Aktuálně: 4 957 inzerátů174 162 diskuzních příspěvků17 751 uživatelů

Zdrave plemeno

Marta (neregistrovaný) 10.07.2023, 09:01:18 xxx.xxx.263.2

Dobry den, po prazdninach se chystame poridit psa. Mame u domu mensi zahradu, kde by měl boudu a chodili bysme s nim na prochazky. Radi bysme vybrali odolne zdrave plemeno co netrpi na nemoci. Jake plemeno je odolne nejvic z hlediska nemoci a genetickych vad? Dekuji, Marta

Tenurri
Tenurri (308 příspěvků) 10.07.2023, 09:35:56 xxx.xxx.213.168

Onemocnět vám může samozřejmě každý pes jakéhokoliv plemene.

Zaměřila bych se na výběr plemene podle toho, co mu vy můžete nabídnout a co chcete se psem dělat. Se spoustou plemen se musí denně makat. Každý pes potřebuje fyzické i psychické vyžití. Procházky víckrát denně i když máte zahradu, atd.

Jestli nemáte moc žádné požadavky na plemeno krom zdraví, možná bych zkusila najít nějakého dospělého, klidného pejska z útulku, ale i s tím je potřeba něco dělat.

Boudu u domu - chcete hlídače? A znamená to, že bude jen venku a nebude moci dovnitř?
Co od vlastnictví psa očekáváte a co s ním chcete podnikat, krom procházek?

Dokážete se přizpůsobit potřebám psa, najít si čas na výchovu, tréninky, hry, víc vycházek každý den, atd? 

Jak velkého chcete psa? Máte další zvířata, děti ?

Ono každé plemeno je něčím specifické a bylo k něčemu šlechtěno, má určité vlastnosti a potřeby. Je důležité si k vám a vašemu životnímu stylu vybrat vhodné plemeno, jinak budete nešťastní vy i pes. K některým lidem se nehodí třeba žádný pes, jelikož je to neslučitelné s jejich životním stylem, atd. 


Podle toho bych vybírala plemena a ty potom filtrovala na základě celkového zdraví plemene. 

Marta (neregistrovaný) 10.07.2023, 17:19:57 xxx.xxx.263.2

No libi se nam francouzsky buldocek a jemu podobne velikosti psa. Ale zrovna ted je na tom po zdravotni strance pry hure??

kometa
kometa (4195 příspěvků) 10.07.2023, 17:22:51 xxx.xxx.147.163

Francouzský buldoček ven do boudy? Pominu-li, že je to plemeno prolezlé nemocemi. 

To jste teda úplně netrefili.

Víte, ono je málo plemen, kterým stačí bouda a procházky. Vlastně mě ani žádné nenapadá. Ale zkušenější pejskaři mě doplní.

Teda, napadá, nějaký pastevec. Ale ten nesplňuje velikost.

Thielli
Thielli (605 příspěvků) 10.07.2023, 17:37:03 xxx.xxx.236.108
Marta:

No libi se nam francouzsky buldocek a jemu podobne velikosti psa. Ale zrovna ted je na tom po zdravotni strance pry hure??


Neznám jediného zdravého francouzského buldočka. Smutný vítěz mé osobní statistiky je ten, kterého jsme potkali naposledy na veterině a měl kalkulovaný léčebný plán na 140 tisíc.

Když tedy pominu to zvěrstvo, že lidé vůbec dopustili vyšlechtění psů, kteří se prochroptí celým svým životem. Ale hlavně, že mají roztomilou hlavičku.

Inspektor-pisisvor
Inspektor-pisisvor (101 příspěvků) 10.07.2023, 17:45:51 xxx.xxx.197.228

Problém je v tom, že zdravá už jsou jen ta plemena, která jsou v nějakém nebo více směrech náročná a nevhodná pro začátečníka - jejich chov není proto lukrativní a chovají je jen nadšenci nebo ti, kteří využívají jejich pracovní vlastnosti.

   Naproti tomu nenáročná plemena vhodná pro začátečníky jsou v módě a chovají se na kvantitu bez ohledu na zdraví, takže tam zase najít zdravé zvíře je skoro zázrak.

