Aktuálně: 4 664 inzerátů177 735 diskuzních příspěvků17 796 uživatelů

Sousedovy kočky nám škodí

megi-the-pes
megi-the-pes (2294 příspěvků) 07.07.2023, 17:53:19 xxx.xxx.61.106

Ailurofobie, dá se to léčit.

Se zabíjením zvířátek to bude trochu jinak. Když něco zastřelím atp., je to rychlá smrt, ok. Ale když můj pes (což je zvíře nedivoké) začne cupovat kočku, tak je to týrání. A nebezpečí tu kočku vydal i její majitel, takže jdeme voba.
To samé s rybami. Potkany. Koupím myši a hodím je Megynkovi do kuchyně. Super nápad. Jsem hovado.

Většina lidí to chápe, když se jim to vysvětlí. No a ten zbytek je prostě nemocný.

Anonymní (neregistrovaný) 07.07.2023, 17:53:45 xxx.xxx.164.121

Dovedu pochopit, když kočku na volno uloví cizí pes. Nebo jí srazí auto. To je, bohužel,daň za svobodu.Ale aby je člověk třeba topil, určitě chápu, že mu můžou vadit, ale být tak radikální,to už je nátura.

Jsem z vesnice a ano, kočky máme domáckovenkovní. Jsme poslední barák, okolo nás jsou pole a stahují se k nám na podzim myši. A kočky aspoň něco zredukují. Mám záhony na zahradě i na poli za plotem. A třeba já nikdy kočičinec nenašla. Naši kocouři si své pozemky ošéfují, největší kápo byl vždy kastrát. A koček se za myšima na pole stahuje mraky, snad z celé vesnice. Ale na zahradu vlezou jen výjimečně.Naše část vesnice jsou starousedlíci, kteří kočky moc neřeší. Ale vím a nejen u nás o nově přistěhovalých, kterým vadí kohout, hnůj, kočky. Nevím jak to řešit, ale na vesnici holt kočky na volno byly, jsou a budou, zrovna tak jaku tu jsou myši, kohouti, hnůj, uřvaní ptáci a třeba kostelní zvony od sedmi ráno.

lesnizinka
lesnizinka (1623 příspěvků) 07.07.2023, 18:00:04 xxx.xxx.25.233
megi-the-pes:

Ailurofobie, dá se to léčit.

Se zabíjením zvířátek to bude trochu jinak. Když něco zastřelím atp., je to rychlá smrt, ok. Ale když můj pes (což je zvíře nedivoké) začne cupovat kočku, tak je to týrání. A nebezpečí tu kočku vydal i její majitel, takže jdeme voba.
To samé s rybami. Potkany. Koupím myši a hodím je Megynkovi do kuchyně. Super nápad. Jsem hovado.

Většina lidí to chápe, když se jim to vysvětlí. No a ten zbytek je prostě nemocný.


Vzala jsem ryby ty největší, co nabízeli. Jsou tam menší okounci, kolem 10cm, ale ti se tam narodili, byli tam od jiker a jsou, nějak si na sebe zvykli, či co. Teď už ti tři karasi jezdí mezi bělicema a necupujou je. Jestli žije všech 5 a jestli žijou i ti menší perlíni zatím nevím. 

Fikovnice
Fikovnice (4551 příspěvků) 07.07.2023, 18:15:59 xxx.xxx.172.108
lesnizinka:

Souhlas.

