Aktuálně: 4 930 inzerátů174 577 diskuzních příspěvků17 755 uživatelů

Všeobecný pokec

Sardullah
Sardullah (977 příspěvků) 18.04.2024, 09:50:27 xxx.xxx.221.216

Já tyhle ohlášené akce moc nechápu… no tak fajn v pátek bude akce veřejnost to ví a tak si bude dávat majzla, aby ho policajti nenaměřili… no jasně najde se pár neinformovaných řidičů se asi najde a mezi nimi tedy pár, co jedou rychleji a pokutu zaplatí. Ale už den poté v tím úseku zase jezdí jak prasata. Takže, co to má za smysl. Myslím, že jediná možnost, jak v některých problematických úsecích snížit rychlost je z mého pohledu radar a klidně ať je dopředu ohlášený informativní značkou… z mého pohledu nic jiného nefunguje.

Sama bydlím téměř na konci města a je to děs jakou rychlostí spousta řidičů prosviští kolem našeho baráku… jasně ještě jsou rozjetý z tý povolený rychlosti za městem a navíc je to z kopce, ale je to děs.  A o cyklistech ani nemluvím, ty jedou z toho kopce snad ještě rychleji než auta.

kometa
kometa (4207 příspěvků) 18.04.2024, 10:18:56 xxx.xxx.224.101
Odpověď na příspěvek uživatele Sardullah z 18.04.2024, 09:50:27

Sama bydlím téměř na konci města a je to děs jakou rychlostí spousta řidičů prosviští kolem našeho baráku…

Bydlím na vesnici (ve finále je to jedno), do které se vjíždí z mírného kopečku. Takže na horizontu vyřadím, protože mám vyzkoušeno, že padesátkou tam dojedu a odbočím v pohodě k bytovce. A spousta řidičů předjíždí, aby o 30 metrů dál šlápla na brzdu. Teda ti disciplinovaní. Mnozí profrčí a pokračují sedmdesátkou (i víc). Obec neobec.

Doron
Doron (1812 příspěvků) 18.04.2024, 10:36:51 xxx.xxx.162.126

U nás se už všude musí jezdit třicet. To je pomalu i na mě .

Mám s tím problém, protože padesátku jsem už měla v oku, třicítku neodhadnu a tempomat nemám.

Sardullah
Sardullah (977 příspěvků) 18.04.2024, 11:13:11 xxx.xxx.221.216
Doron:

U nás se už všude musí jezdit třicet. To je pomalu i na mě .

Mám s tím problém, protože padesátku jsem už měla v oku, třicítku neodhadnu a tempomat nemám.


Třicítku taky v oku nemám… při téhle rychlosti mi přijde, že jedu snad krokem, že to ani třicítka být nemůže. Takovou rychlost fakt musím jet dle tachťáku. Od těch 45 kiláků za hoďku si troufám říct, že tu rychlost cca odhadnu.

Zrzavci
Zrzavci (2878 příspěvků) 18.04.2024, 11:13:15 xxx.xxx.226.6
Odpověď na příspěvek uživatele balu z 18.04.2024, 09:39:54

Vám to přijde normální a vyvážené?

Tak to asi ne, to je pravda. Vyznělo to jinak, tak jsem se radši zeptala, Protože spoustě lidem přijde špatný, nesmyslný a já nevím jaký, když se kontroluje / trvá na dodržování předpisů

Jsem sice střelec ale taky jsem na druhou stranu z těch, co se snaží dodržovat ty předpisy, a jet tak, jak se má, protože to má své opodstatnění. 

Včera jsem byla svědkem situace, kdy se mi pak udělalo nevolno. Vnitřní Praha, široká silnice, kde to spousta lidí valí. Přechod k refýži. Kluk malej, běží po chodníku a přebíhá na tu refýž. A řidiš Bolt auta ho málem sejmul. Jel dost rychle. Ještě se rozčiloval. Kdyby jel předepsanou rychlostí, bylo by to o něčem jiném.  Já jsem na tohle fakt alergická. Dohadovala jsem se o tom kdysi i doma, když se přišlo s padesátkou. protože lidi tou předepsanou šedesátkou nejezdili ani náhodou, jezdili sedumdesátkou. Takže se to snížilo na pade, aby se přiblížili tý šedesátce.

To, že je akce ohlášená, mi taky nedává smysl, jak Sardullah, nechápu.

efe
efe (1061 příspěvků) 18.04.2024, 11:14:25 xxx.xxx.199.5
Buggyra:

Nevím, jestli ty moderní tempomaty zvládají třicítku, ty moje dvacet+ teda ne. Fungují až od 50 nahoru.


Můj zvládá nad 35.

Sarah01
Sarah01 (1542 příspěvků) 18.04.2024, 11:46:34 xxx.xxx.11.197

Já tempomat mám, ale nepoužívám, v tom automatu mi to přijde snadný udržet stabilní rychlost, i když ten pedál je hodně citlivý. V obcích se snažím tu 50ku dodržovat a neskutečně mě točí, když se mně nějaký kretén úplně nalepí na zadek.  Většinou je to člověk, kterej jede stabilně 70, obec neobec. Takže mimo obec mu ujedu a v obci ho mám nalepenýho na zádech. A pak ještě když jedu ráno do práce v cca 5:30, tak ti lidi za volantama snad spí nebo co, jedou 30 - 40 a na semaforu, než si všimnou, že už je zelená, je to celá věčnost. U nás v ulici byly kdysi na zpomalení retardéry, dost si tam hrávaly děti, jenže spousta nových usedlíků z města si vymohla jejich odstranění, že  prý jim to ničí auta. Takže teď tam jezdí někteří jak prasata a já mám problém vyjet z brány, aby mě někdo nesestřelil. Zleva vidím přes mezery mezi plaňkami plotu, ale vpravo ne, tam už má soused plný plot a navíc postavený auto a silnička je hodně úzká, dvě auta se nevyhnou.

assil
assil (1509 příspěvků) 18.04.2024, 11:58:15 xxx.xxx.121.3
Odpověď na příspěvek uživatele Sarah01 z 18.04.2024, 11:46:34

U nás všude okolo v obcích, kde to svádí jezdit rychle, jsou radary s foťákama. Takže lidi si dávají majzla. Je to asi jediná účinná strategie, platit pořád pokuty se nikomu nechce.

