Aktuálně: 4 870 inzerátů174 735 diskuzních příspěvků17 756 uživatelů

Můj je hodnej, on nic neudělá - Sláva vám Stafordi a spol.

eena
eena (176 příspěvků) 19.07.2023, 12:15:04 xxx.xxx.231.241

Sardullah - no tiež sa mi za tých 30 rokov čo som stále s dákym psom nestalo, aby mi psa napadol doslovne z ničoho nič iný pes - ale všetko je raz prvýkrát.

Eduza - držím palce, aby ste už nič podobné nezažili a psík dožil už v kľude. Strach sa dá korigovať, ale nie odstrániť duplom nie po opakovaných zlých zážitkoch. P.s. po škaredom páde pri preskoku kozy na telesnej som ju už v živote nedokázala preskočiť - darmo som sa presviedčala, že o ni nejde

Zrzavci
Zrzavci (2878 příspěvků) 19.07.2023, 12:21:16 xxx.xxx.226.6
Odpověď na příspěvek uživatele Edůza z 18.07.2023, 18:39:47

Brouček malej, dědoušek. Já bych fakt takový kretény střílela, je ten chlap normální. Zaplatil aspoň veterinu? 

Mně takhle zmasil FENU! Starou! Hárající !! Debilní bulloidní čokl z vedlejšího vchodu - si teď nejsem schopná vzpomenout na ten název “plemene” (patří mezi ty “novodobý” velkoverze) Normálně si pro ni sáhnul na schody, když jsme šly s Bubi ven. Venčili ho debilitní kamarádi debilitní majitelky a měli ho navolno. Aspoň , že s košem, nicméně bez bolesti to nebylo, ono by stačili jen ten šok. Bubi bylo tehdy třináct let, mírumilovný stvoření, který nevědělo co se v tý vteřině stalo. Čokl měl zářez na několika psech v našem domě. a jednou si kousnul i do lidskýho. Tohodle psa- stejně jako thajce v rukou dvou naprosto bezmozkových Rusáků jsem opravdu nenáviděla, za to jak terorizovali okolí, bez ohledu na to zda fena, či pes. Jak jinak psy miluju. 

Zrzavci
Zrzavci (2878 příspěvků) 19.07.2023, 12:24:02 xxx.xxx.226.6
Odpověď na příspěvek uživatele eena z 19.07.2023, 12:15:04

No ano, je to šok, když si pes pro druhýho sáhne  naprosto z pikosekundy, bez jakýhokoliv kontaktu před tím. Navíc tohle není nějaký volochtávání, dohadování, poměřování pindíků, to je tvrdej cílenej útok na život toho psa.

sutrik
sutrik (317 příspěvků) 19.07.2023, 12:48:52 xxx.xxx.161.25
Ronja s motejlem:

Nemusíte brát tenhle, pobrouzdejte si po netu, co by Vám vyhovovalo. Mně se líbil tvar a cena. Doporučuju mrknout na youtube na nějaký videa, potrénovat si doma a zvykat i psíka. Držím palce, ať není třeba použítí a užívejte si toulky.


Já věděla, že nějaká doporučení byla na iFauně. Nestihla jsem si je znovu přečíst, než jsem se k tomu rozhýbala. 

Jukla jsem včera na pár recenzí toho tazeru, který jste doporučila. A pár testů typu “nejlepší tazery roku 2022” apod. A přišel mi jako dobrá kombinace velikosti, ceny, výkonu, bezpečnostní pojistky a většinou dobrých recenzí. Tak jsem ho včera objednala. Teď mi přišel.

