Aktuálně: 4 319 inzerátů190 583 diskuzních příspěvků17 960 uživatelů

Sousedovy kočky nám škodí

Doron
Doron (2200 příspěvků) 08.07.2023, 16:22:41 xxx.xxx.162.50

A tak já si myslím, že kočky jsou různé…

Některý jsou fajn a některý jsou fakt krávy!

Jako, vím to podle toho, že naše Lilina je naprosto úžasná a sousedovic Čia je úplně otřesná 🤣🤣🤣.

acher
acher (746 příspěvků) 08.07.2023, 16:42:55 xxx.xxx.222.196
Leithian:

Mám 2m plot s podezdivkou, slepice zdrobneleho plemene čili podstatně menší jak kočka.. Pro info. Kuny ani lišky tu nejsou, jak krouží něco ve vzduchu kohout je zažene. A bohužel když je kocka jebnuta jde i na dospelou slepici. Chovatelka od které je mam může vyprávět. Permanentne u nich na statku na samotě někdo vyhodi krabici s kotatama. Nechavali je bejt. Kocky se odmenujou tim ze vyvrazdujou kurata, kachnata a na indicky bezce dospely si taky troufnou. Jedinej výběh kterej je v cajku je ten s brahmankama a kohoutem co se svými 6kily jde i proti doze. Takže všude za draho buduje voliery kocky se chytaj do sklopce a pak papá… A ano při utoku na kachnata sem byla zrovna i ja kdyz sem tam byla pro slepky. Psina co


Pokud chová těch plemen slepic víc,tak stejně ty voliéry musí mít.

A jen poznámku.Tady se neustále omílají kočky a kolik lidí opravdu vidělo,že to jsou kočky.

Asi před třemi lety sousedi naproti měli v ohradě káčata a káčata se začala ztrácet.Také chodí na ně kočky. Až jednou viděli z okna jak na ořech asi asi 5m od ohrady přilétla straka,sešplhala dolů a pěšky šla těch 5 m,přelítla do ohrady,chyttla káče a opět pěšky odešla až k tomu ořechu a pak s ním odlítla.To samé dokáží i sojky,ale to jsou daleko větší potvory jak kočky a navíc jich je všude plno.

Letos kamarádovi odnosila straka 6 káčat pižmovek a to byla v ohradě se střechou,jenže střecha v jednom rohu nedoléhala a straka toho hned využila.Také mu to trvalo než na to přišel kdo mu tam na ně chodí.

Leithian
Leithian (713 příspěvků) 08.07.2023, 16:52:28 xxx.xxx.16.59
Odpověď na příspěvek uživatele acher z 08.07.2023, 16:42:55

Hele tak když něco nese kuře v hubě tak fakt poznám že to Zrzavý je kocour a ne straka. To samý tamto kachne. A ona taky neni slepa. Jinak ale souhlas ze kdyz nevidíte nevíte. 

acher
acher (746 příspěvků) 08.07.2023, 17:01:50 xxx.xxx.222.196
Leithian:

Hele tak když něco nese kuře v hubě tak fakt poznám že to Zrzavý je kocour a ne straka. To samý tamto kachne. A ona taky neni slepa. Jinak ale souhlas ze kdyz nevidíte nevíte. 


Hele,když si tedy tykáme,nám takhle přivede kvočna kuřata a normálně s nimi chodí venku a ani na noc se nezavírají extra.Chodí s nimi do kurníku s ostatnimi slepicemi.

Obrázek
kometa
kometa (5005 příspěvků) 08.07.2023, 18:04:04 xxx.xxx.147.163
Sardullah:

Takhle…myslím, že je v celku normální, že na statku, ve stáji, ve stodole jsou ty kočky primárně určený za myšilovky a pohybují se tedy bez omezení. Co si myslím, že by mělo být nějakým standardem je, aby i tyto kočky nechal majitel kastrovat, očkovat…

Pokud kočka žije v civilizaci, tak si myslím, že přestože historicky je to zvíře domácí, které se ale více méně pohybuje dle své libosti, tak dnes bych se přimlouvala za to, aby takové čičiny byly zabezpečené…buď čistě doma, popř. voliéru, popř. udělátka na plotě, aby se nedostaly mimo pozemek. Když pro nic jinýho, tak kvůli bezpečnosti kočky. Třeba naše ovčanda jako štěndo dostala pěknou ťafku drápama od sousedovic kočky, která se chodila k nám na zahradu vyhřívat na hromádku písku se svým kotětem, když se na ně šla přátelsky podívat, což o to, kočku chápu, ale zase nehodlám omezovat svého psa na svojí zahradě, jen proto, že si micina oblíbila vyhřívací místo u nás. Pak dostala ovčanda od kočky párkrát po tlamě, když strčila čumu mezi plaňky….o pár let později tuhle kočku na SVOJÍ zahradě chytila a zahrdlila. Hrozný, nikomu takovej zážitek nepřeju. 

