Aktuálně: 4 870 inzerátů174 735 diskuzních příspěvků17 756 uživatelů

Váš názor na krmení

sutrik
sutrik (317 příspěvků) 30.10.2023, 07:03:07 xxx.xxx.7.108
Odpověď na příspěvek uživatele Nikibubu z 28.10.2023, 21:10:48

50 % čerstvé kuře, 20 % čerstvé ryby - když se odečte hmotnost vody, bude to tak cca 24 % masa. To není žádná výhra. Dost možná tam rýže je víc.

Nikibubu
Nikibubu (3 příspěvků) 04.11.2023, 20:30:43 xxx:xxx.8961:3bb6

Maji i vepřové  s lososem, kde kureci není. 

na výrobu 1 kg granulí bylo použito až 2,6 kg čerstvého masa, částí prasat a čerstvého lososa

Složení: 40 % čerstvého iberského vepřového masa*, 30 % celého čerstvého lososa*, hydrolyzovaná rýže, řepná dužina, pivovarské kvasnice, kurkuma.* obsah sušiny Analytické složky: N-pevné látky 28,4 %, vláknina 2 %, tuk 16,8 % (pouze živočišné tuky z vepřového masa a ryb), popel 8,1 %, vlhkost 18 %, vápník 1,3 %, fosfor 1,1 %, metabolizovaná energie na 1 kg: 3542 kCal

My uz měnit určitě nebudeme. Jsem opravdu ráda, že mu konečně něco sedlo. Neprůjmuje, neprdí, nevylinava, nedrbe se do zblbnutí….. 

Ja jsem si představovala, jak budeme barfovat, jako s mým předchozím parťákem, ale to jsem se spletla. Tento žere syrové jen občas. Musim mu to nakrájet na malé kousky a i ty po pár soustech plive. Velké kosti na okus vůbec nechce a ty menší taky jenom podle nálady ☹️. Přitom mám přístup k masu v lidské kvalitě za pár drobných. Občas mu uvařím, ale to mu taky moc nevoní. Dnes jsem mu ukuchtila hovězí se zeleninkou a vejcem a koukal na mě, jako bych ho chtěla otrávit a šel si na granule. 

Je možné, že pes je rozený granulář? 

megi-the-pes
megi-the-pes (2224 příspěvků) 04.11.2023, 21:10:17 xxx.xxx.124.42

Od těchto Primal spirit existují vepřové dva druhy, jeden s lososem a jeden bez:
70% čerstvé iberské vepřové maso (30% vepřová šunka), rýže, mletá řepa, pivovarské kvasnice, kurkuma. Protein 28,5 %, vláknina 2 %, tuk 16,5 %, popel 8 %, vlhkost 18 %. 3532 kcal.

Ale hlavně teda jsem chtěla říct, že jsou to polovlhké granule, taková napůl konzerva, takže platím dost vody, to jen aby si někdo nemyslel, že to jsou klasické tvrdé granule extrudované, nejsou, je to jako Platinum např.

Takové granule mají většinou vůni mírně či více do Maggi, což u nás nemá nikdo extra rád, ale vím o hromadě psů, kteří tomu dají přednost před vším ostatním.

Granule jsou ok, jen upřesňuji…

Sarah01
Sarah01 (1559 příspěvků) 10.11.2023, 08:45:29 xxx.xxx.11.197
Nikibubu:

Maji i vepřové  s lososem, kde kureci není. 

na výrobu 1 kg granulí bylo použito až 2,6 kg čerstvého masa, částí prasat a čerstvého lososa

Složení: 40 % čerstvého iberského vepřového masa*, 30 % celého čerstvého lososa*, hydrolyzovaná rýže, řepná dužina, pivovarské kvasnice, kurkuma.* obsah sušiny Analytické složky: N-pevné látky 28,4 %, vláknina 2 %, tuk 16,8 % (pouze živočišné tuky z vepřového masa a ryb), popel 8,1 %, vlhkost 18 %, vápník 1,3 %, fosfor 1,1 %, metabolizovaná energie na 1 kg: 3542 kCal

My uz měnit určitě nebudeme. Jsem opravdu ráda, že mu konečně něco sedlo. Neprůjmuje, neprdí, nevylinava, nedrbe se do zblbnutí….. 