Nebudu ho tahat furt. U nás na vsi je klid, poměrně i v okolí. I když s létem je to horší, potkaly jsme minulý týden s Bonnie např. volně pobíhajícího boxera nějakých chatařů. Vůči Bonnie nebyl konfliktní. Ale stačilo by, aby ji moc otravoval, hárala, bála se velkých psů… A chataři ho začali hledat až po několika minutách… 

Peji
Peji (27 příspěvků) 19.07.2023, 13:13:38 xxx.xxx.34.45
Odpověď na příspěvek uživatele Zrzavci z 19.07.2023, 12:24:02

Já jsem tohle “šáhnutí” zažila v čekárně na veterině. U dveří do ordinace seděl starší pár s čivavou na klíně. Ze dveří vyšla paní s něčím buloidním na vodítku, ale bez košíku a ten bul okamžitě bez varování “šáhnul” po té čivavě.  Čivava ječela, majitelé čivavy ječeli, panička bula ječela a mlátila ho po hlavě. Po chvíli psíka pustil a panička si ho odtáhla ven do auta. Jakmile se vrátila, aby zjistila, jestli se čivavě něco nestalo, tak jsme na ni začali ječet zase my ostatní. Prý to nikdy neudělal - jak jinak. Čivava vyvázla fyzicky jen s nějakým pohmožděním, ale psychicky si ani nechci domýšlet. V šoku jsme byli všichni v čekárně. Od té doby nikdy nesedím blízko dveří ,odkud psi vycházejí.

Zrzavci
Zrzavci (2878 příspěvků) 19.07.2023, 13:25:32 xxx.xxx.226.6
Odpověď na příspěvek uživatele Peji z 19.07.2023, 13:13:38

No ty bláááho, to muselo být příšerný! navíc v čekárně ordinace, tam to člověk nečeká. Nebo resp. já si taky vždycky dávám pozor, protože přeci jen, stresík tam je, psi můžou reagovat různě, moc prostoru tam není /zrovna tuhle psice do čekárny vůbec nešla, protože u vchodových dveří seděl rotík, který velmi hluboce a temně vrčel i na lidi. Též bez náhubku. /No ale prostě, mám-li psa na klíně a jsem v čekárně u veterináře, tak tohle bych prostě neočekávala. Chudák čibaba ☹️, chudáci majitelé

Thielli
Thielli (605 příspěvků) 19.07.2023, 13:51:12 xxx.xxx.65.248

Také přidám jeden puntík do nešťastné černé bulí kroniky 😟 …a to nikoli, že bych to plemeno odsuzovala… ALE - za mne bych třeba takového psa vůbec nepořizovala do města mezi tolik různých psů. Tady ti psi vůbec nemají žádné teritorium. To jsou psí prostory jak v garážích. Přijede jedno auto a druhé už neotevře dveře. Minulý týden si hráli psi na psí louce kousek od nás… jedna z dovádějících dvojic byl bulík a něco maličkého. Pořád hra a hra, majitelé postávali kolem a najednou cvak a malý pes neměl hlavu. NIKDO z těch lidí kolem nezaregistroval, jak se to stalo… 

Věřím, že je to skvělý pes, když je v dobrých rukách a má k sobě ty adekvátní parťáky a dostatek prostoru… ale kdybyste viděli, kolik dětí v okolí tady teď vláčí nová bulí štěnda… ach jo.   

Trickyvoo
Trickyvoo (395 příspěvků) 19.07.2023, 14:10:45 xxx.xxx.62.63
Odpověď na příspěvek uživatele Thielli z 19.07.2023, 13:51:12

Tak to je teda drsný. 

Jinak ty napadení jsou asi psem. Můj první pes byl milován fenami. I za ním jedna přišla až k nám domů, ale stejně tak byl psy nenáviděn a skoro vždy jsem se dozvěděla, že to ten pes nikdy neudělal. Napaden byl tak šestkrát minimálně, kdy to vypadalo vážně. Dvakrát mu zachránilo život, že dobře kličkoval, 2x obojek, jednou jsem tam figurovala já a jednou a to se ho pokoušel zabít právě bull, ho zachránila sousedovic obří fena. Náš Stypík to odnesl roztrženým bokem. Timíkovi se to za 9 let jeho života nestalo ani jednou, ani náznakem. U Maliny si jsem celkem jistá, že se to jednou stane. Psi jí většinou milují , ale dost často na ní nějaký začne zničehonic vrčet.  