Mi
Mi (173 příspěvků) 10.07.2023, 19:57:00 xxx.xxx.108.146
Thielli:

Neznám jediného zdravého francouzského buldočka. Smutný vítěz mé osobní statistiky je ten, kterého jsme potkali naposledy na veterině a měl kalkulovaný léčebný plán na 140 tisíc.

Když tedy pominu to zvěrstvo, že lidé vůbec dopustili vyšlechtění psů, kteří se prochroptí celým svým životem. Ale hlavně, že mají roztomilou hlavičku.


To neni o chroptění,tyhle placaté plemena tady jsou už po staletí,mops,japan,buldoček samo méně, ale přežili do dnešní doby dokud se jich nechopili množitelé a bezhlavě a hlavně bezohledně nezačali chovat i na nemocných psech.Pamatuju začáky rozšíření buldočků u nás a byli to v té době zdraví a vitální psi.Dnes najit zdravé plemeno je téměř nemožné.Bohužel.

Xerxova
Xerxova (775 příspěvků) 10.07.2023, 21:39:27 xxx.xxx.235.72

nejmenšího králičího do boudy?? Myslím, že třeba interšampion Mireček by měl jiný názor…

Opravdu ven možná tak ten špic (ven velikostně asi od střeďáka nahoru, pomík by asi nebyl v boudě nejlepší nápad), je to zdravé, odolné, veselé, hlídací… a hlídání zahrady je jejich přirozenost. Ale i tak chtějí procházky, a hlavně přítomnost lidí…

Jozefčík
Jozefčík (30 příspěvků) 10.07.2023, 22:18:56 xxx.xxx.0.1
Odpověď na příspěvek uživatele Ivus z 10.07.2023, 21:32:33

Ne, jezevčíka nee… Zaslouží si alespoň minimální lovecké vedení a navíc je na výcvik tvrdohlavý. No a ještě k tomu v boudě na zahradě jako záploťák… 😪A nedej Bože miniaturní/trpasličí. 😯

Zrzavci
Zrzavci (2875 příspěvků) 10.07.2023, 22:18:59 xxx.xxx.3.41
Odpověď na příspěvek uživatele Marta z 10.07.2023, 09:01:18

Chápu, že hledáte zdravé plemeno, ale není to jediné kritérium při pořizovnání psa.

Měli byste si odpovědět na pár otázek - co vás vede k pořízení psa? Jste ochotni mu věnovat dostatek času - tedy ne jen jednu pár minutovou procházku kolem komína, ale pořádné procházky, pořádné zaměstnání dle nátury plemene. Proč chcete psa do boudy? Aby hlídal? Pak je lepší alarm. Pes v boudě je tak trochu mimo dění rodiny, ať chcete nebo ne, ale pes je smečkové zvíře, není primárně rád sám, potřebuje společnost a ne jen nějaké sem tam pohlazení, žrádlo do misky, vodu. Leckdy taky potřebuje veterináře víc, než jen na očkování - jste ochotni pak jezdit s ním po doktorech, hradit péči, operaci - máte na to dostatek financí? Jak budete řešit dovolenou - bude mít kdo hlídat? A to nejsou všechny otázky na který byste si měli odpovědět. Co všechno můžete psu nabídnout vy? Jakou náplň jeho dne? Budete ochotní s ním chodit na cvičák? Socializovat?

Chcete -li mít spokojeného psa, musíte mu toho nabídnout víc, než jen místo v boudě a pravidelnou stravu. Pes je velký závazek - pokud ho chcete opravdu chovat v dobrých podmínkách, musíte tomu něco obětovat.

acher
acher (657 příspěvků) 10.07.2023, 22:47:08 xxx.xxx.222.196

No syna velký špic je venku,když jsou venku oni a když jsou doma,tak je také doma.Venku sám být moc nechce a čím je starší,tak tím míň.

