Aktuálně: 4 980 inzerátů174 026 diskuzních příspěvků17 750 uživatelů

Opravdu kvalitní granule pro stěně nemeckeho ovcaka

megi-the-pes
megi-the-pes (2208 příspěvků) 09.09.2023, 16:24:16 xxx.xxx.61.17

Anet10: a máte odhad, esi třeba ta svačinka a večeře není i dost, nebo nezabírá většinu krmné dávky na den? Protože to je rozdíl, esi v “mase” dám psovi 100 g bílkovin, nebo 20 g bílkovin, nebo procenta, to je fuk, ale počítat teda maso i granule stejnou jednotkou… no a k tomu dám ráno granule, tak tam nebudu řešit, kolik mají bílkovin, ale dosypu do toho množství k masovým bílkovinám.
Ne? 
Nejjednodušší to je rozdělit na poloviny.
Maso - má dostat 750 g (aj s přílohou, nevím kolik, je to jen příklad), dostane 375 g na den.
Granule - má dostat 250 g na den, dám k snídani 125 g.

A tu svačinku - 75 g z masa přesuňte na svačinku, 25 g z granul dejte na svačinku.

Granule vyberte normálně large breed puppy, junior, co mají, prostě jich budete dávat jen polovinu.
Nebo tam najděte takové, co mají hodně podobné hodnoty jako large breed puppy - bílkoviny, tuk, vápník a kalorie - a ty samozřejmě se nemusí jmenovat LB, teoreticky by mohly být mezi light a senior, možná i mezi běžnými a takovými těmi jednodruhovými jako klokan atp.
 

Fikovnice
Fikovnice (4285 příspěvků) 09.09.2023, 16:25:39 xxx.xxx.62.98

Já se sem vetřu.😉

Když tedy musím krmit vet krmivem, zdá se vám (komukoli, kdo se vyznáte) ten Vet Life relativně OK? Na Hills mi (téměř) prdí všechny 3 kočky. Po Vet Life se všechny (i negranulový Kuky) můžou utlouct.

megi-the-pes
megi-the-pes (2208 příspěvků) 09.09.2023, 16:31:57 xxx.xxx.61.17

Ale chci říct, že když jde o dietu, která je opravdu jakože životně důležitá, tak je mi zcela ukradené, co říká internet, budu krmit tím, co to zvíře jíst je schopno a na čem se dobře drží.

Fikovnice
Fikovnice (4285 příspěvků) 09.09.2023, 16:33:51 xxx.xxx.62.98
megi-the-pes:

Ale chci říct, že když jde o dietu, která je opravdu jakože životně důležitá, tak je mi zcela ukradené, co říká internet, budu krmit tím, co to zvíře jíst je schopno a na čem se dobře drží.


To já taky, to je jasné. Ale i tak jsem nevěděla, co mi bude Fido ochoten jíst.

Takže když jim (všem třem) nejvíc chutná Vet Life, beru to jako minivýhru. A ano, je od Farminy.

Anet10
Anet10 (99 příspěvků) 09.09.2023, 18:48:01 xxx.xxx.220.104
megi-the-pes:

Anet10: a máte odhad, esi třeba ta svačinka a večeře není i dost, nebo nezabírá většinu krmné dávky na den? Protože to je rozdíl, esi v “mase” dám psovi 100 g bílkovin, nebo 20 g bílkovin, nebo procenta, to je fuk, ale počítat teda maso i granule stejnou jednotkou… no a k tomu dám ráno granule, tak tam nebudu řešit, kolik mají bílkovin, ale dosypu do toho množství k masovým bílkovinám.
Ne? 
Nejjednodušší to je rozdělit na poloviny.
Maso - má dostat 750 g (aj s přílohou, nevím kolik, je to jen příklad), dostane 375 g na den.
Granule - má dostat 250 g na den, dám k snídani 125 g.

A tu svačinku - 75 g z masa přesuňte na svačinku, 25 g z granul dejte na svačinku.

Granule vyberte normálně large breed puppy, junior, co mají, prostě jich budete dávat jen polovinu.
Nebo tam najděte takové, co mají hodně podobné hodnoty jako large breed puppy - bílkoviny, tuk, vápník a kalorie - a ty samozřejmě se nemusí jmenovat LB, teoreticky by mohly být mezi light a senior, možná i mezi běžnými a takovými těmi jednodruhovými jako klokan atp.
 


