Aktuálně: 4 778 inzerátů176 346 diskuzních příspěvků17 780 uživatelů

Nové slepice ke starším

Fiane
Fiane (5 příspěvků) 16.08.2023, 09:16:30 xxx:xxx.66de:581f

Dobrý den, mám tři 4 leté slepice s kohoutem plemene Amroks. Chtěla bych k nim přikoupit letošní již nesoucí 4 slepičky stejného plemene. Přijmou ty starší nové? Pokud ano, jak mám postupovat? Děkuji 

Doron
Doron (1865 příspěvků) 16.08.2023, 10:36:03 xxx.xxx.23.220

Výhodnější pro mladé slépky je, když je jich víc, než starých, počáteční šikana se pak víc rozprostře..

Vlastním pouze jeden kurník, tak to dělám tak, že mladé přidám navečer, když jsou staré už na bidlech, ráno se probudí už spolu. Krmivo bych rozmístila na více míst, protože starší mladé budou odhánět.

A přidala bych bidlo, které bude od starých dál, tipovala bych, že ty spí vedle kohouta na nejvyšším , a zase, obvykle tam nechtějí nové pustit a shazují je.

Rozdíl je, jestli máte malý výběh ( tam je pochopitelě stres větší), nebo velký prostor, tam se později sblíží lépe ( aspoň dva dny nechávám mladé ve výběhu, ven obvykle stejně nechtějí).

Kohout bude určitě nadšený a hned se jich ujme, taky je hned začne pojímat, ten náš  hned první den nastrkal mladé do kurníku.

Určitě to půjde, jen chvíli trvá, než si mezi sebou vybudují novou hierarchii .

Ale já jsem jen taková laická slepičářka, možná poradí někdo povolanější 😊.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.