Ja jsem si představovala, jak budeme barfovat, jako s mým předchozím parťákem, ale to jsem se spletla. Tento žere syrové jen občas. Musim mu to nakrájet na malé kousky a i ty po pár soustech plive. Velké kosti na okus vůbec nechce a ty menší taky jenom podle nálady ☹️. Přitom mám přístup k masu v lidské kvalitě za pár drobných. Občas mu uvařím, ale to mu taky moc nevoní. Dnes jsem mu ukuchtila hovězí se zeleninkou a vejcem a koukal na mě, jako bych ho chtěla otrávit a šel si na granule. 

Je možné, že pes je rozený granulář? 


Tak když to psovi vyhovuje, tak to neřešte . Pokud prospívá, je to v pořádku. Všichni lidi taky nejsou stejní a nestravují se všichni podle nějaké šablony.

Zrzavci
Zrzavci (2878 příspěvků) 10.11.2023, 08:52:14 xxx.xxx.226.6
Odpověď na příspěvek uživatele Nikibubu z 04.11.2023, 20:30:43

Jasný, člověka to mrzí, protože chci dopřát to, co považuje za to nejpřirozenější, ale píšete, že mu to sedí, nedrbe se, neprůjmuje….je v pohodě, tak to je hlavní a není co řešit. 

Rozený granulář - jo, jsou tací psi, kteří prostě to maso asi nechtějí? Já zatím neměla a to ani u těch, které nemáme od štěntě, ale přišli v pozdějším věku,  ale je možné, že v tom třeba hraje roli to, že x generací před ním takhle jelo granulovaně a jeho organizmu to přijde asi jako to nejlepší. A nebo prostě to tam jenom má. Máme známý, kde malý dítěto nejedlo fakt nic jinýho než svíčkovou. Je to divný, chápu, ale prostě to tak mělo. Tak to má třeba Váš pes takhle nějak.

Lily
Lily (163 příspěvků) 10.11.2023, 10:46:16 xxx:xxx.32fb:7f5
Odpověď na příspěvek uživatele Zrzavci z 10.11.2023, 08:52:14

Já krmím Orijeny a ten můj je miluje a můžu s nimi i pamlskovat. Oproti tomu, když mu občas připravím BARF, tak nad tím ohrnuje nos. Kvalitu masa pro lidi si dá, ta pro psy ho moc nebere. Já to střídám tak, že dávku dám granule a večerní dám BARF, nemíchám, ale takto je to ok. Dostává i různé pamlsky, žaludek je na to zvyklý a bez problému. Jen ten BARF prostě moc nechce, tak dostává jen občas. Nicméně stejně bych neměla kam dát další mrazák a do mého mrazáku se musíme vejít spolu. 😀 

Já nemám nic proti skoro ničemu, pokud někdo teda nekrmí Pedigree nebo těstoviny s troškou masa  a nic víc a podobně.

Zrzavci
Zrzavci (2878 příspěvků) 10.11.2023, 10:54:41 xxx.xxx.226.6
Odpověď na příspěvek uživatele Lily z 10.11.2023, 10:46:16

No a vida… těstoviny s troškou masa-a levné granule - dostávala známých ovčanda. A…..dožila se sakra vysokýho věku, nějak přes patnáct :o . Tak ono je to těžký.  Je taky možný, že jak svým psům podstrojujeme, tak jim možná škodíme. Po staletí byli na zbytcích a dneska si žijou jako knížata. Co člověk ví, že jo. (tím se rozhodně!! nechci zastávat prasáckýho krmení, to vůbec, ale ta myšlenka o tom podstrojování už mi koluje v hlavě dlouho)

Lily
Lily (163 příspěvků) 10.11.2023, 11:11:47 xxx:xxx.32fb:7f5
Odpověď na příspěvek uživatele Zrzavci z 10.11.2023, 10:54:41

Tak ono se nedá říct, kolika by se dožila a v jakém stavu by byla, kdyby byla krmena něčím více kvalitním. Protože nehraje roli jen výživa, ale i genetika. Ale i když se psi třeba dožívají vyššího věku, tak na nich to levné krmení jde vidět. Znám pejska, co žere marketovky a zuby v prčicích, špatná srst.. a stejně stará fena mojí mamky vypadá o polovinu mladší. 
Plus pokud má pes k něčemu nějaké sklony, tak může dobré krmení psovi pomoc a naopak uškodit, když krmíme špatně. 
Pokud má pes dlouhověkost v genech, tak i když mu pár let odebereme, tak se dožije úžasného věku, nebo se dožije stejného jako na kvalitě, ale zase v horším stavu. 
Ono i na lidech jde vidět, když se stravuje nezdravě. ALE záleží i na genetice…. ve výsledky to ty lidi stejně nějak dožene, protože nikdo neví, v jakém stavu by byli, kdyby se krmili něčím kvalitnějším. 😀 

