Aktuálně: 4 700 inzerátů176 874 diskuzních příspěvků17 789 uživatelů

Sousedovy kočky nám škodí

Zlobr (neregistrovaný) 06.07.2023, 09:05:54 xxx.xxx.8.270

Vím, že se zde na chovatelském webu asi nesetkám s pochopením, ale přesto to zkusím. Co mám dělat, když má soused 4 kočky, které chodí pravidelně na záchod na náš pěstěný trávník? Je to neskutečný zápach a soused mi sdělil, že je kočka svobodná a může si chodit kam chce. A je tedy mojí povinností se o to postarat a ne jim to vracet. Navíc manželce počůrali i boty u dveří a zápach z nich nejde dostat i po několikátém čištění! 

kometa
kometa (4357 příspěvků) 06.07.2023, 09:49:36 xxx.xxx.147.163
Zlobr:

Vím, že se zde na chovatelském webu asi nesetkám s pochopením, ale přesto to zkusím. Co mám dělat, když má soused 4 kočky, které chodí pravidelně na záchod na náš pěstěný trávník? Je to neskutečný zápach a soused mi sdělil, že je kočka svobodná a může si chodit kam chce. A je tedy mojí povinností se o to postarat a ne jim to vracet. Navíc manželce počůrali i boty u dveří a zápach z nich nejde dostat i po několikátém čištění! 


Pořídit psa, který je bude vyhánět. Nemusí je zrovna zabít. Elektrický ohradník. Kocoury pochytat a nechat vykastrovat. 

Někteří sousedi jsou opravdu za odměnu.

Anonymní (neregistrovaný) 06.07.2023, 10:00:39 xxx.xxx.31.139

Radost je, když máte děti, čistou zahrádku s jahůdkama, jenže sousedovic kočky do toho chodí kálet a značkovat, všude hrudky po lejnech. Většina civilizovaných chovatelů má kočky v bytě a kočky jsou venku kolem zvířat až v odlehlejších hospodářstvích. Kočky umí být pěkný prasata a narozdíl od jiných zvířat nad nimi majitel nemá absolutně žádnou kontrolu. Je to těžké, kontroverzní téma, stále řešené. Vše je o lidech.

Anonymní (neregistrovaný) 06.07.2023, 10:01:41 xxx.xxx.31.139

A máte tam mít tvrdé y v tom názvu🙂

megi-the-pes
megi-the-pes (2270 příspěvků) 06.07.2023, 10:44:04 xxx.xxx.61.106

třeba škodí i sousedovi

odneste jim experimenty zpět, na parapet do kuchyně

dejte na plot vraceč, kulatá věc… síť… vytvořte kočkům wc v rohu

nebydlete na vesnici

vyměním kočky za husy

Rapotačka (neregistrovaný) 06.07.2023, 10:45:41 xxx.xxx.224.165

Pomůže jedině pes. 

Když tam zrovna jste, tak pořádná sprcha.

Zdrhnou sice, ale brzy se vrátí…

lesnizinka
lesnizinka (1594 příspěvků) 06.07.2023, 10:53:04 xxx.xxx.25.233

Jak který pes. Naši psi věděli, že kočky jsou součástí naší rodiny, takže i ty, co chodili k nám do zahrady se prostě nechávali být. Venku je klidně prohnal, ale neublížil by jim ani tam. 

Už jsem tu vícekrát četla, že kočka chodí někomu kálet na trávník. Nějak mi to hlava nebere, moje kočky by něco takového vůbec nenapadlo. Do záhonků, kde jde hrabat ano, nejraděj kocour chodí na mlatovou cestičku, což je takový štěrčík, kde mu to jde zahrábnout do mohyly😉 na trávník mi přijde divné. Ještě bych dodala: kočky nejsou prasata, je to jen druh, projev jejich značkování, hranice teritoria. Blbé, když do něj zahrnou sousedovic pozemek. 

Zadavatelko, píšete, že vám značkují dveře a boty…takže máte taky kočku?  

