky je jí v tuto chvíli úplně jedno. Dřív ne, dřív by přišel o hlavu ten, kdo by se na její misku jen podíval. 

Ona byla skoro celej život až třetí - protože před ní byla její maminka Mamba, pak Monkey a pak až Merci. Takže pro ni je teď absolutní topka, že ona je u mě na tom úplně prvním nejvyšším místě. 🥰

Probiotika bere, je to v tom Prokolinu. To určitě pomáhá hodně. 

impact
impact (411 příspěvků) 04.07.2023, 10:22:58 xxx.xxx.0.1
Anonymní:

A nejaké CT ste nezvažovali? 


Asi se mi úplně nechce vyhodit raketu za to, abych zjistila, že je stará a má unavený trávení.. I když mi, co se týče Mercinky, na koruně nezáleží. Tak mi to prostě připadá zbytečný. I když věřím tomu, že každý CT najde něco, co by se mohlo řešit. 🤭

impact
impact (411 příspěvků) 04.07.2023, 10:25:40 xxx.xxx.0.1
megi-the-pes:

Na co se musí pes přispat, bych vynechala, pokud to není extra důležité. A to není.

Tohle může dělat intolerance. Papá den dva a pak problém. Taky to trochu zní jako že nějaký orgán je unaven po těch pár dnech (nebo kapacita průchodnosti někde třeba?), a tak vyhlásí stávku. 

Anebo je to rozbité v hlavě, i psi mají anorexii a tak.

Ať si papá, co chce. Sice takovým pejskům děláte otroka, 👍 

ale tak mají nárok, předtím sloužili oni nám. 🙂


Intoleranci jsme taky vzali v potaz. Že se to tam mohlo těmi problémy rozjet. Ale vyřadit ji na eliminační dietu by znamenalo, že přestane žrát úplně.. A to já nedám..😕

Radši budu tím otrokem. Měla to ode mě leta slíbený a tak to teď má se vší parádou. 😍

Zrzavci
Zrzavci (2879 příspěvků) 04.07.2023, 10:28:23 xxx.xxx.226.6
impact:

Intoleranci jsme taky vzali v potaz. Že se to tam mohlo těmi problémy rozjet. Ale vyřadit ji na eliminační dietu by znamenalo, že přestane žrát úplně.. A to já nedám..😕

Radši budu tím otrokem. Měla to ode mě leta slíbený a tak to teď má se vší parádou. 😍


Však ono staříci na to mají právo, aby se jim posluhovalo.

edit - koukám na ty fotky až teď, ta třetí - ne, není to právo, je to povinnost. Mám hroznou slabost pro pohled starejch psí očí.

impact
impact (411 příspěvků) 04.07.2023, 10:28:43 xxx.xxx.0.1
Doron:

Hihi, tak chce mít prostě nějaký privilegia, když s Váma provozuje ten útulek 🙂.

Aby bylo jasný kdo je tady pejsek speciální !

A v tom vaření jste teda dost polevila, to byly vývárky a masíčko vařený a teďkon zase jako nějaký granule?🤣


Teď měla na víkend navařený. První den - jéééééé mňáááááám mámo přidej přidej přidej, to je dobrotááááááá, to si narvu pupíšeeeeeeek. Druhej den - jé, vařený mašíško, ale tož mohla bych si dát. Třetí den - fuj, takovej blivajz, to nikdy nevezmu do huby! Naval granule!

Kráva blbá. 😄😄😄


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.