Aktuálně: 4 956 inzerátů174 139 diskuzních příspěvků17 751 uživatelů

Ke mně! ....sorry, teď čůrám...

Arosek
Arosek (263 příspěvků) 21.09.2023, 12:58:18 xxx.xxx.130.20

Tak ja tohle netoleruju, pro nas je privolani alfa a omega a proste plati “ted hned vseho nech a mazej k panicce”.  


Jasne - pokud vidim ze nekdo zacina curat, nechavam dokonat potrebne a velim az pote. 
Ale vysi*rani typu “Jo ty me volas, tak ja jeste nutne ukapnu par kapek abych ti ukazal/a ze to neni tak zhavy”, tak na to jsem fakt hakliva. 


Blahe pameti to delala madam Curila Plenkovicova, ktera si myslela ze vladne svetu. Ted stafetu prevzala Lady Johana Prvni a s ni uspesne zkousi mou trpelivost pan Primitiv. Vetsinou staci pohled a jde to, tuhle ale letely klice 😀

Thielli
Thielli (605 příspěvků) 21.09.2023, 13:24:01 xxx.xxx.65.248
Zrzavci:

to máte jednodušší pořídit si ty létající klíče 😀


Ty už máme. Je to sada plíšků za očkování na velkém kroužku. Jenže ty jsou spárované s funkcí “opovažsedotknoutsetlamoutohohovna!”

Verun
Verun (719 příspěvků) 21.09.2023, 20:43:49 xxx.xxx.220.12

..ale jistě kecala bych , kdyby mi pes nikdy “nezalaškoval” s přivoláním…říkala jsem tomu: už jdu , ale ještě si to dodělám, jo…psina evidentně o povelu věděla, jedna její část už byla na cestě, ale nos měla  ještě na původním místě… 

O hledání klíčů ve sněhu nebo trávě nemluvě, o hovnech a zdechlinách sežraných a natřených na kožich, velké loupeži na pěší zóně. vzala mopsovi z huby ucho, jako by to byla štafeta, odebraných rohlíků, piškotů sušenek z visících dětských ručiček z kárky-dělala to jen tak za chůze, ostuda, když seděla před mladíky, co jedli a nechtěla odejít. prostě pes týraný hlady. Našeho VIP bezdomovce měla oblíbeného, dával jí staré housky, když byla uvázaná u krámu, to se ještě dalo, a drbal jí po žebrech, když byla předníma o něj opřená a nasávala jeho “vůni”, tenkrát jsem ho podezírala, že si jí měří …ale měl zvířata opravdu rád, sám měl kdysi psíka. 

Odberryho
Odberryho (229 příspěvků) 22.09.2023, 07:54:08 xxx.xxx.234.90

Jooo, klíče jsou super věc. Jednou jsem ho nechtíc těmi klíči trefila. A ještě do tlamy. Myslela jsem, že jsem mu snad zlomila nějaký zub. Od té doby v nouzi nejvyšší stačí klíčema zachrastit v kapse. Výčitky jsem měla dlouho (vážně vždy stačilo hodit je poblíž k přerušení nežádoucího chování, ale tehdy uskočil přímo do dráhy letu a ještě to bylo daleko, takže jsem těmi klíči do dálky řádně švihla), ale z téhle situace nakonec profituji už několik let 🤭

Arosek
Arosek (263 příspěvků) 22.09.2023, 09:37:58 xxx.xxx.130.20
Odpověď na příspěvek uživatele Odberryho z 22.09.2023, 07:54:08

Me se takhle povedlo babu Borku trefit sutrikem mezi oci - presne jsem vedela ze bude zkouset u krmelce neposlechnout, tak jsem si predem vybrala hezky ovalny valounek akorat do dlane. 

Vetsinou hazim stylem “mirim dopredu, trefim nekoho za sebou”, ale tehda jako na zavolanou madam pohla hlavou a oblazek ji pristal presne mezi oci. Zasilhala jak v kreslenem filmu a od te doby poslouchala jak hodinky. 

A asi si to rekli mezi sebou, pac chvili poslouchali vsichni 😀

assil
assil (1491 příspěvků) 22.09.2023, 09:41:50 xxx.xxx.121.3
Odpověď na příspěvek uživatele Odberryho z 22.09.2023, 07:54:08

To se mi stalo kdysi s minulým psem, ale ne s klíčema, ale s řetízkovým obojkem, dopadl sice podle předpokladu vedle psa, ale konec se vymrštil a švihl ho po tlamě. Myslela jsem, že má po zubech. Ale byl OK a od té doby jsme měli přivolání na jedničku.

