Aktuálně: 4 866 inzerátů175 085 diskuzních příspěvků17 759 uživatelů

Teplé září - dobře se ovoci i vínu daří

Ivus
Ivus (121 příspěvků) 09.09.2023, 09:10:44 xxx.xxx.113.99

Vážně tu ještě není diskuze k září? 

U nás po studeném srpnu nastalo skutečné léto až teď. Slepice začala kvokat a jedna z hus si postavila hnízdo a už mám doma 3 husí vejce 🥚 🥚 🥚 Asi si chce vynahradit těch pět jarních housat, co jí odnesla kuna… Navíc husy dostaly od kámošky nové koupátko a líbí se jim tolik, že se hned v něm začali pojímat. 

Jak mám slepici odkvokat? 

Obrázek
Anonymní (neregistrovaný) 09.09.2023, 09:57:28 xxx.xxx.274.160

Co teď s vejci od husy? Budete je ještě líhnout nebo to stojí za prd?

ančovička
ančovička (860 příspěvků) 09.09.2023, 18:06:40 xxx.xxx.122.106
Ivus:

Muž říkal, že to necháme na huse. Jestli si je vysedí a odvodí, tak ať je má. Jestli ne, tak z vajec napeceme buchty. 


Na zimu housata , ani náhodou…husí vejce jsou výborné na pečení.. taková piškotová buchta z husich vajec 😇😊

ančovička
ančovička (860 příspěvků) 09.09.2023, 19:49:47 xxx.xxx.122.106

.. mně potřetí snáší jedna pižmovka.. už má asi 10 vajec..ale na zimu,to ne..to by kačenky byly chudinky…všechna vejce uvařím slepicím, ty se budou mít 😀..🐔🐔

Citron (neregistrovaný) 10.09.2023, 14:49:12 xxx.xxx.213.167

Můžu se zeptat, proč už v tuto dobu neodchovavat, jestliže to samo zvíře uzná za vhodné? 

Před týdnem se mi vylíhly malé pižmovky. Všichni tvrdí, už je to pozdě. Ale za mě je ještě spoustu času na venkovní pastvu a na vánoce může být kachna k obědu. Slepice si vylíhla dvě kuřata (pro mě k ničemu, ale zároveň žádná velká ztráta vajec, co bych neunesl), nechám jen na ni, jestli a jak si je zvládne odvodit. 

Díky za vysvětlení 

kometa
kometa (4231 příspěvků) 10.09.2023, 15:45:44 xxx.xxx.147.163
Citron:

Můžu se zeptat, proč už v tuto dobu neodchovavat, jestliže to samo zvíře uzná za vhodné? 

Před týdnem se mi vylíhly malé pižmovky. Všichni tvrdí, už je to pozdě. Ale za mě je ještě spoustu času na venkovní pastvu a na vánoce může být kachna k obědu. Slepice si vylíhla dvě kuřata (pro mě k ničemu, ale zároveň žádná velká ztráta vajec, co bych neunesl), nechám jen na ni, jestli a jak si je zvládne odvodit. 

Díky za vysvětlení 


Zvíře uzná za vhodné…. Může se mýlit. Dneska je krásně. Ale za 2 týdny bude třeba hnusně, deštivo a 5 stupňů, dny se zkracují. Pro mláďata to není značka ideál, si myslím. Asi proto se všechno rodí a líhne na jaře.

list
list (563 příspěvků) 10.09.2023, 21:00:02 xxx:xxx.5a56:4b2f

Mladý se můžou líhnout do mrazů. Mrazy můžou přijít při odchovu. Loňská zima byla mírná, ale konec září byl studený a trvalo to do konce března

ančovička
ančovička (860 příspěvků) 11.09.2023, 08:33:55 xxx.xxx.59.245
Citron:

Můžu se zeptat, proč už v tuto dobu neodchovavat, jestliže to samo zvíře uzná za vhodné? 

