Aktuálně: 4 858 inzerátů175 040 diskuzních příspěvků17 759 uživatelů

jak odnaučit psa štěkat

Zrzavci
Zrzavci (2879 příspěvků) 25.08.2023, 13:18:30 xxx.xxx.226.6
Anonymní:

Jasně, malý knírač.


No jo knír, to není úplně tichošlápek. Klikrujete? Zkusila bych si s tím štěkáním pohrát s klikrem. Začít opravdu po těch pikosekundách a dopracovat se  k tomu, že to vydrží dýl a dýl a vždy za každý dýl bych dala hromadu malejch dobrůtek, mega boj o hračku. Tak jako moji ohaři mají za úkol třeba hlídat piškot na židli. Sedí, kapou jim sliny, já míchám omáčku na plotně a oni plní svůj úkol 😀 . Ještě se zeptám, může dotyčný nějak dát vědět, že přichází - min. pro začátky, abyste Vy s tím počítala  a mohla se na to připravit. Blbý je, ešivá dotyčný chodí domů sám a u psa nikdo nejni.  Ty jo, to je prekérka,tohle bude chtít hodinářskou práci. 

Anonymní (neregistrovaný) 25.08.2023, 13:34:00 xxx.xxx.254.204
Odpověď na příspěvek uživatele Doron z 25.08.2023, 13:10:31

Už jsem mu napsala mail, tak uvidíme.

Se zoufalostí jsem to zatím nezkoušela, ale v nouzi nejvyšší přepnu, protože vlastně fakt zoufalá jsem.

Děkuju, moc.

Anonymní (neregistrovaný) 25.08.2023, 13:35:31 xxx.xxx.254.204
Odpověď na příspěvek uživatele Zrzavci z 25.08.2023, 13:18:30

Většinou budu schopná nárazy těch dvou tlumit, a budu schopná se připravit.

Anonymní (neregistrovaný) 25.08.2023, 13:37:15 xxx.xxx.254.204
Odpověď na příspěvek uživatele Zrzavci z 25.08.2023, 13:18:30

Když on doteď vítat směl, pak přišel problém, a nesmí. 

Zrzavci
Zrzavci (2879 příspěvků) 25.08.2023, 13:43:10 xxx.xxx.226.6
Odpověď na příspěvek uživatele Anonymní z 25.08.2023, 13:37:15

No jasně, tak právě k tomu mu pomůže ta hra a hračka v kušně, to, že se zpočátku s Vámi o to bude rasit a pak prostě si zvykne, že přijdete domů a on už sám rovnou popadne něco do tlamy a bude s tím rotovat. Naše první útulkajda vítala tak, že Vás láskyplně hlodla do ruky a stiskla 😀 Převedla jsem to na zahlodnutí do plyšáka a běhání ve vítězným kolečku. To stejný další fena a to hodně pomatená , ta to má opravdu v hlavě rozhozený, dneska už taky rotuje s plyšákem v hubě. 

Ať zvolíte už cokoliv, třeba ten trenér poradí něco lepčejšího, než my tay, věnujte se tomu nácviku xkrát denně. Já bych si na to klidně vzala volno a jela to fakt ve velkým,intenzivně /jasně, že  ne 24/24, ale několikrát denně, často, moc často, využila bych k tomu kohokoliv,kdo by byl ochoten spolupracovat,protože až to zvládnete se svým vlastním vítáním, musíte to přesunout i na jiné lidi, nejen na něj, pes potřebuje moc vzorků, aby si to zajel) Držím palce a pokud budete mít čas a chuť sem napsat, jak dopadla konzultace a posléze nácvik, tak to všichni oceníme. Bojujte 🙂

Anonymní (neregistrovaný) 25.08.2023, 13:43:26 xxx.xxx.254.204
Odpověď na příspěvek uživatele Zrzavci z 25.08.2023, 13:36:58

Mňamky. 
S klikrem jsem to dosud nezkoušela, budu to zkoušet.

Zrzavci
Zrzavci (2879 příspěvků) 25.08.2023, 13:54:18 xxx.xxx.226.6
Odpověď na příspěvek uživatele Anonymní z 25.08.2023, 13:43:26

