Aktuálně: 4 884 inzerátů174 993 diskuzních příspěvků17 759 uživatelů

Pelech

Buggyra
Buggyra (3236 příspěvků) 07.08.2023, 07:24:21 xxx.xxx.198.226

Tyhle “karabiny” nepoužívám ani na klíče, když jsem na ní měla průkazku zavěšenou na krku, karabinka se rozpadla, když se zatrhla o pleteninu svetru😀

A k tomu - a spoléhat, že jsou dnes na silnici všichni rozumní… - to jsem se rozesmála tak, až se kolegyně přišla podívat🤣

megi-the-pes
megi-the-pes (2228 příspěvků) 07.08.2023, 08:10:58 xxx.xxx.61.107

No to ale nemělo být k smíchu. Se snažím myslet pozitivně, ne, když furt leje a leje a už se auta i bojím. Pořád říkám řidiči - musíš předpokládat, že jsou okolo nás samí debullové. Od ledna jsme trefili skálu, auto si hrálo na kolotoč (ale hezky pak od skály skočilo zpět na silnici), protože ostatním hovadům to klouzalo taky, ale “mám velký auto, uhněte mi", to víte, my na horách nemáme traktory, sypače, nic, jsme chudý, tak nebylo kam jinam, do řeky, peřejí a šutrů se nám nechtělo, pak během 13km cesty dva důchodci na zebře, prostě vidí zebru a jdou, nic jiného nevidí, myslím, že moje “stůj” slyšel celý okres, a moje druhá polovina se mnou asi hodinu nemluvila, to je rekord, pod viaduktem vyjelo hovado do jiného pruhu, ani zrcadlo tam není, kdybych byla konspirátor, což jsem, tak si myslím, že jde o cílenou likvidaci, jak je nás moc, no a už jsme byli skoro doma a v zatáčce to samé, už jsem ani nic neříkala a neřvala, ani myšlenky jsem neprodukovala. Je to jak v Need for speed Underground. Tak jsem řekla, že už nikam nejedu, vracím se k vlaku, jenže Arriva jsou retardi přiožralí, nedávno zas poblíž sundali auto. Člověk netuší, dokud se mu něco nestane. Ten pes má jen 48 cm a 26 kg, ale stejně se praštila do hlavy, jako by už praštěná nebyla dost, takže jsem pás zkrátila a pak vyměnila, jsem se bála o vnitřní poškození materiálu, asi tak jako u přilby. Větší pes by zlomil opěrky a hlavy… a zas taková pecka to nebyla, rychlost hlemýždí, protože super vrstva sněhu na lyžování… teď, bez této ”pomoci", bychom byli všichni mrtví.

Vahine
Vahine (470 příspěvků) 07.08.2023, 08:11:54 xxx.xxx.179.11
Odpověď na příspěvek uživatele Trickyvoo z 07.08.2023, 01:44:43

Bělouš taky nepřestýlá pelíšek. Sedne a čeká na pohlazení, pak si položí hlavu na připravený polštářek a za chvíli spinká. Původní verzi vkládací náplně pelechu jsem nahradila paměťovou pěnou a zatím pelech stačí, podědil ho po prvním parťákovi (pelíšek-střední třída) téměř nový, pohodlný a tvarem obdélníkový ze Superzoo. Jó taky si někdy hrábne, ale není to často. 

Trickyvoo
Trickyvoo (397 příspěvků) 07.08.2023, 22:03:18 xxx.xxx.62.63
impact:

Když se podíváte na FB stránky Marley shopu, tak uvidíte, kolik lidí na to psa klidně dá. Tam to navíc dovedli k dokonalosti tou nejvíc šmejďáckou karabinou na světě - používá se při šití klíčenek. 🤦🏼‍♀️

Bohužel lidi slepě věří tomu, že když je autosedačka připoutaná autopásem, tak je to bezpečné. No, tak hlavně, že je sedačka v bezpečí. 🙈

Obrázek

Takovouhle malou mrchu tam nemáme. Tam je velká, i ten pásek je dost tlustý.  Nic fórového.  Asi zhruba něco takového jako je ten pásek, co se připíná k postroji a do pásu.  Takže mě nějak nenapadlo, že by to mělo být míň bezpečné, když jsou tam stejné karabinky a stejně tlusté popruhy. 

Trickyvoo
Trickyvoo (397 příspěvků) 07.08.2023, 22:08:22 xxx.xxx.62.63
Odpověď na příspěvek uživatele megi-the-pes z 07.08.2023, 08:10:58

Je to na těch silnicích děs. Znám lidi, které jsem v životě neslyšela nadávat, ale za volantem nejdou pro sprosté slovo daleko. Já teda taky furt nadávám do debulů. Jako ale někdy se tomu i dokážu smát. Jako když předjíždím na dálnici 130 a přiřítí se auto tak 160 km/h a bliká na mě jak vzteklej, abych mu uhnula nebo co? Je snad sanita? Jedu a až předjedu, tak ať si jede třeba na krchov, když tam tak spěchá.

Xerxova
Xerxova (775 příspěvků) 08.08.2023, 06:36:04 xxx.xxx.235.72
Trickyvoo:

Takovouhle malou mrchu tam nemáme. Tam je velká, i ten pásek je dost tlustý.  Nic fórového.  Asi zhruba něco takového jako je ten pásek, co se připíná k postroji a do pásu.  Takže mě nějak nenapadlo, že by to mělo být míň bezpečné, když jsou tam stejné karabinky a stejně tlusté popruhy. 


spíš než šířka pásku je důležitý šev - to bývá nejslabší část - buď nevydrží stehy a nebo (to častěji) se vše vytrhne z nosné textilie. Proto tady všichni mluví o kleci, nebo o přímém napojení kšírů psa na bezpečnostní pás - neboť při nárazu vznikají síly, které i “technický” šev nemusí vydržet

efe
efe (1069 příspěvků) 08.08.2023, 11:37:41 xxx.xxx.199.5

K pelechům: u nás všechny mopsle hlasujou za tyhle plyšový hnízda. Mají i matrace z paměťové pěny a na ty nelehají vůbec nikdy, pouze v hnízdečkách a to i po více kusech najednou. Dají se normálně prát v pračce. Kupuju v Globusu. 

Obrázek Obrázek

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.