Aktuálně: 4 985 inzerátů174 048 diskuzních příspěvků17 750 uživatelů

Zdrave plemeno

Zrzavci
Zrzavci (2875 příspěvků) 11.07.2023, 11:53:36 xxx.xxx.226.6

Zadavatelko - čistě jen ze zvědavosti, bez rýpání, jen protože mě zajímá uvažování lidí, kteří se chystají pořídit psa a vlastně kladou takhle jednostranně zaměřený otázky, a chystajíse pořídit živého tvora, aniž by si o psech něco před tím zjistili.

Vyberete si psa -asi podle obrázku? Nebo, že ho vidíte na ulici? Nejdete si o něm nejdříve něco zjistit obecně? Neštymuje mi to s tím, že tedy jste zjistila, že asi jsou na tom hůř se zdravím, ale nezjistíte při tom, že to je společenské plemeno, ne urputný hlídač, plemeno naprosto nevhodné do boudy, kde je odsouzené k samotě. Nezjistíte si o psech obecně něco více, abyste došli k závěru, že valná většina psů do tý boudy vlastně vhodná není a hlavně to, že mít psa obnáší spoustu povinnosti - i když je k dispozici zahrada. Jak to probíhá, takovýhle vybírání psa?

Pokud se tu ještě stavíte, díky předem za odpověď.

kometa
kometa (4181 příspěvků) 11.07.2023, 13:29:58 xxx.xxx.147.163
Zrzavci:

Zadavatelko - čistě jen ze zvědavosti, bez rýpání, jen protože mě zajímá uvažování lidí, kteří se chystají pořídit psa a vlastně kladou takhle jednostranně zaměřený otázky, a chystajíse pořídit živého tvora, aniž by si o psech něco před tím zjistili.

Vyberete si psa -asi podle obrázku? Nebo, že ho vidíte na ulici? Nejdete si o něm nejdříve něco zjistit obecně? Neštymuje mi to s tím, že tedy jste zjistila, že asi jsou na tom hůř se zdravím, ale nezjistíte při tom, že to je společenské plemeno, ne urputný hlídač, plemeno naprosto nevhodné do boudy, kde je odsouzené k samotě. Nezjistíte si o psech obecně něco více, abyste došli k závěru, že valná většina psů do tý boudy vlastně vhodná není a hlavně to, že mít psa obnáší spoustu povinnosti - i když je k dispozici zahrada. Jak to probíhá, takovýhle vybírání psa?

Pokud se tu ještě stavíte, díky předem za odpověď.


No, asi jako kdysi dříve, ještě na equichanellu, pořídil tatínek dcerušce poníka. Jednoho, na zahrádku. A teprve pak zjistil, že z něj padají koblížky, které je třeba uklízet. A poník šel o dům dál.

A to bylo v dobách, kdy ještě internet nefrčel tolik, jako dnes. A lidi používali mozek. No, ne všichni.

Zrzavci
Zrzavci (2875 příspěvků) 11.07.2023, 13:33:21 xxx.xxx.226.6
Odpověď na příspěvek uživatele kometa z 11.07.2023, 13:29:58

No já právě nechápu, jak lidé, kteří takhle vybírají, přemýšlí. Když už nic jinýho, budu se chtít vyhnout komplikacím, které to může přinášet. Přece každé malé dítě ví, že  každý živý organizmus nějak funguje, že je s pořízením zvířete min. něco málo spojené. Tak mě to opravdu do hloubky zajímá, jak tihle lidé k tomu přistupují, jak to probíhá.

kometa
kometa (4181 příspěvků) 11.07.2023, 13:44:03 xxx.xxx.147.163
Zrzavci:

No já právě nechápu, jak lidé, kteří takhle vybírají, přemýšlí. Když už nic jinýho, budu se chtít vyhnout komplikacím, které to může přinášet. Přece každé malé dítě ví, že  každý živý organizmus nějak funguje, že je s pořízením zvířete min. něco málo spojené. Tak mě to opravdu do hloubky zajímá, jak tihle lidé k tomu přistupují, jak to probíhá.


Ono nějak mizí biologické myšlení. Vždyť si to tady můžete přečíst i v jiných vláknech - kočky a miminko, rybičky do objemu 5,5 litrů, koně doma do ohrádky…

Bohužel, ne každé malé dítě ví, když mu to dospělý nevysvětlí. Že živí tvorové nemají tlačítko off. A proto máme pořád plné útulky. A bazoš s inzeráty daruji - protože alergie nebo rodinné důvody, případně změna práce nebo stěhování.