Ano máme tady i bezprizorní kočky, které třeba najdou nějakého dobrodince, který je bude krmit…ale pokud začnu takovou kočku krmit, tak bych za ní měl i převzít zodpovědnost, protože já jsem jí tím krmením připoutala k tomuto místu…k této lokalitě. Myslím, že kastrace a očkování a nějaká ochrana proti parazitům by mělo být samozřejmost a hlavně pak už je to moje kočka a měl bych tedy převzít odpovědnost, když už tedy něco k sobě připoutám. 

  Kdyby můj pes vlezl někomu na zahradu a zakousl tam někomu kotě, tak to by byl problém, to by bylo haló, že jsem nezodpovědný majitel a pod., ale když vleze ta samá kočka na pozemek mě a zardousí mi kuřata, tak je to ok, protože…je to přece kočka, ta si může chodit kde chce a je to lovec, takže je to její přirozenost?? Prostě to jsou kecy v kleci…

Tady už přeci nejde o to, že najdu na zahradě kočičí exkrement a nebo rozhrabaný záhonek…tady jde o život a život třeba mnou piplané andulky, mých kuřátek, mých morčátek …mých zvířat… je pro mě tak nějak víc, než cizí kočka. 

Často s Leithian nesouhlasím resp. s jejími názory na MOJE a CIZÍ, často si myslím, že její příspěvky postrádají naprosto empatii, ale přestože miluju kočky, tak musím říct, že jí naprosto chápu.


Naše a kamarádky kočky vždycky byly a jsou kastrované a odčervované. A v okolí stáje nikdo exoty nechová.

Kilian
Kilian (1280 příspěvků) 08.07.2023, 18:05:26 xxx.xxx.0.1
Odpověď na příspěvek uživatele acher z 08.07.2023, 12:59:25

….dětství jsem trávila u babičky na baráku a v rámci téže vesnice chodila na velký statek s hospodářstvím ke strejdovi….všude byli kočky, polodivoké, spali ve stájích nebo na půdě….u nás i strejdy byla kuřata, kachňata a další, králici…jediné co mohlo přijít k úrazu, byla malá pár denní králíčata vypadlá z hnízda, to se tradovalo,že je uloví kočka, jak povyrostla už ne…kuřata a další zůstalo vždy bez úhony….zato kuna a potkani to byla pohroma….   

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 08.07.2023, 18:09:01 xxx.xxx.25.233

O nezodpovědných majitelích. Žila jsem x let na bytě ve městě. Pro mě hnus život a zvíře bych si tam prostě nepořídila už proto, že jsem doufala, že někdy se dostanu k lepšímu, pro mě lepšímu bydlení. Naskytla se mi příležitost postavit barák na samomotě, skoro 15let to byla samota. Pořídila jsem si vysněná zvířata s tím, že i britky dostanou na výběr, jestli chtějí být domácí či venkovní kočky, zvolily si svobodu se psy na zahradě. Psi chodili taky domů jen na kouknutí, dobrovolně byli venku. Volnost a svobodu považuju za svůj životní styl, i styl pro má zvířata, proto nemám tygra ani hada, ani ptáka v kleci bych nesnesla, tak ho nemám. Berry chodil na volno až do své smrti, protože byl naprosto poslušný a bezproblémový, Worka by zahrdlil slepice sousedům, venku, kde podle pravidel místních prokurátorek, taky být nesmí, jelikož hrabou všechno všude kolem, skáčou pod auta..ale prostě nebudu sousedy prudit svým psem, takže chodil na vodítku. Jsme vesnice. Nějak si říkám, že kdo má s pravidly v dané lokalitě problém, ať si najde jiné místo k životu. Tak jak to říkám o všech přistěhovalcích: přišel jsi sem bydlet, tak se přizpůsob našim pravidlům, nebo se vrať domů, či pokračuj o dům dál…

acher
acher (746 příspěvků) 08.07.2023, 18:12:47 xxx.xxx.222.196
kometa:

Naše a kamarádky kočky vždycky byly a jsou kastrované a odčervované. A v okolí stáje nikdo exoty nechová.


