Aktuálně: 4 839 inzerátů175 475 diskuzních příspěvků17 765 uživatelů

Kočka z útulku

Anonymní (neregistrovaný) 30.09.2023, 17:58:46 xxx.xxx.267.297

Jaké výhody/nevýhody má kočka, kterou si přinesu z útulku a je lepší kočka nebo kotě?dík

kometa
kometa (4273 příspěvků) 30.09.2023, 18:37:14 xxx.xxx.147.163
Anonymní:

Jaké výhody/nevýhody má kočka, kterou si přinesu z útulku a je lepší kočka nebo kotě?dík


Z výhod mě napadá jedině kastrace.

Nevýhody - může být nemocná. Ale to i obyčejný venkovní nalezenec.

Kočka x kotě - starší už bude klidnější, kotě vám může z bytu udělat kůlničku na dříví.

Rapotačka (neregistrovaný) 30.09.2023, 21:55:15 xxx:xxx.4cab:7519
Odpověď na příspěvek uživatele Anonymní z 30.09.2023, 17:58:46

Bude jen v bytě? Někdy to venkovní kočka špatně snáší.

Hlavně pozor na zdraví!

Fikovnice
Fikovnice (4366 příspěvků) 30.09.2023, 23:47:05 xxx.xxx.63.241
Rapotačka:

Bude jen v bytě? Někdy to venkovní kočka špatně snáší.

Hlavně pozor na zdraví!


Ano, mohu potvrdit, však paní M. (Rapotačka) mé smutné příběhy s útulkovými kočkami zná…😢

Ale snad už se dnes víc testuje na ty hnusné nemoci…

Já jsem špatná nejen z Fida, ale také z inzerátu, který se včera objevil vylepený na vchodových dveřích u nás… Někdo tam prosí, aby se někdo ujal “gaučového” kocourka (21 let!!!), kterého mají jako dědictví, ale nemohou se mu nějak věnovat či co…

Kdyby Fido nebyl tak moc nemocný, už ten telefon vytáčím…a to mám to mrnění tam zavolat pořád.

Tak kdyby se zde nějaká dobrá duše našla…asi bych byla schopná to zprostředkovat, včetně odvozu kocourka.

kometa
kometa (4273 příspěvků) 01.10.2023, 08:04:38 xxx.xxx.147.163
Fikovnice:

Ano, mohu potvrdit, však paní M. (Rapotačka) mé smutné příběhy s útulkovými kočkami zná…😢

Ale snad už se dnes víc testuje na ty hnusné nemoci…

Já jsem špatná nejen z Fida, ale také z inzerátu, který se včera objevil vylepený na vchodových dveřích u nás… Někdo tam prosí, aby se někdo ujal “gaučového” kocourka (21 let!!!), kterého mají jako dědictví, ale nemohou se mu nějak věnovat či co…

Kdyby Fido nebyl tak moc nemocný, už ten telefon vytáčím…a to mám to mrnění tam zavolat pořád.

Tak kdyby se zde nějaká dobrá duše našla…asi bych byla schopná to zprostředkovat, včetně odvozu kocourka.


Proboha, 21 let! Jak se mu nemůžou věnovat? Takový kocour prospí 20 hodin denně.

Odberryho
Odberryho (248 příspěvků) 01.10.2023, 09:04:35 xxx:xxx.f690:dd3c
Odpověď na příspěvek uživatele Fikovnice z 30.09.2023, 23:47:05

To je tedy sprosťárna!!! Takový kocour už potřebuje hlavně hodně odpočinku, nikoho už nebude otravovat rozpustilým kotěcím chováním, vyhrabováním kytek, škrábáním gauče nebo šplháním po záclonách. Mám doma 18 letého kocoura a i když má každý den “záchvaty energie” kdy lítá jak prdlouš, tak to trvá jen chvilku než se unaví a i na jídlo ho musím vzbudit. Neumím si představit, že se rodina v rámci dědictví nepostará o kočičího důchodce z důvodu času. To jezdí všichni pravidelně na pár dní pracovně pryč? 

Tohle bych pochopila třeba v případě, že by měli doma psa co kočky zabíjí, ale i tak mi neříkejte, že by se nikde v rodině nebo okruhu známých nenašel někdo, kdo by si ho nevzal. 

Fikovnice
Fikovnice (4366 příspěvků) 01.10.2023, 12:51:57 xxx.xxx.63.241
Odpověď na příspěvek uživatele Odberryho z 01.10.2023, 09:04:35

Já ani nevím, co je to za lidi, je tam jen telefon a foto kocourka…

Pořád mám to mrnění tam zavolat a kocoura si vzít…jenže se bojím, že by to Fida rozhodilo. A to nechci připustit. Plus ti dva moji další “šášulové” ;-) taky netuším, zda by kočičího důchodce přijali. 

