Aktuálně: 4 886 inzerátů174 965 diskuzních příspěvků17 759 uživatelů

Pelech

Sardullah
Sardullah (989 příspěvků) 06.08.2023, 16:45:53 xxx.xxx.189.104
Odpověď na příspěvek uživatele hmn z 06.08.2023, 16:43:50

Teď se trochu bojím zeptat…jakože osud…jakože máš 3 hafany a nebo jeden z kluků odešel za duhový most??

Thielli
Thielli (605 příspěvků) 06.08.2023, 16:53:43 xxx.xxx.234.209

My už máme 5 pelechů odsud:

https://www.peliskypropsy.com

Potah Alcantara, ušité tady u nás, vyberete si rozměr, vyberete si barvy podle libosti, lze si zvolit vše vyndavací a pratelné, aby by vám pračka nepraskala ve švech. provedení kvalitní. Nikde nic neleze a netrhá se. Máme dva na chatě a tři doma. Všechny jsou v provozu. 🙂

(fotka mi dnes nejde vložit ☹️)

Sardullah
Sardullah (989 příspěvků) 06.08.2023, 16:59:27 xxx.xxx.189.104

Tak jakože u nás pelechy nemají úspěch…Gina pokud to jde tak to shrabe a udělá z toho Himaláje a pokud jí to nejde, tak si lehne vedle. Doma pesani leží, kde je napadne…na gauči, v posteli, na zemi…mám koberce. Na chodbě mám dlažbu a na ní drybedku, ale i tu ta potvora pyrenejská odhrabe. Koberec tam dát nemůžu, protože ten by hrabala taky a podlepovat ho taky nemůžu, protože zase na léto potřebuju, aby tam byla ta dlažba a aby se měli pesani, kde chladit a oboustranná páska jde z tý dlažby pěkně blbě dolu. No tak furt chodím jak pitomec a pořád natřásám a rovnám tu drybedku a Gina chodí a zase jí odhrabává 😴

hmn
hmn (1040 příspěvků) 06.08.2023, 17:41:34 xxx.xxx.106.106
Sardullah:

Teď se trochu bojím zeptat…jakože osud…jakože máš 3 hafany a nebo jeden z kluků odešel za duhový most??


Aribo (PHP) byl jedináček od 9/2016

Moira je také jedináček, přivezli jsme ji včera

a toto pondělí člověk chce a potřebuje vytěsnit z paměti…..😢

Xerxova
Xerxova (775 příspěvků) 06.08.2023, 19:12:12 xxx.xxx.235.72
Odpověď na příspěvek uživatele hmn z 06.08.2023, 17:41:34

je to krásná holka - hlavně hodně zdraví, bezproblémový růst a ať přinese spoustu radosti 

impact
impact (411 příspěvků) 06.08.2023, 20:46:48 xxx.xxx.49.74
Trickyvoo:

Tak ta sedačka není uchycena, aby se nerozbila a k psovi je velký pás a karabina taky není pidi. Ta sedačka je uchycena, aby necestovala. 

Mně zas přijde divná přepravka, kde není pes uchycen. Se o ty stěny a mříž taky pěkně domlátí 


Standardní zacvakávací karabina, kterou do těch sedaček dávají, je nějaká pitomá slitina, která v nákupce stojí pár halířů - dle množství koupeného zboží. Něco Vám poradím – vemte vodítko, připněte tu karabinu za poutko a druhým koncem vší silou škubněte. Potom možná pochopíte, jak daleko pes v případě nárazu poletí. 

A když už dojde na věc, tak já budu rozhodně radši, když se pes pomlátí v kleci (což není až tak pravděpodobné, pokud má odpovídající velikost), než když vyletí jako dělová koule a někomu před sebou srazí vaz. 

Ale jinak je mi to tak nějak jedno. Vozte si psy v čem chcete. 😀

megi-the-pes
megi-the-pes (2228 příspěvků) 06.08.2023, 20:54:54 xxx.xxx.61.107

Ta karabinka drží sedačku/pelíšek na sedačce toho auta. Nedrží psa. Pes má postroj a spojovací pořádný pás s karabinou k autopásu. Ten pelech slouží jen pro pohodlí psa. Stejně tak by šel použít pelech s protiskluzem, ale pásek s karabinou to drží lépe.

keriton
keriton (479 příspěvků) 06.08.2023, 21:19:59 xxx.xxx.60.171

K tomu, jaký pelech vybrat - já až tak po 2-3 měsících dokázala říct, co asi pes preferuje (načež jsem vypsala inzerát na prodání nepoužitýho pelechu…. 😀 ).

Teď už tuším, co by tak ocenil, tak až budu potřebovat utratit prachy, třeba nějaký další pelech dostane. Do té doby si bude muset vystačit s gaučem, křesílkem a ležením v kleci, kde má několik dek na sobě a dva polštářky. Stejně rád leží jen tak na zemi 🙂 

impact
impact (411 příspěvků) 06.08.2023, 21:23:42 xxx.xxx.49.74
megi-the-pes:

Ta karabinka drží sedačku/pelíšek na sedačce toho auta. Nedrží psa. Pes má postroj a spojovací pořádný pás s karabinou k autopásu. Ten pelech slouží jen pro pohodlí psa. Stejně tak by šel použít pelech s protiskluzem, ale pásek s karabinou to drží lépe.


