Aktuálně: 4 835 inzerátů175 154 diskuzních příspěvků17 760 uživatelů

Mají rýmu?

Varaxi
Varaxi (498 příspěvků) 20.09.2023, 10:22:03 xxx.xxx.191.80
Anonymní:

Ouu, to mi príde radikálne,keď si predstavím že tie smiešne stvorenia vypiplem od křátka,poznám ich každej jednej povahu a teď je mám seknout? Brrr


Nemusíte zrovna sekat, pokud to je v zájmu užitkovosti. Jen ten kus nebudete rozmnožovat. 

kometa
kometa (4240 příspěvků) 20.09.2023, 10:49:28 xxx.xxx.224.101
Anonymní:

Ouu, to mi príde radikálne,keď si predstavím že tie smiešne stvorenia vypiplem od křátka,poznám ich každej jednej povahu a teď je mám seknout? Brrr


Ale o tom chovatelství je. Kamarádka nechala utratit i hříbě, protože se narodilo s nevyvinutými šlachami. A to na něj čekala 11 měsíců.

kometa
kometa (4240 příspěvků) 20.09.2023, 10:49:56 xxx.xxx.224.101
Varaxi:

Nemusíte zrovna sekat, pokud to je v zájmu užitkovosti. Jen ten kus nebudete rozmnožovat. 


Ale tím neřešíte problém eventuálního bacilonosičtví.

Ola (neregistrovaný) 20.09.2023, 10:58:56 xxx.xxx.173.253

Radikální? Mě přijde radikální pořídit si užitkové zvíře a chovat se k němu jako k člověku. Přesně tak vzniká spousta problémů. Pak se rozmnožují a podporují slabé kusy, které by v přírodě dávno už nežily. Je to prostě tak, že lidé svou touhou po tom ,,zachránit vše protože nám je to líto, páchají více škody, než užitku. Kupujete maso v obchodě? Víte, že ty zvířata musel někdo prvně zabít, než Vám přistála na talíři? Je to hospodářské zvíře. Tečka. Zabíjení zvířat ani mně nedělá dobře. To asi žádnému chovateli, ale je třeba trochu zodpovědnosti v sobě a méně pokrytectví.

Varaxi
Varaxi (498 příspěvků) 20.09.2023, 11:10:44 xxx.xxx.191.80
kometa:

Ale tím neřešíte problém eventuálního bacilonosičtví.


Tak bacilonosiče je nutné vzít sekerou, to je dané. Ale to se pak vybíjejí celá hejna, protože bacilonosiči jsou většinou i jedinci bez příznaků. Tudíž o eliminaci nekvalitního chovného materiálu není řeč, protože tam se to seká šmahem všechno. 
Ale pokud chovám v kontextu odčervování a očkování, tak se postarám slepicím o kvalitní podmínky, ve kterých ten odolný (tj. geneticky hodnotný) jedinec nemá problém. Ovšem nemusím seknout hned všechno, co je lehce náchylnější na invazi čmelíků. Můžu dát ty kusy jinam, separovat je a chovat je pro užitek, ovšem množit budu jen ty odolné jedince. Ty, které nemají hned po prvním úraze hnisavé infekce, kteří snášejí lépe zimu, dobře nesou i při horším osvětlení, kteří jsou zkrátka všestranně odolnější. 

Varaxi
Varaxi (498 příspěvků) 20.09.2023, 11:13:19 xxx.xxx.191.80
kometa:

Ale o tom chovatelství je. Kamarádka nechala utratit i hříbě, protože se narodilo s nevyvinutými šlachami. A to na něj čekala 11 měsíců.


Co si budem - bez pořádných šlach to není k žití, že. Tam není vůbec prostor pro diskuzi, to je dobře, že je nenechala se trápit. 

list
list (563 příspěvků) 21.09.2023, 20:04:45 xxx:xxx.602d:b3b
Odpověď na příspěvek uživatele kometa z 20.09.2023, 09:21:39

Nemyslím, že je to jen o tom přístupu, bo chemie, ale taky nepotřebného množství. Výrobci prostě vyrábí velkoobjemové preparáty, které drobnochovatel nevyužije a více než polovinu vyhodí. 


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.