Dost jsem nad tím přemýšlela a říkala si, že takový kocourek už může být i hodně nemocný a třeba se těm lidem nechce dávat do něj finance. Ale kdykoli těmi dveřmi projdu a ten inzerát vidím, bodne mě u srdce.😢

Edit: O to víc mě trápí, že Fido tak vážně onemocněl poměrně “mladý”. 10 let na téměř bytového kocoura není žádný věk. Moje vlastní dr. to okomentovala slovy, že “je to pán v nejlepších letech”, prý “takový zachovalý pětapadesátník”!😀 A finance ta jeho nemoc stojí opravdu nemalé. Původní vetka, když viděla, že jsem koupila hned dvě balení Lantusu, tak mi říká:"To máte pro několik koček a na několik kočičích životů!" No a s těmi velkými dávkami, na kterých jsme, mám z jednoho balení už spotřebované 3 kontejnery inzulínu z pěti. Nemluvě o kočičích dietách, např. velké balení krmiva Vet Life už zkonzumoval(i). Bohužel “mokré” krmení dia moc Fido nechce, přitom dr. trvala hlavně na něm… Má i nemocné ledviny, granule pro něj nejsou úplně OK.

Ještě OT: Rapotačko, prosím, nechcete se zde zaregistrovat? Ráda bych Vám občas napsala SZ…

kometa
kometa (4273 příspěvků) 01.10.2023, 12:59:57 xxx.xxx.147.163
Fikovnice:

Já ani nevím, co je to za lidi, je tam jen telefon a foto kocourka…

Pořád mám to mrnění tam zavolat a kocoura si vzít…jenže se bojím, že by to Fida rozhodilo. A to nechci připustit. Plus ti dva moji další “šášulové” ;-) taky netuším, zda by kočičího důchodce přijali. 

Dost jsem nad tím přemýšlela a říkala si, že takový kocourek už může být i hodně nemocný a třeba se těm lidem nechce dávat do něj finance. Ale kdykoli těmi dveřmi projdu a ten inzerát vidím, bodne mě u srdce.😢


To je jím líto i peněz za eutanázii? Kdyby by byl tak nemocný. Dát ho někomu jinému - to je jako přestěhovat 90letého člověka.

Vím, řečnická otázka.

Fikovnice
Fikovnice (4366 příspěvků) 01.10.2023, 13:03:41 xxx.xxx.63.241
kometa:

To je jím líto i peněz za eutanázii? Kdyby by byl tak nemocný. Dát ho někomu jinému - to je jako přestěhovat 90letého člověka.


Já fakt netuším…a bojím se, že kdybych tam zavolala, neudržela bych se a něco nehezkého jim řekla.😠

Já nevím, jestli je nemocný, to byly jen moje úvahy. Ani nevím, kdyby NEBYL nemocný, zda by vet eutanázii z důvodu vysokého věku provedl (?).

Zase ještě edituji: Mně na té první veterině poté, co se u Fida zjistil diabetes, dr. řekla, že mu eutanázii neprovede. Já byla tehdy rozhozená, jako že totálně rozhozená, tak jsem se tam rozbrečela…a říkám jí, jak ji to vůbec mohlo napadnout. No a ona mi na to řekla, že prý naprostá většina lidí požaduje u koček s diabetem jejich eutanázii. Hrozné, i když tedy můžu už zcela jasně potvrdit, jak vyčerpávající, frustrující a i časově náročná ta léčba je.

Rapotačka (neregistrovaný) 01.10.2023, 13:04:31 xxx:xxx.73f8:390f

Takhle to končívá.

A někdy ještě mnohem, mnohem hůř. . .😢

kometa
kometa (4273 příspěvků) 01.10.2023, 13:07:04 xxx.xxx.147.163
Fikovnice:

Já fakt netuším…a bojím se, že kdybych tam zavolala, neudržela bych se a něco nehezkého jim řekla.😠

Já nevím, jestli je nemocný, to byly jen moje úvahy. Ani nevím, kdyby NEBYL nemocný, zda by vet eutanázii z důvodu vysokého věku provedl (?).


Máte pravdu, nevíme, jestli je nemocný. Zdravé zvíře by vet utratil neměl.

Fikovnice
Fikovnice (4366 příspěvků) 01.10.2023, 13:11:38 xxx.xxx.63.241
Rapotačka:

Takhle to končívá.

