Aktuálně: 4 665 inzerátů177 742 diskuzních příspěvků17 796 uživatelů

Premnozene kocky

biaca
biaca (588 příspěvků) 19.07.2023, 21:10:30 xxx.xxx.47.71

pouze chovné kočky, něco co by vedlo ke snížení počtu, ostatní kočky povinnost vykastrovat. Je třeba řešit příčinu nikoliv důsledek. 

Bodlinka
Bodlinka (993 příspěvků) 19.07.2023, 21:40:06 xxx.xxx.22.15
Odpověď na příspěvek uživatele biaca z 19.07.2023, 21:10:30

tak v austrálii je pouštění koček ven něco, co se prostě nedělá no a ty domácí jsou vykastrovaný, protože s nevykastrovanou kočkou se doma nedá žít, pokud to nechcete absolvovat kvůli chovu - rozmnožování - toho zvířete.

Doron
Doron (1899 příspěvků) 19.07.2023, 22:17:18 xxx.xxx.162.50

Fuj!!!!

Celý je to úplně úchylný a nebezpečný, nebo je ten článek napsanej blbě.

Pesticid 1080 účinkuje i na původní druhy, můžeme předpokládat, že  smrt je podobně trýznivá jako při otravě jinými pesticidy , viz u nás otravy dravců.

Co mi ale přijde nejhorší, je použití těch robotů. Nasadí patnáct robotů na šest milionů koček… Jeden robot asi nezabije čtyrista tisíc koček, že ?

Takže je to testování dost děsivý zbraně, podle mýho.

Nebo to míněj tak, že se v budoucnu budou po Austrálii pohybovat desetitisíce robotů, který budou likvidovat invazivní druhy?

Brrrr, je to jak z nějakýho hororovýho sci-fi filmu..

Fikovnice
Fikovnice (4551 příspěvků) 20.07.2023, 00:24:43 xxx.xxx.61.119
Doron:

Fuj!!!!

Celý je to úplně úchylný a nebezpečný, nebo je ten článek napsanej blbě.

Pesticid 1080 účinkuje i na původní druhy, můžeme předpokládat, že  smrt je podobně trýznivá jako při otravě jinými pesticidy , viz u nás otravy dravců.

Co mi ale přijde nejhorší, je použití těch robotů. Nasadí patnáct robotů na šest milionů koček… Jeden robot asi nezabije čtyrista tisíc koček, že ?

Takže je to testování dost děsivý zbraně, podle mýho.

Nebo to míněj tak, že se v budoucnu budou po Austrálii pohybovat desetitisíce robotů, který budou likvidovat invazivní druhy?

Brrrr, je to jak z nějakýho hororovýho sci-fi filmu..


Ač se mnou nebudou ostatní souhlasit, také se mi to nelíbí. 

Fluoroacetát sodný je sviňský jed!!!

Cituji:

“Toxicita pre človeka je tiež pomerne vysoká, okrem toho neexistuje špecifický protijed a rozvinutú ťažkú otravu je prakticky nemožné zvrátiť. Z tohto dôvodu, ako aj z veľkého rizika pre necielové zvieratá je použitie fluoroctanu ako rodenticídu vo väčšine krajín zakázané.”

Jo a dle mého zdroje je látka zařazena mezi chemické zbraně s možným vojenským využitím.

Doron
Doron (1899 příspěvků) 20.07.2023, 01:02:07 xxx.xxx.162.50

Jednak je mi proti srsti, jakým krutým  způsobem kočky hubí, ale ještě víc mne děsí, jakou technologii přitom testují.

A na tom videu při tom hraje taková veselá hudbička, je to perverzní. Ovšem je to pro dobrou věc, na to lidi slyší☹️.

Fikovnice
Fikovnice (4551 příspěvků) 20.07.2023, 01:30:19 xxx.xxx.63.73
Doron:

Jednak je mi proti srsti, jakým krutým  způsobem kočky hubí, ale ještě víc mne děsí, jakou technologii přitom testují.

A na tom videu při tom hraje taková veselá hudbička, je to perverzní. Ovšem je to pro dobrou věc, na to lidi slyší☹️.


