Aktuálně: 4 852 inzerátů175 001 diskuzních příspěvků17 759 uživatelů

Pelech

Rezzzy
Rezzzy (393 příspěvků) 05.08.2023, 22:02:13 xxx.xxx.15.85

Přemýšlím, že štěněti pořídím pelech. Jo, má svoji vetbedku v kleci(tam chodí když jsou kolem ěti , vědí že tam ho nesmí rušit) ale.rad lehává pod gaučem (nahoře se mu být nechce) nebo pod stolem a manžel říká, že je chudák týraný. 

Moje otázka zní, vyplatí se investovat do nějakého super, nebo koupit nějaký obyčejný, neznačkový? Já to vidím tak, že bych koupila obyč a kdyby se pelech osvědčil, koupila bych lepší. A hlavně jakou velikost? Nemám odhad, pro minulého psa jsem koupila super pelech, na který by se vešel i s dogou, v obchodě jsem se bála, aby mu nebyl malý 

Bodlinka
Bodlinka (982 příspěvků) 05.08.2023, 22:05:55 xxx.xxx.37.205

záleží asi na zamýšlené velikosti a designu, jestli nějaký polštářek nebo chlupatý pelech nebo matraci

já jsem chtěla pro Noru matraci, co by měla v sobě paměťovou pěnu a ne nějaké kousky nebo molitan a aby se to dobře udržovalo a má tenhle: https://www.lehatkapropsy.cz/ortopedicka-matrace-anadi-royal-z-umele-kuze-m-xxl

investice nelituju, je na tom naložená pořád.

Doron
Doron (1838 příspěvků) 05.08.2023, 22:35:36 xxx.xxx.24.252

My jsme takový punkeři, tak žádný drahý pelíšky nemáme , kupuju u Vietnamců za dvě stovky, velký a pohodlný, plněný takovou cupaninou. 

Gučák má vlastní postel( mazánek) a v ní péřový peřiny 🤣. Malej stěník spí u mojí postele na starým kožichu. Doroušek má pelech na verandě, páč chce mít přehled.

Jinak mám doma spoustu perskejch koberců, ono se to nezdá, ale jsou praktický, vydržej všechno.

No, pak sebou stejně všichni plácnou na terasou na chodbě 😅.

Bodlinka
Bodlinka (982 příspěvků) 05.08.2023, 22:42:15 xxx.xxx.37.205

mno to právě Nora měla taky hromadu míst, nahoře na zahradě, na hlíně pod oknem, za domem, ve dveřích průjezdu, na rohožce, na zemi v chodbě, na zemi v kuchyni a na svým starým pelechu

ale co má novou matraci tak prostě ostatní místa odpadla, tak maximálně si lehne na chvilku na zem vedle, jinak je prostě naložená na matraci a má přehled teoreticky.

na zahradě teď leží jen když jsem taky na zahradě. když jsem v práci tak vidím, odkud se pak zmačkaná hrabe.

Doron
Doron (1838 příspěvků) 05.08.2023, 23:01:25 xxx.xxx.24.252
Odpověď na příspěvek uživatele Bodlinka z 05.08.2023, 22:42:15

No jako, vypadá pěkně ! Hlavně ten v barvě jelenice. 

Bylo by to takový nerušivý v interiéru..

Asi jste mě inspirovala 😊…

Trickyvoo
Trickyvoo (397 příspěvků) 05.08.2023, 23:56:32 xxx.xxx.0.1

Muž chtěl, aby měla Malina pěkný pelíšek na cestu autem. Je tam pás na připnutí postroje, pelíšek se uchycuje na pás pro lidi. Koupili jsme ho na Suny Suny a stál 1180 Kč. Velmi luxusní záležitost. Je pratelný. Nejvíc se mi líbila reakce Maliny, když pelíšek přišel a rozbalili jsme ho. Radostně do něj vlítla a lehla si jakoby si něco takového moc přála, co k nám přišla. I když měl být původně jen v autě a stejný jsme plánovali pořídit domů. Ve finále se pelíšek stěhuje. Výhodou je, že přijedeme na nové místo. Vyndáme pelíšek a Malina je všude hned doma. Měla ho sebou i na dovolené pod stanem. Takže musím říct, že měl manžel dobrý nápad.

impact
impact (411 příspěvků) 06.08.2023, 12:24:41 xxx.xxx.49.74
Trickyvoo:

Muž chtěl, aby měla Malina pěkný pelíšek na cestu autem. Je tam pás na připnutí postroje, pelíšek se uchycuje na pás pro lidi. Koupili jsme ho na Suny Suny a stál 1180 Kč. Velmi luxusní záležitost. Je pratelný. Nejvíc se mi líbila reakce Maliny, když pelíšek přišel a rozbalili jsme ho. Radostně do něj vlítla a lehla si jakoby si něco takového moc přála, co k nám přišla. I když měl být původně jen v autě a stejný jsme plánovali pořídit domů. Ve finále se pelíšek stěhuje. Výhodou je, že přijedeme na nové místo. Vyndáme pelíšek a Malina je všude hned doma. Měla ho sebou i na dovolené pod stanem. Takže musím říct, že měl manžel dobrý nápad.


