Aktuálně: 4 886 inzerátů174 995 diskuzních příspěvků17 759 uživatelů

Materiální zajištění x emocionální zajištění.

biaca
biaca (549 příspěvků) 24.07.2023, 13:27:04 xxx.xxx.47.71

Zdravím, 

nechci se k tématu “Čivava v kleci” vracet, ale jedna věc mě na tom celém naštvala. A to obhajoba slečny p. Alenou. Jak pes se v tom kotci má skvěle, jelikož ho má nadstandardně vybavený a kolik peněz do psa investovali. 

Podle mého by mělo jít materiální zajištění ruku v ruce s emocionálním. 

Ale pokud to není možné tak se domnívám, že poskytnutí zvířeti pozornosti je více než luxusně vybavený výběh. Umím si představit, že zvíře pokud budu mít finanční potíže pocítí omezení komfortu, (tedy méně hraček, pamlsků), ale ne emocionální (tj. zvířeti koupím hračky, dám mu nažrat, pustím na zahradu - ale osobně se mu věnovat nebudu /okolnosti nehrají roli/ - tak bych mu raději hledala lepší domov než, aby zvíře emocionálně strádalo)

Aluška (neregistrovaný) 24.07.2023, 13:56:29 xxx.xxx.197.205

Tak to moji jezevčouni nemají žádný luxusní kotec, jenom postel v ložnici 2x2 metry, v létě bavlnu, v zimě flanel. V obýváku 7  různých pelechů, ve kterých se zdržují minimálně, 100metrový byt a 1000 metrovou zahradu. K tomu 3x denně procházka a lítání v lese. Pokaždý koukám na bobek, jestli je v cajku 😀 a v noci je i několikrát za noc přikrývám, když se odkopou 😀, chudinky moje….

balu
balu (1563 příspěvků) 24.07.2023, 14:55:40 xxx.xxx.72.176
Odpověď na příspěvek uživatele biaca z 24.07.2023, 13:27:04

To je přece jasné, že pozornost věnovaná psu je víc než nejmodernější a nejluxusnější kotec, ve kterém je pes sám. Psovi nemusím kupovat hračky, nemusím mu kupovat pamlsky, to jsou věci, které jsou zbytné. Nezbytné je žrádlo, veterinární péče a aby měl vodítko, obojek a náhubek. A když se mu budu věnovat, bude se mnou, bude součástí mého života, bude šťastný.

Vahine
Vahine (470 příspěvků) 24.07.2023, 18:31:44 xxx.xxx.179.11
Odpověď na příspěvek uživatele Aluška z 24.07.2023, 13:56:29

Aluško, taky v noci přikrývám bělouška a všechno, co píšete máme a děláme, akorát máme “jen” 3 pelíšky, ale pro 1 psisko akorát a nemáme zahradu…teď jsme 4x denně dezinfikovali noženu, měl v ní osinu. Vet to prořízla, dala injekce a do rána to oplasklo. Osina pak večer vylezla ven naštěstí, i když přitom úplně změnila směr jízdy a vylezla jinudy. 😲. Strašně se mi ulevilo a jemu samozřejmě též. 🐕

O čivavě jsem četla a je mi jí chuděrky líto 😔

orionka
orionka (531 příspěvků) 24.07.2023, 21:32:45 xxx.xxx.82.160

Se psy je to zvláštní……Někdy přilnou ke člověku, který si to minimálně nezaslouží. Znala jsem novofundláka. Jeho majitel a pán docela zhýralec a pijan. Pes ležel před hospodou, někdy na dešti, někdy zachumelený. Pán se vypotácel, chytil se psa a ten ho odvedl domů.

Žili ve dvou, žrali ( pardon, tenkrát psi ještě žrali ) spolu z jednoho hrnce. Kdyby na chlapa někdo šáhnul, pes by ho sežral. Kdyby ho někdo převzal, pes by rozhodně strádal. Nevím, jak to tam měli…..jestli nakonec pes necítil zodpovědnost za člověka? Asi blbost, né?

megi-the-pes
megi-the-pes (2228 příspěvků) 24.07.2023, 21:55:00 xxx.xxx.61.106

Myslím, že jde o Stockholmský syndrom. 