Současný pes je zase švihnutý klackem po hlavě neb vběhl přímo pod letící klacek, ale to na přivolání vliv nemělo. 😀

Thielli
Thielli (605 příspěvků) 22.09.2023, 10:04:28 xxx.xxx.65.248

…švihl ho po tlamě. Ale byl OK a od té doby jsme měli přivolání na jedničku.

trefit sutrikem mezi oci….poslouchala jak hodinky.

těmi klíči trefila.. z téhle situace nakonec profituji už několik let 🤭

TAKŽE: Assil! Arosek! Odberryho!

Je vám jasné, co tady teď právě propagujete? ☝️☝️☝️

Pošlu na vás Martu Kubišovou! 😄

Arosek
Arosek (263 příspěvků) 22.09.2023, 10:20:15 xxx.xxx.130.20
Odpověď na příspěvek uživatele Thielli z 22.09.2023, 10:04:28

Asi radsi preziju pohovor s pani Martou, nez koukat jak se mi pes rozhodl misto privolani probehnout treba smerem k dalnici 😀

assil
assil (1491 příspěvků) 22.09.2023, 10:26:13 xxx.xxx.121.3
Odpověď na příspěvek uživatele Thielli z 22.09.2023, 10:04:28

No říkám si, že než by člověk takovýhle přesný hod natrénoval, trvalo by to x let, takže nějaké masové rozšíření této metody nepředpokládám. 😀

Ale když si na to vzpomenu, já pak dál chvíli nosila ten řetízek v kapse a stačilo když mi omylem zacinkal a pes mazal ke mně, tak jsem ho přestala nosit, že mi ho bylo líto. 😀

Současného psa majznul klacek po hlavě když běžel ode mě, to byla prostě zásadní chyba a je vidět, že žádná metoda není samospásná a bez práce. 😀

Odberryho
Odberryho (229 příspěvků) 22.09.2023, 11:16:43 xxx.xxx.234.90
Thielli:

…švihl ho po tlamě. Ale byl OK a od té doby jsme měli přivolání na jedničku.

trefit sutrikem mezi oci….poslouchala jak hodinky.

těmi klíči trefila.. z téhle situace nakonec profituji už několik let 🤭

TAKŽE: Assil! Arosek! Odberryho!

Je vám jasné, co tady teď právě propagujete? ☝️☝️☝️

Pošlu na vás Martu Kubišovou! 😄


Úplně jsem si vzpomněla na tátovo “škoda rány, která padne vedle” 😂 Bylo to tedy myšleno na nás děti a to nás ani fyzicky netrestal 🤪

Já kdybych se trefit chtěla, tak to v životě nedokážu. Většinou ty klíče i na krátkou vzdálenost dopadaly dva metry od psa, takže u mě by to plošně výchovně zavést ani nešlo 🙃

Doron
Doron (1779 příspěvků) 22.09.2023, 11:49:44 xxx.xxx.162.126
assil:

No říkám si, že než by člověk takovýhle přesný hod natrénoval, trvalo by to x let, takže nějaké masové rozšíření této metody nepředpokládám. 😀

Ale když si na to vzpomenu, já pak dál chvíli nosila ten řetízek v kapse a stačilo když mi omylem zacinkal a pes mazal ke mně, tak jsem ho přestala nosit, že mi ho bylo líto. 😀

Současného psa majznul klacek po hlavě když běžel ode mě, to byla prostě zásadní chyba a je vidět, že žádná metoda není samospásná a bez práce. 😀


Byla to masově rozšířená metoda na cvičácích.

Házet uměli všichni  ( tedy nejen klíče po psovi) .

Důležité bylo, aby pes nevěděl, odkud klíče přiletěly, fungovaly vlastně na principu elektrického obojku 😅.

Byla to intervence vyhrazená pro opravdu mimořádné situace, ne že by na cvičáku pořád lítaly klíče .

Taky jsem tuhle “ metodu” jednou použila . Můj první pes, Sandy, byl ode mě tak deset metrů, otočený zády a chystal se už už vystartovat po svém nepříteli Gastonovi .

Arosek
Arosek (263 příspěvků) 22.09.2023, 12:02:42 xxx.xxx.130.20
Odpověď na příspěvek uživatele Doron z 22.09.2023, 11:49:44

Ha, a to jsem na cvicaku byla jednou v zivote, jen proto abych se ujistila, ze tohle neni pro me 😀

Jako u nas je to spis mimoradka - privolani samo ucim jinak, ale holt nekdy nastane situace, kdy dotycny jedinec zapomene na slusne vychovani a ma pocit ze potrebuje neco resit. A v tu chvili si rikam, ze radsi psovi cihlou zlomim nohu, nez aby k te dalnici (napriklad) opravdu dobehl. 