Jasný. Tak si nejdřív fousáče naklikejte - pořádně, mějte různé druhy dobrůtek, klikejte v různých místnostech, vždy třeba 10x klik+odměna pak pauzička, za půlhoďky zase sešn v jiné místnosti, někdy stojíte, někdy sedíte. a už bych se rovnou snažila klikat co nejvíce v momentech, kdy mi pes věnuje pozornost.  Neříkáte nic, jen klikáte. Až kliknete v momentě, kdy pes bude v jiné místnosti a on s nadšením přiběhne, tak víte, že si kliknutí spojil s odměnou. A můžete mu na nějakém jednoduchém cvičení - novém, ne na starém cviku - ukázat, jaký jsou pravidla hry. Zapamatujte si, že povel pro ten cvik, který zrovna cvičíte ŘÍKÁTE AŽ NA ÚLNÉM KONCI.  Zkuste mu třeba nastavit kousek od čumese ruku s tím, že cílem bude, aby se jí dotknul. S největší pravděpodobností se na ni min. podívá, pak hned klik+plus tady už pochvala+ odměna. Spíš k ní ten čumes ale zvědavě přiblíží, pak klik+pochvala a odměna. Takhle několikrát, pes zjistí, že aháá, když udělám tohleto, tak vona klikne a vypadne z ní odměna?? A začne to dělat sám, až se pak čumesem dotkne ruky, pak klik+velká pochvala+velká odměna -ne jeden pamlsek, ale pár v hrsti. Aby se pes ujistil, že tohle je to, co se po něm chce. Parkrát ho necháte takhle se dotknout . A až příště nastavíte dlaň a on se dá do pohybu, řeknete povel třeba ťukni, toje fučik. Zase takhle párkrát /pořád klikáte,chválite a odměňujete/. Pak nastavíte dlaň, zároveň řeknete povel a necháte psa ten povel provést. A to už pak jedete standardně. Povel-výkon-klik+pochvala+odměna, pak ten klik už vynecháte. No a až si tohle zažijete, můžete s tím začít pracovat i u toho povelu ticho.

Anonymní (neregistrovaný) 25.08.2023, 13:59:27 xxx.xxx.254.204
Odpověď na příspěvek uživatele Zrzavci z 25.08.2023, 13:54:18

Děkuju, tohle je jasné a srozumitelné. 

Jedu dom, začnem.

Díky.

Zrzavci
Zrzavci (2879 příspěvků) 25.08.2023, 14:18:30 xxx.xxx.226.6
Odpověď na příspěvek uživatele Anonymní z 25.08.2023, 13:59:27

zapomněla jsem na jednu věc - můje osobní zkušenost - to naklikání se mi vyplatilo přenést taky ven. Tedy nenaklikávat jen doma, ale i venku, protože tam je to pro psa hodně rušivé prostředí a když tam je schopen vnímat to kliknutí, tak víte, že je opravdu naklikaný

Leithian
Leithian (548 příspěvků) 25.08.2023, 14:58:58 xxx.xxx.52.123

Muzu se jen ze zvedavosti optat na ten zdravotni problem? Klidne neodpovidejte nebo do sz. Nejak ted premyslim jaky zdravotni problem muze byt ze stekani v mistnosti s dotycnym na cizi nevadi ale stekani na jeho osobu ano? Kdyby psychicky tak je to jasny…

Anonymní (neregistrovaný) 25.08.2023, 18:29:35 xxx:xxx.b29d:4523
Odpověď na příspěvek uživatele Leithian z 25.08.2023, 14:58:58

Stekani na jine by se odehravalo v jeho nepritomnosti, proto by nevadilo.

Jinak to je kolaps sluchu, vadí každý hlasitější projev, a u nás je nejhlasitější jasně pes.

keriton
keriton (479 příspěvků) 25.08.2023, 19:07:04 xxx.xxx.80.85

Můj první pes vítal také se štěkotem. Na skutečně fungující postup jsem přišla až krátce před psovou smrtí (nějaké povely, zákazy, atd, nefungovaly vůbec, ta potřeba vyjádřit emoce štěkotem byla silnější).

Nacvičovali jsme toto - pomocník zazvonil u dveří na zvonek, pes vylítnul ke dveřím a spustil, a já co nejrychleji převedla jeho pozornost na vařené kuřecí masíčko (fungovalo i na nežravce). Tak jsme chvíli prokrmovali, pes se uklidnil. Při dostatečném opakování a dostatečně rychlé reakci psovoda by si pes měl zafixovat, že příchod člověka znamená super dobrotu, a tam už se emoce ovládnou daleko snáze. 

Takže kdybych to měla řešit znovu, určím si první moment, kdy pes spouští randál. A ten bych takhle nacvičovala. Vůbec u toho netřeba nic říkat, žádné povely, příkazy, prostě beze slova nacpat psovi do tlamy kousky masa. To ho zaujme, přestane vyvádět a určitě si ještě rád posečká na další kousek. Teoreticky by to mohlo být řešení i pro spolubydlícího, že by vstoupil do bytu s už nachystaným masíčkem.

Doron
Doron (1839 příspěvků) 25.08.2023, 20:37:31 xxx.xxx.5.165
Zrzavci:

Sejmete takhle pozitivní emoce, které ten pes logicky má


To si dovolím nesouhlasit 😊.