Buggyra (neregistrovaný) 06.07.2023, 11:06:52 xxx.xxx.83.42

A dala bych si tu práci a pěkně si ty kočky natočila, a pak bych si nahrála souseda, jak mi vysvětluje, že se tím nebude zabývat, a pak bych s tím začla na úřad, aby mu vysolili pěknou pokutičku. A ještě bych mu napočítala veškeré vícenáklady - čas strávený sběrem výkalů, zabraný objem popelnice, nájem zahrady nebo příslušné části, kde se kočky venčí, úklidové prostředky, cenu bot, rohožky, a tak dále. A otravovala bych s tím úřad klidně denně, dokud by to s ním úřad nevyřešil.Pokud budete ze své strany instalovat nějaké protikočičí zábrany, vše bych dala k úhradě sousedovi.

kometa
kometa (4357 příspěvků) 06.07.2023, 12:07:58 xxx.xxx.147.163
Anonymní:

Radost je, když máte děti, čistou zahrádku s jahůdkama, jenže sousedovic kočky do toho chodí kálet a značkovat, všude hrudky po lejnech. Většina civilizovaných chovatelů má kočky v bytě a kočky jsou venku kolem zvířat až v odlehlejších hospodářstvích. Kočky umí být pěkný prasata a narozdíl od jiných zvířat nad nimi majitel nemá absolutně žádnou kontrolu. Je to těžké, kontroverzní téma, stále řešené. Vše je o lidech.


No, ono těch odlehlých hospodářství moc není. A většina, dobře, spousta chovatelů má kočky venku, aby jim na těch hospodářstvích chytaly myši.

A kočky nejsou prasata (výkaly se snaží zahrabat a k tomu si vybírají i patřičná místa - ano, uznávám, i něčí záhonky) - přesněji řečeno, urážíte i ty všežravce.

Ano, je to složité a kontroverzní téma.

balu
balu (1638 příspěvků) 06.07.2023, 12:35:18 xxx.xxx.72.176
Odpověď na příspěvek uživatele Buggyra z 06.07.2023, 11:06:52

Vás bych teda za sousedku nechtěla. My kočky nemáme, patříme k těm, co jim cizí kočky chodí kálet do záhonů (pes jim nevadí, protože máme záhony oplocené a pes se tam nedostane). A co je to štve. Ale zanadáváme si a konec. Nikdy by mě nenapadlo takhle bojovat se sousedy. Kočka je prostě zvíře, které uznává své hranice teritoria, které se nekryjí s ploty a hranicemi vytyčenými člověkem. A je to tvor užitečný a potřebný zejména na venkově.  

Espiro
Espiro (355 příspěvků) 06.07.2023, 13:29:21 xxx.xxx.168.151

Bych si jen dovolila k některým dotazům: Nikdy jsem doma kočku neměla a přesto kocouři značkují. Ano, boty, dveře, popelnici, keře… A naprosto běžně kálejí jen tak na trávník. 

A s ohledem na stovky diskuzí o pořízení psa, které se dají přirovnat ke křížovému  výslechu co do důvodů a možností budoucího majitele, mě opravdu překvapuje, že se doporučí pořízení psa, coby odpuzovače koček…

megi-the-pes
megi-the-pes (2270 příspěvků) 06.07.2023, 13:35:27 xxx.xxx.61.106

Nejlepší je pořídit kocoura. Ale to bych řekla lidem, co mají zvířata rádi.

Se záhony není problém, hodí se síť, co se prodává jakože proti ptáčkům. Mám pro slépky černou, v terénu neviditelná.

A mám straku. Chcete někdo straku? 

Ale fakt, co se ztratil Kocourek, chodí sem cizí kočky. Megy je z toho na nervy. Teda ona ne, já jo, ona je chce sníst, spustí vždy vražedný řev, normálně byste utekli před vlastním psem. 

A víte co. “Natrhal jsem vám kočičky.” A tam v novinách kousky… 

A to nechcete.

kometa
kometa (4357 příspěvků) 06.07.2023, 13:40:55 xxx.xxx.147.163
Espiro:

Bych si jen dovolila k některým dotazům: Nikdy jsem doma kočku neměla a přesto kocouři značkují. Ano, boty, dveře, popelnici, keře… A naprosto běžně kálejí jen tak na trávník. 