Chovali jsme extické ptáky léta .Přes léto ve venkovních voliérách,ale na všech voliérách bylo dvojaté pletivo aby ptáky sedící na pletivu zvenku nemohlo nic chytit.

A kupodivu nešlo o kočky,ale hlavně o sovy které za soumtaku na ptáky na pletivu rády útočily.

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 08.07.2023, 18:20:28 xxx.xxx.25.233
Kilian:

….dětství jsem trávila u babičky na baráku a v rámci téže vesnice chodila na velký statek s hospodářstvím ke strejdovi….všude byli kočky, polodivoké, spali ve stájích nebo na půdě….u nás i strejdy byla kuřata, kachňata a další, králici…jediné co mohlo přijít k úrazu, byla malá pár denní králíčata vypadlá z hnízda, to se tradovalo,že je uloví kočka, jak povyrostla už ne…kuřata a další zůstalo vždy bez úhony….zato kuna a potkani to byla pohroma….   


Stáje jsou spíš pohroma pro ty kočky, alespoň co jsem dostávala info od sestřenky, která tam léta pracovala, tady nad náma. Jsou to tedy stáje, kam se koně večer zaženou, ráno vypustí na pastviny, nebo se dvě skupiny koní dle věku střídají na směny. Narodilo se tam tehdy 16koťat, všechna postupně koně ušlapali, zůstala dvě. Sestřenka šílela z toho, jak denně zakopávala nějaké kotě. 

Kilian
Kilian (1280 příspěvků) 08.07.2023, 18:49:57 xxx.xxx.0.1
Odpověď na příspěvek uživatele lesnizinka z 08.07.2023, 18:20:28

….to ale nebylo pro koně, tedy kdysi za pradávna tam byli…..za mně už pak rozdělené pro prase, býka, kozu, králíky a slepice…v rohu velká kupa slámy a sena, tam se zavrtavali a přespávali anebo pak na půdě nad stájemi….  

kometa
kometa (5005 příspěvků) 08.07.2023, 20:21:05 xxx.xxx.147.163
lesnizinka:

Stáje jsou spíš pohroma pro ty kočky, alespoň co jsem dostávala info od sestřenky, která tam léta pracovala, tady nad náma. Jsou to tedy stáje, kam se koně večer zaženou, ráno vypustí na pastviny, nebo se dvě skupiny koní dle věku střídají na směny. Narodilo se tam tehdy 16koťat, všechna postupně koně ušlapali, zůstala dvě. Sestřenka šílela z toho, jak denně zakopávala nějaké kotě. 


Ale to byla nějaká divná koťata. A jejich matky. I ti koně. Pamatuji jedno kotě, kterému kůň ukousl ocas. Vypadalo jako rys, ale jinak se mělo k světu.

lesnizinka
lesnizinka (1889 příspěvků) 08.07.2023, 22:07:26 xxx.xxx.25.233

Já nevím, v koních se moc nevyznám, ale vím, i jsem byla svědkem toho, když je vypouští z vrat, museli se tam nějak míjet ty dvě skupiny koní, co na sebe útočili - všechno mladí hřebci. Vím, že o život tam šlo několikrát i jí, když ji namáčkli ke zdi, ona nic vážného, kolegyně  ,,jen" zlomenou ruku, ale ta už tam pak odmítala chodit. Ta koťata byla zvyklá se po stáji motat, takže se tam prostě pletla pod nohy. Nejsou to boxy, je to jedna budova, klidně by to mohla být menší jízdárna. Boxů je tam myslím jen 6 zkraje, když se vejde z jedné strany, tam býval poník, psi, kozy a zranění koně.

kometa
kometa (5005 příspěvků) 09.07.2023, 08:09:38 xxx.xxx.147.163
lesnizinka:

Já nevím, v koních se moc nevyznám, ale vím, i jsem byla svědkem toho, když je vypouští z vrat, museli se tam nějak míjet ty dvě skupiny koní, co na sebe útočili - všechno mladí hřebci. Vím, že o život tam šlo několikrát i jí, když ji namáčkli ke zdi, ona nic vážného, kolegyně  ,,jen" zlomenou ruku, ale ta už tam pak odmítala chodit. Ta koťata byla zvyklá se po stáji motat, takže se tam prostě pletla pod nohy. Nejsou to boxy, je to jedna budova, klidně by to mohla být menší jízdárna. Boxů je tam myslím jen 6 zkraje, když se vejde z jedné strany, tam býval poník, psi, kozy a zranění koně.


