Aktuálně: 4 874 inzerátů175 138 diskuzních příspěvků17 760 uživatelů

Výhody být ve svazu

ančovička
ančovička (860 příspěvků) 25.09.2023, 10:48:43 xxx.xxx.60.9
Bodlinka:

to je velká výhoda, protože jako nečlen seženete tak někde na konci sezony přebytky kroužků

ale většinou chcete nakroužkovat kuřata na jaře, někdy i v přejaří


👍🤔.. bohužel.. já si kupuji kroužky od kamarádky ve svazu,která jich koupi vic a tedy můžu kroužkovat na jaře....

Anonymní (neregistrovaný) 25.09.2023, 17:46:22 xxx:xxx.b966:9a90

Každý klub používá jiný kroužek.

Anonymní (neregistrovaný) 26.09.2023, 21:12:02 xxx.xxx.11.241

Ako fakt - celý tento “ biznis ” okolo hydiny je kupliarstvo ako z roku pána… 

Naozaj na SVK nejsestvuje seri=ozny predaj čistokrvných plemien- ani hybridov . 

Je to založené na dôvere kupujúceho od prodejce a tí serózny niesu . 

Mám len takúto skúsenosť … 

Dokonca ani ucelený zoznam na SVK chovateľov čistokrvných plemien sliepok/ nosníc nejestvuje - buď už to ten a ten nechal , alebo sa prorientoval na iný druh/ plemeno… A spolkov na každý valal iný … 

Je to bieda naozaj .

Vozia na SVK kadejaký priekupníci mládky akože z CZ a pritom je to mix.preposlaný z Polska. Nehanbia sa tvrdit že je to dominant aj ked dominant to očividne není - možná tak tristár krížený s vranou … 

Kebyže to vyčistí veterinárna správa / sojka alebo kto to ma na starosti - tak ich vsetkých pozatváraju. 

Lenže na SVK sa deklarované plemeno/ druh / typ nerieši pri predaji typu - 

Obecný urad : príde súkromný podnikateľ (titul ako MUDR) dovezie  1000 nosnic v pátek prídite si pre nich o 11:00  - konec hlášení obecneho úradu 🙂  .

Bol som pár krát pozriet a asi z 4 takých navštev v poslednej dobe - len jeden by sa dalo povedat ze predaval čo hovoril  zvysok taký mix. akoby to pozberal po dvorkoch po ceste, alebo tvrdili ze maju 17 týždnov a pritom to boli 15 týždnové holuby  … 

A teraz sa dozviem že ešte ten krúžok je vlastne nič- žiadna garancia “čistoty” … Mne piccne

To si do  tej GB.musím ist fakt sám vyzdvihnut aspon vajcia - ked v našich republikách nie je žiadna garancia ? ! … 

Dakuem za prínosnú tému

XY. (neregistrovaný) 27.09.2023, 07:32:01 xxx.xxx.120.185

Pokus se vyjádřit 🙂 k dotazu.

XY. (neregistrovaný) 27.09.2023, 07:38:03 xxx.xxx.120.185

Svaz Chovatelů bývali krásné spolky

Neříkám že ještě nějaké jeho útržky se někde nachází ale už je to bohužel opravdu jen minimálně  ( jak šafránu ). 

Ale pokrok ve všech odvětvích nelze zastavit. A váš dotaz je i jasným důkazem : jaké VÝHODY. A registrace do spolku není jisté věc která je nezvratná takže směle do toho když k tomu máte vhodné podmínky.

Anonymní (neregistrovaný) 02.10.2023, 19:38:36 xxx.xxx.11.241
XY.:

Pokus se vyjádřit 🙂 k dotazu.


Ktoú čast z príspevku pani / pán nepochopil? 

Tú o svojvoľnom krúžkovaní majiteľom po zakúpení krúžkov z “Bazoše”

 - nebo časť o 200 spolkoch kde si každí z nich určuje štandarty podľa “valalu”? (Valal-osídlená část území -kde platí “vlastní” zákony vesnice-kdo zná Jardu/ Jirku co to hodnotí hodnotí ) … 

Pochopil ? !…

kometa
kometa (4240 příspěvků) 03.10.2023, 08:46:15 xxx.xxx.224.101
XY.:

Svaz Chovatelů bývali krásné spolky

Neříkám že ještě nějaké jeho útržky se někde nachází ale už je to bohužel opravdu jen minimálně  ( jak šafránu ). 

