Aktuálně: 4 886 inzerátů174 999 diskuzních příspěvků17 759 uživatelů

Mlsný pes - pes nežere

impact
impact (411 příspěvků) 04.07.2023, 10:30:10 xxx.xxx.0.1
Zrzavci:

Impakte - dík, že sis našla čas a napsala to! A potrhlu Mercině držím palce, ať se jí ještě dlouho dobře vede a můžeš jí posluhovat co to dá!


Jsem měla včera nějakou spisovatelskou slinu večer. 😂

Zrzavci
Zrzavci (2879 příspěvků) 04.07.2023, 14:26:40 xxx.xxx.226.6
Odpověď na příspěvek uživatele impact z 04.07.2023, 10:30:10

👍 zaplaťnadbůch za ni.

Impakte, Efe - helejte, co zkusit syrovátku, neb cituji:

Ona totiž taková syrovátka je hotový bílkovinový a vitamínový poklad. Obsahuje dobrých 70 % bílkovin, zlepšuje také zažívání.

a vyrobit si ji navíc můžete samodomo - a ještě Vám z toho zbude cottage sýr, stačí 1,5 l mlíka, ocet, hrnec a chvilka času. Ale syrovátke je supr, napadlo mě to tak, protože si půjdu vyrábět dneska ten “kotáž syr”  a tam té syrovátky bude dost, dělím se s čoklema. 

Zrzavci
Zrzavci (2879 příspěvků) 04.07.2023, 14:28:27 xxx.xxx.226.6
Odpověď na příspěvek uživatele impact z 04.07.2023, 10:28:43

. Třetí den - fuj, takovej blivajz, to nikdy nevezmu do huby! Naval granule!

🙂

ale napadá mě, že ten třetí den prostě cítí, i když to má člověk v lednici, že už to není čerstvý? a může jí to na to citlivý zažívání vadit?  Když to zmrazíš a dáš to o pár dní pozdějš, projde to?

Vahine
Vahine (470 příspěvků) 08.07.2023, 16:02:18 xxx.xxx.179.11
impact:

Intoleranci jsme taky vzali v potaz. Že se to tam mohlo těmi problémy rozjet. Ale vyřadit ji na eliminační dietu by znamenalo, že přestane žrát úplně.. A to já nedám..😕

Radši budu tím otrokem. Měla to ode mě leta slíbený a tak to teď má se vší parádou. 😍


Impact, chápu, že eliminační dieta by v případě Mercinky byla spíš ke škodě než k užitku, ale co krevní testy na alergie? Třeba by Vám to pomohlo najít tu správnou cestu? A vůbec, drbe se třeba Mercinka nějak víc teď? Nelíže si packy? Já vím, že Vy máte spoustu zkušeností z praxe, ale ono někdy člověku nepřijde na mysl všechno to, co by mohlo pomoct, všechny souvislosti… A jak se Vám daří s tím zažíváním v tom horku, co teď panuje?

impact
impact (411 příspěvků) 08.07.2023, 20:40:14 xxx.xxx.97.42

Myslím na to každej den. Teď měla dva dny zas průjem, prděla jak tchoř. Jsem se k ní v noci otočila čelem a nazvedla peřinu, esi dejchá a v ten moment jsem byla úplně vzhůru, protože tam měla na férovku plynovou komoru. 😂

Nechala jsem jí hladovku, max piškoty a dneska jedem jen idčkovou konzervu a vařenou mrkev. Zkusím v tom vytrvat.

impact
impact (411 příspěvků) 14.07.2023, 19:47:02 xxx.xxx.18.159

Abych řekla pravdu, tak mám hrůzu sem napsat. Pokaždý, když zajásám a napíšu s nadšením, že se něco mění, tak se posere. 🤦🏼‍♀️

Od minulé soboty jedeme čistě Royal Canin IDčkové konzervy. Několik dní to bylo cajk, tak jsem pomalu začala přidávat lososové granule od JK Animals. Mám s nimi zkušenosti, že sedí i alergikům. 

Předevčírem měla lehce řídký bobek, ale jinak jedeme na pevno. Nejen díky Enterozoo gelu (to je takovej nuceně slisovanej bobek), ale už to má tvar aj samo o sobě. 

