Aktuálně: 4 880 inzerátů174 867 diskuzních příspěvků17 759 uživatelů

Váš názor na krmení

Ph (neregistrovaný) 18.11.2023, 07:11:33 xxx.xxx.97.21
Odpověď na příspěvek uživatele megi-the-pes z 18.11.2023, 06:41:04

Odpoved je takova, ze i kdyz se rentgenuje a selektuje jiz mnoho generaci - dysplazka z chovu nemizi, jen se omezila ( ty nejhorsi stupne oboustrane) proc? Protoze na ni krom dedicnosti ma vliv i prostredi. 50:50

Postizeni jednoho kloubu se obecne povazuje za vliv prostredi. Ano - znemoznuje to se psem dalsi praci - tak obcas big chovky maji ve smlouvavh vymenu kus za kus. Ale - nevysoudite to. Takze zadna volba reklamace podle obcana.

Pristup k NO je ake celkove jiny, nez u dalsich plemen. Tady se jede na kvantitu. Nez se zabyvat podvodama a pracne uchovnovat nemocne psy? Drzet si je zamerne? Oni radsi vymeni jedince za noveho - porad je kde brat, rodi se stovky vrhu rocne - nez menit neco na rtg… 

Pohybuju se i mezi molosama - a tady jo, tady se i zamerne mnozi na nemocnych psech, podvadi se s testy A chrli chovky stenata u kterych je to sazka na jistotu, ze to bude zdravotni prusvih.

Slav (neregistrovaný) 18.11.2023, 08:29:50 xxx.xxx.162.183
Odpověď na příspěvek uživatele megi-the-pes z 18.11.2023, 06:41:04

“Já teda když vidím tři vrhy naráz, utíkala bych pryč.”

 Ano,to máte pravdu,ale já jim hodně důvěřoval a navíc měl v předcích 2 psy,které jsem dobře znal z cvičáku hlavně Adira z Pohraniční stráže se kterým jsme v roce 2003 kryli mojí první fenku,(ale to se nepovedlo (už byl starší)tak se to nakonec povedlo s mladším a hodně tvrdým psem Greyem)kterou si policie vybrala pro její povahu a tvrdost pri obranách(ona si na cvičáku uměla udělat pořádek,když ji pořád honili).Měla 9 štěnat a oni chtěli pšechny psy z vrhu a fenky jsem si mohl nechat,ale narodili se jen 2 pejskové,to byl pech.Potom jsme tady měli 7 fenek a já nevěděl co s nimi.Pak se rozkřiklo,že to byl vrch po psovi od policie a já to dávám jen za náklady,tak nakonec byli pryč za 2 dny.

Na jaře,jestli si dobře vzpomínám,tak tam měli dokonce výběr ze 4vrhů,to už jsem měl svého psa doma (od půlky ledna)…..

No a paradox je,(nejsem si jistý jestli kvůli mě)že když jsem je kontaktoval o našem problému,tak zmizel táta mého štěněte z chovných psů a matku prodali do USA (byli to cca 2letý chovní pejskove,kteří před tím asi neměli vrhy).

Ještě bych zmínil,že jsme to řešili na cvičáku a kamarád od Policie kde slouží spoustu let,tak říkal,proč jsem mu něco neřekl,že budu kupovat psa od této CHS,(řekl jsem jen že budu kupovat štěně a že má v předcích Adira)že je to špatná CHS (on to řekl sprostě,to nemůžu ventilovat).Měl sem mu prý říct,že chci štěně a on by se poptal.Ještě mě upozornil na podobnou stanici,kterou si založil bývalí policista,který dělal vedoucího v policejních CHS a tam byli se psy nějaký vekslárny.Jak říkám,každej se musíme nějak živit.

Slav (neregistrovaný) 18.11.2023, 08:50:02 xxx.xxx.162.183
Odpověď na příspěvek uživatele megi-the-pes z 18.11.2023, 07:27:58

Děkuji za odkaz….

Tak tady to vypadá celkem jasně,příspěvek od gerdamaria27 z 25.4.2023 …..

