Aktuálně: 4 864 inzerátů175 092 diskuzních příspěvků17 759 uživatelů

jak odnaučit psa štěkat

Karli (neregistrovaný) 25.08.2023, 10:17:10 xxx.xxx.254.204

Zdravím, potřebovala bych rychle poradit - ze zdravotních důvodů u spolubydlícího musím odnaučit psa štěkat. A nejlépe aby neštěkal v jeho přítomnosti, jinak ten zbytek je s tím v pohodě. 
Pes štěká na přivítanou, nás at si vítá, jak chce, ale jeho potřebujem ignorovat.
Nemáte nějakou radu, jak na to? Popřípadě trenéra v JV Prahy, co by fakt uměl poradit.
Situace je vyhrocená a musíme to zvládnout.

Moc děkuju.

Rapotačka (neregistrovaný) 25.08.2023, 10:32:18 xxx.xxx.224.165

Nejdřív bych ho naučila štěkat na povel. 

Potom mlčet - na povel. (klíd …) 

A pak už by to mělo jít.

 Koupila jsem si čivavu, zdánlivě němou, byla tak vychovaná, bydleli v paneláku 

a pejsek ani "neštěk". 

Jde to a rozhodně je snadnější něco naučit vychovat než potom přeučovat 

a převychovávat. Tzn. bude to “chvíli” trvat. Nebo půjdete o dům dál?

Anonymní (neregistrovaný) 25.08.2023, 10:57:24 xxx.xxx.254.204
Odpověď na příspěvek uživatele Rapotačka z 25.08.2023, 10:32:18

Nepůjdu. Nemůžu. Musí to jít.

Děkuju!!

eena
eena (176 příspěvků) 25.08.2023, 11:04:43 xxx.xxx.231.241

No tiež by som začala nácvikom štekania na povel - pri tom súbežne povel “ticho”. Ale podľa mňa je zrovna toto jedna z najhoršie sa učiacich vecí ☺ Záleží od jedinca a stavu “rozštekanosti”. Ale dá sa to. Dcére po presťahovaní sa pomohol protištekací obojok - stačilo vibrovanie a použitie asi dvakrát - tak rýchlo to pes pochopil a bolo. Kamoškin pomerian prestal predvádzať svoje štekacie schopnosti u nás keď raz bafla naša moskováčka - viac sa neskúšal predvádzať, aký je nebezpečný ☺Asi tiež pochopil, že aj dianie za plotom má na starosti niekto iný 😀

assil
assil (1532 příspěvků) 25.08.2023, 11:06:17 xxx.xxx.121.3
Odpověď na příspěvek uživatele Anonymní z 25.08.2023, 10:57:24

Jak píše Rapotačka, musíte psa naučit štěkat na povel a na povel taky ztichnout a aby to ztichnutí bylo dlouhodobé, což u štěkačů je někdy problém. Takový výcvik ovšem trvá dlouho a u psa zvyklého už štěkat to budou spíš měsíce. Žádný kouzelný tlačítko, které by to dovedlo ze dne na den, neexistuje.

Minimálně můžete začít tím, že psa budete odměňovat, když je zticha, ideální je taky používat klikr, pokud už štěká na někoho, tak poodejít do takové vzdálenosti, kde štěkat přestane, pak odměnit za klid a tak. Klikr celkově to dost usnadňuje.

assil
assil (1532 příspěvků) 25.08.2023, 11:08:28 xxx.xxx.121.3
Odpověď na příspěvek uživatele eena z 25.08.2023, 11:04:43

Protištěkací obojek na spoustu psů nefunguje a naopak je jen vybudí k většímu štěkání, takž e dost často jsou to jen vyhozený prachy a situace je ještě horší. Takže to já teda radši moc nedoporučuju.

Zrzavci
Zrzavci (2879 příspěvků) 25.08.2023, 11:10:20 xxx.xxx.226.6
Odpověď na příspěvek uživatele Karli z 25.08.2023, 10:17:10

Se zeptám - štěká na něj, jako, že se mu spolubydící nelíbí, nebo štěká, že ho vítá? Potřebujete aby přestal štěkat jako že obecně, že třeba někdo zazvoní a on se rozštěká? Jak přesně to myslíte?

eena
eena (176 příspěvků) 25.08.2023, 11:19:13 xxx.xxx.231.241
assil:

Protištěkací obojek na spoustu psů nefunguje a naopak je jen vybudí k většímu štěkání, takž e dost často jsou to jen vyhozený prachy a situace je ještě horší. Takže to já teda radši moc nedoporučuju.