Megi netřepte hlouposti. Ta autosedačka je přichycená přímo autopásem (plus špagát za opěrku hlavy) a pes je připnutý na kousku pásoviny s plastovou sponou a tou nejobyčejnější karabinkou ze slitiny, co se používá na vodítka.  

Nehledě na to, že to tvrdí i Tricky Je tam pás na připnutí postroje, pelíšek se uchycuje na pás pro lidi.

Obrázek Obrázek
megi-the-pes
megi-the-pes (2228 příspěvků) 06.08.2023, 22:22:28 xxx.xxx.61.107
Odpověď na příspěvek uživatele impact z 06.08.2023, 21:23:42

Aha. Sedačka, co jsem viděla, má průstřih vzadu ve dnu, kudy se protáhne spojka k pásu. Stejně jak v mém potahu. Ale to ucho za opěrku souhlasí. Zapínám do slotu mezi sedačkami. 
Stejně myslím, že to Tricky myslí jinak, sedačku může cvaknout do horního slotu (máme nad sedadly) a psa do spodního. Nevím. Divné. Asi to jen jinak popsala.

Doron
Doron (1837 příspěvků) 07.08.2023, 01:08:07 xxx.xxx.24.252
Odpověď na příspěvek uživatele hmn z 06.08.2023, 08:32:43

Je tak krásná 🥰. Přeju do společného života jen to nejlepší ! Má inteligentní výrázek 😊.

Trickyvoo
Trickyvoo (395 příspěvků) 07.08.2023, 01:44:43 xxx.xxx.62.63
Sardullah:

Tak jakože u nás pelechy nemají úspěch…Gina pokud to jde tak to shrabe a udělá z toho Himaláje a pokud jí to nejde, tak si lehne vedle. Doma pesani leží, kde je napadne…na gauči, v posteli, na zemi…mám koberce. Na chodbě mám dlažbu a na ní drybedku, ale i tu ta potvora pyrenejská odhrabe. Koberec tam dát nemůžu, protože ten by hrabala taky a podlepovat ho taky nemůžu, protože zase na léto potřebuju, aby tam byla ta dlažba a aby se měli pesani, kde chladit a oboustranná páska jde z tý dlažby pěkně blbě dolu. No tak furt chodím jak pitomec a pořád natřásám a rovnám tu drybedku a Gina chodí a zase jí odhrabává 😴


No jo. Teď jsem si uvědomila, že Malina je jediný pes, co jsme měli, který nepřestýla pelechy. Jak jí ustelu, tak si lehne. Timík i Stypík z toho dělali různé motanice, trhali, přerovnávali. 

impact
impact (411 příspěvků) 07.08.2023, 06:45:35 xxx.xxx.49.74
Odpověď na příspěvek uživatele megi-the-pes z 06.08.2023, 22:22:28

Hele fotky jsou stažené přímo z eshopu, kde to Tricky koupila. Takže asi nebudu úplně vedle. Je to úplně typická 🤦🏼‍♀️bezpečnostní autosedačka 🤦🏼‍♀️pro psa.

Prosím pěkně viz odkaz z jiného eshopu: https://fb.watch/mgc1fj7yLH/ 

Obrázek
megi-the-pes
megi-the-pes (2228 příspěvků) 07.08.2023, 06:50:29 xxx.xxx.61.107
Odpověď na příspěvek uživatele impact z 07.08.2023, 06:45:35

Jó, já už je hledala, to snad nikdo nepoužívá, jsem si říkala… Bezpečnostní 😲Pro čivavu asi dobrý. Možná jde o to, aby lidi vpředu nejen že měli zlomený vaz, ale pro jistotu je ještě udusit.
Hustý, no. Přitom stačí v takovém odpadu udělat vespod v místě tenkého pásku díru a protáhnout tudy opravdový pás pro psa, nebo vedle něj, nad ním, snad jsou vzadu dva tři, bože. Tohle je opravdu hodně vypatlané.

impact
impact (411 příspěvků) 07.08.2023, 06:57:31 xxx.xxx.49.74
megi-the-pes:

Jó, já už je hledala, to snad nikdo nepoužívá. Ale asi jo, když to říkáte. Bezpečnostní 😲Pro čivavu asi dobrý. Možná jde o to, aby lidi vpředu nejen že měli zlomený vaz, ale pro jistotu je ještě udusit.


Když se podíváte na FB stránky Marley shopu, tak uvidíte, kolik lidí na to psa klidně dá. Tam to navíc dovedli k dokonalosti tou nejvíc šmejďáckou karabinou na světě - používá se při šití klíčenek. 🤦🏼‍♀️

Bohužel lidi slepě věří tomu, že když je autosedačka připoutaná autopásem, tak je to bezpečné. No, tak hlavně, že je sedačka v bezpečí. 🙈

Obrázek

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.