Aktuálně: 4 798 inzerátů175 938 diskuzních příspěvků17 774 uživatelů

Všeobecný pokec

N (neregistrovaný) 20.03.2024, 21:36:21 xxx.xxx.242.38
Fikovnice:

Ahoj, vrátila jsem se z práce a mám na autě na několika místech promáčklou kapotu. Jako že mírně, tudíž nějakej naprostej debil si na auto buď sedl nebo na to něco hodil. Máte, prosím, někdo zkušenost s vytahováním tady těch promáčklin - podtlakem - v servisu nebo samodomo…?

Volala jsem Policii, ale to je k ničemu. I když prý k nim mám přijet to nechat nafotit a zaprotokolovat. Teď jsem strávila asi 2.5 h na kamerách, nevím přesně, kdy se to stalo, a to bych musela u těch kamer prosedět xy dnů. Já ani nevím, jestli se to stalo dnes… Každopádně dlouho to není, ptž to bych si všimla dřív.

Edit: Jedna z mých nej kamarádek z toho dostala záchvat smíchu…ptž prý mám sepsat černou kroniku, a vůbec všechny ty “blbé” události. U mě je vše v rozkladu, každej den něco, ale na Čeňkovi jako na jediné věci jsem si zakládala. Neslušně napíšu, že když jsem dnes ty promáčkliny objevila, myslela jsem, že mě fakt už jebne!!!😔😠


Rychlovarka a gumový zvon.🙂 Horkou vodou pořádně prohřejte to místo s promáčklinou a zvonem poté vytáhněte. Pokud nejsou moc hluboké bude to fungovat. Jinak potom servis dělající metodu PDR.🙂 Fíkovnice tolik neštěstí co na vás poslední dobou padá jinému vystačí na celý život.😐 Ach jo.😓

Fikovnice
Fikovnice (4403 příspěvků) 20.03.2024, 23:05:38 xxx.xxx.62.123
Odpověď na příspěvek uživatele N z 20.03.2024, 21:36:21

Neverende, já už vše zjišťovala, každopádně děkuji!!!👍

Asi to dám do servisu, samodomo si netroufám. Jen mi furt nejde do hlavy ten mechanismus: Tam skoro nejsou škrábance. Mohl se někdo projít po kapotě a nepoškrábat ji? Divné… Ještě mě napadlo, že poblíž je hřiště, kde se schází šílení výrostci. Dřív bylo na programu dne, že jim vylítl balón a rozbil nemálo balkónových skel lidem v paneláku. Teď je to nějak zasíťované, ale nějaké mezírky tam jsou. A ty rány, co oni dávají, tak já to slyším a bydlím na úplně opačné straně baráku. Tak že by…???

Jinak pořád blbé zprávy, ale Neverende mezi nimi jsou i dobré (něco jsem psala ve Víčku). Asi dělám svoji práci dobře, o to víc mě mrzí, že je mi tam bráněno zůstat. Ale satisfakce za dobře odvedenou práci je také fajn😉. No a pak si uvědomím, že mám milión nemocí, a vážných, ale…můj kamarád, o němž jsem už asi také psala, umírá na mozkový nádor. Ještě jsem jej potkávala na vycházkách, bohužel už nezvládá ani ty. A tak bezvadnej kluk to je, 40 let. A to pak nějaká pomuchlaná kapota je prkotina.

Fikovnice
Fikovnice (4403 příspěvků) 20.03.2024, 23:08:12 xxx.xxx.62.123
Odpověď na příspěvek uživatele N z 20.03.2024, 21:36:21

Neverende, když jsem googlila, tak na mě vypadlo milión všelijakých pomůcek. Toto je za 130,- Kč, to je podezřele levné😉, co myslíte?

Obrázek
N (neregistrovaný) 21.03.2024, 00:58:48 xxx.xxx.242.38
Fikovnice:

Neverende, já už vše zjišťovala, každopádně děkuji!!!👍

Asi to dám do servisu, samodomo si netroufám. Jen mi furt nejde do hlavy ten mechanismus: Tam skoro nejsou škrábance. Mohl se někdo projít po kapotě a nepoškrábat ji? Divné… Ještě mě napadlo, že poblíž je hřiště, kde se schází šílení výrostci. Dřív bylo na programu dne, že jim vylítl balón a rozbil nemálo balkónových skel lidem v paneláku. Teď je to nějak zasíťované, ale nějaké mezírky tam jsou. A ty rány, co oni dávají, tak já to slyším a bydlím na úplně opačné straně baráku. Tak že by…???

Jinak pořád blbé zprávy, ale Neverende mezi nimi jsou i dobré (něco jsem psala ve Víčku). Asi dělám svoji práci dobře, o to víc mě mrzí, že je mi tam bráněno zůstat. Ale satisfakce za dobře odvedenou práci je také fajn😉. No a pak si uvědomím, že mám milión nemocí, a vážných, ale…můj kamarád, o němž jsem už asi také psala, umírá na mozkový nádor. Ještě jsem jej potkávala na vycházkách, bohužel už nezvládá ani ty. A tak bezvadnej kluk to je, 40 let. A to pak nějaká pomuchlaná kapota je prkotina.


