Aktuálně: 4 665 inzerátů177 740 diskuzních příspěvků17 796 uživatelů

Všeobecný pokec

Buggyra
Buggyra (3316 příspěvků) 10.04.2024, 07:41:45 xxx.xxx.198.226
efe:

Pak se vyplatí Liberec objíždět druhou stranou Ještědu.

Tak to jsi na omylu… byly doby (velmi nedávné), kdy jsem se zpoza kopce neměla do LBC jak dostat, abych neskončila v nějaký zácpě. Protože most zúženej, tunel zúženej, Ještěd zavřenej (buď od Výpřeže k LBC nebo na druhou stranu k Pasekám) a dálnice od Turnova taky omezení… Takže jsem po zaměstnavateli požadovala helikoptéru!


No já tím nemyslím “jak se dostat do Liberce”, ale “jak se vyhnout Liberci” - proto objížďka spodem 😀 Jakože v té době lepší vůbec se v Liberci neocitnout, protože i přes veškeré snahy vyhnout se výpadovce skončil člověk někde napasovaný ve výkopu… Já do Liberce nepotřebuji, chválabohu.

Verun
Verun (745 příspěvků) 10.04.2024, 16:29:47 xxx.xxx.220.12
Sarah01:

Už se mně ozval majitel holuba, dnes si pro něj přijede. Díky všem za rady. 👍


Já měla doma holuba skoro tři měsíce, obyčejného věžáka se zraněným křídlem a okem, do záchranné stanice se mi ho dát  nechtělo, pravděpodobně by s ním nakrmili  dravce, nakonec se mi podařilo sehnat přes sekci holuby “útulek pro holuby” , přijeli si pro něj na půl cesty do Tábora, v útulku si našel kamarádku 😍masnou holubici, asi 3x vetší😂, holuby se tam nemnoží..dávají jim podkladky…

Obrázek
Sarah01
Sarah01 (1677 příspěvků) 10.04.2024, 18:35:34 xxx.xxx.162.253

Tak prý to byla holubice a ztratila se už ve čtvrtek minulý týden. Byla tak vyhublá, že by sama neodletěla, prý se musí dávat nějaké speciální krmivo s minerálními látkami. Trénovali na závody a občas se některý holub ztratí, když ho vyplaší dravec. Na kroužku měla rok narození 2023, takže ještě hodně mladá. Pán byl moc rád, že se našla. A já taky, že ta záchrana nebyla marná. 😊

Mi
Mi (200 příspěvků) 10.04.2024, 21:20:12 xxx:xxx.ff0b:d5da
Fikovnice:

Jinak já sem s dovolením napíšu něco úplně jiného. Včera jsem měla kecací den, proplkala jsem většinu dne. No a na parkovišti jsem se dala do řeči s paní a jejím synem, všimla jsem si, že teď parkují u nás, i když bydlí o kus dál. Tak jsem se ptala proč, mají své parkoviště před jejich panelákem. V březnu (!!!) jim někdo auto polil žíravinou!!! Ukazovali mi fotky, plasty vyžrané, poničená i skla!!! Auto opečovávali jako já Čeňka. No a za pár dní měli tu stejnou chemickou směs nalitou před dveřmi bytu. Tím nějak zjistili, že to dělá jedna magorka od nich z domu. Důrazně mě před ní varovali, prý mají kvůli ní ze života peklo!!!! Vše samozřejmě hlásili Policii a prd. A ta magorka se jim vysmála do obličeje. Navíc ona má u nich na starosti právě kamery. Policie chtěla kamerové záznamy a ona jim prý s klidem řekla, že je neposkytne. Já už nemám slov! A dále: Ti lidé mají malého psíka. Tam, kam chodí venčit, ta magorka rozsypala plno skleněných ministřípků…aby si pesan pořezal tlapky. Ti lidi už se cítí úplně vyšikanovaní!!! Co se to, proboha, děje? A pořád to ještě není všechno: Pánovi z blízkého paneláku někdo otrávil dvouletého shiba-inu! 

