Aktuálně: 4 644 inzerátů177 454 diskuzních příspěvků17 793 uživatelů

Premnozene kocky

Fikovnice
Fikovnice (4537 příspěvků) 21.07.2023, 00:53:07 xxx.xxx.63.231

Nevím, souhlasím s těmi, kterým se to nezdá.

A nejvíc se mi nezdá to video na Novinkách, kde robot flusl na pohybující se placatej obdélník či co to bylo…

Video na YT popisuje, že robot bude jasně identifikovat kočku; tak potom proč to fluslo na tu podivnou imitaci?

Jako že jsou kočky všeobecně škůdci (pokud jsou přemnožené) a v Austrálii že je to průšvih, je pravda. Ale mate mě to plivnutí na cosi, co kočku vůůůbec nepřipomínalo. Pouštěli jste si to video? Je jiné než to na YT.

A ano, ta látka samozřejmě nová není. Ale toxická je tedy hodně.

Fikovnice
Fikovnice (4537 příspěvků) 21.07.2023, 01:00:56 xxx.xxx.63.231
biaca:

Jednoduše nezodpovědnost řešena nejjednodušším způsobem. A pokud je to jak píše Fíkovnice 220 koček na jednoho robota, a těch robotů je 15, tak opravdu to nebude jen pár nechtěně zabitých papoušků. 

V USA se tím pro nebezpečnost nehubí ani krysy. 


Biaco, to jsem četla v diskuzi ke článku. Někdo si dal tu práci a spočítal to. Ale já to po dotyčném nepřepočítávala, tak je to bez záruky… 😉

biaca
biaca (588 příspěvků) 21.07.2023, 06:45:27 xxx.xxx.47.71
Odpověď na příspěvek uživatele Fikovnice z 21.07.2023, 01:00:56

Tady jde  především o ten počet a pravděpodobnost, že se otráví někdo jiný než kočky. A píší, že proti tomu není téměř žádný protijed.  

Já si totiž ty kočky z Austrálie představuji jako polodivoké kočky z Egypta, tedy které normálně se nechaly pohladit, spaly s lidmi v postelích ent… Ne jako nějako pumu, která se vyhýbá přítomnosti lidí. 

Tenurri
Tenurri (340 příspěvků) 21.07.2023, 07:53:12 xxx.xxx.213.168
Odpověď na příspěvek uživatele Fikovnice z 21.07.2023, 00:53:07

Protože měl nejspíš zrovna nastaveno, ať plive na divné imitace. Určitě přesnost míření a střelby testovaly na spoustě věcech, ne jen na maketách co vypadaly jako kočky. Většinou nemáte zaměření jen na tu jednu konkrétní věc s tím, že nic jiného neumí. Tohle mi zrovna divné nepřijde. Taky to mohly být záběry z nějakého počátečního testování (nevím, video jsem si nepouštěla). Nejspíš záleží, jaký cíl jim aktuálně nastaví.

Fikovnice
Fikovnice (4537 příspěvků) 21.07.2023, 13:14:38 xxx.xxx.63.231
Tenurri:

Protože měl nejspíš zrovna nastaveno, ať plive na divné imitace. Určitě přesnost míření a střelby testovaly na spoustě věcech, ne jen na maketách co vypadaly jako kočky. Většinou nemáte zaměření jen na tu jednu konkrétní věc s tím, že nic jiného neumí. Tohle mi zrovna divné nepřijde. Taky to mohly být záběry z nějakého počátečního testování (nevím, video jsem si nepouštěla). Nejspíš záleží, jaký cíl jim aktuálně nastaví.


Já na to koukala jen jednou, stačilo. Bylo to zpomalené, takže jsem celou ENG nepobrala.

Na YT jsem se dívala tuším 2x. Tam říkali, že dvě “oči” robota hodnotí dva body na kočce…aby ji identifikoval jako kočku.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.