Ne, že by to sem patřilo ale: máme v jezeře ryby, co jsem kdysi před lety jako malé zachránila před suchem. Bělice. Je jich asi 15ks a už mají skoro 50cm. Sežerou všechno, na co narazí. Viděla jsem jak zabily žábu, užovku, kosa, co sednul na kámen na kraji. Když byl Viktorek malý, bála jsem se ho tam pustit napít. Teď jsem byla v aqua prodejně koupit bakterie a měli tam cca 12cm červené karasy a 8cm žluté perlíny. Neodolala jsem, i když muž je zásadně proti barevným rybám, ale byly strašně milené. Hodila jsem je tam bokem, u výtoku, kde by byly v bezpečí, kdyby tam zůstaly. Vyplaval jeden červený karásek na okraj jezera a viděla jsem bělice, jak se na něj vrhly a rvaly ho za ploutvičky. Málem mě šlak trefil. Zajel pod žabince na okraji, ony za ním, víc jsem neviděla. Za cca týden jsem zahlédla tři perlíny ve výtoku, včera tři karasy(byli 5 a 5ks nevím, kolik jich tedy ještě je) V přírodě jsou prostě predátoři. I ti, co na to nevypadají. Kdo vidí jako predátora jen kočku, měl by se víc dívat kolem sebe. 


Ať to tu zkusím trochu zklidnit: U vás se Raduš používá slovo milené? 

Oblastní záležitost nebo Tvůj newspeak? 😉

Leithian
Leithian (580 příspěvků) 07.07.2023, 19:17:41 xxx.xxx.16.59

Pro Janu. Psala jsem je za sebou v rychlém sledu a nevšimla si že jsem odhlášená. Pro Zinku. Smůla nechlastám. Já vím zklamání ale to přežiješ. Chov ryb stylem nasypu do jezirka co se mi líbídle oka ma do rozumného přístupu daleko. 

Cizí kočky nemučím, netýrám ale moje trpělivost má své meze. Že kočky vždy byly na vesnicích na volno? Dřív zas vždy ženský neměly práva a? Ne vše je hodno a nutno udržet. Kdo chce mít kočku na volno ať jí tak má ale ať jí označí a staví se čelem k průserům co kočka dělá. A ne prachy za mrtvý zvíře jsou celkem k prdu. Zinka. Mi neodpověděla jak ona by řešila kdyby za ní dorazil naštvaný soused že její kočky mu zabily pár kuřátek nebo urvaly nohu papouskovi ve voliere. Co by dělala? Hádám že max vytahla peněženku tady máš všimné a škubni si. Nebo se pletu? Na tohle mi žádný kočičkář totiž ještě nikdy neodpověděl. 

balu
balu (1650 příspěvků) 07.07.2023, 19:39:11 xxx.xxx.72.176
Odpověď na příspěvek uživatele Anonymní z 07.07.2023, 16:50:24

Milý anonyme, tedy leithian, nevzpomínám si, že bychom si někdy potykaly. 

Mě by mohla ohrozit užovka třeba tím, že se leknu. Teď vážně - nepoznám exotické hady, tedy jejich druhy, nevím, který je jedovatý a který škrtič. Předpokládám, že obyčejné, zde běžně žijící užovky nechováte, to by asi nevynášelo, že…

Leithian
Leithian (580 příspěvků) 07.07.2023, 20:22:47 xxx.xxx.32.209
Odpověď na příspěvek uživatele balu z 07.07.2023, 19:39:11

Jak nevynaselo? Balu sorry ale do tohohle se neplet. Rozumíš tomu jak koza petrželi. Nic ve zlym. Ja se zas leknu kočky a? Pointa je kde? 

Leithian
Leithian (580 příspěvků) 07.07.2023, 20:27:06 xxx.xxx.32.209
Odpověď na příspěvek uživatele balu z 07.07.2023, 19:40:53

Narozdíl od jiných ja na zviratech nevydelavam. A takova pitoma evropska uzovka může bejt dražší jak had z Brazílie. Navíc naše užovky se prakticky chovat nesmi, jen s papírama a povolenim jako chráněny druh. Takže paradoxne by se vydelavalo dost dobře. Citesy sem si uzila u hroznýšů z madagaskaru a ta buzerace mi stačila bohate. 

