Aktuálně: 4 791 inzerátů176 085 diskuzních příspěvků17 778 uživatelů

Všeobecný pokec

balu
balu (1591 příspěvků) 05.03.2024, 09:53:09 xxx.xxx.152.98
Odpověď na příspěvek uživatele Sarah01 z 05.03.2024, 09:42:42

Sarah, jsem ráda, že je Julinka v rámci možností v pořádku a že noc proběhla klidně. 

Když jsem nechala kastrovat černou ruskou teriérku, nemohla mít límec, doma by se s ním nemohla pohybovat. Tak jsem vzala svoje dlouhé triko, oblékal jí ho tak, že v otvoru pro krk měla ocas a v rukávech zadní nohy, pro přední nohy jsem udělala v triku díry. Tím měla břicho kryté. V noci spala se mnou a první noc měla i náhubek pro jistotu. Vzala jsem si týden dovolené a byla pořád s ní, takže jsem ji pohlídala, aby na ráně nepracovala i přes tričko. Na venčení jsem jí samozřejmě to triko sundávala.

Buggyra
Buggyra (3262 příspěvků) 05.03.2024, 11:15:38 xxx.xxx.198.226

Naše čuba chodila v triku do toho základního zhojení pořád, ale vysoká labradorka, tak nevadilo. Límec taky neměla, neměla ale tendenci se v ráně hnípat 🙂 Taky neměla operované vnitřnosti, ale jen vytahané nádory z mléčné lišty.

Zrzavci
Zrzavci (2885 příspěvků) 05.03.2024, 11:38:59 xxx.xxx.226.6
Odpověď na příspěvek uživatele Buggyra z 05.03.2024, 11:15:38

Na tohle, aby si pes nevšímal rány, je geniální - když to jde a ono to jde prý v hodně případech- ten steh plastických chirurgů. Flekatá byla takhle právě sešita po akutní kastraci a bylo to dokonalý! Opravdu dokonalý! Nemusela mít ani pruban, natož límec, rány si- a to ona je opravdu hrozná nimra - totálně nevšímala, opravdu vůbec. Byla jsem ráda za dvě rady od Plaky - jednak ten poznatek o termoregulaci a přikrytí, bylo vidět, že to hodně ocenila, dodalo jí to klidu a druhak to opatrné očištění okolí rány od případných chloupků po oholení. Ony totiž hodně svědí 🙂 a mohou iniciovat to blemtání, stejně jako pak dorůstající chloupky, kde pomůže opatrně okolí jizvy promazat nějakým třeba tělovým mlékem. Já jsem pro to, celou situaci co nejvíc usnadnit psu a sobě, a můžu říct, že všechno, co jsem popsala se mi osvědčilo a bylo tím pádem všechno na pohodu. 

Když byla loni bábrdlína na tom odstranění nádoru, taky co šlo, sešil pan doktor tímhle stehem, jen malý kousek nešel. Takže tady jsme vystačili s prubanem pro první noc a den a posléze klasicky tričko, pak bez něj a hlídat. A moje oblíbená dietka, která už sama o sobě pacienta rozradostní, neb je to něco jinčího, voňavýho a vede to rychleji k zájmu o okolní svět po tý narkóze. 

Zrzavci
Zrzavci (2885 příspěvků) 08.03.2024, 12:17:38 xxx.xxx.226.6

PLZEŇÁCI POZOR - POKUD O TOM UŽ NEVÍTE, TAK ZAS NĚJAKÝ ŠMEJD ŘÁDÍ

https://plzenska.drbna.cz/krimi/14333-pes-sezral-maso-prospikovane-hrebiky-a-zemrel-neznama-osoba-hazi-otravene-navnady-za-zahrady-u-domu.html?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=hpfeed.sznhp.context&dop_vert_ab=0&dop_vert_id=leg0&dop_req_id=0NtuYxjnVlF-202403080956&dop_id=26718137

Sarah01
Sarah01 (1629 příspěvků) 08.03.2024, 17:09:06 xxx.xxx.162.253
Plaka:

Nevím, kam s tím, tak asi sem. Kdo by se chtěl pokochat British English a pejskama, včera začal CRUFTS. Online přenos pro dnešek je tady. 🙂

https://www.youtube.com/watch?v=th1Sz6SvC1g&ab_channel=Crufts


Sleduju, ale jen GR, videa má na svém FB paní Stegurová CHS Rusty Love, jezdí každoročně. Letos tam máme několik zástupců, tak jsem zvědavá. 