Protože nejsem psycholog a neumím si to jinak vysvětlit. Jenže mě ta nespravedlnost tak vytáčí, že si to nějak vysvětlit musím. Zdá se mi, že některá plemena (nebo povahy, typy) do toho takhle spadnou, některá ne, nepotřebují člověka, takoví ti kočičí psi. 

Novofudlák asi bitý nebyl, ale znala jsem takové. Dvacet let nad tím přemýšlím, proč ti psi neodešli někam za lepším. Protože nejsou kočky, nebo prostě S. syndrom nebo něco takového. Ti psi, co jsem je znala, byli biti tolik, řvalo se na ně šíleně… a co, přesně dělali, co popisujete. 

Pán ožratý ležel ráno v křižovatce tam, kde v noci cestou z hospody spad, pes u něj, nemohla k němu záchranka. Byla to fena, co měla furt štěňata, a on jí je tak hnusně vždy sebral… vlčák křížený s čuvačem, řeklo by se, že vlčák teda stvořený na spolupráci s člověkem, jeho obranu a tak. Ale další pes byl neurčitý střední střapatý kříženec světlé barvy. Tak nevím.

JanaJanaJanaJana
JanaJanaJanaJana (774 příspěvků) 25.07.2023, 09:05:59 xxx.xxx.27.178

Co na to říci?

I pes na řetězu se má lépe (pokud ten řetěz nemá metr a méně) než pes v kleci/v kotci - už jen proto, že z hlediska plochy má většinou větší radius pro pohyb a vidí v rámci úhlu 360 stupňů kolem sebe.

Zastánci klecí ať se jdou bodnout, je to výmysl choré mysli a nic jiného. Tohle není o emocionálním zajištění ale o potřebě pohodlí majitele bez ohledu na potřeby psa, čili čisté sobectví a pokrytectví.

megi-the-pes
megi-the-pes (2228 příspěvků) 25.07.2023, 10:02:00 xxx.xxx.61.106

Pes na řetěze se má špatně. Celý den a noc se tahá za krk. Jsou i deformace. Kotec, který má stěny tam, odkud fouká a svítí, stín, dost prostoru s pevnou podlahou a část trávníkovou, kde se může vsakovat odpad, krmítka zavěšená a ve stínu, zateplené spaní a část výšková, kde má pes přehled o okolí - pokud nemá pes být doma, pak toto.

Kotec je přece stejně velký jako ta předsíň, kde psa necháváte. Nebo může být velký jako náš obývací pokoj. Což je něčí celý byt. A taky tam má psa. Ha?

Je to o tom - nemít psa jen v tom kotci, bytě, … Ale řetěz mi opravdu nepřijde lepší. Ještě tak být na postroji psa, to je jiná. To máme my, když jsme celý den na zahradě, můj pes totiž odchází na vycházky s mateřskou školkou.

Řetěz je pro ty, co nemají peníze a jsou zabednění a líní, protože ten materiál se dá posbírat ve sběrném dvoře zadarmo. 


 

JanaJanaJanaJana
JanaJanaJanaJana (774 příspěvků) 25.07.2023, 10:23:58 xxx.xxx.27.178
Odpověď na příspěvek uživatele megi-the-pes z 25.07.2023, 10:02:00

Megi, projděte se po běžné vesnici v Čechách a prohlídněte si, jak velké jsou kotce , když někdo v kotci chová. Pes udělá maximálně tři čtyři skoky, dost často jsou ty kotce někde za domem, kde pes vidí totální prd.

Jsme z hodně velkého zapadákova v rámci Čech, vím, o čem mluvím. Psi v kotcích po okolí mají opravdu smutný život někde v zákoutí na miniprostoru. Luxusní kotec nemá skoro nikdo.

Osobně neschvaluji ani jedno a je mi z toho na zvracení, jen hledám menší zlo - a srovnání s bytem - byt má často víc jak 16 m2 (beru velmi štědrý kotec) a pes se po něm může často alespoň svobodně protáhnout. A největší pitomci jsou ti, kteří v bytě psa zavírají do klece, to je opravdu chorá mysl.

