Aktuálně: 4 985 inzerátů174 059 diskuzních příspěvků17 750 uživatelů

Japonské křepelky

Anonymní (neregistrovaný) 08.09.2023, 15:42:56 xxx.xxx.4.284

Dobrý den jaká se počítá plocha klece na jeden kus křepelky japonské? Kolik kusů na metr?

Coturnix (neregistrovaný) 12.09.2023, 07:53:44 xxx.xxx.248.254
Anonymní:

Dobrý den jaká se počítá plocha klece na jeden kus křepelky japonské? Kolik kusů na metr?


Uvádí se aspoň 50 cm2 na jeden kus křepelky japonské. 

XY. (neregistrovaný) 30.10.2023, 13:28:33 xxx.xxx.120.185

Setkali jste se u křepelek se tzv.  ,,supým zobákem " ?

Případně jaká je možná léčba ? 

XY. (neregistrovaný) 02.11.2023, 17:05:59 xxx.xxx.120.185

🤔 že by se nikdo zde s touto nejspíš gen. vadou nesetkal .

jo012810 (neregistrovaný) 03.11.2023, 14:49:26 xxx.xxx.101.35
XY.:

🤔 že by se nikdo zde s touto nejspíš gen. vadou nesetkal .


U chovu japonských křepelek je velmi různá genetická základna a nekontrolovaná příbuzenská plemenitba. Z toho důvodu může docházet k různým deformací, zobáku, nohou atd. Jediná léčba pro dosažení zdravého a tím i užitkového chovu, je vyřazování jedinců již od vylíhnutí a provádět selekci na zdraví a správnou stavbu těla. Ale to platí i u ostatní drůbeže. Přičemž jakonské křepelky se dají lehce množit, rychle dospívají a netrpí skoro žádnými nemocemi.

XY. (neregistrovaný) 04.11.2023, 07:22:49 xxx.xxx.120.185
Odpověď na příspěvek uživatele jo012810 z 03.11.2023, 14:49:26

No na tohle jsem se úplně neptal.  To co píšete vy je jasné. Spíš mě zajímá jak tady  někdo postupoval při ,,supím zobáku".   A né sekyrkovou léčbu a eliminaci neberu za léčku. A kdyby mě případný postup nezajímal tak se na něj neptám.

kometa
kometa (4181 příspěvků) 04.11.2023, 08:02:50 xxx.xxx.147.163
Odpověď na příspěvek uživatele XY. z 04.11.2023, 07:22:49

A jak jinak chcete léčit vrozenou vývojovou vadu? Než eliminací postiženého jedince z chovu?

Víte, o tom je chovatelství. Nechávám jenom to nejlepší, protože cílem je zdravá populace. Tak jako v přírodě - přežijí jen nejsilnější.

XY. (neregistrovaný) 04.11.2023, 19:52:16 xxx.xxx.120.185
Odpověď na příspěvek uživatele kometa z 04.11.2023, 08:02:50

Jo to je tak o nic se nezajímat a už vůbec ne to řešit. Mě to zajímá a tak se ptám tak to musím zkusit zjistí jinde no.

A paní chovatelství není opravdu o tom vše hned pozabíjet ( při sebemenším problému) protože to by chovatelství čehokoliv nemělo žádný posun ve směru neduhů a nemoci co se týče prognózi a určení diagnoz. Nebudeme si prosím hrát na to že vše se někde vzalo a nikdo neví kde. Takže 🤦 proč  ale asi jsem na Vás moc kritický .

list
list (562 příspěvků) 04.11.2023, 21:24:57 xxx:xxx.92d6:88a8
Odpověď na příspěvek uživatele XY. z 04.11.2023, 19:52:16

U vrozené vývojové vady víme, kde se vzala, je to od rodičů, proto je pak nepřipařujeme a necháme je doprodukovat, nebo je sníme, čímž vyřadíme vadu z chovu, pokud i jejich děti nejsou připařovány do dalších generací. 

kometa
kometa (4181 příspěvků) 05.11.2023, 08:31:31 xxx.xxx.147.163
XY.:

Jo to je tak o nic se nezajímat a už vůbec ne to řešit. Mě to zajímá a tak se ptám tak to musím zkusit zjistí jinde no.

A paní chovatelství není opravdu o tom vše hned pozabíjet ( při sebemenším problému) protože to by chovatelství čehokoliv nemělo žádný posun ve směru neduhů a nemoci co se týče prognózi a určení diagnoz. Nebudeme si prosím hrát na to že vše se někde vzalo a nikdo neví kde. Takže 🤦 proč  ale asi jsem na Vás moc kritický .