Fikovnice
Fikovnice (4435 příspěvků) 08.03.2024, 21:14:46 xxx.xxx.62.51
Sarah01:

Včera jsem byla za porodní bábu, narodilo se 8 štěňátek, 4 holky a 4 kluci. 😍

Obrázek

Jéé Ali, Ty ses mi ani soukromě nepochlubila…

Kde, komu? Jestli můžeš, písni něco víc. Štěnda jsou nádherná!👍

orionka-2
orionka-2 (496 příspěvků) 15.03.2024, 18:50:51 xxx.xxx.64.54

Zrzavci nás ( píšu v dobrém ) vyhnala z “médií”. Byla tam mezi cikány ještě zmínka o Aborigincích. Stihl je podobný osud jako Indiány v Americe. Jen s tím rozdílem, že kolonizace Austrálie začala cca o 300 let později. Ještě po půlce 20. století byly děti Aboriginců odebírány rodičům a posílány na výchovu až do Anglie. Takže se mohlo stát, že v 90. letech mladý muž v obleku a s noťasem hledal maminku mezi domorodci.

Jestli neznáte : Marlo Morgenová Poselství od protinožců a další díl Poselství z věčnosti. Zajímavé a čtivé.

megi-the-pes
megi-the-pes (2255 příspěvků) 15.03.2024, 20:15:17 xxx.xxx.124.255
Odpověď na příspěvek uživatele orionka-2 z 15.03.2024, 18:50:51

To je vůbec celé bezva. Austrálie byla zabrána vlastně proto, že nebylo místo pro vězně. Odvezli je tam z Anglie, desítky tisíc vězňů. Ti tam asi zůstali, ne? Takže Australané jsou potomci vězňů. A uprchlíků. 
Aby měli jak dopravovat sebe a zboží, natahali tam velbloudy, kterých se teď nemohou zbavit, tak je strkají do granulí pro psy.
Támhle zas vybili kočky a …sme divný.

Tadyten pán je odjinud, ale 🙂

Sarah01
Sarah01 (1629 příspěvků) 18.03.2024, 08:07:18 xxx.xxx.217.40

Zkusím se podívat do zahradnických potřeb, jestli na to něco mají. Myslela jsem, jestli tady třeba s tím nemá někdo zkušenost. Je to všude, i na terase. 

assil
assil (1541 příspěvků) 18.03.2024, 08:13:03 xxx.xxx.26.200
Odpověď na příspěvek uživatele Sarah01 z 18.03.2024, 08:07:18

Jestli je to svrchu na dlažkách, tak kovovou škrabkou nebo vapkou, jinak klasika roundap a případně počkat, ono až se oteplí, tak mech zmizí, mám ho takhle všude každý rok.

Nepřihlášená Zrzavci (neregistrovaný) 18.03.2024, 08:15:03 xxx.xxx.226.6
Odpověď na příspěvek uživatele orionka-2 z 15.03.2024, 18:50:51

Zrzavci nás ( píšu v dobrém ) vyhnala z “médií” 

Děkuju za pochopení.

Přemýšlela jsem nad tímhle odebíráním dětí. My lidi to děláme furt a všem - psi, kočky, telata…. bereme mláďata z jejich rodného zázemí dřív, než by je příroda posunula dál. Osmitýdenní štěně - lup ho, jde z rodného pelechu fuč, tele šup pryč, aby bylo mlíko……. no a děti se taky nerozpakujeme a to ani v současnosti.

Fikovnice
Fikovnice (4435 příspěvků) 20.03.2024, 20:12:16 xxx.xxx.62.123

Ahoj, vrátila jsem se z práce a mám na autě na několika místech promáčklou kapotu. Jako že mírně, tudíž nějakej naprostej debil si na auto buď sedl nebo na to něco hodil. Máte, prosím, někdo zkušenost s vytahováním tady těch promáčklin - podtlakem - v servisu nebo samodomo…?

Volala jsem Policii, ale to je k ničemu. I když prý k nim mám přijet to nechat nafotit a zaprotokolovat. Teď jsem strávila asi 2.5 h na kamerách, nevím přesně, kdy se to stalo, a to bych musela u těch kamer prosedět xy dnů. Já ani nevím, jestli se to stalo dnes… Každopádně dlouho to není, ptž to bych si všimla dřív.

Edit: Jedna z mých nej kamarádek z toho dostala záchvat smíchu…ptž prý mám sepsat černou kroniku, a vůbec všechny ty “blbé” události. U mě je vše v rozkladu, každej den něco, ale na Čeňkovi jako na jediné věci jsem si zakládala. Neslušně napíšu, že když jsem dnes ty promáčkliny objevila, myslela jsem, že mě fakt už jebne!!!😔😠


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.