Ach jo, tak Ty mě donutíš se na to fakt podívat…a pak už budu definitivně paranoidní!🙃 Tento smajlík se k mému momentálnímu nastavení veeelmi hodí!

Fikovnice
Fikovnice (4551 příspěvků) 20.07.2023, 01:35:50 xxx.xxx.63.73
Doron:

Jednak je mi proti srsti, jakým krutým  způsobem kočky hubí, ale ještě víc mne děsí, jakou technologii přitom testují.

A na tom videu při tom hraje taková veselá hudbička, je to perverzní. Ovšem je to pro dobrou věc, na to lidi slyší☹️.


Hele lidi tam píšou, že to vychází 220 koček na 1 robota a den. Celkem síla…

A v tom testu to fluslo na maketu, která teda kočku vůbec nepřipomínala. Divné…

Fikovnice
Fikovnice (4551 příspěvků) 20.07.2023, 01:57:54 xxx.xxx.63.73
Fikovnice:

Hele lidi tam píšou, že to vychází 220 koček na 1 robota a den. Celkem síla…

A v tom testu to fluslo na maketu, která teda kočku vůbec nepřipomínala. Divné…


Doron, Ty jsi myslela to video z YT, že jo? Tam hraje jakási “uklidňující” hudba.

Já se ale dívala na video z Novinek a tam to fluslo na jakejsi kus papíru nepodobnej kočce.

biaca
biaca (588 příspěvků) 20.07.2023, 09:44:37 xxx.xxx.47.71

Tak domácí mazlíčky by to zabít nemělo pokud budou mít čip. Ale problém je, když to dokáže zabít psa, jak zabrání, aby se neotrávilo dítě. (Ony i polodivoké kočky se nechají pohladit - a když by to olízlo batole, 10 kg - tak by tu agonii zažilo také ) 

Opravdu nevidím jinou výhodu než způsob jak ušetřit. 

balu
balu (1650 příspěvků) 20.07.2023, 12:25:08 xxx.xxx.72.176
Odpověď na příspěvek uživatele Fikovnice z 20.07.2023, 00:24:43

Nějak se to holt otestovat musí, když to má potenciál pro vojenské využití… 

biaca
biaca (588 příspěvků) 20.07.2023, 13:10:58 xxx.xxx.47.71

Jednoduše nezodpovědnost řešena nejjednodušším způsobem. A pokud je to jak píše Fíkovnice 220 koček na jednoho robota, a těch robotů je 15, tak opravdu to nebude jen pár nechtěně zabitých papoušků. 

V USA se tím pro nebezpečnost nehubí ani krysy. 

megi-the-pes
megi-the-pes (2294 příspěvků) 20.07.2023, 13:11:18 xxx.xxx.61.106

Ale tak zase… 

Netestuje se to. Je to dávno ověřené.

Příbuzná sloučenina fluoroacetát draselný se přirozeně vyskytuje jako obranná sloučenina v nejméně 40 rostlinných druzích v Austrálii , na Novém Zélandu,  Brazílii a Africe . Poprvé byla identifikována v Dichapetalum cymosum , běžně známém jako gifblaar nebo jedovatý list Maraisem v roce 1944. Již v roce 1904 kolonisté v Sierra Leone používali k otravě krys výtažky z Chailletia toxicaria , který také obsahuje kyselinu fluoroctovou nebo její soli. Několik původních australských rostlinných rodů obsahuje toxin, včetně Gastrolobium , Gompholobium , Oxylobium , Nemcia a Acacia . Novozélandská původní Puha obsahuje 1080 ve velmi nízkých koncentracích. 

Fluoracetát sodný je toxický pro všechny povinné aerobní organismy a vysoce toxický pro savce a hmyz. Orální dávka fluoroacetátu sodného postačující k tomu, aby byla u lidí smrtelná, je 2–10 mg/kg. Toxicita se u jednotlivých druhů liší. Novozélandský úřad pro bezpečnost potravin stanovil smrtelné dávky pro řadu druhů. Zdá se, že nejvíce náchylní k otravě jsou psi, kočky a prasata. Enzym fluoroacetát dehalogenáza byl objeven v půdní bakterii , která dokáže detoxikovat fluoroacetát v okolním médiu. 