K promáčklinám na Čeňkovi nezávisle paní, a pak ten syn, řekli, že je to stopro od ran pěstí…a že je to na tisíc procent cílené (což mě hooodně položilo!). Já už jsem taky vydeptaná…ale je fakt, že oni jsou na tom ještě hůř, navíc jako já, také neměli havarijko nebo pojištění proti vandalismu. To je fakt děsivé! To bude Policie čekat, až chrstne tu žíravinu na jejich psa nebo přímo na ně?!! Já budu sepisovat teprve ten protokol na Policii, tak mi řekli, ať jim tam připomenu jejich případ. Nicméně já s tou magorkou žádné spory nemám. Dokonce vím, o koho jde a párkrát jsme se (přátelsky?) bavily. Teď už si na ni dám pozor. Je prý úplně vyšinutá, např. dává za stěrače cedulky typu: Jak to parkuješ, ty haj.zle? apod. No, řekli mi toho ještě mnohem víc, a je to fakt hrůza.😠 Nedejbože, když před jejich panelákem stojí jiné auto než lidí od nich z domu…a přitom samotná magorka parkovává na našem parkovišti. Jako chápu, že některým lidem hrabe, ale pokud jim hrabe takto ve zlém a dělají druhým peklo ze života, tak by tomu měla Policie nějak zabránit. Jenže od známých vím, jak je Policie odbyla, když jim 14x (!!!) byla vykradena chata a oni sami vypátrali kým. Policie řekla, že nic nezmůžou. Šlo tehdy o fetku/bezdomovkyni. A poliši jí neudělali ani:"Ty, Ty, Ty!"👎


Chápu tu bezmoc.Taky jsme si užili své když se do vedlejší garsonky nastěhoval chlap,údajně Ing.Už od pohledu divný.Začal nám denně klepat na dveře a chtěl půjčit vždy 20 Kč.Já blbka jsem mu je párkrát dala. Nedalo se ho zbavit,obtěžoval,třískal celé noci na dveře a do všeho možného.Po nějaké době všechno co měl v bytě vynosil k popelnici vč.ledničky. Potom v jednom kuse volal policii že ho vykradli. Jediné co mu tam zůstalo byla taková ta postel s  úložným prostorem,u které odstranil ten vrch a spal v tom jako v rakvi.Jak to vím? No protože žil pořád s otevřenými dveřmi na chodbu,v jednom kuse kouřil,smrad všude a strach že něco zapálí. Chodil po baráku ve slipech,obtěžoval děti,vyřvával s mlátil do všeho. Potom si začal kladivem otloukat venkovní futra…Lidé volali xkrát policii ale nic s tím nedělali.Potom začal vyhrožovat že zabije syna,ten tam už nebydlel, jen když občas přišel na návštěvu,no a pak se zaměřil na naše dvě brabantice,že ho ohrožují a že je zabije. Bála jsem se vyjít z bytu když byl manžel v práci. Feny jsme dali k synovi,neměla jsem jak vyvenčit.Policajti pořád nic. Jednoho dne se v bytě zavřel a začal napouštět vanu.Voda všude, zatopené byty pod ním,chlap neotevíral,tak jsem  zavolala hasiče,policii a ti i záchranku.  Odvezli ho a zjistilo se ,že měl nádor na mozku,po docela krátké době zemřel. Skončilo naše více než roční trápení.  Nikdo nám nepomohl,přes nesčetné stížnosti celého baráku,nezájem policie.Nebýt záchranky,kde poznali že chlap není normální a je nebezpečný,kdo ví co by se stalo.

.

Sarah01
Sarah01 (1677 příspěvků) 11.04.2024, 06:09:48 xxx.xxx.11.197
Odpověď na příspěvek uživatele Mi z 10.04.2024, 21:20:12

No, je to hrůza. Ono se většinou řeší, až ten dotyčný někoho zabije. Policajti nám to rovnou sami řekli, že by muselo být prokázané ublížení na zdraví, aby se to řešilo. My takhle měli problémy se sousedy vedle v baráku. Nejdřív nám domek po rodičích, který získali v dědictví, ale byla na něm exekuce, prodali, ale pak se jim zdálo, že jsme za něj dali málo, tak začali dělat problémy. Několikrát jsme volali PČR, třeba když po dceři házeli kameny, policie prolezla celej barák a nakonec nám řekli, že by museli být svědci a že se holce stejně nic nestalo. Řešily se i u soudu tři žaloby, úplné nesmysly, třeba, že naši psi jim rozkousali plot. Nikdy se nic neprokázalo, ale byl to děsný vopruz chodit k soudu a sedět tam třeba 4 hodiny, přitom soused tam bez omluvy vůbec nepřišel. A protože je socka, vždycky si zažádal o proplacení soudního poplatku, což mu zamítli. Teď je relativně klid, odstěhoval se od rodičů, resp, asi byl jimi vystěhován kvůli exekucím z podnikání, jinak by asi o ten barák i přišli. 

Buggyra
Buggyra (3316 příspěvků) 11.04.2024, 06:12:10 xxx.xxx.198.226

Mi: Nikdo to nehlásil na obec?  A jestli jo, jak se k tomu postavili oni? Já bych šla až k ombudsmanovi klidně. Přece je potřeba toho člověka odvézt na vyšetření, protože takové chování prostě není normální u příčetného člověka, no ne? Jako s tou paní správkyní od Fikovnice to chápu, tam jí zatím nejspíš nikdo nemůže nic dokázat, ale tady prokazatelně dělal bordel dotyčný, tak není o čem.

