Aktuálně: 4 802 inzerátů176 187 diskuzních příspěvků17 780 uživatelů

Všeobecný pokec

efe
efe (1086 příspěvků) 04.09.2023, 09:34:25 xxx.xxx.199.5

Tak nám včera odvezli Kešu, která u nás byla na prázdninách (a odtučňovací kúře). Držte palce, ať to Beu zvládne, bude poprvé v životě sama bez dalšího mopse…

Obrázek Obrázek
Anonymní (neregistrovaný) 04.09.2023, 15:30:03 xxx.xxx.71.215
efe:

Tak nám včera odvezli Kešu, která u nás byla na prázdninách (a odtučňovací kúře). Držte palce, ať to Beu zvládne, bude poprvé v životě sama bez dalšího mopse…

Obrázek Obrázek

Nová mopsiková kámoška není v plánu? Fiona

Rezzzy
Rezzzy (394 příspěvků) 04.09.2023, 21:17:59 xxx.xxx.15.85

Me se na dnešek zdálo, že jsem si pořídila Kavkazaka, byl to tak živý sen, že jsme po probuzení byla tak zmatená, že jsme si i chvilku myslela, že ho fakt máme 

Ronja s motejlem (neregistrovaný) 13.09.2023, 17:46:16 xxx.xxx.119.6

Prosím, prosím, vím, že na fauně se vetbedky dost rozebíraly, ale šlo to tehdy  mimo mě.

Dneska mě to k nim přitáhlo. Přemýšlím, že by to psovi mohlo nahradit ovčí kůže, na kterých rád v zimě leží. 

Takže jsem si přečetla, že prát se dají až na 90, což by bylo fajn. Ale jaká je opravdu jejich životnost? Nerozpadnou se takhle třeba během tý zimní sezóny? Taky jsem v recenzích četla, že někomu ucpaly chlupy pračku, pouští to hodně? Nebo se na to mám radši vykašlat? Díky🙂

megi-the-pes
megi-the-pes (2259 příspěvků) 13.09.2023, 17:59:52 xxx.xxx.61.17

No, oni přeprodejci tady říkají, že se ty bez pogumované spodní strany mohou prát na 60-90, ale o ždímání neříkají nic. 😀 Pogumované samozřejmě ani náhodou, to je hustochlupá koupelnová předložka.

Anonymní (neregistrovaný) 13.09.2023, 18:21:57 xxx.xxx.162.253

Vetbedek mám asi 6 kousků, používala jsem je i pod štěňata, prala jsem je normálně v pračce a s tou pogumovanou vrstvou to neudělalo nic. Chlupy pouští jen ty s velkou hustotou a jen zpočátku. Jak se to trochu opotřebuje, opere, tak v pohodě, žádný chlupy z toho už nepadají.

Zrzavci
Zrzavci (2891 příspěvků) 14.09.2023, 09:11:06 xxx.xxx.226.6
Odpověď na příspěvek uživatele Mi z 14.09.2023, 08:54:11

Vyhledávání by v mobilu mělo být někde dole, psali to tu. Jdu se podívat kde.

edit -tak je to na hlavní stránce dole pod tlačítkem přidat a nad seznamem toho, kdo je přítomen, není to úplně hned viditelný, ale je to tam.

Zrzavci
Zrzavci (2891 příspěvků) 14.09.2023, 09:51:48 xxx.xxx.226.6
Odpověď na příspěvek uživatele Mi z 14.09.2023, 09:50:08

Nejde, ono to je fakt lehce přehlédnutelný, já to předtím viděla a teď, jsem se stejně musela podívat a hledat to 😀

Zrzavci
Zrzavci (2891 příspěvků) 21.09.2023, 13:17:36 xxx.xxx.226.6

Hele já musim, nemožu si pomoct:

https://feminela.cz/koupit-dum-v-zapadakove-byl-spatny-napad-chteli-jsme-klidne-bydleni-ale-je-to-horsi-nez-v-centru-metropole/?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu#dop_ab_variant=1111101&dop_source_zone_name=hpfeed.sznhp.box&dop_vert_ab=1111100&dop_vert_id=int1&dop_req_id=SloGJinwRNZ-202309210927&dop_id=23206345

Mě by zajímalo, co si jako autorka představovala, mrtvou a tichou vesnici? Na vesnici prostě jezdí vesnická technika a jsou zvířata, to je překvapeníčko teda. Mám jen psy, ne malé děti, ale rozhodně je taky nekontrolovaně, aniž bych věděla, co je za vratama nepouštím ven, natož pak tedy malé děti. To mě fakt dostalo, jak ty lidí občas uvažujou. Sem si jen povzdechla.