Zrzavci
Zrzavci (2878 příspěvků) 19.07.2023, 14:16:41 xxx.xxx.226.6
Odpověď na příspěvek uživatele Thielli z 19.07.2023, 13:51:12

Panebože, to je strašný!

Ano s tím prostorem máte naprostou pravdu. I pro to jsem strašně vděčná za to, že jsem konečně mohla město opustit. Taky nic nemám proti bull psům ve správných rukách, mám poměrně slabost pro stafbullíky, bullíčky jako takový a i pitbullíky. Ale není majitel těchto psů, jako majitel těchto psů.

Ronja s motejlem (neregistrovaný) 19.07.2023, 14:30:14 xxx.xxx.119.6

Ono je blbý, že se takovýhle video a spousta příspěvků na tohle téma k těm, co by to potřebovali jako sůl stejně nedostane, nebo by jim to bylo stejně jedno, protože je to nezajímá. 

Zrzavci
Zrzavci (2878 příspěvků) 19.07.2023, 14:55:24 xxx.xxx.226.6
Odpověď na příspěvek uživatele Ronja s motejlem z 19.07.2023, 14:30:14

No, to je pravda. Tohle by měl vyhazovat mezi lid bulvár a ne se starat o holý zadnice rádoby celerbrit.

Edůza
Edůza (39 příspěvků) 19.07.2023, 15:07:42 xxx.xxx.4.37
Odpověď na příspěvek uživatele Doron z 18.07.2023, 22:54:10

Špatná zkušenost, cca 3-letý leonberger si ho sroloval pod sebe stylem, že jsem neviděla ani jeden černej chlup a žmoulal jak gumovou hračku. Tehdy jsem se fakt bála, že jsme bez psa, protože můj slepičí mozek ječel ON HO ROZMÁČKNE! ON HO ROZMÁČKNE! 

Ale on je starouš i celkově od začátku citlivější a každý zmeťák hned ví, že na něm si může pohonit ego. Mladší je oproti němu ranař, který se nám sice ještě neporval, ale jakmile se postaví, že teda může být, když pán nedá jinak - všichni si to rozmyslí k jeho nekonečné lítosti 🤣

Edůza
Edůza (39 příspěvků) 19.07.2023, 15:17:52 xxx.xxx.4.37
Odpověď na příspěvek uživatele Thielli z 19.07.2023, 13:51:12

No do kachní řiti, tohle se stát někde v mém dohledu, tak si pustím do textilu. A kdyby jeden z aktérů měl být můj pes, tak bych prosila každý božstvo kolem, aby u toho nebyl syn 

Edůza
Edůza (39 příspěvků) 19.07.2023, 15:43:41 xxx.xxx.4.37
Odpověď na příspěvek uživatele Zrzavci z 19.07.2023, 12:21:16

Svým způsobem mě neskutečně štve, že veterina nebyla potřeba. On se ten pes zázrakem z většiny zakousl do koženého obojku. Takže to odnesla jen ta psýcha a je vidět, že si řekl “už ne. Tentokrát se stav třeba na hlavu, ale já se psy končím.” 

Vždycky jsem si myslela, že když zvládnu svoje štekny, tak mám vyhráno, ale opak je pravdou. Teď razím přístup přiměj potížisty myslet si, že jsi masový vrah, na kterého ještě nepřišli a oni se ti sami vyhnou😁. Plus jsme se přesunuli na polosamotu kde je jen pár dalších lidí 

kometa
kometa (4216 příspěvků) 19.07.2023, 15:48:20 xxx.xxx.147.163
Zrzavci:

No ty bláááho, to muselo být příšerný! navíc v čekárně ordinace, tam to člověk nečeká. Nebo resp. já si taky vždycky dávám pozor, protože přeci jen, stresík tam je, psi můžou reagovat různě, moc prostoru tam není /zrovna tuhle psice do čekárny vůbec nešla, protože u vchodových dveří seděl rotík, který velmi hluboce a temně vrčel i na lidi. Též bez náhubku. /No ale prostě, mám-li psa na klíně a jsem v čekárně u veterináře, tak tohle bych prostě neočekávala. Chudák čibaba ☹️, chudáci majitelé


Do prkýnka, tak proč se asi ty košíky prodávají? Jako, netrvám na tom, aby ho měla zrovna čibába (úžasný termín) nebo jorkšír, toleruji i v MHD. Ale když už mám něco většího…?