Tenurri
Tenurri (308 příspěvků) 11.07.2023, 07:45:14 xxx.xxx.213.168
Odpověď na příspěvek uživatele Marta z 10.07.2023, 17:19:57

Francouzský buldoček je naopak jedno z těch plemen,  co trpí na nemoci a problémy hodně. Navíc to není pes, kterého můžete mít venku.

Pořízení psa není jen o tom, co se vám líbí, ale o tom, co se psalo výše.
Zkuste odpovědět na všechny otázky, to vyžití psa a čas co mu chcete věnovat jsou opravdu důležité.

Já si vybírala plemeno přes dva roky. Líbí se mi akity (hlavně americké) a shiby, ale je to pro mě naprosto nevhodný pes - povahou, nároky, tím, že nemám zkušenosti. 
Nakonec jsem si vybírala ze psů, kteří by se k našemu životu hodili. Až tam jsem potom řešila, které plemeno se mi z těch vhodných kandidátů líbí.

Ale já chci psa na sport, na toulky přírodou, na společné trávení času i společné válení se na gauči. Prostě parťáka se vším všudy, který bude v rámci možností i lépe vychovatelný i cvičitelný a bude to příjemný společník (což u akit a shib trochu sci-fi 😀 - neříkám, že to nejde, ale proč si to dělat o dost těžší). 

Naali
Naali (73 příspěvků) 11.07.2023, 07:45:15 xxx.xxx.160.1

Jen k těm špicům…Nejsem odborník, takže nevím jak to je u jiných špiců, ale já mám japonského špice, a tu zavřít venku tak umře. Oni jsou hodně vázáni na rodinu. Takže zrovna toho do boudy ne. 🙂 Hlídačka to je, akorát taková osobní 🙃

Pamatuju si ale z dětství, že strejda měl na dvoře špice, ten hlídal tak, že pokousal mamku a skončil stejně jako končili všichni kousací psi tenkrát…😕

kometa
kometa (4195 příspěvků) 11.07.2023, 07:52:53 xxx.xxx.147.163
Ivus:

A co malého jezevčíka? Ti snad ještě jsou zdraví. Ten nejmenší je menší než buldoček a venku v boudě by snad být mohl 🤔


To teda nemohl! Četla jste příspěvek Bodlinky? Čím menší pes, tím hůř snáší nízké teploty.

Expřítel mé kamarádky měl jagdteriéry, je to myslivec, čili na práci. Měl je v kotci z boudami, ale v mrazech i tihle drsní, otužilí psi chodili do kotelny.

hmn
hmn (1023 příspěvků) 11.07.2023, 07:55:37 xxx.xxx.43.113

“Pamatuju si ale z dětství, že strejda měl na dvoře špice, ten hlídal tak, že pokousal mamku a skončil stejně jako končili všichni kousací psi tenkrát…”

tak ono to tak je, že když máš psa čistě venkovního, tak je z něj ve větší míře samorost, než kdyby žil s člověkem, a špicové k tomu kousání nemají daleko

myšlenka na francouzského buldočka v boudě a hlídače, to je……antimyšlenka 🙄

Rapotačka (neregistrovaný) 11.07.2023, 07:57:24 xxx.xxx.224.165

Kdo se asi tak může ptát?

Sarah01
Sarah01 (1520 příspěvků) 11.07.2023, 10:15:05 xxx.xxx.162.253
Naali:

Jen k těm špicům…Nejsem odborník, takže nevím jak to je u jiných špiců, ale já mám japonského špice, a tu zavřít venku tak umře. Oni jsou hodně vázáni na rodinu. Takže zrovna toho do boudy ne. 🙂 Hlídačka to je, akorát taková osobní 🙃

Pamatuju si ale z dětství, že strejda měl na dvoře špice, ten hlídal tak, že pokousal mamku a skončil stejně jako končili všichni kousací psi tenkrát…😕


Jé, to je náhoda, kamarádka si zrovna tohoto pejska teď přivezla z Polska, včera jsem byla na návštěvě, je to nádherné nebojácné a zvídavé štěňátko, taková miniatura samojeda a teda fakt si neumím představit, že by byl na zahradě v boudě. S nimi spí ten jejich prcek v posteli.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.