Aktuálně: 4 956 inzerátů174 107 diskuzních příspěvků17 750 uživatelů

Ovce somálská

Ovis (neregistrovaný) 09.07.2023, 10:11:53 xxx.xxx.64.2

Neví někdo zda je výhradou ZOO nebo se dá chovat i doma jako hospodářské zvíře?

Obrázek
kometa
kometa (4187 příspěvků) 09.07.2023, 11:09:28 xxx.xxx.147.163
Ovis:

Neví někdo zda je výhradou ZOO nebo se dá chovat i doma jako hospodářské zvíře?

Obrázek

Za mě čistě logicky, proč ne? Citesové zvíře to asi není. Na vašem místě bych se zeptala v Zoo, kde je chovají.

Bodlinka
Bodlinka (978 příspěvků) 09.07.2023, 11:27:00 xxx.xxx.22.213
Odpověď na příspěvek uživatele Ovis z 09.07.2023, 10:11:53

je to plemeno domácí ovce, když ho seženete, tak ho můžete mít doma jako každou jinou ovci.

lesakm
lesakm (139 příspěvků) 10.07.2023, 23:45:19 xxx.xxx.244.25

No já bych si to ještě rozmyslel tahle původem “pouštní” zvířata mají problém se zdejším vlhkým podnebím a trpí dost na paznehty, mluvil jsem s pánem který chová ovce “Dorper” taky původem ze suchých oblastí a ten si na to hodně stěžoval a chtěl se jich dokonce kvůli tomu zbavit.🐁ML.

Ovis (neregistrovaný) 11.07.2023, 05:43:38 xxx.xxx.64.2

To mé foto je ze ZOO Zlín, kde je mají a moc se mi tam líbily. Asi by bylo dibré se zeptat i tam jak zvládají naše podnebí.

kometa
kometa (4187 příspěvků) 11.07.2023, 08:14:36 xxx.xxx.147.163
lesakm:

No já bych si to ještě rozmyslel tahle původem “pouštní” zvířata mají problém se zdejším vlhkým podnebím a trpí dost na paznehty, mluvil jsem s pánem který chová ovce “Dorper” taky původem ze suchých oblastí a ten si na to hodně stěžoval a chtěl se jich dokonce kvůli tomu zbavit.🐁ML.


Taky asi bude záležet. kde ovis bydlí. Co vím, tak třeba lesnížínka si neustále stěžuje, že prší všude, jenom ne u nich.🙂

A taky nevíme, v jakých podmínkách pán ty ovce měl a jak se o ně staral.

lesakm
lesakm (139 příspěvků) 13.07.2023, 23:29:02 xxx.xxx.244.25
Ovis:

To mé foto je ze ZOO Zlín, kde je mají a moc se mi tam líbily. Asi by bylo dibré se zeptat i tam jak zvládají naše podnebí.


Jo nejlepší bude se zeptat tam kde je už chovají, jen se nejdřív ptejte a až potom jim říkejte že je chcete od nich koupit, ne obráceně aby odpověď nebyla náhodou ovlivněna “snahou prodat”.🙂ML.

lesakm
lesakm (139 příspěvků) 13.07.2023, 23:39:07 xxx.xxx.244.25
kometa:

Taky asi bude záležet. kde ovis bydlí. Co vím, tak třeba lesnížínka si neustále stěžuje, že prší všude, jenom ne u nich.🙂

A taky nevíme, v jakých podmínkách pán ty ovce měl a jak se o ně staral.


No jasně nevíme nikdo jak se staral, takže tu jen uvádím co mi říkal, ale problémy určitě měl jinak by se jich jen tak nezbavoval, a samozřejmě taky nevím kde ovis bydlí, jen tak sám předpokládám že na poušti to asi nebude, ovšem mohu se samozřejmě mýlit žádnej děd vševěd určitě nejsem 😉ML.

Anonymní (neregistrovaný) 14.07.2023, 08:03:11 xxx.xxx.0.1
lesakm:

No jasně nevíme nikdo jak se staral, takže tu jen uvádím co mi říkal, ale problémy určitě měl jinak by se jich jen tak nezbavoval, a samozřejmě taky nevím kde ovis bydlí, jen tak sám předpokládám že na poušti to asi nebude, ovšem mohu se samozřejmě mýlit žádnej děd vševěd určitě nejsem 😉ML.


Ono ma paznehty u kamerunských ovcí stačila strmá jižně orientovaná mez s borovicemi. Jak běhaly mezi kameny nahoru a dolu, tak si paznehty udržovaly v perfektním stavu.👍

lesakm
lesakm (139 příspěvků) 14.07.2023, 22:36:02 xxx.xxx.244.25
Anonymní:

Ono ma paznehty u kamerunských ovcí stačila strmá jižně orientovaná mez s borovicemi. Jak běhaly mezi kameny nahoru a dolu, tak si paznehty udržovaly v perfektním stavu.👍


Pokud jsou někde kameny nebo třebas jen kousek asfaltky nebo panelu většina ovcí zvládá “údržbu” (obrušování) svých paznehtů sama taky mám tu zkušenost, otázkou je jen jestli to těmhle “pouštním” zvířatům postačí. 🙂ML.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.