Děkuju Megi za vysvětlení, jasně, že nedávám plnou krmnou denní dávku naráz, třeba večer+ k tomu tu svačinku a snídani. Dělím to. Granule k masu jako přílohu nedávám. To má samostatnou snídani, maso ráno ke granulím ne. Mě se jednalo o to, že puppy granule mají okolo 30% bílkovin, a malé štěňátko už není.,což je prý moc, objednám nějaké okolo 24%, no, tak snad vyberu.A děkuji🌹

Fikovnice
Fikovnice (4285 příspěvků) 09.09.2023, 19:34:13 xxx.xxx.62.98
Fikovnice:

To já taky, to je jasné. Ale i tak jsem nevěděla, co mi bude Fido ochoten jíst.

Takže když jim (všem třem) nejvíc chutná Vet Life, beru to jako minivýhru. A ano, je od Farminy.


Obávám se, že už budu mít všechny kočky jen granulové (na Vet Life). Kuky, který granule žrával jen se sebezapřením, pojídá Vet Life teď preferenčně.

I když syrové maso bude on a Fidýtek asi upřednostňovat pořád. Respektive Fido je takový univerzál žravec.

megi-the-pes
megi-the-pes (2208 příspěvků) 09.09.2023, 20:27:31 xxx.xxx.61.17
Odpověď na příspěvek uživatele Anet10 z 09.09.2023, 18:48:01

Je jedno, jestli dáváte granule ráno, večer, dohromady s masem a kolik mají bílkovin.
Když jsou granule, které mají bílkovin hodně, dáte menší množství granulí, ne?
Dáte jen část granulí z tabulky na obale + část masa, co má na den
a to celé dohromady Vám dá 100 % krmné denní dávky.

Tenurri
Tenurri (308 příspěvků) 11.09.2023, 12:23:18 xxx.xxx.213.168

Já se s dovolením přidám 😀 …

Budeme mít štěníka až příští rok, ale už teď koukám, čím krmí chovatel a že se mi to vůůůbec nelíbí a chtěla bych ho po zabydlení převést na něco jiného.
Složení:

Čerstvé kuřecí maso 18 %, kuřecí masová moučka 18 %, rýže, kukuřice, řepné řízky, kuřecí tuk, celá sušená vejce, kvasnice, rybí moučka, kuřecí hydrolyzát, lněné semínko, rybí tuk, prebiotika FOS, prebiotika MOS, brusinky, extrakt z juky, glukosamin, MSM, chondroitin, nukleotidy.

Koukala jsem na MARP, ale ten nemá vyloženě štěněcí řadu. Potom na ty essential (ty teď mám pro kočky a úspěšně baští).

Jen masem si štěně netroufnu krmit, dospělého psa už asi ano. U štěněte bych to ráda kombinovala, aby byl zvyklý na oboje, ale nevím, jestli je to dobrý nápad(?)…případně od jakého věku lze takto kombinovat?. 

V dospělosti předpokládám, že bude mít cca 25kg (+ -)…myslela jsem, že to je střední plemeno, ale třeba u essential už patří pod large breed. 

Já jsem na tohle trubka…bych potřebovala od chovatelky rozepsat nějaký krmný plán/návod, kterého bych se mohla držet 😀 …kočkám třeba nic neodměřuju, mají v misce granule celej den, sem tam dostanou konzervu, pamlsky…ale u psů mi to přijde o dost složitější. Plus ještě nějak odpočítávat odměny na trénink. Už teď se mi z toho motá hlava 😀

keriton
keriton (468 příspěvků) 11.09.2023, 12:33:44 xxx.xxx.80.147

Tenurri, já odměny při výcviku neodpočítávám. Dělala bych to jen u malinkýho psa, kde ta hrstička odměn už může tvořit významnější podíl krmný dávky… nebo pokud by měl pes tendenci až moc přibírat. Ale dokud něco z toho nenastane, tak to neřeším a odměňuju dle libosti, bez odměřování, odpočítávání. 

Tenurri
Tenurri (308 příspěvků) 11.09.2023, 12:40:43 xxx.xxx.213.168
Odpověď na příspěvek uživatele keriton z 11.09.2023, 12:33:44

Děkuji,

já se u štěněte v tomhle bojím, abych něco nedokonila. Viděla jsem, co špatné krmení psa může provést a všude se na to klade echt důraz, že štěně nesmí mít ničeho moc, ani málo, aby se správně vyvíjelo. 
Tak si chci už teď tak nějak srovnat čím a jak budu krmit. 

megi-the-pes
megi-the-pes (2208 příspěvků) 11.09.2023, 12:51:58 xxx.xxx.61.17

25 kg je střední pes, to jde v klidu bez jaderné fyziky.