Súhlasím - nie je to kúzelné tlačítko, že dám psovi na krk a je po štekaní.. Záleží od spôsobu požitia, od individuality psa … Aj protištekací obojok je len pomôcka k učeniu!  Preto aj ja som písala, že prvotne naučiť štekať na povel 

Anonymní (neregistrovaný) 25.08.2023, 11:22:24 xxx.xxx.254.204
Odpověď na příspěvek uživatele Zrzavci z 25.08.2023, 11:10:20

Je to kecavka, která se občas postaví do prostoru a štěkne si jen tak.

Nás všechny vítá radostným štěkotem, jeho taky. Jeho nesmí. (A je pro to fakt zdravotní důvod.)
Nevím, zda dokážu naučit rozlišit mezi osobami, takže bych byla pro celkové neštěkání v domě. Jako čivava výše zmíněná.

Anonymní (neregistrovaný) 25.08.2023, 11:28:30 xxx.xxx.27.179

Psa naučit na povel štěkej/neštěkej.

Když při vítání neposlechne, poslat ho ihned na místo.

Pochopí to rychle.

Zrzavci
Zrzavci (2879 příspěvků) 25.08.2023, 11:35:08 xxx.xxx.226.6
Odpověď na příspěvek uživatele Anonymní z 25.08.2023, 11:22:24

Jasně, no tak já bych ještě k tomu, co bylo výše psáno zkusila to štěkání nahradit něčím v hubě, takže přijdu domů, mám připravený  -zpočátku třeba ještě přede dveřma, pak už si to bude pes brát sám - nějaký přetahovadlo , nebo třeba balonek /vadilo by pískání? Pokud ne, tak pískací hračku/ ale nejlíp to přetahovadlo, protože - přijdu domů a v rámci toho vítání nabídnu psu přetahovanou, ať se zahlodne, ať mě rve to přetahovadlo z ruky, ať s ním pak běhá vítězný kolečka a mlátí se tím přitom do hlavy - jde o upuštění vítacích emocí a zacpání huby. Šlo by to?

Zrzavci
Zrzavci (2879 příspěvků) 25.08.2023, 11:35:41 xxx.xxx.226.6
Anonymní:

Psa naučit na povel štěkej/neštěkej.

Když při vítání neposlechne, poslat ho ihned na místo.

Pochopí to rychle.


Sejmete takhle pozitivní emoce, které ten pes logicky má

eena
eena (176 příspěvků) 25.08.2023, 11:40:30 xxx.xxx.231.241

Rozlíšiť medzi osobami dokážete. Teda ten pes určite - náš rozlišuje aj mačky a sliepky A neučili sme ho to ☺. Zrzavci má super nápad s tou hrčkou v papuli - to by asi išlo teda ak sa rád váš pes naťahuje o hračku

Doron
Doron (1839 příspěvků) 25.08.2023, 12:13:40 xxx.xxx.5.165

 Přesně. Nejdřív odnaučte aby zuřivě vítal se štěkáním Vás, když spolubydlící nebude doma. Tyhle předpjatý situace nejsou k ničemu dobrý..

Už za dveřmi bych dala povel ( sedni, místo), v klidu vešla, žádný oční kontakt, žádné hlazení, žádné vítání, dělejte to úplně jinak než dosud.

Možná by nebylo špatné nějaké “ přines míček nebo pantofle nebo nisku” , to mu ucpe hubu 😅.

Správné chování odměňte, ale zase tak úplně v klidu, můžete třeba prohodit pár pamlsků po zemi s povelem “ hledej”.

Pejsek se potřebuje naučit klidu.

Dobrého trenéra znám, jmenuje se Luboš Adamec, s ním jsme právě klidné chování mých psů trénovali , i když nejsem začínající kynolog, hodně věcí mě naučil a šlo to rychle. Dalo by se říct, že hned jak to pochopíte Vy, pochopí to i pes.

