Aktuálně: 4 980 inzerátů174 033 diskuzních příspěvků17 750 uživatelů

Zdrave plemeno

orionka
orionka (531 příspěvků) 12.07.2023, 10:40:03 xxx.xxx.82.160
Odpověď na příspěvek uživatele Zrzavci z 11.07.2023, 14:08:02

Přírodopis by měl znát ? Paní učitelka na gymplu tvrdila dětem, že pstruzi k nám plavou z moře na tření ( já to nepletu - to ona ). 

A pak chov psů má s biologií (přírodopisem ) společného jen tolik, že pes má čtyři nohy.

Pak jsou na školách enviromentální “přednášky” aktivistů. Hlavně o blechách v rybníce a pod. Pes prý není ekologie, toho má kdekdo. 

orionka
orionka (531 příspěvků) 12.07.2023, 10:54:52 xxx.xxx.82.160

Když se vrátím k původnímu dotazu :

Střední špicové bývali takoví “nádvorní psi”. Jenže tenkrát se “na dvoře” pořád něco dělo. Děti neseděly u počítačů, ale lítaly po venku a špic byl jejich ideální průvodce.

Nikdo ho necvičil, vychovával se “za chůze”……Ale tenkrát bylo všechno jiné.

Když to ještě rozvedu : Koza (ovce) se ze zákona nesmí chovat sama, minimálně ve dvou kusech, protože by samy strádaly. U psa to neplatí, tam se počítá s tím, že mu smečku vytvoří lidé a lidé by s tím měli počítat ! Vytvoření smečky neznamná jedna procházka za den a zbytek u boudy !

kometa
kometa (4180 příspěvků) 12.07.2023, 11:36:52 xxx.xxx.147.163
orionka:

Ve škole se dozví, že si může vybrat, jestli je holčička nebo kluk a že dva tučňáci-kluci, taky můžou mít miminko, když ho dvěma tučňákům (máma+táta) ošetřovatel ukradne.

Pochybuju, že s nimi někdo čte Malého prince.


Ode mě se zase dozvědí, že housata můžou vysedět a odchovat i homo houseři. Protože je to evolučně výhodné.

A Malého prince probírají v češtině.

kometa
kometa (4180 příspěvků) 12.07.2023, 11:36:59 xxx.xxx.147.163
orionka:

Ve škole se dozví, že si může vybrat, jestli je holčička nebo kluk a že dva tučňáci-kluci, taky můžou mít miminko, když ho dvěma tučňákům (máma+táta) ošetřovatel ukradne.

Pochybuju, že s nimi někdo čte Malého prince.


Ode mě se zase dozvědí, že housata můžou vysedět a odchovat i homo houseři. Protože je to evolučně výhodné.

A Malého prince probírají v češtině.

kometa
kometa (4180 příspěvků) 12.07.2023, 11:37:05 xxx.xxx.147.163
orionka:

Ve škole se dozví, že si může vybrat, jestli je holčička nebo kluk a že dva tučňáci-kluci, taky můžou mít miminko, když ho dvěma tučňákům (máma+táta) ošetřovatel ukradne.

Pochybuju, že s nimi někdo čte Malého prince.


Ode mě se zase dozvědí, že housata můžou vysedět a odchovat i homo houseři. Protože je to evolučně výhodné.

A Malého prince probírají v češtině.

kometa
kometa (4180 příspěvků) 12.07.2023, 11:37:24 xxx.xxx.147.163
orionka:

Ve škole se dozví, že si může vybrat, jestli je holčička nebo kluk a že dva tučňáci-kluci, taky můžou mít miminko, když ho dvěma tučňákům (máma+táta) ošetřovatel ukradne.

Pochybuju, že s nimi někdo čte Malého prince.


Ode mě se zase dozvědí, že housata můžou vysedět a odchovat i homo houseři. Protože je to evolučně výhodné.

A Malého prince probírají v češtině.

kometa
kometa (4180 příspěvků) 12.07.2023, 11:37:30 xxx.xxx.147.163
orionka:

Ve škole se dozví, že si může vybrat, jestli je holčička nebo kluk a že dva tučňáci-kluci, taky můžou mít miminko, když ho dvěma tučňákům (máma+táta) ošetřovatel ukradne.

Pochybuju, že s nimi někdo čte Malého prince.


Ode mě se zase dozvědí, že housata můžou vysedět a odchovat i homo houseři. Protože je to evolučně výhodné.

A Malého prince probírají v češtině.

kometa
kometa (4180 příspěvků) 12.07.2023, 11:39:35 xxx.xxx.147.163
kometa:

Ode mě se zase dozvědí, že housata můžou vysedět a odchovat i homo houseři. Protože je to evolučně výhodné.