Řetěz i přes fyzické deformace může psovi nabídnout větší prostor pohybu, pokud ho tedy nějaký id**t nepřiváže na půl metru. 

kocoura219
kocoura219 (130 příspěvků) 25.07.2023, 10:29:00 xxx.xxx.104.252

Já bych se chtěla zeptat na ty klece - nejsem pejskař, moc toho psech nevím, ale znám pár lidí, co v době své nepřítomnosti mají psa v bytě v kleci a tvrdí, že je tak vlastně spokojen. A jsou to lidé, co o sobě tvrdí, že jsou milovníci psů, případně lidé, co mají psy dlouho a tedy předpokládám, že mají zkušenosti.… jak to tedy je? 

JanaJanaJanaJana
JanaJanaJanaJana (774 příspěvků) 25.07.2023, 10:34:23 xxx.xxx.27.178
Odpověď na příspěvek uživatele kocoura219 z 25.07.2023, 10:29:00

Lidi si sami před sebou dokážou obhájit naprosto cokoli, když tomu chtějí věřit.

Udělejte si názor sama - jestli pes je schopný být tolik hodin spokojený ve způsobu chovu křečků.

Víte, ono když nemáte na výběr nic lepšího a nemůžete to nijak změnit, tak si prostě musíte zvyknout na to, co máte. Někomu z toho hrábne, někdo je stabilní a ustojí to.

Xerxova
Xerxova (775 příspěvků) 25.07.2023, 10:34:52 xxx.xxx.235.72

tento týden mám “domácí dovolenou” - tj. poflakuji se doma a dělám pro psa nezajímavé věci (třeba rovnám obsah skříně). A tak můžu pozorovat jak vypadá dopoledne psího povaleče po dlouhé lesní procházce. Chvíli ležel na pelechu v kuchyni. Když na něj zasvítilo sluníčko, přesunul se na koberec do obýváku. Pak se zvedl a postál v předsíni u obřího okna a zíral ven na chodník. Dvakrát štěknul (asi šel kolem nějaký “nepřítel”) a opět odpadl na koberec… 

Jasně že se pes naučí na klec - a je to pro něj jeho bezpečný prostor. Ale prostě je to klec. Pes doma na volno se má podstatně komfortněji.

Rapotačka (neregistrovaný) 25.07.2023, 10:59:31 xxx.xxx.224.165
Odpověď na příspěvek uživatele kocoura219 z 25.07.2023, 10:29:00

Rozhodně, klec je skvělá. 

Komu by se mohlo nelíbit, být zbaven minimální svobody, žé?

Dát čoklovi nohy do klepet je levnější.

Zavírat psa do klece na hodiny může jen úch-l.

Kdo má špetku rozumu, pochopí, že když nemá podmínky

 psa si nepořídí.

Tenurri
Tenurri (318 příspěvků) 25.07.2023, 11:18:45 xxx.xxx.213.168

Tak já se přiznám, že si klec/kennelku do bytu/práce pořídím.
Nemám v plánu tam psa zavírat, ALE vidím výhodu nácviku na klec v mnoha ohledech - bezpečné místo pro psa, naučení odpočinku v kleci/kennelce, kde nácvik budeme jemně provádět od malinka, aby se psík naučil na takovém místě v klidu hajinkat, protože si můžu brát psa do práce a chci, aby zvládl odpočívat na určeném místě a bral to jako bezpečný prostor, aby se nezbláznil, když budu muset vyběhnout s košem, nebo když přijde opravář, nebo když v práci budu muset na call s klientem a toho psa raději na hodinku zavřu, protože ho nebudu mít během schůzky pod dohledem. Případně kdyby se stal úraz a pes musel mít klidový režim, případně být hospitalizován na veterině, kde taky bude v kleci, atd atd.


Nevidím důvod tu klec nemít, když se používá s rozumem, je dostatečně velká a pes se tam naučí mít odpočinkový prostor, kde ho nikdo nebude otravovat.

Zároveň se mi nelíbí představa, že bych psa zavírala v kleci každý pracovní den na 9- 12hodin. To bych si ho nepořídila…podmínka byla, že sembou bude moci být v práci, kde bude mít normálně v kanclu u stolu pelíšek.