To mě vždycky fascinuje, jak je ta psí autosedačka chráněna pásem, aby se při nehodě náhodou nerozbila a pes v ní drží za karabinku v hodnotě padesáti halířů. 😂

Bodlinka
Bodlinka (982 příspěvků) 06.08.2023, 12:50:33 xxx.xxx.52.78
Odpověď na příspěvek uživatele impact z 06.08.2023, 12:24:41

že? jako jak vůbec někoho může napadnout, že pidi karabinečka na pidi pásečku ještě jen všitá do švu v pelíšku při nějaké nehodě psa nějak zachrání nebo aspoň zachytí…

Anet10
Anet10 (99 příspěvků) 06.08.2023, 14:10:45 xxx.xxx.210.181

My máme ještě po předešlé fence tuto.  

https://www.coolpet.cz/matratze

Rozmýšlela jsem přesně .mezi tou, co má Bodlinka a tou, co jsem nakonec vybrala. Obě si myslím, že jsou fajn. Nechtěla jsem hlavně drcenou pěnu, ale pěnu vkuse. Takhle rozepnu zip, pěnu vyndám, potah vyperu, uschne a znovu obleču. Materiál potahu je něco jako kordura (šijou se z ní moto bundy).

Anet10
Anet10 (99 příspěvků) 06.08.2023, 14:14:20 xxx.xxx.210.181
Anet10:

My máme ještě po předešlé fence tuto.  

https://www.coolpet.cz/matratze

Rozmýšlela jsem přesně .mezi tou, co má Bodlinka a tou, co jsem nakonec vybrala. Obě si myslím, že jsou fajn. Nechtěla jsem hlavně drcenou pěnu, ale pěnu vkuse. Takhle rozepnu zip, pěnu vyndám, potah vyperu, uschne a znovu obleču. Materiál potahu je něco jako kordura (šijou se z ní moto bundy).


Blbě se zkopírovala stránka, ale dá se na ni dostat. Máme černo-tm.modrou, pro N.O. 120x80, výška 10 cm

megi-the-pes
megi-the-pes (2228 příspěvků) 06.08.2023, 14:55:16 xxx.xxx.61.107

To mně teda praní na 30 trochu vadí. Ta cena mi taky vadí. 🙂Z koženky u zvířat mám špatný pocit. Ale když to teda funguje…
(Eshop porušuje asi dvacet našich zákonů, mimochodem, takže český; česká výroba snad ne.)
Pelech nemáme. Pes je furt v posteli nebo na gauči. Ale v zimě leží před krbem na umělém kožichu.

Anet10
Anet10 (99 příspěvků) 06.08.2023, 15:03:23 xxx.xxx.210.181
megi-the-pes:

To mně teda praní na 30 trochu vadí. Ta cena mi taky vadí. 🙂Z koženky u zvířat mám špatný pocit. Ale když to teda funguje…


Já jsem tuhle vyprala na 60 a nestalo se nic. Ani se potah nesrazil. Právě té koženky jsem se taky bála, tak jsem vzala tuto

Sardullah
Sardullah (989 příspěvků) 06.08.2023, 15:56:50 xxx.xxx.189.104
hmn:

tak u nás zatím vetbedka, respektive drybedka, a v noci hezky postel 😊

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Jako koukám na ty fotky…?? Něco mi uniklo, máš nový štěndo a nebo to je archivní z pyrenejákova dětství??

Trickyvoo
Trickyvoo (397 příspěvků) 06.08.2023, 16:17:38 xxx.xxx.0.1
Odpověď na příspěvek uživatele impact z 06.08.2023, 12:24:41

Tak ta sedačka není uchycena, aby se nerozbila a k psovi je velký pás a karabina taky není pidi. Ta sedačka je uchycena, aby necestovala. 

Mně zas přijde divná přepravka, kde není pes uchycen. Se o ty stěny a mříž taky pěkně domlátí 

hmn
hmn (1040 příspěvků) 06.08.2023, 16:21:45 xxx.xxx.106.106
Sardullah:

Jako koukám na ty fotky…?? Něco mi uniklo, máš nový štěndo a nebo to je archivní z pyrenejákova dětství??


to je naše nová princezna (mám holku 😲)

megi-the-pes
megi-the-pes (2228 příspěvků) 06.08.2023, 16:45:42 xxx.xxx.61.107
Trickyvoo:

Tak ta sedačka není uchycena, aby se nerozbila a k psovi je velký pás a karabina taky není pidi. Ta sedačka je uchycena, aby necestovala. 

Mně zas přijde divná přepravka, kde není pes uchycen. Se o ty stěny a mříž taky pěkně domlátí 


Když ono jde spíše o bezpečnost lidí, aby pes neletěl dopředu. Že ho nezachrání žádný pás ani přepravka, ani mříž v kufru, …si prostě říkat nebudeme. 🙂K tomu pásu - ten tenký, co mi dodali k potahu, jsem samozřejmě nepoužila, to je tak na králíčka, ale i když dám pořádný, pes chce sedět, jindy ležet, takže ten kus k postroji nechám trochu delší a co, tím to přece vůbec neplní funkci bezp. pásu. Ty z auta nejsou pro psy, ale pro lidi, děcka mají přece kvůli výšce povinnou sedačku.
Takže prostě akorát tak vybrat co nejpevnější přepravku, nebo připoutat samotného psa a spoléhat, že jsou dnes na silnici všichni rozumní…


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.