Ale pokrok ve všech odvětvích nelze zastavit. A váš dotaz je i jasným důkazem : jaké VÝHODY. A registrace do spolku není jisté věc která je nezvratná takže směle do toho když k tomu máte vhodné podmínky.


No vidíte. Já zase nepochopila smysl vašeho příspěvku. Na mě je příliš hlubokomyslný a filozofický. Odpověď zadavateli v něm nevidím.

Anonymní (neregistrovaný) 03.10.2023, 10:30:35 xxx.xxx.120.185
Odpověď na příspěvek uživatele kometa z 03.10.2023, 08:46:15

Děkuji za ohodnocení příspěvků 🙂.

I když byl bych  radši  kdyby jste vážně přestala neustále porušovat pravidla diskuze dá se říct v každém  příspěvků.

Buggyra
Buggyra (3246 příspěvků) 03.10.2023, 13:06:59 xxx.xxx.198.226

To ale není žádné pravidlo diskuse. Teda žádné oficiální. Tak jsem právě zmatena. Jestli třeba ještě někde nejsou zašoupnutá nějaká další pravidla, na která jsem ještě nenatrefila. Abych taky něco neporušovala, to bych nerada.

XY. (neregistrovaný) 03.10.2023, 16:26:39 xxx:xxx.626b:fb70

Slečny a paní a dámy abych přesně dokázal oslovit tu ⭐ a pak fajn člověka akr..

Ano šlo mi o podstatu věci že proč se cituji celé příspěvky opravdu to kazí přehlednost těch témat mimo jiné 😔 . Ale což Pánům to nevadí už se to vy a byla to moje chyba že jsem si myslel že i úložiště webu chtějí využít nějak smysluplněji.  Nevím proč a kdo by vybrečel ten Edit ale asi se museli někomu   zavděčit. 

( Odbočení zcela od tématu je za mě hnus ale jinou možnost nemám jak se k vašim dotazům vyjádřit).

Tazateli jsem podstatně řekl až tedy podle někoho filozoficky. 

Další dorazí na mě zde  nedávejte nebudou stejně  oděme zde zodpovězeny děkuji za pochopení .

kometa
kometa (4240 příspěvků) 03.10.2023, 16:31:11 xxx.xxx.224.101
Odpověď na příspěvek uživatele XY. z 03.10.2023, 16:26:39

Prosím přeložit poslední větu.

Citace příspěvku je porušování pravidel? Cituji jenom tehdy, když má reakce neodpovídá bezprostředně na příspěvek nade mnou.

Mně zase nevyhovuje, když si čtu něčí odpověď a musím si dohledat souvislosti.

Není na světě člověk ten…

Skeeve
Skeeve (121 příspěvků) 03.10.2023, 17:12:14 xxx:xxx.f50:8621
Odpověď na příspěvek uživatele XY. z 03.10.2023, 16:26:39

Zkuste zapracovat na slovosledu, vzit třeba knížku do ruky a podívat se, jak se  tvoří věta - doporučuju Honzíkovu cestu na začátek..! 

hmn
hmn (1041 příspěvků) 04.10.2023, 09:17:29 xxx.xxx.33.9

“Ano šlo mi o podstatu věci že proč se cituji celé příspěvky opravdu to kazí přehlednost těch témat mimo jiné”

přehlednost totálně ruší “odpovědět”

Buggyra
Buggyra (3246 příspěvků) 04.10.2023, 09:17:56 xxx.xxx.198.226

proč se cituji celé příspěvky
Protože když někdo zmáčkne “Odpovědět”, a já z jeho odpovědi nerozluštím, na který příspěvek konkrétně odpovídá, musím se jít podle časové značky zpátky podívat, o čem ten, na nějž je reagováno, psal.
Ne každý bude kopírovat části textu jako já, pro jiné je jednodušší zmáčknout tlačítko, a pro mě je pro přehlednost jednodušší, když zmáčknou citaci, bohužel se již v citaci nedá editovat, tak holt dotyční musejí citovat celý příspěvek. Nedá se jinak - no a proto to také není porušení pravidel, že.

Další dorazí na mě zde nedávejte
Snad jsem vás tedy svou odpovědí nedorazila.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.