Ale jak rikam, jsou to vyjimecne situace, vetsinou jednou, dvakrat za zivot dotycneho jedince. Cirila napriklad premerovala vzdalenost, zda ji stihnu dobehnout nebo ne. Borka zkusela u krmelcu (holt zazila hlad) a Johana je pripad sam o sobe. Ach to kavaliri ego. Ale zas u ni dobre funguje povel “Johano ne..ser”, to kmita jak zjednana 😀

Zato treba Fretku nebo Dudlika to vlastne v zivote nenapadlo, ze by slo neposlechnout … 

assil
assil (1491 příspěvků) 22.09.2023, 12:14:52 xxx.xxx.121.3
Odpověď na příspěvek uživatele Arosek z 22.09.2023, 12:02:42

No já měla psa, co když nechtěl poslechnout, tak dělal že v příští vteřině umře, ale bylo to dobrý, že to nešlo dělat za běhu. 😀 Blbý, že pro kolemjdoucí to vypadalo, že se mě bojí.

Thielli
Thielli (605 příspěvků) 22.09.2023, 12:20:52 xxx.xxx.65.248
Odpověď na příspěvek uživatele Doron z 22.09.2023, 11:49:44

Byla to masově rozšířená metoda na cvičácích.

Nejen. Když jsem zamlada byla na soustředění se sportem, kde se trénovalo na venkovních hřištích od rána do večera uprostřed lesů a my nebyly dostatečně mrštné, házel po nás trenér žaludy. Některá z nás měla i malé modřiny na stehnech.

A jinak. Souhlas s Aroskem. Jsou prostě situace… 

Hnědá dostala ke svým ročním narozeninám elektrický obojek. JO. Jednoho dne, poté, co krásně běhala na přivolání, cvičila na stopovačce, prostě krásně spolehlivě fungovala… se rozběhla z psího plácku k frekventované silnici, za sebou celou smečku psů, za nimi celou smečku nás, řvoucích majitelů… vždy přibrzdila a ohlédla se, zda ještě běžíme a když zjistila, že ano, dala se do klusu i ona.

Ten večer jsem seděla zoufalá doma a dávala na váhu - to ji mám odteď mít jen přivázanou nebo nechat zabít autem nebo zastavit za každou cenu i s něčím pro mě tak problematickým, jako je ten přístroj? A ta ostuda, že bude mít pípák na krku - pudl! Panička nedokáže zvládnou pudla…?

Dnes už pípák odpočívá X let v zásuvce, stačilo naštěstí tenkrát vyzkoušet si to na sobě, ukázat hnědé, že to umí štípnout a ona pak už fungovala jen na zvuk. Nakonec ho nosila jen jako pojistku a pak už šel dolů úplně. 

Doron
Doron (1779 příspěvků) 22.09.2023, 12:37:54 xxx.xxx.162.126

Jj, po nás házel klíče a houbu a křídu náš matrikář pan Zach.

Učil i výtvarku, byl opravdový malíř a jemná duše, ale cholerik. Měl výbornou mušku, klíče házel na lavici a jen houbou a křídou nás trefoval do hlavy 😅.

My ho měli rádi, bylo to takový oživení . Ale ta houba teda strašně smrděla 😊.

Jinak souhlasím, mimořádná situace si žádá mimořádné činy!

Sardullah
Sardullah (963 příspěvků) 22.09.2023, 21:18:07 xxx.xxx.221.216

No ono kolikrát se stane “kouzlo nechtěného”…přesně jako s těmi klíči, co omylem trefí psa. Já jsem házela k afgánovi taktéž…abych ho vytrhla z nějaké činnosti, aby začal vnímat. A jo, fungovalo to, stačilo i zachrastit…a to jsem ho nikdy netrefila, házela jsem tak metr od něj. 

Ale třeba Ginu jsem jako štěndo nemohla za boha naučit, aby když otevřu dveře od auta, tak má počkat a ne se hned cpát ven…a nešlo to a nemohla jsem přijít na způsob, jak na to a pak se hvězdička jednoho dne nějak zamotala, já jí nestihla chytit a ona se z auta tak nějak vykutálela na zem…od té doby čeká na povel a vystupuje teprve až řeknu.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.