Zrzavci
Zrzavci (2875 příspěvků) 11.07.2023, 13:53:39 xxx.xxx.226.6
Odpověď na příspěvek uživatele kometa z 11.07.2023, 13:44:03

vono to myšlení mizí tak nějak obecně , bohužel. Zdegenerováváme, místo, abychom se posouvali vpřed. 

Edit, ale když nevysvětlí doma, tak sakra snad ve škole se to to dítě dozví, ne?

kometa
kometa (4181 příspěvků) 11.07.2023, 14:06:52 xxx.xxx.147.163
Zrzavci:

vono to myšlení mizí tak nějak obecně , bohužel. Zdegenerováváme, místo, abychom se posouvali vpřed. 

Edit, ale když nevysvětlí doma, tak sakra snad ve škole se to to dítě dozví, ne?


Mělo by. Ale i ti učitelé jsou jenom lidi a jestli se nepohybují mezi zvířaty…

Zrzavci
Zrzavci (2875 příspěvků) 11.07.2023, 14:08:02 xxx.xxx.226.6
Odpověď na příspěvek uživatele kometa z 11.07.2023, 14:06:52

No tak sakra ale učitel nějaký základy mít musí, když dodělal školu, přírodopis by znát měl.

kometa
kometa (4181 příspěvků) 11.07.2023, 14:20:36 xxx.xxx.147.163
Zrzavci:

No tak sakra ale učitel nějaký základy mít musí, když dodělal školu, přírodopis by znát měl.


No, ono pokud kolega, zemědělský inženýr (tudíž předpoklad příslušného vzdělání), mi přinese na pitvu živé (!) kotě, protože ho neudal a na mou otázku, proč teda nedá tu kočku vykastrovat - protože je to zbytečné, většinou si koťata někdo vezme a když ne, tak je zabiju… Vrrr!

Ale happy end - kotě si vzala jedna studentka a než odmaturovala, tak mi hrdě ukazovala fotky jejich Felixe.

Zrzavci
Zrzavci (2875 příspěvků) 11.07.2023, 14:41:40 xxx.xxx.226.6
Odpověď na příspěvek uživatele kometa z 11.07.2023, 14:20:36

Nene, že ne, Kometo! To je hnus, lopatou ho vzít. A nebo ne, poslat ho rovnou na pitvu, ještě před tím úderem. 

Ho měla pojmenovat Malý Pitaval 😀 (edit, jako že pitval pitval, přesmyčka)

Fiona.Praha
Fiona.Praha (27 příspěvků) 11.07.2023, 14:51:39 xxx.xxx.69.66
Marta:

Dobry den, po prazdninach se chystame poridit psa. Mame u domu mensi zahradu, kde by měl boudu a chodili bysme s nim na prochazky. Radi bysme vybrali odolne zdrave plemeno co netrpi na nemoci. Jake plemeno je odolne nejvic z hlediska nemoci a genetickych vad? Dekuji, Marta


Chcete si pořídit psa, abyste mohli chodit na procházky? 

K tomu přece nepotřebujete mít psa u boudy. 

Sardullah
Sardullah (961 příspěvků) 11.07.2023, 15:14:57 xxx.xxx.221.216

Marto……možná jste jen režim pejska popsala moc stručně, ale z toho stručného za mě teda…vykašlete se na to a žádného pejska si nepořizujte. A nebo někde po útulcích najděte dvojici voříšků, kteří jsou na sebe zvyklí…třeba přišli do útulku spolu a jsou na sebe fixovaní, jsou vhodní jako venkovní psi …za předpokladu, že budou mít kvalitně zateplenou boudu….tak třeba taková dvojice pejsků vám bude vděčná a bude to pro ní lepší než útulek…budou mít bydleníčko spolu, papáníčko, procházky, nějaký to laskavý lidský slovo a nějaký pohlazení……

Marta (neregistrovaný) 12.07.2023, 00:16:31 xxx.xxx.263.2

Dobry den, tady opet zakladatelka. Prominte ze jsem se spatne vyadrila. Buldocek se mi libi to ano, ale vim ze nepatrí k boude ale zminila jsem ho z duvodu ze o nem je znamo, ze trpi na nemoci, tak jestli je stejne tak o nejakem plemeni znamo, ze netrpi na nemoci a je obdobne velikost jako prave francouzsky buldocek. 

Trickyvoo
Trickyvoo (393 příspěvků) 12.07.2023, 02:40:24 xxx.xxx.62.63
Odpověď na příspěvek uživatele Marta z 12.07.2023, 00:16:31

Stejně jsem to moc nepochopila ani na podruhé. Chcete malého psa k boudě? Proč má být pes u boudy malý? Já myslela, že malý psi si lidi pořizují hlavně proto, že je skladný do bytu.