Snížíme vzrušení,  to je celý. Vzrušení a adrenalin je taky někdy fajn, ale může si ho užít někde na louce s míčkem nebo peškem.

Lidi si právě často myslej, že přece nemůžou psovi to vítání kazit, že tím projevuje, jak je má rád, že když ho neopětují, pejsek bude smutnej.

Lidi to přímo milujou, točí o tom vítání  videa. Pán, často voják, se vrací domů, pes na letišti na branou šílí, dveře se otevřou, pán si lehá na zem, pes na něj skočí, není k utišení , všichni pláčou..

Já třeba nikdy neviděla, že by se takhle vítali psi ve smečce, tam všechno probíhá tak mnohem klidněji, hezky se poudravěj, rozvrtí ohůnky, dají si klidnou pusinu, přišmajchlujou se k sobě, ale žádný šílení. Jako když je to opravdová smečka, která k sobě patří, ne kámoš na vycházce.

Takže já mám takovou kacířskou myšlenku, že psi vítají páníčky, protože páníčci jsou rádi vítaný 😅.

Na požádání můžu předvést, jak při mým příchodu jsou psi klidný a vítají mě uvolněně, nebo je dokážu rozbláznit , že budou běhat a pištět jako o život. A jsou to úplně jemný signály, na který reagujou, venkovní pozovatel, by je ani nepostřehnul.

Jo, a ještě mě napadlo, že než to psíka naučíte, tak by si ten spolubydlící mohl nasazovat sluchátka 😊.

Anonymní (neregistrovaný) 29.08.2023, 15:44:53 xxx.xxx.254.204
Odpověď na příspěvek uživatele Doron z 25.08.2023, 20:37:31

To my děláme, sluchátka jsou už pověšený na klice od garáže 🙂. Ale musíme pilovat, protože celej zbývající život chodit se sluchátkama …

Anonymní (neregistrovaný) 29.08.2023, 15:55:30 xxx.xxx.254.204
Odpověď na příspěvek uživatele Doron z 25.08.2023, 13:10:31

Za jméno děkuji, viděli jsme se o víkendu, mám nějaké úkoly a uvidíme, jak to u nás bude fungovat (musí). Největší sranda ovšem byla, že jsem tam jela s ní, jako štěkačem.

Celou hodinu mi vzorně seděla u nohou a zatímco by normálně komentovala cvrkot kolem sebe, tady se jen rozhlížela a ani nebafla.

Leithian
Leithian (548 příspěvků) 29.08.2023, 17:07:16 xxx.xxx.50.22
Odpověď na příspěvek uživatele Anonymní z 29.08.2023, 15:44:53

Tak jestli vadi stekot musi i bambilion jinejch veci ne? A celej zivot se sluchatkama? Ty voe ty 2 minuty vitani je celej zivot? Taky je moznost najit si jiny bdleni s jinym spolubydlou. Protoze tohle je za trest.

strapaty
strapaty (78 příspěvků) 29.08.2023, 19:38:56 xxx.xxx.44.186
Odpověď na příspěvek uživatele Doron z 25.08.2023, 20:37:31

Ja s vami uplne suhlasim.Moja Floki vita inac mna a inac ostatnych.K ostatnym pribehne, umlati chvostom, utopi v slinach…ku mne pride, oprie sa o mna, skloni hlavu, zatvori ovi a uziva si hladenie po hrudniku.Nic co by bolo nejak prehnane diboke.Take jemne laskanie.A to je psisko ako sa patri.Maly Lordy, to je ine kafe.Ale to sme ho my zle naucili.Nasa chyba.Nastastie Floky mala od zaciatku dost iny pristup.

Doron
Doron (1839 příspěvků) 29.08.2023, 20:26:36 xxx.xxx.15.241
Anonymní:

Za jméno děkuji, viděli jsme se o víkendu, mám nějaké úkoly a uvidíme, jak to u nás bude fungovat (musí). Největší sranda ovšem byla, že jsem tam jela s ní, jako štěkačem.

Celou hodinu mi vzorně seděla u nohou a zatímco by normálně komentovala cvrkot kolem sebe, tady se jen rozhlížela a ani nebafla.


To je teda potvůrka 🤣! A ona jinak štěká i jinde?

Za námi jezdí Luboš domů, ale na to má míň času a je to dražší. Taky jsme řešili problém se štěkáním na nájemníka. To byl teda jinej případ, protože na něj štěkal hnusně a byl to problém, když jsem nebyla doma. Byl to jedinej člověk, na kterýho byl někdy nepříjemnej, nevím přesně proč.

Tak moc držím palce a dejte vědět, jak se to vyvíjí 😊 .


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.