Zrzavci
Zrzavci (2878 příspěvků) 10.11.2023, 11:19:17 xxx.xxx.226.6
Odpověď na příspěvek uživatele Lily z 10.11.2023, 11:11:47

No ona ta fena na vlčáka byla dost dlouho v kondici - nezapomínejme, kolika se dneska vlčáci dožívají a že velmi brzo jim odejde páteř, nohy, takže tam právě si myslím, že patnáct let je úplně mega jako. Já to rozhodně nechci dávat jako návod, nebo, nevím. Ale prostě už delší dobu mi fakt v hlavě rotuje to, že prostě možná to přeháníme - ne, že bych chtěla ubírat , to vůbec, ale můj první pes byl krmen tak, jak se tehdy krmilo a dožil se téměř šestnácti. A naopak můj první ohař měl luxus žrádlo a odešel mi v devíti letech na všivýho raka. Dnes ti psi odcházejí mnohem dřív, než kdysi, kdy té péče a kvality měli mnohem míň. je to takovej nepoměr, možná. 

megi-the-pes
megi-the-pes (2224 příspěvků) 10.11.2023, 12:37:35 xxx.xxx.124.42

Pro ovčáka je ale hromada těstovin s trochou masa v pořádku. Je to ovčák. Čím větší pes… On potřebuje hodně energie (šetřit svaly proteinama) jen párkrát za den, když shání ovce, jinak ne. Jinak víc cukru a tuku, přece aby nezmrz a taky že délka jeho střeva je na to ok.
Pak máme dnes teda ovčáky trénující, těm dáme tuku a proteinu víc,
ale klasický dvorkový ovčák, to je svíčková se šesti. S dvanácti. 

Zrzavci
Zrzavci (2878 příspěvků) 10.11.2023, 12:40:36 xxx.xxx.226.6

Nee- já neříkám že je to v pořádku. Jen prostě mi v myšlenách občas bloudí to, že dřív se ti psi krmili skromně - jako naši předci, že jo a dožívali se vlastně možná víc, než psi dneska. Kolika dřív dlouholetým plemenům se ten život zkracuje. 

MarcyMat
MarcyMat (29 příspěvků) 10.11.2023, 16:02:16 xxx.xxx.119.197

Taky nad tím často dumám… Možná to bude i tím - a to se teď často cituje i ve stravování pro lidi - že se nám všem teď dostává všechno v koncentrovanější a uměle zpracované podobě. Dřív to sice byla ta kolínka, rýže a spařené ovesné vločky a vývary s troškou masa, ale pořád to byly relativně přirozeně zpracované suroviny v kvalitě pro lidskou spotřebu. Taky se divoce nepřidávaly doplňky (pamatuju max. Roboran a Pangamin) a “nepamlskovalo” se tolik. Když k tomu přičteme životní podmínky (živ. prostředí, pohyb, gaučový odchov) a lepší veterinární diagnostiku, není divu, že ten konzumní způsob života dohání i naše mazlíky. Asi by nám prospěl návrat k větší skromnosti - všem.

Ph (neregistrovaný) 10.11.2023, 16:24:49 xxx.xxx.89.208
Odpověď na příspěvek uživatele Zrzavci z 10.11.2023, 12:40:36

civilizacni choroby dohani psy. 

A to si lidi hraji na bohy = vyber jedincu k chovu 😇

Lily
Lily (163 příspěvků) 10.11.2023, 16:41:47 xxx:xxx.14e8:a742
Odpověď na příspěvek uživatele Zrzavci z 10.11.2023, 11:19:17

Neřekla bych, že to je stravou, spíše genetika… Šlechtí se více na exteriér než na zdraví u spousty plemen. Hodně chovatelů nedělá nic, co nemusí… I lidé jsou více nemocní, i když se stravujeme lépe než kdysi. Hodně lidí se stravuje fakt zdravě, přirozeně a stejně nejsou třeba úplně ok. Ale dřív byl větší přirozený výběr. Zachraňujeme u lidí vše, co se dá.