Fatia
Fatia (91 příspěvků) 19.07.2023, 16:03:38 xxx.xxx.205.210

Já to cca před 15 lety zkusila, dávat na venčení našemu psovi košík. Protože měl 60 kg a přišlo mi to fajn, prostě pro jistotu okolních lidí i psů… A vzdala jsem to po necelém týdnu. Velkého černého posa se bálo 90 % lidí nepejskařů a 85 % lidí pejskařů. Velkého černého psa s košíkem se báli všichni a on měl lidi i většinu psů rád, košík ho dostal do absolutní izolace. Nevím, jestli se to změnilo, ale cca před 15 lety v Praze košík = agresivní pes. Stejnou zkušenost jsem měla i s menší psicí, ta zas někdy nosila košík kvůli žraní hnusů. Taky to hned každý komentoval, jestli je zlá…

keriton
keriton (477 příspěvků) 19.07.2023, 17:58:02 xxx.xxx.60.191
Fatia:

Já to cca před 15 lety zkusila, dávat na venčení našemu psovi košík. Protože měl 60 kg a přišlo mi to fajn, prostě pro jistotu okolních lidí i psů… A vzdala jsem to po necelém týdnu. Velkého černého posa se bálo 90 % lidí nepejskařů a 85 % lidí pejskařů. Velkého černého psa s košíkem se báli všichni a on měl lidi i většinu psů rád, košík ho dostal do absolutní izolace. Nevím, jestli se to změnilo, ale cca před 15 lety v Praze košík = agresivní pes. Stejnou zkušenost jsem měla i s menší psicí, ta zas někdy nosila košík kvůli žraní hnusů. Taky to hned každý komentoval, jestli je zlá…


Ano, přesně, proto jsem přestala pejsánkovi dávat košík o něco dříve, než by mi bylo příjemné. Protože se mu pak prostě všichni vyhýbali, a on to měl přitom jen pro jistotu.

To předchozí pes košík mít musel skrz agresi a kontakty jsme si museli najít i přes to a jinak. Ale prostě to tak je, že mít náhubek jen pro jistotu nebo kvůli žraní hnusů je dneska už dost omezující. 

A dnes příhodička jako z učebnice - přicházíme k tůni, tam sedí slečna s mobilem a v tůni obří labrador, takovej ten co vypadá jako menší medvěd hnědý. Slečna kouká, že přicházíme, sedí, medvěd nás vidí, štěkne a tryskem z vody k nám, slečna dál sedí, “nebojte on je hodnej”… ale teda torpédo si do psa nalítnout nenechám. Tak jsem medvěda zarazila ručně a říkám, že to teda ne, že kdyby přišel normálně, tak klidně, ale tohle by můj pes fakt nedal. A držela jsem medvěda, až se musela chudák slečna nakonec zvednout a jít si psa ulovit. Se cítím dobře, jak se mi to povedlo vyřešit.

Doron
Doron (1823 příspěvků) 20.07.2023, 00:44:06 xxx.xxx.162.50
Edůza:

Špatná zkušenost, cca 3-letý leonberger si ho sroloval pod sebe stylem, že jsem neviděla ani jeden černej chlup a žmoulal jak gumovou hračku. Tehdy jsem se fakt bála, že jsme bez psa, protože můj slepičí mozek ječel ON HO ROZMÁČKNE! ON HO ROZMÁČKNE! 