Buggyra
Buggyra (3316 příspěvků) 11.04.2024, 06:15:20 xxx.xxx.198.226

nakonec nám řekli, že by museli být svědci a že se holce stejně nic nestalo.

Dneska už je to lepší, každý si může pořídit kamerový záznam.

Fikovnice
Fikovnice (4551 příspěvků) 11.04.2024, 10:21:07 xxx.xxx.61.137

My měli včera schůzi vlastníků BJ. Jednak mě chtěli ošidit o 4000,- Kč, ještě že jsem si všimla chyby ve vyúčtování a ještě větší štěstí, že si schovávám všechny doklady. Šlo o nedoplatek nájemného na zač. roku 2023 a já to tehdy platila v hotovosti. A doklad jsem si schovala…

No a našeho předsedy jsem se zeptala, zda jej kontaktovala Policie. V podstatě se mi vysmál. Ano, kontaktovala, ale celkem pobaveně mi řekl, že záznamy už byly smazány. Přitom, když jsem kamery prohlížela já, viděla jsem tam záznamy klidně měsíc zpátky. On je typický typ, který nechce mít žádný problém. Takže buď záznamy fakt smazal, anebo Policii lhal. 😠

balu
balu (1650 příspěvků) 11.04.2024, 10:46:35 xxx.xxx.152.98
Odpověď na příspěvek uživatele Fikovnice z 11.04.2024, 10:21:07

Možná by bylo dobré mít ve stanovách definováno jak dlouho se uchovávají záznamy z kamer. 

Rapotačka (neregistrovaný) 11.04.2024, 12:28:07 xxx:xxx.3f23:acdd

Mám dnes čerstvý zážitek. U nemocnice jsou “stojany” na odložení kola.

Starší pán o holi - právě odjížděl a říkal mi, že mu zde, u vchodu do nemocnice,

ukradli kolo. Kamera to nehlídá. (což mne vyděsilo neb tam “parkuji”  běžně

a s pocitem jistoty, že se bát nemusím. Tak ten  pocit už je pryč.

Pán mi řekl, že má kameru sousední dům, kde bydlí takoví  "všelijací" lidé.

Teď to hlavní: prý záznam odmítli vydat - ukázat policii. To je možný??

Fikovnice
Fikovnice (4551 příspěvků) 11.04.2024, 12:42:27 xxx.xxx.61.137
Odpověď na příspěvek uživatele balu z 11.04.2024, 10:46:35

U fakulty mi řekli, že dle GDPR smí jen 48 hodin. U nás si myslím, že tam ty záznamy jsou jak je libo. A jsou tam asi i teď, jen se našemu předsedovi nechtělo jakkoli komunikovat s Policií. Vzhledem k tomu, že zde má “pole působnosti” i ta magorka odvedle, tak dělá chybu. Ostatně jemu stojí před domem velký Peugeot…tak aby se někdy nedivil. No, naštval mě.

Fikovnice
Fikovnice (4551 příspěvků) 11.04.2024, 12:43:44 xxx.xxx.61.137
Odpověď na příspěvek uživatele Rapotačka z 11.04.2024, 12:28:07

Rapotačko, píšu to o pár příspěvků výše - to stejné udělala magorka z vedlejšího paneláku - kamerové záznamy Policii neposkytla (nebo řekla, že měly kamery zrovna poruchu).

Rapotačka (neregistrovaný) 11.04.2024, 12:50:10 xxx:xxx.e88b:ce99
Odpověď na příspěvek uživatele Fikovnice z 11.04.2024, 12:43:44

Jj. četla jsem to.

Fikovnice
Fikovnice (4551 příspěvků) 11.04.2024, 13:46:19 xxx.xxx.61.137
Odpověď na příspěvek uživatele Rapotačka z 11.04.2024, 12:50:10

Zrovna mi volala Policie - můj případ odložili. Ostatně nic jiného jsem ani nečekala…

Sardullah
Sardullah (1027 příspěvků) 11.04.2024, 17:02:16 xxx.xxx.189.104
Fikovnice:

Zrovna mi volala Policie - můj případ odložili. Ostatně nic jiného jsem ani nečekala…


No ono je u takového vandalství kolikrát problém, že se policie nemá čeho chytit…nejsou svědci, nejsou kamerové záznamy…myslím, že i kdyby byly, tak pokud by se opravdu nejednalo o někoho, koho člověk zná a pozná, tak je problém dotyčného ztotožnit…


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.