Aktuálně: 4 553 inzerátů178 294 diskuzních příspěvků17 807 uživatelů

Stádové zvíře

Anonymní (neregistrovaný) 15.09.2023, 14:12:18 xxx.xxx.222.42

Když je koza brána jako stádové zvíře, stačí ji ke spokojenosti jiné hospodářské zvíře třeba ovce?

Zrzavci
Zrzavci (2949 příspěvků) 15.09.2023, 14:17:34 xxx.xxx.226.6

Koukněte do zákona a uvidíte, jak to vidí zákon, jak to říká. A jak to vidím já, když vás zavřou ve společnosti delfína na celej život bude to určitě jiný, než když si budete moct popovídat s člověkem min. o počasí. 

mastnacekk
mastnacekk (529 příspěvků) 15.09.2023, 19:03:06 xxx.xxx.80.12

K tomuhle mam pribeh. To jsem jeste takhle choval suffolky z mladicke nerozvaznosti. Za celou eru suffolku jsem ho snad nikdy neochutnal, mel jsem tak pekny zvirata, ze se vsechno prodalo. A jednoho dne vola chlapik,  takovej skrehotalek, jako kdyz ho nekdo taha za koule. A ze by rad jehnata jako zivy sekacky, ze ma pozemek a nebavi ho to sekat travnim trakturkem. Uz to slovo sekacky me zveda vsechny chlupy na tele. Ale co, do ty doby jsem mel dobry zkusenosti s kupcema, na kokota jsem nenarazil. Tak se prijechal jeste ten den podivat. Byl od Cervenyho kostelce. U bily audinky vylez kudrnac v teniskach a bilych sortkach. Okouk zvirata a domluvili jsme se na dvou jehnicich a ze si sezene odvoz. Druhej den pycus vola, ze jestli mu je neprivezu ze nikoho nesehnal a ze abych mu je odved az do ohrady, ze neumi vodit ovce. Tou dobou jsem nejak mkc nemel cas na tykovy srandy, tak mu rikam ze pockam az nekoho nakde. A on spustil ze to takhle ne, ze pocital s tim, ze kdyz nekdo prodava ovce, tak k tomu automaticky patri i odvoz a odvod. A to uz ve me bouchly saze jako obvykle, kdyz cejtim kokota na druhy strane. Takze pane rusime obchod, kdyz nejste chopnej si jehnata odvest od auta do ohrady, tak jim ani nebudete umet udealat paznehty a celkove se o ne postarat. A poslal jsem ho do analu. 

Za dva roky telefon. Podezrelej skrehotal shanel strihace, ze mu nikdo nechce prijet na dva kusy a ze ovcim podehnivaj ocasy a manzelka nevi co s nima. Toz jsem dorazil do Cervenyho Kostelce na misto a cekam az se chovatel vokaze. No a co se nestalo… v dalce vidim prijizdet bilou audinku. Tak jsem otevrel okynko a kdyz zastavil vedle me, tak ani nestacil otevrit hubu, Veselym tonem jsem mu rekl, to jste vy? tak nashle 🙂 jeho pani udivene koukala a nechapala. 

Cili stalo se co jsem predpovidal. Debil si vzal jehnata jinde a nebyl schopnej se o ne postarat.

Konec vysilani.

Ecitejok
Ecitejok (32 příspěvků) 19.09.2023, 09:19:38 xxx.xxx.161.91
Zrzavci:

Koukněte do zákona a uvidíte, jak to vidí zákon, jak to říká. A jak to vidím já, když vás zavřou ve společnosti delfína na celej život bude to určitě jiný, než když si budete moct popovídat s člověkem min. o počasí. 


No záleží dost silně na tom člověku, že? …já bych bral leckdy spíše toho delfína 😀 😀

Ale chápu jak to myslíte 🙂

Zrzavci
Zrzavci (2949 příspěvků) 19.09.2023, 11:29:55 xxx.xxx.226.6
Odpověď na příspěvek uživatele Ecitejok z 19.09.2023, 09:19:38

😄 Jasný. mám kupříkladu bývalou kolegyni, která kdyby měla být oním jediným společníkem, tak beru klidně i žraloka, páč ta je tak blbá a zlá, že žít se s tím nedá.

Zrzavci
Zrzavci (2949 příspěvků) 19.09.2023, 12:51:35 xxx.xxx.226.6
Odpověď na příspěvek uživatele mastnacekk z 15.09.2023, 19:03:06

ze kdyz nekdo prodava ovce, tak k tomu automaticky patri i odvoz a odvod.

a krmit je rovnou  nechtěl?

Varaxi
Varaxi (514 příspěvků) 19.09.2023, 13:04:14 xxx.xxx.191.80
Zrzavci:

ze kdyz nekdo prodava ovce, tak k tomu automaticky patri i odvoz a odvod.

a krmit je rovnou  nechtěl?


Tak když si koupím pračku přes internet, taky mi ji přivezou, zapojí a navíc odvezou tu starou. 
Možná to chtěl taky tak - přivézt, zapojit a odvézt starou. 
Já to chápu. Splést si ovci s pračkou, to se může stát každému. 


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.