Před týdnem se mi vylíhly malé pižmovky. Všichni tvrdí, už je to pozdě. Ale za mě je ještě spoustu času na venkovní pastvu a na vánoce může být kachna k obědu. Slepice si vylíhla dvě kuřata (pro mě k ničemu, ale zároveň žádná velká ztráta vajec, co bych neunesl), nechám jen na ni, jestli a jak si je zvládne odvodit. 

Díky za vysvětlení 


Odchov mladých na zimu neni rozumný, pokud nemáte k účelu výkrmu světlé a teplé prostory.. na zimu vám bez teplé odchovny housata, káčata,neporostou tak dobře,jako na jaře,protože jim bude zima a energie jde prvořadě na zahřátí..

Naše domestikovaná zvířata,husy,kachny, nemůžou posoudit,jestli je, či není vhodná doba k lihnuti, protože ztratila pudy divokych zvířat a pokud se stale dobře krmi,tak snáší vejce i na podzim..jen chovatel může zvážit, či chovat na zimu,bez kvalitní trávy,bez teplého slunce a dlouhého krmneho dne…

ančovička
ančovička (860 příspěvků) 11.09.2023, 08:45:12 xxx.xxx.59.245
Citron:

Můžu se zeptat, proč už v tuto dobu neodchovavat, jestliže to samo zvíře uzná za vhodné? 

Před týdnem se mi vylíhly malé pižmovky. Všichni tvrdí, už je to pozdě. Ale za mě je ještě spoustu času na venkovní pastvu a na vánoce může být kachna k obědu. Slepice si vylíhla dvě kuřata (pro mě k ničemu, ale zároveň žádná velká ztráta vajec, co bych neunesl), nechám jen na ni, jestli a jak si je zvládne odvodit. 

Díky za vysvětlení 


Cituji.."nechám jen na ni,jestli a jak si je zvládne odvodit"..

Absolutně nemáte pravdu..vy jste chovatel,vy zodpovidate za zdravi a pohodu svých zvířat..všech ..i těch dvou kuřat..ne slepice..

Varaxi
Varaxi (498 příspěvků) 13.09.2023, 13:37:26 xxx.xxx.191.80

Mám milion rajčat, nějaké papriky a hodně bylinek. Dělala jsem cuketový nákyp dráteník z jedné veliké cukety, ve dvou ho budeme jíst do konce týdne. 
Žízaly prospívají a vypadá to, že jim konec těch největších veder šel k duhu. 

Buggyra
Buggyra (3246 příspěvků) 13.09.2023, 14:33:35 xxx.xxx.198.226

Letos mi vzešla hlavně datlová a cherry rajčata a mám jich takovýhle záhonek (1). Jsou neskutečně chutná a nemusejí se krájet do salátů a rychle dozrávají, tak asi napříště ta velká vůbec nebudu zkoušet 🙂
Papriky mě letos mocně zklamaly, za prvé ty koupené nevzešly, takže jsem pak dávala klíčit ještě o měsíc později, a za druhé ty druhé nebyly včas k něčemu dobré, tak jsem se na ně vykašlala. Vykašlu se na ně do budoucna povšechně, stejně je kdovíjak zásadně nemusím.
Moc pěkně se vyvedly letos okurky, dala jsem je většinou na přímé slunko a nějak se jim to líbí. (2)
Dále mám dvě cukety žluté a dvě zelené. Ty zelené něco odplodily, ale jedna teď právě uhnila (ale pěkně plodila) a druhá je trochu přerostlá blbě zasazeným rajčetem (shnilo) a moc jí to nejde, i když se snaží, a tři pěkné kousky jsem z ní také sklidila. Ty žluté jsou podstatně vydařenější a mám nějak pocit, že snad i chutnější.
Rajčata, okurky a cukety jím denně už asi dva měsíce s balkánem coby šopák 🙂 Cukety mi začínají docházet (!).
Dále dvě rostliny Hokaido tykve, na jedné se zadařily zatím tři zralé koule (3), na druhé, která je mezi rajčaty, je jen jedna pidi, tak mezi rajčata to dávat nebudu, to byl spíš test. Ale dám je příští rok zřejmě rovnou do hnojiště, nicméně musím udělat bytelnou ohradu z palet proti sviním. A modlit se.
Z loňských semínek z přezrálého melounu mi vyšlo přes deset rostlin, tři přežily po přesazení, a jedna vykázala podivuhodnou odolnost nepřízni osudu a dokonce vydala cos povšimnutelného (4).
Musím se dokopat vykopat brambory a cibule, než mi to sklidí hryzec. Pracuje na tom pilně.
V sobotu jedu na možná poslední letošní hobby závody a v neděli pořádáme možná poslední letošní sranda závody u nás na louce. Tak jsem ve víru příprav a nervů.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Buggyra
Buggyra (3246 příspěvků) 13.09.2023, 14:41:52 xxx.xxx.198.226