Možné to je že by i míčem,ale spíš si na to nějaký blb sednul.😐 Fíkovnice je mi upřímně líto vašeho kamaráda a znám to jaká bezmoc to je. Člověk by udělal cokoli a není to nic platné. Kdyby byl alespoň ten bůh spravedlivý a trpět nechával jen ty co si to zaslouží.😐 

Je smutné že vás práce baví, vykonáváte jí dobře a přesto vám v ní někdo brání. Moc vám držím palce ať se povede o to víc kolektiv a prostředí v práci nové.👍 Určitě už jste si musela všechnu tu smůlu vybrat, takže teď musí přijít to šťastnější období.🙂 Tady vás máme všichni rádi a tak tolik lidí když člověku přeje štěstí, to musí mít přeci nějakou moc.🌷

Irma19
Irma19 (236 příspěvků) 21.03.2024, 20:26:52 xxx.xxx.239.133

Zdravím všechny, zvláště paní Xerxovou😁

Zase s sebou táhnu úlohu z matematiky. Potřebuju JEDNODUCHÝ postup řešení této úlohy, napadá vás někoho něco?

Obrázek
Xerxova
Xerxova (789 příspěvků) 21.03.2024, 21:22:22 xxx:xxx.ff0a:2eba

Xerxová přišla pozdě… řešení už tady je. Pokud studentík tato řešení “nevidí” rychle - tak ať se tím nezdržuje - příkladů je v testu hodně a skoro nikdo všechno vyřešit nestihne. Je nutné naučit dítka rychle přelítnout zadání a věnovat se tomu, co umí a neztrácet čas tím, co sebere hodně času a stejně se třeba správného výsledku nedopočítá. Jsou dítka, která řešení u těchto příkladů vidí - je jim systém opakování malých celků jasný - a pak jsou to snadno získané body. Ale těch dětí je málo.

Irma19
Irma19 (236 příspěvků) 22.03.2024, 00:25:54 xxx.xxx.239.133
Odpověď na příspěvek uživatele Xerxova z 21.03.2024, 21:22:22

I tak děkuji 🍀

Strategii známe, navíc  je to v testu vždy poslední úloha. Ale každý bodík dobrý 😁

Xerxova
Xerxova (789 příspěvků) 22.03.2024, 06:21:53 xxx:xxx.ff0a:2eba
Irma19:

I tak děkuji 🍀

Strategii známe, navíc  je to v testu vždy poslední úloha. Ale každý bodík dobrý 😁


u těchto úloh je často nejlepší strategie rychlý (ale přesný) náčrtek. Vlastně mi tuhle metodu loni předváděla vnučka. Nekreslila by se s pyramidkama ze tří kostiček - rychle by je nahradila trojúhelníčky (opravdu jí to neskutečně pálí) - a už by je sázela na papír. Trojúhelníček = tři kostičky, základna trojúhelníčku dvě kostičky… A na vrcholech by stála další řada. Ona je hračička - takže by si udělala mezi minitrojúhelníčky ještě barevné tečky - to by byly ty otvory… A než by se počítala s tabulkou posloupností… už by jich klidně namastila pětadvacet vedle sebe… - tam jí stačí jen dvě vrstvy a spočítala tečky (úloha část c). A ty ostatní dvě části (a, b) jsou vidět taky snadno.

Je to cesta - ale jen pro rychlé a přesné malíře, kteří zároveň rozumí tomu, co mají vidět…

balu
balu (1591 příspěvků) 22.03.2024, 08:57:56 xxx.xxx.152.98
Odpověď na příspěvek uživatele assil z 22.03.2024, 08:45:54

Taky dělám jen z cibule a s tou jsem spokojená. 

Zajímá mě, jestli někdo docílil tak krásných barev i z jiných přírodnin. 

assil
assil (1541 příspěvků) 22.03.2024, 09:01:54 xxx.xxx.121.3
Odpověď na příspěvek uživatele balu z 22.03.2024, 08:57:56

No právě by mohl někdo ozkoušet. 🙂

Třeba borůvky a kurkuma barví hodně, tak fungovat by mohly.

Fatia
Fatia (91 příspěvků) 22.03.2024, 09:24:30 xxx.xxx.205.210
Odpověď na příspěvek uživatele balu z 22.03.2024, 08:57:56

Zkoušela jsem kurkumu, červené zelé a mletou kávu (ta na obrázku není, ale někde jsem to kdysi našla). Zatímco z cibule (žluté i červené) vznikají krásné syté barvy, další přírodní barviva mě nepřesvědčila. Vybledlé a flekaté… barvila jsem tehdy ale vajíčka na tvrdo, takže jsem je (jen) chvíli vařila v dané přírodnině, aby mi nevzniklo vejce betonové. Možná kdyby šlo o vejce vyfouklé a nechala bych je louhovovat desítky minut, barva by byla sytější. 

Varaxi
Varaxi (503 příspěvků) 22.03.2024, 13:50:36 xxx.xxx.137.233

Červené zelí mi většinou funguje, dávám do vody lžíci či dvě octa. Bez toho to je slabé a šmouhaté barvivo. Jinak ta cibule mimo obarvení taky ochucuje - miluju vařená vejce s cibulí a cibulovou slupkou, k tomu dám kůži z anglické nebo špeku, nějaké koření (pepř, nové, bobkový list, v podstatě jako do polévky), uvařím v tom vejce a i s tím nálevem to pak skladuju v chladu. Vydrží až týden, čím dál mají více intenzivní chuť. Aby nebyla předčasně uvařená, hodí se je vařit spíš 7 min než 8. Taky se ta vajíčka hůř loupou. Ale jednak jsou fakt sytě zbarvená, jednak chuťově mňam-mňam.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.