To vypadá na náš vrch (ze sedmi štěnat zůstalo v čr jen moje,zbytek šel do zahraničí),odběr byl v půlce ledna,mezi 3-4 měsícem začalo kulhání (kontaktoval jsem o kulhání chovatel,říkal,že to vypadá na  pano a  abych počkal jak to dopadne).Potom rentgeny a objednání na operaci.

Dále se píše- obě hlavy měly těžkou dysplazii kyčle a dysplazii lokte (asi jednoho,jinak by napsala obou loktů)….

Jeho dcera, která vede chovatelskou stanici, mi nevrátí štěně ani peníze….Peníze na prvním místě….

Když koukám na working dog,tak pořád kontroluju v rokokmenu,kdy už tam dají majitele sourozence mého pejska a nic,tak uvidíme,ale určitě to budu sledovat….

Quash
Quash (273 příspěvků) 18.11.2023, 09:36:03 xxx.xxx.33.234

Tak to je smutné. Ani slevu z kupní ceny nenabídli, když jste byli ochotní si psíka nechat?

 Koupili jsme z CHS štěndo se závažnou vadou. Ale když jsme chovateli štěněte doložili, jaký nastal problém, kromě možnosti vrácení psa, nabídl bez jakéhokoli zdráhání i možnost vrácení celé kupní ceny s ponecháním psa v našem vlastnictví a navíc, což nebyla vůbec povinnost, podíl na úhradě nákladů na léčení. To je, podle mého, charakterní řešení. 
Oproti tomu, když jsem kdysi koupila koně se závažnou  vadou, bylo také poměrně náročné donutit bývalého majitele i jen ke slevě z kupní ceny. 
Je to hodně o lidech a ne vždy se dá vše vyčíst z dostupných informací. Pak je fajn to sdílení. Jinak moc soucítím a chápu, že jste si štěně nechali i když právě na to někteří chovatelé spoléhají a podmiňují reklamaci tím, že buď výměna nebo nic.

Slav (neregistrovaný) 18.11.2023, 10:33:30 xxx.xxx.162.183
Odpověď na příspěvek uživatele Ph z 18.11.2023, 07:11:33

“Odpoved je takova, ze i kdyz se rentgenuje a selektuje jiz mnoho generaci - dysplazka z chovu nemizi, jen se omezila ( ty nejhorsi stupne oboustrane) proc? Protoze na ni krom dedicnosti ma vliv i prostredi. 50:50”

Dědičnost byla jednoznačně prokázána u odlomeného korunního výběžku (FCP) a osteochondrózy kloubní chrupavky kosti pažní (OCPD), u izolovaného loketního výběžku kosti loketní (UAP) se dědičný základ předpokládá…..Odpověd na dysplazii u mého psa.

Ortoped odstranil kousek kosti v loktu,který tam překážel při pohybu.Ten výběžěk je jasně zřetelný na rentgenu mého psa,který jsem přidal výše….Myslel jsem,že jste to viděla,ale opak je pravdou.Mohu rentgen ještě oříznout a přidat větší rozlišení,co myslíte…

Ještě mě napadla jedna věc,kdyby ani to nestačilo,mohu zaslat kontakt na pana veterináře a můžete mu zavolat….Dnes je tam do 12h

Přeji hezký den

balu
balu (1559 příspěvků) 18.11.2023, 10:51:30 xxx.xxx.152.98
Odpověď na příspěvek uživatele Slav z 18.11.2023, 10:33:30

Jak se, v tomto případě, jednoznačně prokazuje dědičnost? 

Nepletete si dědičnost s vrozeností? 

Slav (neregistrovaný) 18.11.2023, 10:51:41 xxx.xxx.162.183
Odpověď na příspěvek uživatele Quash z 18.11.2023, 09:36:03

Ano,je to vše o lidech.Toto jsou lidi,které živý pejskové a oni je na oplátku nechávají takhle trpět.

“Koupili jsme z CHS štěndo se závažnou vadou. Ale když jsme chovateli štěněte doložili, jaký nastal problém, kromě možnosti vrácení psa, nabídl bez jakéhokoli zdráhání i možnost vrácení celé kupní ceny s ponecháním psa v našem vlastnictví a navíc, což nebyla vůbec povinnost, podíl na úhradě nákladů na léčení. To je, podle mého, charakterní řešení”

Přesně tak,takhle by to mělo vypadat.