Což je dnes i u psů. Kolik se zachrání štěňat s různými onemocněními. Kolikati psům pomůžeme a zachráníme. Dříve se to zastřelilo či nechalo pojít. Fungoval tím i jistý přirozený výběr, který dnes už není. 

Slav (neregistrovaný) 12.11.2023, 12:31:47 xxx.xxx.162.183
Odpověď na příspěvek uživatele megi-the-pes z 04.11.2023, 21:10:17

Zdravím Megi, mohla by jste mě prosím poradit se složením v granulích (na co mám dávat pozor).Mám 12 měsíců starého pejska NO  s pp,má 3stupen dysplazie v loktu (po operaci) a ortoped mě říkal,abych přešel na senior granule (zapomněl jsem se ho zeptat na složení).Ted krmím Essential pro štěnata velkých plemen a vůbec nevím co by měli granule senior obsahovat pro pejska 12 měsíců s dysplazií….Koukám  na Marp,Wolf of Wilderness Senior a Essential,ale ty mají velkej nášup proteinů.Nikde jsem na netu nic nenašel a Vy tady radíte hodně dobře.Předem moc děkuji za radu.

megi-the-pes
megi-the-pes (2224 příspěvků) 12.11.2023, 13:10:30 xxx.xxx.124.42
Odpověď na příspěvek uživatele Slav z 12.11.2023, 12:31:47

A neprozradil dr., proč senior granule?
Protože já bych to udělala přesně naopak. U ročního ovčáka už snad nějaké prošlapy nehrozí, že by dál rostl asi taky ne…
Senior granule jsou jako tlustý rohlík s kolečkem salámu - hodně sacharidů, minimum tuku, víc vlákniny než v běžných granulích.
Ta vláknina navýšená a to mini množství tuku mají zajistit, že pes, který se moc nehýbe, nebude tloustnout. 
Ale toho se dá dosáhnout
1) managementem pohybu
2) nižší dávkou běžného krmiva (i pamlsky se dají řešit nízkotučnou proteinovkou - cca sušené plíce, zelenina, ovoce)

Ano, ten pohyb… lehce se mi to kecá, ale majitel psa s tím bude mít celkem starosti. 
To tu ale popíší jiní, já tomu nerozumím, akorát vím, že plavání (a existuje hydroterapie pro psy, jsou v jakési vaně a řízeně tam tlapkají), pohyb krátce a častěji a po měkkém povrchu typu trávník, vyhýbat se skokům atp., ale to už víte.

Podle mě - a upozorňuji, že nejsem ani dr. ani výživář ani nic, jsem fakt nic - je lepší se postarat o to, aby kostra měla z čeho brát,
a hlavně aby si pes udržoval osvalení. A ony ty svaly jsou z proteinů. Z živočišných. 
Když budu psa krmit sacharidy - těmi rohlíky - opadne ze svalů, jak se říká, to obří tělo nemá co držet, kompletní zátěž je na kostech.

Takže chondrovýživu, nějaké ty Omega 3 původem z ryb (ono je to dobrý na všecko) a kvalitní zdroj proteinu. Nejen toho.
Když granule, tak ty Essential a Marp jsou ok. 
Essential beg. large breed nevidím jako něco, po čem by se psu mělo dít něco špatného. 
Dám o něco nižší dávku, než by dostal běžně aktivní pes.

Problém nastane, když bude mít hlad. Buď trošičku přidám, nebo se dofutruje něčím, co není hora tuku a cukru.

Je to o vyvážení množství granulí a pohybu. 

Dalo by se brát, že to jakžtakž odpovídá řečenému zde? https://www.vin.com/apputil/content/defaultadv1.aspx?meta=&pId=11181&id=3852276
 

Slav (neregistrovaný) 12.11.2023, 16:39:32 xxx.xxx.162.183
Odpověď na příspěvek uživatele megi-the-pes z 12.11.2023, 13:10:30

Moc děkuji za odpověd.

Když jsme odcházeli z ordinace,tak doktor za námi vyběhl ven a řekl nám ty senior granule ,to bylo vše a já potom doma koukal na složení senior granulí od různých výrobců a vůbec mě to nesedělo,tak sem googloval proč ty senior a nic sem nedohledal.

Odkaz je hodně poučný moc děkuju,dozvěděl jsem se zase něco novýho.

Zajímavý je,že má předky čistý,nedohledal jsem žádnou dysplazii a náš pejsek má 3st.Nevím,ale po studování na googlu si myslím,že tady něco nehraje.Je to velký business…..

