Aktuálně: 4 980 inzerátů174 033 diskuzních příspěvků17 750 uživatelů

Opravdu kvalitní granule pro stěně nemeckeho ovcaka

Arziska
Arziska (88 příspěvků) 18.09.2023, 10:46:26 xxx.xxx.201.243

Já vždycky přešla na BARF se stenetem ihned, pokaždé bez problému. A vždy mi vyrostl krásný, zdravý pes, žádné prošlapy, spatne postavení uší atd. A vždy jsme najeli ihned i na kosti, ale krmim jen skelety a krky.  Musí se u toho přemýšlet, ale vím, co skutečně pes sní.Nejsem zastánce kombinováni masa a granuli, selský rozum mi říká, ze se rozdílně tráví, tak proc v tom dělat guláš. Ono když si člověk nastuduje základ, není to taková věda. 

Sardullah
Sardullah (961 příspěvků) 19.09.2023, 11:49:31 xxx.xxx.189.104

Já teda četla, že by se štěndo mělo asi týdn nechat na stravě, na kterou je zvyklé od chovatele. Jakože než si zvykne v novém domově, než se rozkouká, tak aby toho na něj nebylo moc. Já to u pyrenejky vydržela 3 dny a pak jsem přešla na maso. Vzhledem k tomu, že pyrenejka šla od chovatelky jako štěně čistě “granulové”, tak jsem začala postupně …nejdřív jen svalovinu, pak jsem začala přidávat opatrně i vnitřnosti. Kosti jsem zkraje dávala mleté a pak jsem začala krmit křídla, nejdřív jsem je raději pomlátila paličkou…už si nepamatuju přesně, ale určo během 14 dní už papala všechno.

U berňáka jsem to už neřešila vůbec…u chovatelky byl sice na granulích, ale štěnda už běžně dostávala kuřecí křídla nebo stehna, takže tam jsme přešli komplet na “maso” hned. Jen s vnitřnostma jsem zkraje opatrnější resp. přidávám do krmné dávky postupně od nějakého minimálního množství. 

Jinak teda musím říct, že granule máme, psi je mají nasypané nonstop, ale teda že by to mělo nějakej úspěch?? Do misky nasypu tak 250g a dva psi ve váhové kategorii 50+ to jedí 2 dny.  Vlastně je to takový moje “krytí”, když se pyrenejka rozhodne, že tu hovězí klišku k večeři jíst nebude a nebude a nebude, tak abych si nemusela dělat hlavu, že bude o hladu…jasně ona by hlady jeden den neumřela, ale já jsem zvyklá na žravý psy, tak mi to nedá a začnu vymejšlet, co jí dát, aby se navečeřela. S těma granclema řeknu “nechceš?? tak nejez”

Když se teď oprostíme od toho, jaký máme osobní názor na granule. Tak obecně si myslím, že spousta lidí krmí kombinovaně…třeba ráno granule, večer maso a pohoda. Přišlo by mi divný, kdybych do jedné misky nasypala granule a do toho přimíchala maso…ale vzhledem k tomu, že moji pesani spucnou masitou večeři a pak jdou sezobnout pár granulek, tak je to asi to samý, jako by to v jedné misce měli. Jako kdybych jim to maso posypala malou hrstičkou granclí, ale jako třeba půl na půl v jedné krmné dávce mi to nedává smysl.

Thielli
Thielli (605 příspěvků) 28.09.2023, 09:46:24 xxx.xxx.34.209

Zdravím a opět se obracím k ostatním pro sdílení jejich zkušeností. Krmíme z 90 % syrovým, ale pro strýčka příhodu máme doma vždy i nějaké granule. Dosud jsme měli Platinum iberico greens (vím, že poměr cena/výkon není nic moc - ale jsou polovlhké, měkké a čuby je žerou). Po zkrmení té trochy zásoby sem sáhla po Wolfsblut.

Nasypu to na zkoušku a výsledek? Ochutnaly, podívaly se na mě a řekly - fakt chceš, abychom si vylámaly zuby? Pfffff….  a odešly.

Tak nevím, zda jim to mám koupat ve vodě, ve vývaru…. nebo to vzít rovnou do útulku. Vzala jsem tři druhy dvoukilových pytlů, dva jsou ještě neotevřené… na první namočenou dávku také koukaly jak sůvy z nudlí. 

= otázka: pokud vašemu psovi nejely suché granule, jely mu namočené? nebo je to předem ztracený boj?

hmn
hmn (1023 příspěvků) 28.09.2023, 10:34:48 xxx.xxx.33.9

je otázka, zda vadila ta tvrdost

mí psi, konzumenti suchých granulí, se mi takto tvářili na jeden každý druh granulí Wolfsblut, a tvrdostí to nebylo…..

Thielli (neregistrovaný) 29.09.2023, 09:16:43 xxx.xxx.65.248

OK. Díky oběma za reakci. Tak snad najdeme pro granule odbyt, který nebude ohrnovat pysky.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.