Aktuálně: 4 958 inzerátů174 165 diskuzních příspěvků17 751 uživatelů

Váš názor na krmení

Anonymní (neregistrovaný) 29.09.2023, 08:19:00 xxx.xxx.259.31

Co říkáte na toto krmení myslíte si že je kvalitní? Pro středního pejska. I značka Brit i konkrétně toto krmivo skopové s rýží, 15 kg pytel za 989 Kč v Hornbachu.

Obrázek Obrázek
Anonymní (neregistrovaný) 02.10.2023, 10:26:48 xxx.xxx.259.31

Asi přímo to krmení jste nikdo nekrmil, nevadí ale značka Brit je kvalitní doufám?

Thielli
Thielli (605 příspěvků) 02.10.2023, 10:35:55 xxx.xxx.65.248

Dobrý den, pokud nedostanete reakci přímo na svůj konkrétní dotaz (právě třeba z důvodu, že tu konkrétně nikdo zkušenost nemá, zadejte si do vyhledávání v Příspěvcích heslo Brit granule. To vás nasměruje na vlákna, kde se o značce mluvilo. Tam zkuste hledat více informací.

Dále existuje portál psikrmivoradce, kde je také nějaké hodnocení, které ale vychází ze složení uvedeného na obalu, ale již nezahrnuje vliv na kvalitu způsob zpracování, případně  záruku kvality v podobě norem dané země, kde se krmivo vyrábí. 

lupus4
lupus4 (654 příspěvků) 02.10.2023, 11:05:29 xxx.xxx.125.74
Anonymní:

Asi přímo to krmení jste nikdo nekrmil, nevadí ale značka Brit je kvalitní doufám?


Není.

O granulích vyráběných tepelnou extruzí nemá vůbec smysl se bavit, neboť už způsob výroby vylučuje, aby v nich bylo cokoli "zdravého". Jde prostě jen o spečeninu "čehosi" postříkanou umělými premixy. Je to jen hra na zdravou výživu, které díky intenzivní reklamní masáži podléhá většina mudlů.

Anonymní (neregistrovaný) 06.10.2023, 10:11:41 xxx.xxx.259.31
Odpověď na příspěvek uživatele lupus4 z 02.10.2023, 11:05:29

Děkuji, granule Brit nejsou lisované za studena?

Thielli
Thielli (605 příspěvků) 06.10.2023, 10:19:37 xxx.xxx.65.248
Odpověď na příspěvek uživatele Anonymní z 06.10.2023, 10:11:41

Vy jste se nepodívali, kam jsem vás odkázala, jinak by tato otázka nepadla 🙄

Takže zde máte jedno hodnocení od někoho, kdo se tím zabývá: (ale je to jen jedno hodnocení = vždy si hodnocení porovnávejte z více zdrojů. Pokud vám opravdu jde o dobro pro vaše zvíře, dejte si tu práci s hledáním a čtením 🙂

https://www.psikrmivoradce.cz/psi-krmivo-recenze/brit-premium-lamb-rice/

Sarah01
Sarah01 (1521 příspěvků) 06.10.2023, 10:21:26 xxx.xxx.162.253

Co tak vidím na FB, spousta lidí tuto značku doporučuje, jak jim pejsek prospívá atd. Jako já nevím, ale moji psi si teda zaslouží lepší jídlo, tohle bych jim neudělala.

aldamax (neregistrovaný) 06.10.2023, 11:50:52 xxx.xxx.83.143
keriton:

Myslím, že mezi "místními odborníky na krmení” Brit neprojde, ale já tomu moc nerozumím 🙂 

Poslední větší diskuzi o granulích, která se tu vedla, najdete zde: https://www.chovzvirat.cz/diskuze/tema/16527-opravdu-kvalitni-granule-pro-stene-nemeckeho-ovcaka/ Jen ty granule, co se v ní zmiňují, jsou obvykle mnohem dražší 🙂 


Pokud  tuto diskuzi  není zadavatelka  ochotná  přečíst, nemá asi cenu  cokoliv  radit.  Je  to psané velice  srozumitelně, jenom to chce  trochu  času a soustředění.  A až teprve  potom, co jí nebude něco jasné, má smysl  se ptát.

megi-the-pes
megi-the-pes (2210 příspěvků) 07.10.2023, 10:18:25 xxx.xxx.61.188
lupus4:

Není.

O granulích vyráběných tepelnou extruzí nemá vůbec smysl se bavit, neboť už způsob výroby vylučuje, aby v nich bylo cokoli "zdravého". Jde prostě jen o spečeninu "čehosi" postříkanou umělými premixy. Je to jen hra na zdravou výživu, které díky intenzivní reklamní masáži podléhá většina mudlů.


Tak to není. Proč to pořád opakujete, když jste si mohl za ta léta ověřit, jak to je?

lupus4
lupus4 (654 příspěvků) 07.10.2023, 17:18:11 xxx:xxx.8cf9:d710
Odpověď na příspěvek uživatele megi-the-pes z 07.10.2023, 10:18:25

ale milá megi…

ničí se enzymy teplotami nad 40 ? - ano

znehodnotí se , či zničí vitaminy teplotami kol 100 ? - ano

zpracovává “BRIT” odpad , co zasmradil 1/2 Prahy 5 ? - ano

já nikde nikdy netvrdil, že psi na podobných i horších humusech nepřežijí 

- přežijí, ale…

nesnáším kecy lidí ala “ chci pro psa to nejlepší” a pak krmí ….ani neví čím

dřív se cpala do granclí sója, na základě úplně stejných “vědeckých” poznatků

stejných "výživářů" z firem, kteří tam nyní zase cpou  hrách a jiné hovadiny, 

a tváří se u toho “vědecky nezaujatě”