Ještě jednou za vše moc děkuji a hezky zbytek neděle.

Obrázek
Anet10
Anet10 (99 příspěvků) 12.11.2023, 20:04:52 xxx.xxx.38.168
Slav:

Zdravím Megi, mohla by jste mě prosím poradit se složením v granulích (na co mám dávat pozor).Mám 12 měsíců starého pejska NO  s pp,má 3stupen dysplazie v loktu (po operaci) a ortoped mě říkal,abych přešel na senior granule (zapomněl jsem se ho zeptat na složení).Ted krmím Essential pro štěnata velkých plemen a vůbec nevím co by měli granule senior obsahovat pro pejska 12 měsíců s dysplazií….Koukám  na Marp,Wolf of Wilderness Senior a Essential,ale ty mají velkej nášup proteinů.Nikde jsem na netu nic nenašel a Vy tady radíte hodně dobře.Předem moc děkuji za radu.


Nevím, no. Ročnímu N.O. bych senior granule teda nedala. Taky mám N.O. v prosinci ji bude rok. Essential beginning large breed jedla od přivezení domů, ale nejen granule, ty jen ráno a pak další dvě krmení maso. Má to tak doteď, ráno granule, poledne mňamky, např. sardinky, jogurt, malou sváču maso s přílohou, no a večer jídlo z masa. Kosti denně, skelet, krky. Kosti vždy jen syrové, nedávám tzv. říkám tomu tušky, vepř. žebra, tvrdé králičí a stehenní drůbeží taky ne. Mám z nich strach. Do masité večeře přidávám balancer, kril. olej, různou zeleninu, malpicol od Dromy atd… Když nechcete moc bílkovin zkuste MARP variety jehněčí  

https://www.krmiva-pucalka.cz/granule-pro-psy/marp-variety-grass-fiel    

Jinak bych se držela rady od megi-the-pes. Pejsek je pěkný, takový ušatý.

lupus4
lupus4 (654 příspěvků) 13.11.2023, 00:28:21 xxx.xxx.205.61
Slav:

Zdravím Megi, mohla by jste mě prosím poradit se složením v granulích (na co mám dávat pozor).Mám 12 měsíců starého pejska NO  s pp,má 3stupen dysplazie v loktu (po operaci) a ortoped mě říkal,abych přešel na senior granule (zapomněl jsem se ho zeptat na složení).Ted krmím Essential pro štěnata velkých plemen a vůbec nevím co by měli granule senior obsahovat pro pejska 12 měsíců s dysplazií….Koukám  na Marp,Wolf of Wilderness Senior a Essential,ale ty mají velkej nášup proteinů.Nikde jsem na netu nic nenašel a Vy tady radíte hodně dobře.Předem moc děkuji za radu.


z odkazu :

Vzhledem k tomu, že dědičný koeficient HCH se pohybuje mezi 0,2 a 0,5, má na výskyt subluxace a rozvoj OA významný vliv prostředí, včetně výživy a aktivity.

O tomhle nic neuvádíte (např. klouzavá podlaha, debilní “aportíčky” atd.)

megi  :Ess ential beg. large breed nevidím jako něco, po čem by se psu mělo dít něco špatného.

složení :

Kuřecí a kachní, losos, pstruh, vejce (vše dohromady 74 % / 48 % čerstvé), sladké brambory, hrášek, lněné semínko, brambory, vojtěška,…

Hrubý protein 28 %, hrubý tuk 16 %, popelovina 7,5 %, vláknina 3,5 %, vlhkost 8,5 %,

to vám přijde OK ? aha 🙄 (jasně ,že po tom hned neuhyne, ale…při představě co tam daj z té drůbeže a z ořezu ryb o kvalitě bílkovin se dá s úspěchem pochybovat)

strašení “moc bílkovinama” pro šelmu psovitou není na místě viz i závěr odkazu :

Je důležité, aby krmivo bylo kvalitní, včetně vysoké kvality bílkovin. Vyvážená strava s vysokým obsahem bílkovin NEMÁ negativní vliv na vývoj kostry u masožravců. Nadměrný příjem energie, a to i jako součást vyvážené stravy, zvyšuje jak výskyt OA, její závažnost, tak stupeň kulhání, které způsobí. Redukce hmotnosti je součástí prevence i programu OA.

zkrátka krmit přirozeně a nepřekrmovat, páč nadváha je 👎


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.