Ještě jsem si ted vzpomněl,když jsme si přijeli pro štěně,tak jsem se ptal na rodiče,že bych je rád viděl a ta paní říkala,že je mají jinde a byla poměrně překvapená,když jsem je chtěl vidět.Takže jsem neviděl nic.Ještě na předávací místo u nich doma přivezli celý vrch (byl jsem první kdo si koupil štěně) a podle mě je zase odvezli myslím,chtěli asi udělat dojem.No a podepsali jsme smlouvu a říkám,nějaký granulky na pár dní (než objednám to samé co dávali oni abych pokračoval) a opět překvapená,že něco chci.Nakonec mě jich pár dala,abychom vydrželi do úterý (byla sobota)než dorazí nové….

megi-the-pes
megi-the-pes (2226 příspěvků) 18.11.2023, 10:54:09 xxx.xxx.124.42

I nene, to je článek od MVDr. Jahody z roku 1999. Pořád je výsledek ten, že nemůžu určitý gen (zvlášť, když za to nemůže jeden) otestovat, takže - když vyloučím podvod - je tu možnost, že i z nul bude u děcek pak průšvih. Ale ne pouze na jedné noze. Si myslim. 

Pokud nemám diag. přesnou, nemám nic. Prodejce by klidně moh říct, že se to stalo úrazem u nového majitele. A ničím by se neprovinil. Pokud tedy jako podle zákona nabídne tři možnosti řešení reklamace. Na řešení byly dva roky, možná jste s tím - pro budoucí další majitele - mohli něco udělat.

Slav (neregistrovaný) 18.11.2023, 11:00:53 xxx.xxx.162.183
Odpověď na příspěvek uživatele balu z 18.11.2023, 10:51:30

"Jak se, v tomto případě, jednoznačně prokazuje dědičnost? Nepletete si dědičnost s vrozeností?"

Tuhle otázku by jste měl položit na pány doktory ortopedy co vyšetřovali mého psa,oni řekli dědičnost,tak je to dědičnost.Jak jsem koupil tak prodávám😉…

Slav (neregistrovaný) 18.11.2023, 11:15:56 xxx.xxx.162.183
Odpověď na příspěvek uživatele megi-the-pes z 18.11.2023, 10:54:09

"I nene, to je článek od MVDr. Jahody z roku 1999."

Ne,je to Vetcentrum,asi doktor Duchek.Přesně ten problém s tím výběžkem jsme měli.

"Ale ne pouze na jedné noze. Si myslim."

To je věc názoru,každopádně se spojím s tou paní z toho odkazu (co jste sem dala)a trochu se poptám a dám vědět když odpoví,zeptám se i na ten loket a uvidíme.

Slav (neregistrovaný) 18.11.2023, 11:20:02 xxx.xxx.162.183
Odpověď na příspěvek uživatele megi-the-pes z 18.11.2023, 10:59:46

"Jste docela ukázkový příklad, jak si psa nekupovat. Pardon."

Něco podobného už jsem slyšel od švagra….

Slav (neregistrovaný) 18.11.2023, 11:38:22 xxx.xxx.162.183
Odpověď na příspěvek uživatele balu z 18.11.2023, 11:02:26

Vy tam máte Chodskýho psa ,že jo?

Toho jsme Vám vyšlechtili tady na Chodsku.Já jsem dostal od mámy za vysvědčení v 80roce psa čau čau kříženýho s Německým ovčákem jménem Honza a kamarád měl fenu foksíka kříženou s čistokrevným jezevcem (pozor neplect s jezevčíkem),no a vznikla nová rasa Chodský pes.😊

efe
efe (1069 příspěvků) 20.11.2023, 20:31:40 xxx.xxx.44.1

Prosím o radu, v granulích se absolutně neorientuju. Existují nějaké granule, které obsahují pouze jehněčí a rýži, a ideálně žádné další živočišné bílkoviny? A ještě taky, aby nebyly moc nabušené…?

efe
efe (1069 příspěvků) 20.11.2023, 20:56:21 xxx.xxx.44.1
Odpověď na příspěvek uživatele lupus4 z 20.11.2023, 20:46:46

V klidu. V granulích se sice nevyznam, ale bezmozek nejsem. Na Brit apod. ani nekoukám. 


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.