eena
eena (176 příspěvků) 21.09.2023, 14:28:08 xxx.xxx.231.241

Zrzavci - to by zaujímalo aj mňa, resp. som si položila otázku, že to dnes ozaj ľudia žijú vo svete fantázie podporenej reklamou a romantickými filmami? Život na dedine nie je pre každého - ono aj tej roboty je tam oveľa oveľa viac ako v meste, kde si upracem bytík a polejem maximálne kvietky v kvetináči.  V rodine tiež máme jednu osôbku takú, ktorá si kúpila záhradku (dosť ďaleko od jej bývania) z dôvodu, že bude mať ráno redkvičky pre deti na raňajky. Len akosi nedomyslela, že tie redkvičky treba posadiť, okopať, poliať a ešte aj po ne nakoniec ísť. Ono tá teta čo na bielom bicykli v kvietkovaných šatách s košíkom zeleninky v reklame ozaj vyzerá super! No naša osôbka po dvoch mesiacoch zistila, že tá záhrada potrebuje veľa času a ona ho akosi nemá a tak tam teraz robí jej mama - lebo už sa sťažovali okolití záhradkári, že jej prerastá burina a z trávnika sa sypú púpavy… 

Zrzavci
Zrzavci (2891 příspěvků) 21.09.2023, 14:44:33 xxx.xxx.226.6

Jo. já si myslím, že to je jak s těma čoklidama - člověk vidí v reklamě chytrýho pejska, co se jde pomalu venčit sám a hned ho musí mít. 

K bydlení na vesnici patří prostě hodně věcí, od pitomýho dojíždění, přes - třeba u nás blbý odnos tříděnýho odpadu, výrazně horší dostupnost, či spíše nedostupnost služeb jako je pošta otevřená pro pracující jen dva dny v týdnu - no a?, nákup potravin do  16:00 - to jako je blbý, ale tak nakoupím cestou….. hromada práce na domě, na zahradě.………… ALE JÁ TO TAM U NÁS MILUJU! Taky mi jezděj kolem oken v době sklizně traktory a u nás nejen v době sklizně, ale vozí seno a vodu konikům za námi - no tak si s nima zamávám z vokna a zavřu to vokno, protože smrděj 😀 , za chvíli ho zas votevřu. Co by teda pro mě bylo blbý by byl uřvanej kohout ve čtyři ráno, to jo, to se přiznám, že jo, protože přes týden vstávám v půl pátý a víkend potřebuju prostě dospat, ale když bude kokrhat v nějakou přijatelnou dobu, tak je mi to fučik. Slípky má sousedka a nějak mi nevaděj.Šak taky sama budu mít. Jednou, možná! snad! 🙂

assil
assil (1541 příspěvků) 21.09.2023, 14:49:16 xxx.xxx.121.3
Odpověď na příspěvek uživatele Zrzavci z 21.09.2023, 14:44:33

Já ten článek taky četla, jako traktory jezděj chvíli na jaře, pak při žních v létě, to je naprostá tragédie a největší bordel a párty dělaj měšťáci, kteří to za víkend musí všechno stihnout a navíc si myslí, že na vesnici si můžou všechno dovolit. A jelikož vypadnou z těch měst, tak to je asi jediná pravda, že v těch městech je asi o víkendu víc ticho. 😀

Ale jinak mi ten článek připadá jako klasický klikbajt a nebo to fakt napsala úplná blbka.

Ronja s motejlem (neregistrovaný) 21.09.2023, 16:06:51 xxx.xxx.119.6

No taky myslím, že je to článek hlavně pro klik.

V opačným připadě by mě zajímalo, jestli dotyčný osobě přistál na pozemku hotovej dům, na kterým nemuseli, ale opravdu nemuseli nic dělat. Jestli mají umělý trávník, který nemusej nikdy sekat. Nepištěj jim děti u bazénku atd. Vtipný no.🙂

Jako hnus votravnej je pyl ze smrků😁, jednou za čtyři (tuším) roky jim to toleruju. 

Chápu občas chalupáře, že si v klidu nemůžou udělat hezkej večer, protože jim za zády klidně dvě i víc hodin vyštěkává sousedův pes, on tohle není schopnej pochopit.

Když jsem četla o pohromě v podobě kočky za plotem, představila jsem si toho kocoura ze Shreka, jak karate kopy a šavličkou ohrožuje nebohé děti. 

Husy nám tu za plotem vedly mladé, takovej krásnej pohled na ně byl.

Je fakt, že když se sousedům narodilo mimčo, než jsme zapli cirkulu, ptali jsme se, jestli potomek nemá zrovna naplánovanej spánek, máma si taky může zrovna chtít odpočinout, že jo. Tak ptát se prý nemáme a řežme, řežme.

Přijde mi, že lidi spolu přestávaj mluvit. Jasně, s někým se nedá, i kdyby se přitom člověk na hlavu stavěl, ale začíná to fakt chybět.

My se u nás nemusíme v některých věcech shodnout, ale myslím, že to máme žij a nech žít, ale čeho si vážím, že když je třeba, tak si pomůžem, i když Tonda je blbec s blbcem psem a Mařena musí furt někoho pomlouvat. Doufám, že to tak vydrží.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.