Tak to jo. Já se vždycky pohybovala ve stájích s řízeným pohybem koní. Tohle je jiná situace, to mi hned nedošlo. Tam jde o život i lidem. Před 30 lety se to stalo ženě MVDr. Sixty (mj. choval KK).

Sardullah
Sardullah (1272 příspěvků) 09.07.2023, 09:12:53 xxx.xxx.189.104

Tak za mých mladých let …koňské období…jsme ve stáji měli taky kočky. Kolikrát jsem si říkala, že se divím, že je kůň nezašlápne, protože běžně spaly ve slámě u koně v boxu. Ale nehodu, co pamatuji, jsme tam neměli žádnou….že by kůň zašlápl kočku. A teda taky nepamatuju, že bychom tam kdy měli koťata….tak si tak říkám, že přítomné kočky (asi 3) možná byli kocouři?? Ani mě nenapadlo o tom přemýšlet. Oni se sice po stáji pohybovali bez nějakého strachu, chrápali u koní, ale byly to taková polodivoká stvoření, takže nějaký fyzický kontakt s námi lidmi nee. 

orionka
orionka (531 příspěvků) 12.07.2023, 16:35:50 xxx.xxx.82.160

ale pokud začnu takovou kočku krmit, tak bych za ní měl i převzít zodpovědnost, protože já jsem jí tím krmením připoutala k tomuto místu…k této lokalitě.

Ono se to Sardullah řekne, ale co s koťaty, která vám někdo podstrčí do kůlny-garáže-dřevníku ( tam už si cestu našli sami ) Když vidíte dvě hlavičky, mihnout se dva ocásky, je to malinké, vešli by se do dlaně. Chytit se nedají, aspoň je nakrmíte. Nechat si je nehodlám (mám jednoho kocoura a ten mi ke štěstí stačí ) a tak se ze mě stala “dočaskářka”. 

Nechcete náhodou koťátko ?

Obrázek
orionka
orionka (531 příspěvků) 12.07.2023, 16:47:01 xxx.xxx.82.160
Odpověď na příspěvek uživatele Anonymní z 08.07.2023, 08:15:23

To video je tendenční. Jednak to kůzle je tam na plachtě nachystané, (druhé skotačí u koz), není asi úplně mrtvé( zvedne hlavu a piští ), ale skoro, jinak by vstalo a uteklo. I reakce dospělých koz je prapodivná. Nezasáhne matka, ale jde se “podívat” kozel. Dokazuje to jediné, že kočka velká skoro jako kůzle, dokáže kůzle odtáhnout. Můj kocour není žádný prcek, ale kůzlata byla dost větší.

Sardullah
Sardullah (1272 příspěvků) 13.07.2023, 10:43:28 xxx.xxx.189.104
Odpověď na příspěvek uživatele orionka z 12.07.2023, 16:35:50

A tak to je jasný, že asi ne vždy to jde. A upřímně, taky mi přes plot před lety někdo hodil postupně 2 koťata. No co uděláte s takovým tvorečkem, nevezmete ho a nevyhodíte za svojí zahradu, navíc ještě venku mrzne. Já měla to štěstí, že to byla koťátka kontaktní, takže péče o ně byla jednoduchá a samozřejmě se jim i následně docela snadno našel nový domov…přestože to byli obyčejní mourci. 

 Třeba kamarádka taky živí dvojici polodivokých koček….chtěli je nechat alespoň vykastrovat, neboť pravidelně řeší koťata…ta co se jí podaří odchytit, tak těm teda najde nové domovy….ale dospělé kočky se jim nepodařilo odchytit ani do sklopců…

Anonymní (neregistrovaný) 13.07.2023, 11:20:24 xxx.xxx.82.160
Odpověď na příspěvek uživatele Sardullah z 13.07.2023, 10:43:28

Zatím pracuji na chočení, aby bylo možné je odchytit a pak je zkusím udat. To zrzavé je opravdu maličké, ježaté.

Snad ani nemůžou být z jednoho vrhu, ale drží se spolu.

megi-the-pes
megi-the-pes (2757 příspěvků) 13.07.2023, 11:34:51 xxx.xxx.61.106

Můžou mít jiného otce. Můj Kocourek byl z takového vrhu, černobílý malinký, i v dospělosti malinký, jeho bratr přes 8 kilo zrzek a pak jsem ho radši přestala vážit… 

Vyměním husy za zrzka.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.