Jo a ještě když jsme na té drůbeži. Tak tedy slépky 8 kusů střídavě nesou 6 a 7 vajíček, resp. spíš nesou stabilně 7-8, ale kuna si chodí pro desátek, no pořád lepší než pro slepice, takže nechávám být 🙂 Od zimy kupodivu stále žádná ztráta slepic, to je celkem překvapení, no uvidíme, co přinese podzim a stažení potravní nabídky.

Kuna chodí evidentně někdy kolem poledního, a zřejmě občas nějaké slepice vyplaší, takže se většina děvčat naučila snášet vejce do kukaní uvnitř kurníku (z čehož mám radost). Ven nesou jen hrdinky, které zasednou hned zrána, takže je kuna neobtěžuje.

Měla jsem nějakou epizodu s čmelíky, takže jsem vyprášila kurník křemelinou a do týdne bylo po čmelíkách, až jsem se sama podivila (je tam dost míst, kde můžou čmeldové bydlet - třeba zrovna ty papírové krabice od banánů, které slouží jako kukaně - ty bylo v plánu spálit, kdyby křemelina nepomohla). Vyprášila jsem ho důkladně, takže musím objednat novou křemelinu 🙂

Anonymní (neregistrovaný) 04.11.2023, 14:58:53 xxx.xxx.33.64

Zakladatelé a přispěvovatelé  "Teplákovek"  - kam jste se  ztratili? 😲

Já sice moc nepřispívala, ale diskuze jsem velmi ráda četla a chybí mi . . . 😟

Anonymní (neregistrovaný) 04.11.2023, 15:01:03 xxx.xxx.33.64

Nejde mi se přihlásit 😟  Dadu

zbynek
zbynek (918 příspěvků) autor webu
04.11.2023, 15:31:55 xxx.xxx.230.164

Dadu proč se vám nedaří přihlásit? Pod přezdívkou Dadu není nikdo registrován, zřejmě jste použil/a jinou přezdívku, zkuste zavzpomínat.

Varaxi
Varaxi (498 příspěvků) 06.11.2023, 10:22:03 xxx.xxx.191.80
Anonymní:

Zakladatelé a přispěvovatelé  "Teplákovek"  - kam jste se  ztratili? 😲

Já sice moc nepřispívala, ale diskuze jsem velmi ráda četla a chybí mi . . . 😟


My tu pořád běháme, ale je fakt, že teď je kecacích vláken více a tím pádem teplákovky hynou na oubytě. Navíc na podzim se toho v zahradách a sadech až tolik neděje. 
Založte listopadovou, třeba se ujme. 🙂

zvedavec
zvedavec (230 příspěvků) 06.11.2023, 16:34:00 xxx.xxx.165.11

Teším sa, tak už aj mne sa to podarilo - mám rôznofarebné vajcia. Akurát, že jedna začínajúca maranska nepochopila, že vajcia sa znášajú nie do blata, ale do hniezda. 

Obrázek

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.