a vy jim to furt baštíte …😢

teď jdu na slezinu maturantů po 49 letech tak čusbrus😛

A. (neregistrovaný) 08.10.2023, 16:10:25 xxx.xxx.62.90

Je to reklamní tah. Nejsou to kvalitní granule. Jsou to granule pro lidi, kteří si chtějí namlouvat, že nekrmí úplně šroty, ale nemají na to nebo nechtějí platit více za opravdovou kvalitu. Jednou jedinkrat jsem je vyzkoušela, pod tlakem okolí a byla to chyba. Pes byl zvyklý, že jednou za delší čas změním granule(ale opravdu kvalitní). Po nějaké době užívání Brit(tady těchto)začal mít zažívací problémy, problémy s kůží a energií. Nebrat…nebrat..nekupovat…

megi-the-pes
megi-the-pes (2210 příspěvků) 10.10.2023, 09:44:39 xxx.xxx.61.188
lupus4:

ale milá megi…

ničí se enzymy teplotami nad 40 ? - ano

znehodnotí se , či zničí vitaminy teplotami kol 100 ? - ano

zpracovává “BRIT” odpad , co zasmradil 1/2 Prahy 5 ? - ano

já nikde nikdy netvrdil, že psi na podobných i horších humusech nepřežijí 

- přežijí, ale…

nesnáším kecy lidí ala “ chci pro psa to nejlepší” a pak krmí ….ani neví čím

dřív se cpala do granclí sója, na základě úplně stejných “vědeckých” poznatků

stejných "výživářů" z firem, kteří tam nyní zase cpou  hrách a jiné hovadiny, 

a tváří se u toho “vědecky nezaujatě”

a vy jim to furt baštíte …😢

teď jdu na slezinu maturantů po 49 letech tak čusbrus😛


“O granulích vyráběných tepelnou extruzí nemá vůbec smysl se bavit, neboť už způsob výroby vylučuje, aby v nich bylo cokoli “zdravého””

Co se ničí kolem bodu varu, mně zas tak moc nemusí zajímat, pokud si vybírám extrudované granule, které touto teplotou neprojdou.
Ale Vy neustále házíte všecky granule do jednoho pytle.
Tedy baštíte něco, co napsal před 20 lety novinář o amerických krmivech.

Jak vyrábí Vafo, nevím, ale granule mají pro mne nepříjmenou vůni a zvířata má pak byla nešťastná. Asi že jsme zvyklí na maso a granule, které jsou z kvalitních surovin, které během výroby nezničili…

Nikibubu
Nikibubu (3 příspěvků) 28.10.2023, 21:10:48 xxx:xxx.8961:3bb6

Nechci zákládat novou diskuzi, tak se zeptám  tady. 

Máte zkušenost s granulemi Primal Spirit? Nam vyhovují a po dlouhém hledání mýmu broučkovi konečně něco sedlo. Složení mi přijde jednoduché a OK. 

50 % čerstvé kuře, 20 % čerstvé ryby, rýže, řepná dužina, pivovarské kvasnice (Saccharomyces cerevisiae), mrkev, jablka, čekanka, kmín (Cuminum cyminum), rozmarýn (Rosmarinus officinalis), kurkuma (Curcuma longa)

 Analytické složky: Hrubý protein 28%, hrubé tuky 15%, hrubá vláknina 2%, hrubý popel 9%, vlhkost 19%

megi-the-pes
megi-the-pes (2210 příspěvků) 29.10.2023, 22:45:20 xxx.xxx.124.42

Ještě mají lisované, něco s vepřovým a směs. Proč? Protože Polsko je vepřová a rybí velmoc.
Co sem poslal někdo výš, jsou poloměkké granule a nemám vyzkoušené, nehodí se mi. 
Kupuji z té továrny (dělají pro celou značku Alpha Spirit) občas extrudované Pan Maso - milion druhů, nejlepší mi přišly 

Sušené telecí maso (26 %), sušené krůtí maso (10 %), hovězí tuk (10 %), hrách, loupaný hrášek, pšeničné otruby, pšeničné klíčky, hydrolyzovaný kuřecí protein (5 %), hydrolyzovaná kuřecí játra (4 %), sušená jablka (1 %), minerální látky, sušená řepná dužina (cukrová řepa), sušená čekanka (přírodní zdroj FOS # a inulin) (0,5 %), lososový olej (0,5 %), lněné semínko, sušené pivovarské kvasnice (0,5 %), MOS (manno-oligosacharidy) (0,5 %), Yucca Mojave, glukosamin hydrochlorid, chondroitin sulfát.

hrubý protein 30 %, hrubá vláknina 3,5 %, hrubý tuk 20 %, hrubý popel 9 %, vlhkost 9 %, vápník 2,5 %, fosfor 1,5 %, Omega-3 1 % mastné kyseliny

blablabla… taurin 1000 mg/kg

9 kg do 600 Kč

a ani jednou v průběhu roka se mi nestalo, že by kolísala kvalita a cena
a super je, že si můžu koupit kilovku nebo tříkilovku za směšné peníze, abych mohla vyzkoušet, asi stopadesát velikostí bobulí je a i pro kočky… no a slepice přišly do chodby a… 

jsou aj třeba skoro čistě vepřové s hydrolyzovaná kuřecí játra (5 %), hydrolyzovaná kuřecí bílkovina (5 %)
což může a nemusí alergikům vadit, je tam povětšinou ale rýže

podle mě to odpovídá ceně… a na to, že to jsou levné extrudované granule, mají příjemnou vůni, nic se nedrobí… 

tak a teď si zasloužim odměnu za reklamu


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.