Ale on je starouš i celkově od začátku citlivější a každý zmeťák hned ví, že na něm si může pohonit ego. Mladší je oproti němu ranař, který se nám sice ještě neporval, ale jakmile se postaví, že teda může být, když pán nedá jinak - všichni si to rozmyslí k jeho nekonečné lítosti 🤣


A mladší je taky briard ? 

Myslíte, že kdyby šel s vámi, že by se do toho vložil ?

Teď mě napadlo,jak by to dopadlo kdyby takhle někdo napadnul moje tři psy, zvlášť až Fram vyroste. Co by se stalo, kdyby do nich vlítnul nějakej bezmozek…

Oni šarvátky nevyhledávají, nikdy se nepoprali, jen jednou nejstaršího Guču napadnul bláznivej flat, kterej neznal než kotec, takovej blboun nesocializovanej. Bylo trochu krve, žádný následky to na něm nezanechalo, útok odrazil tak nějak gentlemansky. Pak ho jednou kousnul raslík, tam nevěděl, co má dělat, protože byl moc malej, a tak nějak pod jeho úroveň.

No, ale úplný ořezávátka moji psi taky nejsou, tak přemýšlím, jak by taková situace, kterou jste zažila Vy dopadla..

Starému pánovi přeju už jen příjemné zážitky 😊.

Edůza
Edůza (39 příspěvků) 21.07.2023, 07:27:29 xxx.xxx.4.37
Odpověď na příspěvek uživatele Doron z 20.07.2023, 00:44:06

Ano, taky briard. A musím přiznat, že povahově mi sedí mnohem líp jak starouš. On je trochu oříšek. Funguje skoro na myšlenku, oproti staršímu hodně reaguje i jen na moji změnu postoje atd. 

Ovšem jakmile zjistí, že byla špatně zavřená branka od výběhu slepic dřív jak já? Nemá nám kdo snášet vajíčka. Má bolestivý problém a má mu to ošetřit někdo jiný jak já? No, není to milý pacient.😅 

Je zajímavé ty dva sledovat. To si člověk prostě musí přiznat, že jeden z nich fakt není myslitel. Dostanou obří kost na kousání, mladej jí odtáhne ke vchodu do boudy a neprojde, sedí dumá a pak ji nakloní a projde. Stare taky neprojde a pak ještě 10x než si s ní lehne venku a tam jí hlodá. Manžel říká, že starouš je hodnej a naprosto b.bej zatímco 6-ti letý štěňátko je vyčůraný potížistka.😁

U leonbergera mladší byl, ale měl sotva rok, takže jen třeštil oči a pak, když jsem se do toho vložila, tak sem tam štípnul mamuta do zadku. Kdyby byl u posledního případu, tak budu asi nakonec platit veterinu já tomu NO. Nedělám si totiž iluze, že bych dokázala upovelovat takovou situaci nebo spíš takhle. Možná možná by mladej lehnul/sednul, ale nevěřím, že by tam zůstal a nešel mně a druhýmu “pomoct” potom co bych se tam vydala. A hledat kam jednoho uvážu zatím co mi druhýho masí? To teda ne, takže cizí má prostě tu smůlu, že dostane klepec ze 3 stran, když do toho šel, tak až si to vy.ere

bambule
bambule (415 příspěvků) 21.07.2023, 07:51:14 xxx.xxx.107.38

Hele děvčata, já vám tak trochu závidím, že máte větší psiska. Já totiž ještě k tomu, že na Bambulí každej prevít dělá ramena, musím poslouchat třeba: To je pometlo, nebo když tomu zaraziš do zadku násadu budeš mít perfektní mop, nebo ty vole kde to má hlavu… atd. Nebo a co je horší ta je roztomiloučká, hned si ji pohladím. Naposledy mě vytočila ségra když povídá: Pojď za mnou ty koště. Ty vole jaký koště princezna to je…..

Jinak k tématu, za posledních 14 dní měla Bambule dvakrát letecký den, protože pro mě je nejjednodušší ji prostě vytáhnout na kširech do náručí a volnou rukou řešit prevíta. ( Jinak Bambule je jako pomerain.)


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.