Aktuálně: 4 854 inzerátů175 024 diskuzních příspěvků17 759 uživatelů

jak odnaučit psa štěkat

Zrzavci
Zrzavci (2879 příspěvků) 30.08.2023, 07:45:21 xxx.xxx.226.6
Doron:

To si dovolím nesouhlasit 😊.

Snížíme vzrušení,  to je celý. Vzrušení a adrenalin je taky někdy fajn, ale může si ho užít někde na louce s míčkem nebo peškem.

Lidi si právě často myslej, že přece nemůžou psovi to vítání kazit, že tím projevuje, jak je má rád, že když ho neopětují, pejsek bude smutnej.

Lidi to přímo milujou, točí o tom vítání  videa. Pán, často voják, se vrací domů, pes na letišti na branou šílí, dveře se otevřou, pán si lehá na zem, pes na něj skočí, není k utišení , všichni pláčou..

Já třeba nikdy neviděla, že by se takhle vítali psi ve smečce, tam všechno probíhá tak mnohem klidněji, hezky se poudravěj, rozvrtí ohůnky, dají si klidnou pusinu, přišmajchlujou se k sobě, ale žádný šílení. Jako když je to opravdová smečka, která k sobě patří, ne kámoš na vycházce.

Takže já mám takovou kacířskou myšlenku, že psi vítají páníčky, protože páníčci jsou rádi vítaný 😅.

Na požádání můžu předvést, jak při mým příchodu jsou psi klidný a vítají mě uvolněně, nebo je dokážu rozbláznit , že budou běhat a pištět jako o život. A jsou to úplně jemný signály, na který reagujou, venkovní pozovatel, by je ani nepostřehnul.

Jo, a ještě mě napadlo, že než to psíka naučíte, tak by si ten spolubydlící mohl nasazovat sluchátka 😊.


tady s dovolením tu citaci nechám, protože mi to přijde důležitý. 

Doron, ale mezi to, co popisujete Vy - teď myslím to excitované vítání a co navrhoval anonym - poslat na místo je přeci ještě bohatá škála toho, jak ten pes může projevovat svoje emoce.  Taky nepištím  a psům nezvedám emoce do výšin, ale prostě nechám je kolovat, nosit si plyšáky, podrbu je, vezmu si od nich toh plyšáka, zas jim ho vrátím, poděkuju za dárek, a přiznám, se že u stařenky útulkový, která má tendence být rezervovaná, podporuju i pobíhání, aby v sobě tu radost zbytečně nezavírala. Naopak u Tali ty emoce tlumím, protože je prostě cáklá hadrem po makovici, ale ve vítání jim nebráním tím, že by museli jít na místo. Je to v podstatě o tom vítání smečky, tam - pokud se dobře díváte ty emoce jsou taky.

Doron
Doron (1838 příspěvků) 30.08.2023, 10:09:46 xxx.xxx.162.126

Tak to se úplně shodujeme.

Taky jsem zastáncem takového klidného přívětivého vítání.., a jasně, že jsou tam emoce.

A máte pravdu, že kdyby tohle člověk zakazoval, jde proti psí přirozenosti .

Zrzavci
Zrzavci (2879 příspěvků) 30.08.2023, 10:25:00 xxx.xxx.226.6
Odpověď na příspěvek uživatele Doron z 30.08.2023, 10:09:46

Nono no, takhle jsem to myslela. tím že pes vlastně za trest, že má radost musí jít ležet na místo a sejmu tu pozitivní emoci, tak mi to nepřijde vůči tomu psu Okáčko. Převedu to jinam, klidním to, to ano, nepodporuju výskotem , ale taky nechám plynout . Je-li jeden pes, kočíruje se to mnohem snadněji, než v počtu tří pomatenců radostných.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.