Experimenty NV Goncharova a spolupracovníků vedly k vývoji dvou variant (potencionální) léčby. Jeden kombinuje fenothiazinovou sloučeninu a sloučeninu dikarboxylové kyseliny. Druhý zahrnuje fenothiazinovou sloučeninu, nitroesterovou sloučeninu a ethanol. V klinických případech může být nutné použití svalových relaxancií , antikonvulziv , mechanické ventilace a dalších podpůrných opatření. Jen málo zvířat nebo lidí bylo úspěšně léčeno po významném požití fluoroacetátu sodného. V jedné studii byly bakterie ve střevech ovcí geneticky upraveny tak, aby obsahovaly enzym fluoroacetát dehalogenázu, který inaktivuje fluoroacetát sodný. Bakterie byly podávány ovcím, které poté vykazovaly snížené známky toxicity po požití fluoroacetátu sodného.

(gůgl translate s mou mikroúpravou, zdroj wiki, který máte už na předchozí straně)

Doron
Doron (1899 příspěvků) 20.07.2023, 13:58:08 xxx.xxx.162.50

Použití zabijejících  robotů se testuje, jedy jsou už celkem otestovaný.

Prostě pokrok nezastavíš, holt nová doba ☹️.

Přijde mi to zrůdný, jen takovej intuitivní pocit…

Anonymní (neregistrovaný) 20.07.2023, 14:46:00 xxx.xxx.53.120

megi-the-pes (328 příspěvků): “Příbuzná sloučenina fluoroacetát draselný se přirozeně vyskytuje jako obranná sloučenina v nejméně 40 rostlinných druzích v Austrálii , na Novém Zélandu, Brazílii a Africe . Poprvé byla identifikována v Dichapetalum cymosum , běžně známém jako gifblaar nebo jedovatý list Maraisem v roce 1944. Již v roce 1904 kolonisté v Sierra Leone používali k otravě krys výtažky z Chailletia toxicaria , který také obsahuje kyselinu fluoroctovou nebo její soli. Několik původních australských rostlinných rodů obsahuje toxin, včetně Gastrolobium , Gompholobium , Oxylobium , Nemcia a Acacia . Novozélandská původní Puha obsahuje 1080 ve velmi nízkých koncentracích.” Stačí 2 mg a je konec, to je jen nechtíc slíznutá kapička na nehtu.

Doron
Doron (1899 příspěvků) 20.07.2023, 17:43:43 xxx.xxx.70.153
Odpověď na příspěvek uživatele megi-the-pes z 20.07.2023, 17:05:22

Vypadá, že je statickej. Zatím. Nějak láká zvukem či co. Koukala jsem na video na vedlejším vlákně, ale blbě rozumím anglicky. Čte čipy, za to pak dávají pokuty. Celý je to stálo sto tisíc dolarů, což není moc. 

Myslím, že kočky se časem  naučej si na to dávat pozor. 

megi-the-pes
megi-the-pes (2294 příspěvků) 20.07.2023, 18:36:14 xxx.xxx.61.106
Odpověď na příspěvek uživatele Doron z 20.07.2023, 17:43:43

Je to 7 let staré. V zahr. článcích se píše o rozsáhlém testování.

"Jsou to 3 mililitry gelu a obsahuje 8 miligramů 1080" To je na 3 divoké kočky, takže se trápit nebude. Ono to i vyvdává zvuk kořisti, takže láká kočku.

“testováno v nesmrtícím režimu pouze kamera po dobu šesti měsíců a během pokusu nebyla zabita žádná jiná zvířata než divoké kočky”

I se střílí. Střílí je tam každý. Videa dost hnusná. Podle mě robot s dobrou AI zatím nejlepší. Je to součást programu na ochranu původních druhů, není to jediné, na roky 23 a 24 8 milionů aust. dolarů. Asi si ty počty neumím ani představit.

https://www.nytimes.com/2019/04/25/magazine/australia-cat-killing.html


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.