A s ohledem na stovky diskuzí o pořízení psa, které se dají přirovnat ke křížovému  výslechu co do důvodů a možností budoucího majitele, mě opravdu překvapuje, že se doporučí pořízení psa, coby odpuzovače koček…


To byla lehce nadsázka. Všechno. Proto jsem na závěr napsala, že je to složité.

A kastrovaní kocouři neznačkují. Nebo aspoň nesmrdí.

A máte v okolí asi divné kočky. Pokud jsem šlápla na bobek, tak byl vždycky psí. Kočky prostě zahrabávají. I na jízdárně, po které jsem kroužila s koněm.

KatyQ
KatyQ (155 příspěvků) 06.07.2023, 13:57:15 xxx.xxx.0.1

Taky se na pěstěný trávník dají nainstalovat sprinklery s pohybovým čidlem. Bude to ale něco (jakože asi dost) stát. A nesmíte zapomínat vypnout když na zahradu půjdete vy 🤣.

Espiro
Espiro (355 příspěvků) 06.07.2023, 13:57:15 xxx.xxx.168.151

Těm kocourům, kteří prostě dřepnou na trávníku a nechají pozdrav, vyřídím, ať zahrabávají, páč jsou jinak divní 🤔

Ne, vážně. Viděla jsem je na vlastní okál několikrát. 

Rapotačka (neregistrovaný) 06.07.2023, 14:07:38 xxx.xxx.224.165

A kastrovaní kocouři neznačkují. Nebo aspoň nesmrdí.

  Kočky prostě zahrabávají.

“”""""""""""""""""""""""""""""""""

Ne, ne, ne. Moč má svůj pach. Loni nebo předloni bylo dlouho sucho

a když zapršelo, zahrádka “voněla” močí. A kočka bobek klidně  i nezahrabe.

Pozorovala jsem, že se snaží hrabat před akcí. Vytllačí to kldně i na

vydlážděným dvoře, zmetek , drzoun  cizí… 

A vyhrabat to při tahání mrkve taky ňamka.

Naše kočky měly vždy  wc doma a venku to nedělaly. Manžel nadával:

není blbá, celý den  je venku a na záchod běží domů. 

Možná, kdyby měly ty kočky dobré wc “na svém”

 a byly na to naučené, ale …

Zdenka (neregistrovaný) 06.07.2023, 14:11:54 xxx.xxx.62.118

Pokud kočky nezahrabávají trus, jedná se o značkování teritoria. Bývá to často na místech, kde se potkává více koček nebo pokud je teritorium neobsazené a je více “zájemců”. Trus nechávají na takovém místě, aby byl dobře vidět 😉. 

Anonymní (neregistrovaný) 06.07.2023, 14:36:06 xxx.xxx.31.139
kometa:

No, ono těch odlehlých hospodářství moc není. A většina, dobře, spousta chovatelů má kočky venku, aby jim na těch hospodářstvích chytaly myši.

A kočky nejsou prasata (výkaly se snaží zahrabat a k tomu si vybírají i patřičná místa - ano, uznávám, i něčí záhonky) - přesněji řečeno, urážíte i ty všežravce.

Ano, je to složité a kontroverzní téma.


“Kočky umí být pěkný prasata” nejsou, ale umí být. Nábytek na verandě i zelenina ostříkaná od cizích kocourů, smrduté dárečky v pískovišti, mezi zeleninou. Tahá to blechy na psa, i nacucaná klíšťata na verandě musí být od nich. mrtví ptáci a části jejich těl, už to párkrát pod nohou křuplo. O kuřata aby se člověk bál za bílého dne. Kdyby to byla moje kočka, tak neřeknu, ale cizí kočky kdoví odkud z ulice, fakt nepříjemné. Drzé to je a vleze a nakadí to všude. A pořídit kocoura, to je jako z bláta do louže. Zvířata jsou fajn, ale kočky a straky fakt nemusím.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.