Aktuálně: 4 953 inzerátů174 088 diskuzních příspěvků17 750 uživatelů

Ke mně! ....sorry, teď čůrám...

Plaka
Plaka (399 příspěvků) 22.09.2023, 23:08:39 xxx:xxx.c81e:cfdb
Thielli:

Dovolím si oslovit všechny majitele vyčůraných inteligentních psů a optat se, zda to také znáte a - pokud ano - zda s tím něco děláte.

Hlavní hrdinka je opět - naše hnědá. Povel ke mně byl prvním učeným, je neustále opakovaným a připomínaným, hlavně protože "město". Hnědá jde a čichá si. Vzdaluje se od mě a blíží se k vysokému domu (u nás se vysoké domy často vyznačují tím, že z jejich oken létají zbytky jídla jako ve středověku). Dávám povel KE MNĚ.  A hnědá? Hnědá si okamžitě čapne, předstírá močení, aby získala čas se ještě naposledy rozhlédnout a případně si v mozku poznačit, kam má příště ihned letět.  Ledva “dočůrá”, zvedá zadek a přibíhá ke mně, čímž plní povel.

No neudělali byste z ní tři malé trpasličí pudly? 🙄


Pročetla a početla jsem si. Klíče jsem ještě neházela, kdysi jen smotané vodítko s karabinami. 

Thielli, kdysi jsem řešila podobný problém s teriérem, se kterým jsem vyrůstala, kterého jsem cvičila. Na sídláku si čmuchal značky, když ho některá extra zaujala, býval by se vyždímal, než by přišel. 

Tak jsem přišla já k němu. Asi odlišný přístup od zde podaných rad. Pes nereagoval na první povel, měl šanci ho provést. Jednoduše a v klidu jsem si k němu došla, cvakla na vodítko, přerušila tím jeho činnost, a šli jsme dál. Zase volno, když se někde zapomněl, zase jsem si pro něj došla. Byla jsem v pohodě, ale teroše to natolik štvalo, že se brzy radši rozhodnul přijít na přivolání.

Nevím, nakolik proveditelné je tohle u vás, když pudlička zdrhá před člověkem. Takže zkratkou zpět k Miss Brown - u vás to je asi opravdu o tom přivolání. Nenechat vzdalovat příliš posednou psici, nenechat sondovat okolí. Je to s fenama radost, umanutý jsou až hrůza. 

Trickyvoo
Trickyvoo (393 příspěvků) 28.09.2023, 00:08:17 xxx.xxx.62.63
Odpověď na příspěvek uživatele Plaka z 22.09.2023, 23:08:39

Na Malinu funguje, když se k ní rozběhnu. To jí tak zaskočí, že mi běží naproti. 

Zrovna dneska: “Malí ke mně” “ "Jo hned, jen tady těm lidem proběhnu po neoplocené zahradě a v cuku letu jsem u tebe”. Paní vyšla na verandu, co se jí tam řítí za černou potvoru, která pak radostně letěla ke mně.  To se blbě dělá, že ten pes není váš. Tak jsem jí teda připla, brbrala pochvalu jen Malině do ouška, že tede přišla a hnali jsme pryč 🤭.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.