Štěně se krmí převážně chrupavkovitými a kostnatými věcmi - skelety, křídla, krky…  Není důvod nekombinovat od hned (necháte týden třeba jídlo od chovatele a pak…). 
U 3kg štěkanátka odměny budete muset odečítat, ale nijak dramaticky, prostě těch pamlsků nebude kilo, taky mohou být neutrální jako zelenina… kdyby to jedl… můj pes se toho nedotkne. 🙂

Rezzzy
Rezzzy (393 příspěvků) 11.09.2023, 20:34:55 xxx.xxx.15.85
Odpověď na příspěvek uživatele Tenurri z 11.09.2023, 12:23:18

Já se taky bála, od chovatelky byl zvyklý na maso i granule, dávala Primordial, já v něm zatím pokračuju, taky se bojím, ale dávám i křídla, skelety. Odměny neodměřuju, dávám i ty granule, a jak píše Mezi, dávám i odměny jako mrkev, okurka, meloun. Na mrkev se naučil chodit mezi nohama a slalom. Když byly borůvky a maliny, nepotřebovala jsme do lesa ani pamlskovnik😂 Je strašně žravej 

Fikovnice
Fikovnice (4285 příspěvků) 11.09.2023, 20:38:02 xxx.xxx.61.6
Rezzzy:

Já se taky bála, od chovatelky byl zvyklý na maso i granule, dávala Primordial, já v něm zatím pokračuju, taky se bojím, ale dávám i křídla, skelety. Odměny neodměřuju, dávám i ty granule, a jak píše Mezi, dávám i odměny jako mrkev, okurka, meloun. Na mrkev se naučil chodit mezi nohama a slalom. Když byly borůvky a maliny, nepotřebovala jsme do lesa ani pamlskovnik😂 Je strašně žravej 


Já jsem z vás, dámy, úplně paf - jak vám pesáci žerou ovoce a zeleninu.

Vzpomínám, jak nebožka psice od Impact jedla okurčičky. To Floky byl šííílený nežravec a zeleniny a ovoce se nikdy ani nedotkl.

Tenurri
Tenurri (308 příspěvků) 12.09.2023, 07:41:59 xxx.xxx.213.168
Odpověď na příspěvek uživatele Fikovnice z 11.09.2023, 20:38:02

Každej to má nějak 😀
Mám zase kočku, co pohrdá syrovým masem, ale okurka, sladká paprika, nebo broskev, to je prý delikatesa …😀 

tetrivek (neregistrovaný) 13.09.2023, 14:52:39 xxx:xxx.febb:71fe

Zdravím Vás tak po dlouhém výběru jsem objednala tyhle granule Marp Dog Holistic Red Mix, jak říkám u nás bude mít i vařené maso, vejce domácí , tvaroh, ovoce a zeleninu. 

Anonymní (neregistrovaný) 14.09.2023, 10:27:52 xxx:xxx.fe52:323
Odpověď na příspěvek uživatele tetrivek z 13.09.2023, 14:52:39

Ostatní psy krmíme barfem. Štěněti chci ze začátku maso povařit. Nevím mám prostě jen pocit, ale pak samozřejmě chci aby si postupně zvyklo i na barf. Děkuji Vám všem moc za rady, ohledně granulí. 

lupus4
lupus4 (654 příspěvků) 18.09.2023, 10:14:07 xxx.xxx.125.74
Anonymní:

Ostatní psy krmíme barfem. Štěněti chci ze začátku maso povařit. Nevím mám prostě jen pocit, ale pak samozřejmě chci aby si postupně zvyklo i na barf. Děkuji Vám všem moc za rady, ohledně granulí. 


povařením maso zbytečně ničíte , netřeba se bát syrového (mimo divočiny, zejména černé)

Nevím mám prostě jen pocit, ale pak samozřejmě chci aby si postupně zvyklo i na barf

Myslíte , že psi se rodí s potřebou granulí či vařeného ? Opak je pravdou 😉

Mě furt hlava nebere, že zkušenosti lidí co odchovali desítky štěňat na mase se v klidu hodí za hlavu a řídí se "zkušenosti" lidí s odchovem pár štěňat za život, které samozřejmě přežili i na NEpřirozené potravě…

Doron
Doron (1773 příspěvků) 18.09.2023, 10:31:47 xxx.xxx.162.126

Někde jsem četla, že je naopak dobrý začít se syrovou stravou brzy aby se střevo “ naučilo” jehličkový efekt , nevím, co je na tom pravdy..


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.