Včera hodně kňourala, jestli nepolevím a nedám jí něco jiného. Bo prostě mlsnej pes. 🤦🏼‍♀️ Vydržela jsem a nakonec snědla sama hromadu granulí. Bobky dneska luxus. Ale zase mě dnes testuje, jestli ze mě nevyrazí něco jiného.

Držím se a když mě s tím svým hladem sere už moc, tak dostane kuličky konzervy s granulemi do tlamky a nazdar. 

Tak prostě tiše doufám, že za některý následky může i získaná intolerance.

Na foto strašně nasranej pes, kterýho jsem během odpoledne stokrát poslala k misce s granulemi, že nic jinýho nedostane.

A jestli se zítra posere, tak už nenapíšu nikdy. 😂😂😂

Obrázek Obrázek
kometa
kometa (4226 příspěvků) 15.07.2023, 13:25:15 xxx.xxx.147.163
impact:

Abych řekla pravdu, tak mám hrůzu sem napsat. Pokaždý, když zajásám a napíšu s nadšením, že se něco mění, tak se posere. 🤦🏼‍♀️

Od minulé soboty jedeme čistě Royal Canin IDčkové konzervy. Několik dní to bylo cajk, tak jsem pomalu začala přidávat lososové granule od JK Animals. Mám s nimi zkušenosti, že sedí i alergikům. 

Předevčírem měla lehce řídký bobek, ale jinak jedeme na pevno. Nejen díky Enterozoo gelu (to je takovej nuceně slisovanej bobek), ale už to má tvar aj samo o sobě. 

Včera hodně kňourala, jestli nepolevím a nedám jí něco jiného. Bo prostě mlsnej pes. 🤦🏼‍♀️ Vydržela jsem a nakonec snědla sama hromadu granulí. Bobky dneska luxus. Ale zase mě dnes testuje, jestli ze mě nevyrazí něco jiného.

Držím se a když mě s tím svým hladem sere už moc, tak dostane kuličky konzervy s granulemi do tlamky a nazdar. 

Tak prostě tiše doufám, že za některý následky může i získaná intolerance.

Na foto strašně nasranej pes, kterýho jsem během odpoledne stokrát poslala k misce s granulemi, že nic jinýho nedostane.

A jestli se zítra posere, tak už nenapíšu nikdy. 😂😂😂

Obrázek Obrázek

Za mě je to týranej pes. Kubišovou na vás!

Ne, vážně. Chápu. Já mám jenom ledvinového kocoura s blinkacími a nežracími obdobími. Kdy mu nabízím i filé z tresky nebo naprosto nevhodnou tlačenku, jenom aby něco pozřel. Za maminku, za tatínka. Protože je hubený až hrůza. Zatím jsme vždycky zvládli.

impact
impact (411 příspěvků) 15.07.2023, 17:40:42 xxx.xxx.18.159

Tvl samozřejmě se do rána posrala. 😀🤦🏼‍♀️

Ale díky tomu jsem přišla na to, že jí tam nejspíš vznikla nějaká intolerance lepku. Všechny ty průjmový epizody mi teď zpětně sedí na to, co žrala. A sedí na to i to, že jí hrozně seděly dvoje bezlepkový granule. Který jsem jí teda nedávala proto, že byly bezlepkový, ale proto, že jí prostě chutnaly. 

No hele jsem na to zvědavá. Dám zas za pár dní vědět. 

impact
impact (411 příspěvků) 15.07.2023, 17:41:53 xxx.xxx.18.159
kometa:

Za mě je to týranej pes. Kubišovou na vás!

Ne, vážně. Chápu. Já mám jenom ledvinového kocoura s blinkacími a nežracími obdobími. Kdy mu nabízím i filé z tresky nebo naprosto nevhodnou tlačenku, jenom aby něco pozřel. Za maminku, za tatínka. Protože je hubený až hrůza. Zatím jsme vždycky zvládli.