Jediný místo, kde to není, je u naší vesnice, protože tam není elektrika. A přecházejí tam lidi i děti na bus a je to někdy fakt běh o život.

Arbora
Arbora (304 příspěvků) 18.04.2024, 12:09:46 xxx.xxx.131.15
assil:

U nás všude okolo v obcích, kde to svádí jezdit rychle, jsou radary s foťákama. Takže lidi si dávají majzla. Je to asi jediná účinná strategie, platit pořád pokuty se nikomu nechce.

Jediný místo, kde to není, je u naší vesnice, protože tam není elektrika. A přecházejí tam lidi i děti na bus a je to někdy fakt běh o život.


Dnes už ani to nemusí byť argument, Francúzi majú radary na soláry. A mimo mesta 80 km/h, lepičov v 20-ročných oktáviách, ktorí musia byť všade prví, tam tak nejako nemajú. V Paríži 30  km/h, to by niektorí tiež nerozdýchali, pritom 90 % času sa v meste často ani nedá. 
V ČR je príčerná anarchia na cestách, fakt Balkán a všetkým je to úplne jedno. Ráno hlásili, že od 1.4. polícia eviduje cez 1000 priestupkov zákazu predbiehania kamiónov na to úseku pred Brnom, kde rozširujú diaľnicu. A to je iba pár km. 

Sardullah
Sardullah (977 příspěvků) 18.04.2024, 12:20:01 xxx.xxx.221.216

Já teda nejsem úplnej svatoušek, ne že bych byla nějakej pirát silnic, ale standardně jezdím tak o 10 kiláků/h rychleji než je povolená rychlost… prostě po staru 60 v obci a 100 mimo, samozřejmě ne všude. Upřímně vím, že lidi nadávají na kontroly, radary a podobně a neříkám, že má být nějaká buzerace kvůli překročení rychlosti třeba o 5 kiláků. Ale holky vždyť to určitě vidíte taky, lidi jezdí jak prasata a spěchají jak blázni, nesmyslně a za každou cenu předjíždějí a kolik je toho alkoholu a drog a jak jinak to alespiň trochu držet pod kontrolou, než těma kontrolama a radarama a pokutama, protože prostě nelze spoléhat na osobní zodpovědnost každého řidiče. 
 

Sarah01
Sarah01 (1542 příspěvků) 18.04.2024, 12:22:41 xxx.xxx.11.197
Arbora:

Dnes už ani to nemusí byť argument, Francúzi majú radary na soláry. A mimo mesta 80 km/h, lepičov v 20-ročných oktáviách, ktorí musia byť všade prví, tam tak nejako nemajú. V Paríži 30  km/h, to by niektorí tiež nerozdýchali, pritom 90 % času sa v meste často ani nedá. 
V ČR je príčerná anarchia na cestách, fakt Balkán a všetkým je to úplne jedno. Ráno hlásili, že od 1.4. polícia eviduje cez 1000 priestupkov zákazu predbiehania kamiónov na to úseku pred Brnom, kde rozširujú diaľnicu. A to je iba pár km. 


Ty kamiony to je klasika, to nepřestane nikdy, ať jsou to Češi nebo cizinci. Ty pokuty by musely být vyšší částky a nebo zabavit kamion. Dle debat na FB oni prostě spěchají, tlačí je čas a předjíždět budou a basta. 

assil
assil (1509 příspěvků) 18.04.2024, 12:28:50 xxx.xxx.121.3
Odpověď na příspěvek uživatele Arbora z 18.04.2024, 12:09:46

No nevim, my tam máme na soláry světlo a to svítí jen večer, ráno už ani omylem. S těma radarama by to v našem počasí bylo asi podobný.

assil
assil (1509 příspěvků) 18.04.2024, 12:43:17 xxx.xxx.121.3
Odpověď na příspěvek uživatele Arbora z 18.04.2024, 12:36:51

To ne, jenže na ten solár taky musí být sluníčko, což v té Francii asi je, kdežto u nás je tak třičtvrtě roku zataženo.

kometa
kometa (4207 příspěvků) 18.04.2024, 12:56:39 xxx.xxx.224.101
Odpověď na příspěvek uživatele Doron z 18.04.2024, 10:36:51

To je pomalu i na mě .

I na mě. Přiznám, že v Ševětíně, kde je, pro mě nepochopitelně, v jednom směru třicítka, tak ji úplně nedodržuji.

kometa
kometa (4207 příspěvků) 18.04.2024, 12:59:52 xxx.xxx.224.101
efe:

Můj zvládá nad 35.


Můj se předminulý týden sám nastavil na 30. Nevyžádaně. Ale byla to chybička v elektřině, protože další den nejel pro jistotu vůbec.🙂 Jako, že jsem nenastartovala. Naštěstí už opraveno a zase jezdím.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.