Leithian
Leithian (580 příspěvků) 07.07.2023, 20:38:26 xxx.xxx.32.209
Odpověď na příspěvek uživatele balu z 07.07.2023, 19:40:53

Balu. Me normálně kočky navolno sice štvou ale vyloženě nevadí. Za mne jako predatori když jich je v každý vsi 100 a vejs prostě v přírodě škodí. Ale dejme tomu. Házím na to bobek. Ve chvíli kdy mi ale sejme mnou piplane zvíře cizi kočka ke který se pro jistotu nikdo nehlásí… TakTak tech řešení moc neni. Proč bych měla logicky vzato já doplácet a řešit něčí ne zodpovědnost? I kdyby mi majitel kočky pokud by se přiznal dal peníze tak mi to chovnou samici anduly nenahradí. Pro vaše info když ti tak trhá žíly internetové tykání, mě ta konkrétní samice stála 1500,- což můžu být jen ráda že to nebyla bf nebo bw nebo nedejboze peacock či halfka za pár tisíc euro. Peníze to zvíře nenahradí. A to je asi tak to jediný co jsou v krajním případě majitelé koček ochotni. Zavřít jí pak ne zavřou, dodatečný zabezpečení mi taky nezaplatí… Kdyby k vám na zahradu vtrhnul (bude to ad absurdum ale jako příměr abyste pochopila to poslouží) medvěd kterého choval kdosi na konci vsi a zmasakroval ti psy tak co. Spokojis se s tim ze majitel medveda prijde řekne mhmm tady máš prachy za psy soráč to víš, medvěd, šelma, zdrhnul mu ne vysvětlím no…. To je to samý… jen kočka je menší. Výsledek stejnej. Mrtvej mazlíček a prd z toho. Měřte stejným metrem. Hadovi ani papouskovi ne vysvětlím hranice pozemku, stejně jako koze, ovci, koni, krávě nebo hadovi, tygrovi apod. Ale všechno všechno!!!! Krom koček je zabezpečený a zajištěny. Jen majitelé koček tvrdí jak to nejde. Jde. Že chytaj myši? Hezký ale v 80% případů to fakt není tak nezbytně nutný a i tak si lze kočku zajistit u sebe na pozemku kde si ty myši lovit může dle libosti. Neberu stáje statky a velké usedlosti. Nýbrž běžné rodinné domky kde maj lidi max 4 slepice na zahrádce. Tam tu kočku fakt akutně mít nemusej. Že chtej je fajn. Ale nemusej..a znovu dodávám že v zákoně nejsou pro kočky žádné výjimky o volném pohybu. To že to zatím lidi toleruji za to by majitele koček měli být kuwa vděční a držet ústa a soupat nohama a ne si eště vyskakovat a hysterčit že se jejich micince někde něco stane. 

Leithian
Leithian (580 příspěvků) 07.07.2023, 20:41:45 xxx.xxx.32.209

Pokud se kočka bude mému pozemku vyhýbat nemám s ní problém. Pokud přes něj přeběhne vyženu ji. Pokud ještě uškodí bude to naposled. Bude mi jí líto ale když na ní majitelé kašlou ja kvůli tomu neprojedu poslední kalhoty. 

balu
balu (1650 příspěvků) 07.07.2023, 21:25:02 xxx.xxx.72.176
Odpověď na příspěvek uživatele Leithian z 07.07.2023, 20:38:26

leithian, fakt nevím, proč jste tak útočná. Nejde o život tak buďte aspoň trochu v klidu.

Doron
Doron (1899 příspěvků) 07.07.2023, 22:26:08 xxx.xxx.15.6

Tak každej si hájí to svoje… To do čeho vložil svojí lásku a práci.. Mně to přijde podobný, jako naštvání chovatelů ovcí a koz, kterejm zabitý, a vlky potrhaný, zvířata taky peníze nenahradí, je tam zmařená šlechtitelská práce nebo třeba jednom ta práce a vztah ke zvířeti, který mají rádi a vidí ho trpět..

Já si třeba uvědomuju, že jsem v tomhle zcela neobjektivní , moje kočka mi nevadí, když vidím na zahradě cizí kočku,. hned se čílím, co tady ta potvora dělá, chce snad zabíjet moje ptáčky?!?!