Ty jo. To já když je nejhůř, tak kuličky do tlamky a povinně polykat. To funguje, i když je nasraná. Ale s nasraným kočičákem bych si to neuměla představit. 😂

kometa
kometa (4226 příspěvků) 15.07.2023, 18:13:34 xxx.xxx.147.163
impact:

Ty jo. To já když je nejhůř, tak kuličky do tlamky a povinně polykat. To funguje, i když je nasraná. Ale s nasraným kočičákem bych si to neuměla představit. 😂


On není nasra…, on prostě nežere, protože je mu blbě. A i kdybych to do něj nacpala, tak to vyblinká. 

To je spíš nasířený, když do něj šťouchám protiblinkací tabletu. To protestuje, ale nakonec polkne. Jednorázovou epizodu neřeším, ale když vyhodí snídani i oběd, tak mu ji dám. A pak je zase na pár týdnů klid.

Fikovnice
Fikovnice (4328 příspěvků) 16.07.2023, 02:01:20 xxx.xxx.82.50
kometa:

On není nasra…, on prostě nežere, protože je mu blbě. A i kdybych to do něj nacpala, tak to vyblinká. 

To je spíš nasířený, když do něj šťouchám protiblinkací tabletu. To protestuje, ale nakonec polkne. Jednorázovou epizodu neřeším, ale když vyhodí snídani i oběd, tak mu ji dám. A pak je zase na pár týdnů klid.


Hmm, Kometo, já ten grif na tablety kočkám nikdy neměla vypilovaný…

To milionkrát raději budu píchat injekce všemi možnými způsoby, ale tablety nee. Nicméně, kdyby bylo nezbytně potřeba, tak se člověk taky zacvičí. Ale nerada bych…😟

Teď přemýšlím, když pojedeme přes celé město a Fido má tu silnou kinetózu, zda mu píchat před jízdou Cerenii, která, tuším, štípe…🤔

kometa
kometa (4226 příspěvků) 16.07.2023, 08:09:23 xxx.xxx.147.163
Fikovnice:

Hmm, Kometo, já ten grif na tablety kočkám nikdy neměla vypilovaný…

To milionkrát raději budu píchat injekce všemi možnými způsoby, ale tablety nee. Nicméně, kdyby bylo nezbytně potřeba, tak se člověk taky zacvičí. Ale nerada bych…😟

Teď přemýšlím, když pojedeme přes celé město a Fido má tu silnou kinetózu, zda mu píchat před jízdou Cerenii, která, tuším, štípe…🤔


No a já spíš zvládnu tabletu než injekci. Myslím technicky. Protože injekce se kocourovi líbí ještě míň. A aplikovat ji správně nespolupracujícímu, zmítajícímu se a prchajícímu zvířeti prostě nelze.

Vahine
Vahine (470 příspěvků) 16.07.2023, 09:07:59 xxx.xxx.179.11
Odpověď na příspěvek uživatele impact z 15.07.2023, 17:40:42

Mne ta popsaná situace nepřekvapuje. Vím, že se opakuju, ale nechala bych nabrat krev na testy alergií a intolerancí, ať se máte od čeho odpíchnout bez experimentů u hodně citlivé Mercinky, která je na to taky už stará. Její střívka už nejsou v kondici, jako zamlada a drážděním nevhodnou stravou se jejich stěna ztenčuje a stávají se propustnými, a to je teprve problém! Myslím si jakožto laik, předesílám.

Vahine
Vahine (470 příspěvků) 16.07.2023, 22:06:43 xxx.xxx.179.11

Váš názor respektuji. Já jenom, že mně to s běloušem pomohlo, nasměrovalo a výsledky testů versus problémy s druhem masa, do sebe zapadaly. Po vařeném hovězím se mi do rána doma pokadil a to mu vyšlo, že na něj alergii má a další související potraviny a zkřížené alergie atd., mi dávaly smysl s tím jeho prděním a nafouklým břichem. Jinak je to pochopitelně čistotný pes a omlouval se mi za to, co udělal. To byly oči 🙄

megi-the-pes
megi-the-pes (2228 příspěvků) 17.07.2023, 07:59:40 xxx.xxx.61.106

Na lepek prodávají i domácí testy. omg abychom si všici mohli diagnostikovat problémy

