Aktuálně: 4 547 inzerátů178 280 diskuzních příspěvků17 807 uživatelů

Ovce jako společník

Váha (neregistrovaný) 16.09.2023, 18:26:33 xxx.xxx.94.11

Dobrý den, chceme pořídit ovce, jen tak tři kusy pro radost protože se nám líbí. Rádi je budeme pozorovat a oni dám dělat společnost. Snad by se dali vycvičit aby chodily za námi a byly kontaktní. Teď chodíme navštěvovat jedno stádečko, ale to bude na podzim snězeno ☹️

Moje otázky, kolika let se dožijí a je lepší beran nebo ovce? Děkuji.

Anonymní (neregistrovaný) 16.09.2023, 22:29:10 xxx.xxx.164.121

Dobrý večer. Jsem takový skorolaik, ale nanžel dovezl před třemi lety ovce na výpas a hnůj,tak snad vám moje postřehy pomůžou.

Ovce nebo beran. Podle chovatelů i mé zkušenosti je beran inteligentnější. A ke po roce se beran, zvláště který je zvyklý na člověka,může stát velice nebezpečný. Měli jsme 2 x půjčené berany a ačkoli prý byli hodní,otočit se k nim zády nešlo a ke konci jsem manipulací nechala na manželovi. Pokud tedy berana, tak pouze kastrovaného .

Dále bych doporučila flaškáče ( tedy odchovance na flašce). Letos nám ovce nepřijala beránka a ovečku, odchovala jsem je na flašce. Beránek byl v sedmi týdnech vykastrovaný. Tihle jedinci preferují člověka před stádem. Mohu potvrdit, že zvláště beránek má až psí náturu. Oba přijdou na zavolání, rádi se mazlí a jsou pro mě překvapením, jak mohou být ovce milé a učenlivé. Na internetu jsem viděli i videa slečny, která s takovými beránky chodila na vycházku na přístroji. Myslím,kdybych to ty naše učila, budou chodit i bez postroje, na moje zavolání odejdou od žrádla v pohodě.

K tomu bečení. Máme ovčí, která bečí jak blbá, i s plnou hubou sena. Její jehňata to od ní pochytila. Ale zrovna ti moji flaškáči jsou po ovci, která se ozve jen zřídka a ti dva bečí jen když mě hledají, nebo ráno, když člověk přijde do chléva.

Pokud máte dotazy, klidně pište, ovce jsou milá a překvapivě chytrá zvířata.

Váha (neregistrovaný) 17.09.2023, 07:47:13 xxx.xxx.94.11

Děkuji za reakce, paráda. A myslíte, že je snadné sehnat flaškáče? to musí být jehně, co mu umře matka nebo nemá mléko? Takových asi moc nebude co...

Anonymní (neregistrovaný) 17.09.2023, 11:04:46 xxx.xxx.164.121

Flaškáče seženete, není to až taková rarita. Teď asi hůře, ale pokud vydržíte do jara, tak určitě bude mít někdo smůlu a ovce mu mladé nepřijme,nebo uhyne.

Doporučuji Vám na FB stránku Chov ovcí, jednak je celkem aktivní a můžete se tam poradit a taky se poptat po vhodných jehňatech. I takové dotazy jsem  tam viděla. Ale holt na jaře máte šancí víc.

mastnacekk
mastnacekk (529 příspěvků) 17.09.2023, 12:31:06 xxx.xxx.80.12
Odpověď na příspěvek uživatele Anonymní z 17.09.2023, 11:04:46

Chov ovci jsem zalozil, protoze Chovatele ovci dostala podkridla mistni plemenarka a ja nemam rad buzeraci, kdyz se pak ona a par jejich priznivcu pusti do cloveka, kterej hleda nebo prodava berana bez pop apod. Chov ovci ma malo clenu, kolem 200.

Az na letosek kazdy jaro daruju lidem za odvoz treti jehne z trojcat. Letos byly jen dvoje trojcata, tak jsem to nechal. 

Anonymní (neregistrovaný) 17.09.2023, 13:05:40 xxx.xxx.164.121
Odpověď na příspěvek uživatele mastnacekk z 17.09.2023, 12:31:06

To jste udělal dobře, s tím založením stránky Chov ovcí. Párkrát mi pomohl ujasnit pár věcí a získala jsem z něj zajímavé informace. 🙂


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.