A co máte za psa, jestli se můžu ptát ?

Rapotačka (neregistrovaný) 25.08.2023, 12:27:05 xxx.xxx.224.165

No tiež by som začala nácvikom štekania na povel - pri tom súbežne povel “ticho”. Ale podľa mňa je zrovna toto jedna z najhoršie sa učiacich vecí

“”"""""""""""""""""""

To jsem učila jako školačka na ZŠ psa, kterého jsem si půjčovala. Byla jsem se psem

venku, šla kolem moje máma, pes k ní  radostně letěl s burácívým štěkotem (NO-znal ji.)

Povzbuzovala jsem ho POZDRAV, POZDRAV=když štěkal. Naučil se lehce i KLID.

Uměl to na povel za dvakrát, za třikrát?

Ale byla to vše hra, žádný dril - byly jsme děti.

Stejně “těžce a složitě”😄 se rychle naučil "vyvenčit" na povel. Uvozovky !!!

Pes byl parťák a my si hrály …

Sardullah
Sardullah (990 příspěvků) 25.08.2023, 12:30:04 xxx.xxx.189.104

No u mě štěkání a ticho na povel selhalo. Resp. čuba se naučila na povel štěkat a na povel ticho, ale neřešilo to začátek, spuštění štěkání, max to, že šlo to štěkání povelem utnout…na nějakou dobu. Navíc potvora třeba chodila štěkat i sama, neboť se jí v hlavince tak nějak vydedukovalo, že po štěkání následuje povel ticho a pak je pochvala nebo odměna….

Pokud pes štěká v nějakém rozrušení…jako je třeba ta přivítaná. Já bych teda minimálně zkraje nedělala rozdíly…jakože nás ať si vítá jak chce, ale u jiné osoby musí být zticha. Prostě nebude vítat štěkotem nikoho. Osobně bych za prvé psu pomohla tím, že bych se s ním nevítala ani já hned ve dveřích, tak max “ahoj Punťo” a to ještě nezúčastněným klidným hlasem a dál bych si ho moc nevšímala, ale třeba až se zuju, převlíknu, odnesu nákup do kuchyně a pak, kdy už vidím, že pejsek je pěkně v klidu, tak si sedneme do křesílka a pěkně se přivítáme, poňufáme. Ty počáteční emoce vyprchají nebo už nebudou tak vysoko. A co teda jsem používala já u mého štěkacího vítače, tak bylo, že jsem ho naučila, aby si vzal něco do tlamy…v našem případě povětšinou uzlík. Když má člověk trpělivost, tak se časem z “ježíííši někdóó přišééél domůů, hurááá, hurááá a tak štěkám jako hrom, ať je těch mých lidiček milion” stalo “sakra, kde mám ten uzlík”…ono to za prvé trošku pejsovi zacpe tlamajznu, ne že by s uzlíkem nebo míčkem v tlamě nešlo štěkat, ale jde to hůř a za druhé to žvýkání taky pejskovi pomůže s těmi emocemi. Vyzkoušela jsem toho vícero, pak mi někdo poradil tohle a za mě je to teda TOP. 

PS: tak teď koukám, že už to bylo zmiňováno výše…

Anonymní (neregistrovaný) 25.08.2023, 13:04:30 xxx.xxx.254.204
Odpověď na příspěvek uživatele Doron z 25.08.2023, 12:13:40

Jdu gůglit jméno, 🙂

Anonymní (neregistrovaný) 25.08.2023, 13:06:58 xxx.xxx.254.204
Odpověď na příspěvek uživatele Doron z 25.08.2023, 12:13:40

Jasně, malý knírač.

Anonymní (neregistrovaný) 25.08.2023, 13:08:47 xxx.xxx.254.204
Odpověď na příspěvek uživatele Zrzavci z 25.08.2023, 11:35:08

Jasně, cokoliv má šanci pomoct, musím vyzkoušet. Děkuju.

Doron
Doron (1839 příspěvků) 25.08.2023, 13:10:31 xxx.xxx.5.165
Anonymní:

Jdu gůglit jméno, 🙂


Musíte mu říct, že jste zoufalá, on je takovej hodnej 😅. Jináč má málo času. Můžu Vám případně poslat číslo do soukromé zprávy.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.