6790 Kč test alergenů jídla a prostředí

Tak to radši zaplatím kuchařku, ať jde psíkovi vyvářet. 😀

Hlavně teda po tom, co tady jedna paní říkala, že dvě laborky poslaly zcela opačné výsledky…

Lepek. Tak to je hustý. A už to bude dobrý. 🌼

impact
impact (411 příspěvků) 17.07.2023, 10:53:47 xxx.xxx.18.159
megi-the-pes:

Na lepek prodávají i domácí testy. omg abychom si všici mohli diagnostikovat problémy

6790 Kč test alergenů jídla a prostředí

Tak to radši zaplatím kuchařku, ať jde psíkovi vyvářet. 😀

Hlavně teda po tom, co tady jedna paní říkala, že dvě laborky poslaly zcela opačné výsledky…

Lepek. Tak to je hustý. A už to bude dobrý. 🌼


Já mám ještě v živé paměti, jak jsme nechali udělat testy jedné naší alergičce (záda rozdrbaný do krve) a když jsme o tom psali na stránkách, tak na mě vlítnul nějaký veterinář (dle jeho přizvukujících kamarádek asi dermatolog) a začal mě tam peskovat, že vyhazujeme peníze dárců z okna, protože jsou ty krevní testy naprosto k hovnu. 😂 

Fena byla v péči kvalitní kliniky (resp. spousta lidí si to o nich myslí, já už bohužel ne) a nechali si testy od nich doporučit a udělat. Tak jako byla jsem blbá a nemaje takové zkušenosti, věřila jsem jim. 🤷🏼‍♀️ 

Kurwa ale takový rodeo se rozjelo na našich stránkách. 🤦🏼‍♀️

Takže ano, mohla bych vzít sedm tyček a vyhodit je z okna. Ale přijde mi to jako naprostý nesmysl. Zatím mám možnost vyzkoušet eliminačku. Lepek se vyřazuje docela snadno. Tak uvidím za pár dní. Imho dneska byl bobek opět paráda, bříško nebolí a bezlepkový piškoty už jsou na cestě. ❤️

impact
impact (411 příspěvků) 17.07.2023, 10:59:11 xxx.xxx.18.159
Vahine:

Váš názor respektuji. Já jenom, že mně to s běloušem pomohlo, nasměrovalo a výsledky testů versus problémy s druhem masa, do sebe zapadaly. Po vařeném hovězím se mi do rána doma pokadil a to mu vyšlo, že na něj alergii má a další související potraviny a zkřížené alergie atd., mi dávaly smysl s tím jeho prděním a nafouklým břichem. Jinak je to pochopitelně čistotný pes a omlouval se mi za to, co udělal. To byly oči 🙄


Mě nasměrovala hlavně ta sušenka, co mi ukradla. 🤦🏼‍♀️ 

A hlavně když si to dávám zpětně dohromady, tak problém byl fakt vždycky po obilovinách. Levný kapsičky, piškoty, psí keksy - v době nežraní to byly jedna z mála věcí, co ochotně jedla. Naopak dobře jí dělaly bezlepkový granule - ale ne vždy chutnaly, takže teď už musí. 

Sedí na to i příznaky - vymletý střevo, neschopnost trávit, kvašení, břichabol.

No uvidíme za pár dní zase.

kometa
kometa (4226 příspěvků) 17.07.2023, 11:12:51 xxx.xxx.147.163
impact:

Mě nasměrovala hlavně ta sušenka, co mi ukradla. 🤦🏼‍♀️ 

A hlavně když si to dávám zpětně dohromady, tak problém byl fakt vždycky po obilovinách. Levný kapsičky, piškoty, psí keksy - v době nežraní to byly jedna z mála věcí, co ochotně jedla. Naopak dobře jí dělaly bezlepkový granule - ale ne vždy chutnaly, takže teď už musí. 

Sedí na to i příznaky - vymletý střevo, neschopnost trávit, kvašení, břichabol.

No uvidíme za pár dní zase.


Jo, to já měla taky, než jsem najela na bezlepkovou dietu.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.