Když už pes venkovní, tak určitě něco většího. 

Třeba chodský pes? 

Xerxova
Xerxova (775 příspěvků) 12.07.2023, 06:47:41 xxx.xxx.235.72

pes je zvíře smečkové. Samota mu prostě vadí. Když nemůže mít smečku psí, naváže se na smečku lidskou. Spokojení pak bývají všichni. Ne - nemusí každý pes spát v posteli. Klidně může spát i venku (ale musí na to mít věk, srst a kondici. A povahu). Ale i pro venkovní psy je kontakt se smečkou (tedy tou lidskou) hrozně důležitý. Budete s ním na zahrádce? Dlouho? I když bude třeba sychravý listopad, nebo mrazivý únor… Budete se mu každý den věnovat - aby byl vychovaný, poslušný… budete si každý den hrát (aby byl spokojený, měl vás rád), budete chodit každý den ven (aby byl socializovaný a mohl se potkat i s jinými pejsky)…. To vše je třeba zvážit. 

Je to závazek na spoustu let - den za dnem a nedá se vynechat. Je třeba mít zajištěnou péči po dobu dovolených (a nebo plánovat dovolenou se psem - a zase - pokud bude jen zahradní a boudový, dá se s ním jet třeba do apartmánu???, bude zvládat čistotu??), i po dobu nemoci paničky… Pes je obrovská radost, ale i starost a hlavně zodpovědnost. Za tvora, kterého si k sobě připoutáme…

balu
balu (1532 příspěvků) 12.07.2023, 06:50:39 xxx.xxx.72.176
Odpověď na příspěvek uživatele Trickyvoo z 12.07.2023, 02:40:24

Chodský pes bude chtít být se svou rodinou, tedy v domě. Ta naše je jak ocásek, musí asistovat u všeho a o všem mít přehled. Je až dojemné, jak hlídá na každém kroku moji mamku, svou paničku. Idea, že bude jen venkovní, tak jak kavkazanky, vzala za své. 

JanaJanaJanaJana
JanaJanaJanaJana (770 příspěvků) 12.07.2023, 08:25:09 xxx.xxx.76.80

Taky nechápu požadavek “chci psa k boudě, ale nevím jakého/chci psa, ale do bytu ho nechci”. Tohle totiž ve výsledku hoví opravdu velmi málo jedincům. 

Jasně, dřív byl pes přes celý rok venku běžně. Ale taky tam s ním byl přes den hospodář, který makal na dvoře, a okolo spousta havěti. Pes je špičkové a velmi inteligentní zvíře, potřebuje interagovat. Dnes je každý celý den v práci a pak jde spát…co z toho života sám pes na dvoře má? Nemohou na tom dobře být aspoň dva? Vytrhne ho pak hodinová procházka?

Nebo to budete mít, zakladatelko, jinak?  

kometa
kometa (4181 příspěvků) 12.07.2023, 08:28:29 xxx.xxx.147.163
Marta:

Dobry den, tady opet zakladatelka. Prominte ze jsem se spatne vyadrila. Buldocek se mi libi to ano, ale vim ze nepatrí k boude ale zminila jsem ho z duvodu ze o nem je znamo, ze trpi na nemoci, tak jestli je stejne tak o nejakem plemeni znamo, ze netrpi na nemoci a je obdobne velikost jako prave francouzsky buldocek. 


Tak proč jste v úvodním příspěvku zmiňovala zahradu a boudu?

Já nevím, obdobná velikost a relativně bez nemocí - střední pudl, jezevčík, beagle, foxteriér, shiba inu, bostonský teriér, boloňák, havanský psík…..

Ale nic z toho se nehodí JENOM do boudy, něco je zase dost temperamentní a na pohodové vycházky zapomeňte…

Heleďte, až (jestli) si jednou pořídím psa, bude pro mě velikost první kritérium. Abych ho unesla do 2. poschodí bez výtahu. A vybírat budu v útulku. Podle toho, jak si vzájemně sedneme.

orionka
orionka (531 příspěvků) 12.07.2023, 10:34:40 xxx.xxx.82.160
Odpověď na příspěvek uživatele Zrzavci z 11.07.2023, 13:53:39

Ve škole se dozví, že si může vybrat, jestli je holčička nebo kluk a že dva tučňáci-kluci, taky můžou mít miminko, když ho dvěma tučňákům (máma+táta) ošetřovatel ukradne.

Pochybuju, že s nimi někdo čte Malého prince.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.