A Malého prince probírají v češtině.


Omlouvám se, ale zasekl se počítač a  tak mi příspěvek odešel vícekrát. A smazat nelze.

orionka
orionka (531 příspěvků) 12.07.2023, 14:35:54 xxx.xxx.82.160
Odpověď na příspěvek uživatele megi-the-pes z 12.07.2023, 12:57:36

Stájový pinč se rozhodně nehodí na dvůr k boudě. Už z názvu plemene je jasné, kde býval. Ve stáji, s koňmi, jinými psy a jinými zvířaty, včetně krys, s kterými si náramně vyhrál. Ale hlavně na cestách se svým formanem. Na voze, vedle vozu, jen v posteli né. A byli odkázáni jeden na společnost toho druhého.

Po tomhle vývoji je knírač jeden z nejiteligentnějších psů, připravený spolupracovat při jakékoliv činnosti. Na to aby byl ponechán u boudy se rozhodně nehodí. Ale třeba mu zadavatelka pořídí tu stáj.

Trickyvoo
Trickyvoo (393 příspěvků) 12.07.2023, 14:57:00 xxx.xxx.62.63
Odpověď na příspěvek uživatele megi-the-pes z 12.07.2023, 12:57:36

Nechci se dotknout zadavatelky, ale asi jste na to kápla. Nějak jsem vycházela z toho, že úvodní příspěvek sem dala žena. Ale ono to bude asi spíš dítě, proto to zvláštní zadání. 

Jinak dítěti na zahradu s přístupem do určité části domu pořídili známí border kolii. Docela jsem nad tím kroutila hlavou, ale kluk se psovi maximálně věnuje. Předtím seděl pořád u počítače a hrál hry a teď prý i vstává brzy ráno, aby se psovi před odchodem do školy věnoval a ani víc jak po roce ho nadšení neopustilo.  

eena
eena (176 příspěvků) 13.07.2023, 12:51:34 xxx.xxx.231.241

Za mňa pes na dvor k búde =žiaden. Pes potrebuje spoločnosť inak je to týranie a zo psa sa stane “psychopat”. Neverím a nepoznám nikoho kto mal psa “k búde”, že sa mu dostatočne venuje denne a 15 rokov! My sme boli teraz na dovolenke so zvieractvom ostal syn + strážil aj dcériných ďalších dvoch psov. Dvor máme veľký, koterec je na uskladnenie haraburdia , pes je strážny býva von aj dnu ako chce (a on chce byť proste s nami a je mu jedno kde). A po návrate z dovolenky je asi natretá lepidlom (aj kocúr) lebo sa nepohne odo mňa ani na dva metre - keď som v záhrade leží medzi hriadkami, keď som v skleníku leží v skleníku - nevadí že je jej horúco, keď varím leží mi pod nohami v kuchyni, keď si sadnem na hojdačku leží pri mne (viď foto)… Jednoznačne každý pes potrebuje svoju “svorku” - tak zadávateľka v prvom rade sa zamyslite prečo chcete psa a potom čo mu viete sama zo seba obetovať 

Obrázek
kometa
kometa (4180 příspěvků) 13.07.2023, 16:58:30 xxx.xxx.147.163
eena:

Za mňa pes na dvor k búde =žiaden. Pes potrebuje spoločnosť inak je to týranie a zo psa sa stane “psychopat”. Neverím a nepoznám nikoho kto mal psa “k búde”, že sa mu dostatočne venuje denne a 15 rokov! My sme boli teraz na dovolenke so zvieractvom ostal syn + strážil aj dcériných ďalších dvoch psov. Dvor máme veľký, koterec je na uskladnenie haraburdia , pes je strážny býva von aj dnu ako chce (a on chce byť proste s nami a je mu jedno kde). A po návrate z dovolenky je asi natretá lepidlom (aj kocúr) lebo sa nepohne odo mňa ani na dva metre - keď som v záhrade leží medzi hriadkami, keď som v skleníku leží v skleníku - nevadí že je jej horúco, keď varím leží mi pod nohami v kuchyni, keď si sadnem na hojdačku leží pri mne (viď foto)… Jednoznačne každý pes potrebuje svoju “svorku” - tak zadávateľka v prvom rade sa zamyslite prečo chcete psa a potom čo mu viete sama zo seba obetovať 

Obrázek

Zadavatelka se neozývá. Nejspíš je to opravdu dítě, které by chtělo psa, tak ho rodiče odbyli - dobře, ale něco malého a ven do boudy.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.