Jo, zkuste to jinde.

Tady holt přispívají jenom chovatelé a  veterináři, ne filozofové.

megi-the-pes
megi-the-pes (2209 příspěvků) 05.11.2023, 14:33:20 xxx.xxx.124.42
kometa:

Promiňte, ale ten článek je nějaký mizerný překlad. Odstavec Prevence, první věta - vůbec nerozumím.


Já to nepsala ani nepřekládala… Chápu to tak, že je to z AJ pomocí translatoru, což je zpětně
To prevent the occurrence of sick chickens in the future, do not hatch eggs from chickens with deformed beaks, as well as from animals whose eggs hatch.

Cožto chápu jako:
Nemnožte vejce od postižených rodičů uměle
a nemnožte taková zvířata, i kdyby je vyseděla sama, seděla na vejcích sama.

Esi tomu furt není rozumět, tak pardon, mám už dnes textů až do Brna.

Smysl jsem viděla v tom, že existuje víc příčin než jen dědičná vada. 

kometa
kometa (4181 příspěvků) 05.11.2023, 15:01:46 xxx.xxx.147.163
Odpověď na příspěvek uživatele megi-the-pes z 05.11.2023, 14:33:20

V pohodě. Nemusíte překládat. Holt jsem jenom citlivější na texty, které mi nezní česky.

Nepřihlášená Varaxi (neregistrovaný) 05.11.2023, 16:24:09 xxx.xxx.137.233
XY.:

Jo to je tak o nic se nezajímat a už vůbec ne to řešit. Mě to zajímá a tak se ptám tak to musím zkusit zjistí jinde no.

A paní chovatelství není opravdu o tom vše hned pozabíjet ( při sebemenším problému) protože to by chovatelství čehokoliv nemělo žádný posun ve směru neduhů a nemoci co se týče prognózi a určení diagnoz. Nebudeme si prosím hrát na to že vše se někde vzalo a nikdo neví kde. Takže 🤦 proč  ale asi jsem na Vás moc kritický .


Máte naprostou pravdu, že chovatelství není o zabíjení všeho při sebemenším problému. To tu nikdo ani nepropaguje.
Chovatelství je o eliminaci a výběru vhodných chovných jedinců. To je to, co Vám uniká, totiž že jsou vady, které se sice od pohledu nejeví jako závažné, ale v dalším pokolení mohou nasekat mnoho problémů, z nichž některé nemusí jít už nikdy odstranit. 
Takže se jako chovatel musíte vzdělávat, znát příčiny problémů a dle toho je řešit. Něco léčit, něco se vyléčí samo a něco zabít, vše v zájmu toho zvířete, dalších zvířat, se kterými žije, a jeho případných potomků. 
Znám jsem klisnu, perfektní skokanku parkuru. Jmenuje se Sonne, skáče v Německu Téčka, tj. zvládá vysokou obtížnost. Na dotaz, proč takové zvíře není v chovu, mi majitel odpověděl, že má vážnou vadu. Klisna trpí rozštěpem kopyta, což se u ní projevilo viditelně rýhou na kopytě, které bych si ani nevšimla. Na rentgenu je (prý, ale nemám důvod majiteli nevěřit) vidět, že se problém týká i vnitřních tkání v kopytě, ovšem kopyto je v jejím případě plně funkční. Její hypotetické potomstvo by ale mohlo přijít na svět s úplně rozpůleným kopytem, což je pro koně stav neslučitelný se životem. I jen lehce naštíplé kopyto by vedlo k razatnímu snížení kvality života a celoživotnímu kulhání.
Takže ano, někdo si řekne, vždyť té klisně nic není, když zvládá vrcholově soutěžit. Na druhou stranu její mladší pravá sestra byla po narození utracena, protože by ji nic dobrého v životě nečekalo. Tak se na ten problém přišlo, protože na Sonne nebylo nic znát. 
Nejsem odborník na problematiku křepelek, ale pokud mi letitý chovatel nebo veterinář řekne, že to není zdravotní problém vhodný k léčbě, věřím mu. Nevím, čím je supí zobák způsoben - vrozené vývojové vady nejsou nutně jen vady genetické, může se teoreticky jednat např. o problém vyvolaný stresem, teplotou, špatnou péčí či nevhodným odchovem, a nápravou těchto okolností se možná můžete dočkat od stejných rodičů zdravých křepelčat (chcete křepelčata od rodičů, kteří jsou k dané formě stresu a supímu zobáku náchylní?). Což ale neznamená, že ten problém u už postižených křepelek je léčitelný. A pokud není, co s těmi křepelkami jiného, než je humánně utratit a vyřešit tak jejich problém navždy?