Balu, já s Vámi v mnohým souzním, ale jako Leithian jde o život. O život jejích zvířat. Je to opravdu zapeklitá věc …

balu
balu (1650 příspěvků) 08.07.2023, 00:26:17 xxx.xxx.72.176
Odpověď na příspěvek uživatele Doron z 07.07.2023, 22:26:08

Co vám, proboha, kočka pozabíjí? To snad máte chované ptáky nezajištěné? Kočka ale není jediný predátor, který si na andulce může smlsnout. Znovu opakuji, kočky nemáme a to, že nám chodí na záhony kálet cizí kočky, nám vadí. Tedy mne nelze považovat za kočkomila. Ale prostě je to tak, že se kočky pohybují volně. Ty, které mají majitele i ty, které jsou polodivoké. Nic s tím nenaděláte, i kdybyste chodili po uších. Můžete kočku zabít… ale vzápětí se objeví nějaká další…

Anonymní (neregistrovaný) 08.07.2023, 05:51:15 xxx.xxx.164.121
balu:

Co vám, proboha, kočka pozabíjí? To snad máte chované ptáky nezajištěné? Kočka ale není jediný predátor, který si na andulce může smlsnout. Znovu opakuji, kočky nemáme a to, že nám chodí na záhony kálet cizí kočky, nám vadí. Tedy mne nelze považovat za kočkomila. Ale prostě je to tak, že se kočky pohybují volně. Ty, které mají majitele i ty, které jsou polodivoké. Nic s tím nenaděláte, i kdybyste chodili po uších. Můžete kočku zabít… ale vzápětí se objeví nějaká další…


Ano, také by mě zajímalo, jaká domácí zvířata kočka zabíjí. Setkala jsem se jen jednou a jako dítě s tím, že domácí kocour měl zájem o housata, která dala teta ven. Byl rychle spacifikován. Jinak kuřata. Pokud je kvočna vodí, ubrání je i proti psovi. Líhnutá doma, pokud už mohou ven, by bez důkladného zabezpečení dal ven jen hazardér a to kočka je nejmenší nebezpečí.

Kdyby argument zněl kočka jako nebezpečí pro ptáky, ještěrky a pod, beru, to bohužel tak je, ale domácí zvířata, to svědčí spíš o nedbalosti chovatelé než nebezpečnosti kočky.

Anonymní (neregistrovaný) 08.07.2023, 07:37:40 xxx.xxx.0.1
balu:

Co vám, proboha, kočka pozabíjí? To snad máte chované ptáky nezajištěné? Kočka ale není jediný predátor, který si na andulce může smlsnout. Znovu opakuji, kočky nemáme a to, že nám chodí na záhony kálet cizí kočky, nám vadí. Tedy mne nelze považovat za kočkomila. Ale prostě je to tak, že se kočky pohybují volně. Ty, které mají majitele i ty, které jsou polodivoké. Nic s tím nenaděláte, i kdybyste chodili po uších. Můžete kočku zabít… ale vzápětí se objeví nějaká další…


Narozdíl od kuny nebo lišky nemá kočka strach a kuře zakousne za bílého dne před očima. Máte se krásně, že máte koček málo.

kometa
kometa (4391 příspěvků) 08.07.2023, 08:08:58 xxx.xxx.147.163
Anonymní:

Narozdíl od kuny nebo lišky nemá kočka strach a kuře zakousne za bílého dne před očima. Máte se krásně, že máte koček málo.


No, co jsem tady tak četla různé zážitky, tak i liška vám za bílého dne přešplhá plot se slepicí v zubech. Myslím, že rozdíl mezi takovou tou typicky toulavou kočkou a skoro domestikovanou liškou už moc velký není.

Anonymní (neregistrovaný) 08.07.2023, 08:14:58 xxx.xxx.0.1

Když jsou ty videa. Jak si kočka poradí s kůzletem. Králík i dospělá slepice není problém. Pes zůstane za plotem, kočka ne.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.