JanaJanaJanaJana
JanaJanaJanaJana (774 příspěvků) 25.07.2023, 11:25:53 xxx.xxx.27.178
Odpověď na příspěvek uživatele Tenurri z 25.07.2023, 11:18:45

Tohle všechno - krom toho úrazu - je berlička v rámci výchovy. 

Pes má umět spolehlivé odložení na neomezeně dlouhou dobu, prostě když ho pošlete na místečko, tak pokud je potřeba, neměl by bez povolení toto místo opustit.

Pokud toto zvládnete, tak klec nepotřebujete.

Tenurri
Tenurri (318 příspěvků) 25.07.2023, 11:47:25 xxx.xxx.213.168
Odpověď na příspěvek uživatele JanaJanaJanaJana z 25.07.2023, 11:25:53

Souhlasím, ale bude to můj první pes a já nevím, kdy toho bude na 100% schopný. Pokud budu mít štěně, který bude zvyklý odpočívat v kennelce, tak si takto pojistím, že tam 100% odpočívat bude, i když půjdu do konferenčky třeba na ten call, nebo možná si ho tam budu moct vzít s sebou, to ještě nevím, ale chci mít nějakou tu jistotu, že když bude potřeba, tak tu tahle možnost je a budu vědět, že psík nezačne okusovat stůl, kabely, jiné věci, i když třeba půjdu na wc, nebo za kolegou, atd. 

Chci aby byli v práci spokojení i kolegové a nestala se nějaká nehoda kvůli které bych si potom toho psa brát s sebou nemohla…ale já jsem pesimista a vždy počítám s tím nejhorším 😀 třeba to opravdu vůbec potřeba nebude (budu mít kraťandu) a klec pak pošlu dál. Ale prostě chci být připravená na vše.

Edit: ještě si dovolím podotknout, že sice pes má umět odložení na neomezeně dlouhou dobu, ale musí se to nejdříve naučit a já si potřebuji brát do práce hlavně to štěňátko, co to umět nebude. Dospělý, vychovaný pes už potom klidně bude moci čekat v obýváku na gauči, pro mě za mě 🙂

JanaJanaJanaJana
JanaJanaJanaJana (774 příspěvků) 25.07.2023, 11:54:54 xxx.xxx.27.178
Odpověď na příspěvek uživatele Leithian z 25.07.2023, 11:47:28

Doufám, že se Vám ulevilo 🙂 Vy byste taky neměla za den splněno, kdybyste si do někoho nerýpla 😀

Tenurri, v práci je to se štěnětem blbý no. Ale s ohledem na kolegy lepší místo, kde se dá pes zavřít, než aby pes prudil.

Tenurri
Tenurri (318 příspěvků) 25.07.2023, 12:02:37 xxx.xxx.213.168
Odpověď na příspěvek uživatele JanaJanaJanaJana z 25.07.2023, 11:54:54

Já si myslím, že je super, že si ho do práce brát můžu. Prostě to nějak budem muset zvládnout. Nedokážu si představit, jak bych to dělala, když by to nešlo, protože máme s přítelem prakticky stejnou pracovní dobu a homeoffice by mi na půl roku asi neprošel 😀. 
Hned přes cestu je tu i parčík, takže na venčící pauzy taky super. 
 

Toho otravování se bojím, protože si párkrát bral do práce fenku i kolega, ale to je ďábel a div neběhala i po stropě (výchova i poslušnost 0), což samozřejmě ostatním vadilo, jelikož je to rušilo v práci. A to to byl malý pes, kolie zas takovej drobeček není. 

megi-the-pes
megi-the-pes (2228 příspěvků) 25.07.2023, 12:07:12 xxx.xxx.61.106

Klec jako přepravka je jasná. Do letadla/vlaku, tak tam fakt nechcete, aby byl pes vystrašený. Naučit tohle i kvůli veterině, cestě autem. A když je pes po operaci noh, zad, tak budete za naučení na klec tak vděční, až to sem aj napsat přijdete!

Aneb je skoro fuk, kde tu CHVÍLI pes bydlí.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.