Pokud se dozvíte bližší info o supím zobáku, budu ráda, když sem své poznatky napíšete. Může to být užitečné. 

XY. (neregistrovaný) 05.11.2023, 17:33:10 xxx.xxx.120.185
Odpověď na příspěvek uživatele Nepřihlášená Varaxi z 05.11.2023, 16:24:09

Já mám rád ve věcech jasno . Zazněla moje otázka a tak bych čekal odpověď. Proč nějaký ty canci okolo který nejsou za mě potřeba. Jiný je asi ocenění. 

A píšete že je tady ve vlákně někdo z účastníků chovatel křepelek a někdo veterinář. No jestli obě dvě podmínky nesplňuje jo012810 nevím neznám ho. Jinak nevím kdo jiný by to mohl být ?

Jo Vaxari třeba se odpovědi dočkám ale abych jsi jí zapisoval tak to zase asi né.  A to že budete ráda když se dozvím něco nového o supím zobáku 👍.

Anonymní (neregistrovaný) 06.11.2023, 07:49:29 xxx.xxx.101.35
XY.:

Já mám rád ve věcech jasno . Zazněla moje otázka a tak bych čekal odpověď. Proč nějaký ty canci okolo který nejsou za mě potřeba. Jiný je asi ocenění. 

A píšete že je tady ve vlákně někdo z účastníků chovatel křepelek a někdo veterinář. No jestli obě dvě podmínky nesplňuje jo012810 nevím neznám ho. Jinak nevím kdo jiný by to mohl být ?

Jo Vaxari třeba se odpovědi dočkám ale abych jsi jí zapisoval tak to zase asi né.  A to že budete ráda když se dozvím něco nového o supím zobáku 👍.


jo012810, Beran Josef. nevím, co se chcete nového dozvědět, ale věřte. Nejsem sice veterinář, ale jen letitý chovatel (65 let). Naopak Bodlinka je veterinář, pracující s drůbeží. Jak je psáno výše, něco se léčit dá a něco ne. Bohužel tělesné deformace se nedají léčit. Byl vám popsán i důvod, proč je třeba vyřazovat jedince s abnormalitami. Takže vám přeji, aby jste se postupně porozhlédel po chovatelství a dostupné literatuře a poznával. Svět a to i ten chovatelský, není černobílý a od zvířat se učí každý po celý život. Je to krásná zábava a já se ve svém chovu snažím přiblížit co nejvíce přírodě při používání jen bylinek, sekery (nože) a bez farmak  a to po celý život. Je pak i druhá cesta, využít farmaka, ale to se musí stávat jen v jasně zjištěných problémech a pod odborným dohledem. Domnívám se, že v drobných zájmových chovech si chovatel vystačí s vhodným ustájení, kvalitní výživou a nikdy nekončící selekcí….Přeji vám trpělivost, dar pozorování a hodně radosti z odchovů, užitku, či výstavních úspěchů. O tom je chovatelství…. 

Obrázek Obrázek Obrázek
kometa
kometa (4181 příspěvků) 06.11.2023, 08:42:51 xxx.xxx.224.101
Odpověď na příspěvek uživatele Anonymní z 06.11.2023, 07:49:29

Tak to jsem zvědavá, jestli vaše odpověď XY uspokojí.

Protože debata s ním probíhá vždycky ve stejném duchu - vyhodí v podstatě normální otázku, na kterou my odpovíme. Ale jinak, než si představoval. 

Takže následuje další dotaz - a nešlo by přece jenom…? Odpovíme - nešlo.

Ale já jsem, četl, že by to šlo… No nešlo, protože….

No tak nic, počkám, až mi odpoví někdo povolanější. Názory chovatelů a veterinářů mi nestačí.

XY. (neregistrovaný) 06.11.2023, 17:54:04 xxx.xxx.120.185
Odpověď na příspěvek uživatele Anonymní z 06.11.2023, 07:49:29

No když napíši fakta . Odpověď jsem psal Vaxary. A i když mám umatlaný displej Bodlinku tady nevidím .

To že by tady poté byla vaše zpověď jsem ani nepředpokládal a nepovažuji jí za důležitou ale děkuji za ní když už jste jí napsal.  ( Můj dotaz to jakkoliv neřeší).


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.