A někdy ještě mnohem, mnohem hůř. . .😢


Milá paní M., a co ta registrace? Kdybyste chtěla, pomůžu Vám s tím. Tedy nejdříve byste si musela vytvořit nějaký mail, ale s tím bych Vám také pomohla… Ten mail můžete mít vyloženě jen tady pro tuto akci/registraci. A dál se jím nezabývat.

Fikovnice
Fikovnice (4366 příspěvků) 01.10.2023, 13:13:40 xxx.xxx.63.241
Odpověď na příspěvek uživatele kometa z 01.10.2023, 13:07:04

Kometo, já tam ještě něco k té eutanázii editovala…schválně si to pročtěte.

Jinak zatím jsem se nedostala k sepsání další SZ/mailu, ale udělám to a za pomoc jsem vděčná už teď!💐

kometa
kometa (4273 příspěvků) 01.10.2023, 13:19:53 xxx.xxx.147.163
Fikovnice:

Kometo, já tam ještě něco k té eutanázii editovala…schválně si to pročtěte.

Jinak zatím jsem se nedostala k sepsání další SZ/mailu, ale udělám to a za pomoc jsem vděčná už teď!💐


Nějak jsem tu editaci nepochopila. Kdo je paní M.?

Fikovnice
Fikovnice (4366 příspěvků) 01.10.2023, 13:24:03 xxx.xxx.63.241
Odpověď na příspěvek uživatele kometa z 01.10.2023, 13:19:53

Rapotačka…

Ale já myslela, že jsem tam ještě dopisovala ten odstavec o eutanázii koček s diabetem.

Mám na mysli ten můj příspěvek na předchozí straně (i když vlastně nevím, jak máte nastaveno stránkování).

Já jsem fakt už úplně mimo - pardon, je to samozřejmě na této straně. Tak daleko jsme se nedostali, aby bylo vlákno na víc stránek.

Fikovnice
Fikovnice (4366 příspěvků) 01.10.2023, 13:27:14 xxx.xxx.63.241
Odpověď na příspěvek uživatele Odberryho z 01.10.2023, 09:04:35

Jéé a mohu se zeptat: 18 let má nějaký Váš MCO kocour? Nebo obyčejňák?

Nádherný věk, navíc když má ještě i záchvaty řádění!👍

Katka (neregistrovaný) 01.10.2023, 14:18:19 xxx.xxx.62.90
Odpověď na příspěvek uživatele Fikovnice z 01.10.2023, 13:03:41

Já tedy nevím, o jaký inzerát konkrétně jde, ale lidi bych moc nesoudila. Soudy typu ,,to se o něj nemůže nikdo postarat,, neni zrovna fér. Mám velkou rodinu a kdyby jsem se o zvířata (byť jsem mladá) nemohla postarat, natrvalo by si je podle mne taky nikdo od nás nevzal. Co když bydlí v malém bytě s dětmi, které mají alergii…je tam spousta proměnných, které soudíte jako bozi a ani vám nedošli. Máme kocoury také, ale venku a mít je doma, udusím se. Taky né každý má tak ,,velkou,, rodinu…méně soudu do příště. Fajn to není, ale není to dítě. Je to prostě zvíře a taková je situace.

Katka (neregistrovaný) 01.10.2023, 14:20:59 xxx.xxx.62.90

Taky mohli jako ,,ignoranti,, kočku prostě vypustit ven nebo dát do útulku. Místo toho se ji snaží najít domov aspoň takto, když oni holt nemohou. Mne vždy zarazí jak jsou všichni mravokárci, když jde o soudy někoho druhého. Miluji zvířata a mám joch sama dost, ale takto bych si soudit netroufla. Život je holt změna a né každá změna je bez obětí.

Fikovnice
Fikovnice (4366 příspěvků) 01.10.2023, 14:52:35 xxx.xxx.63.241
Odpověď na příspěvek uživatele Katka z 01.10.2023, 14:18:19

Tak asi takto: V tom inzerátu je napsáno, že nemají čas se mu věnovat (v plurálu).

A reakce na můj příspěvek byly takové, že tak stará kočka většinu dne prospí a nějaké řádění a ničení asi není na programu dne.

Není tam nic o zdravotních problémech v rodině, není tam nic o malých dětech. Nevím, jestli zde někdo soudil nějak extrémně, to jsem si nevšimla. Psala jsem hlavně, že je mi kocoura líto a že kdyby to šlo, ujala bych se jej.

Souhlasím s tím, že ne každý má rodinu, která by se o zvíře postarala. Moje velmi pravděpodobně také ne. 

Cílem mého příspěvku bylo se hlavně zeptat, zda by se jej někdo neujal s tím, že jsem nabízela i odvoz…ač ty lidi vůbec neznám.

A nevím nevím, zda by útulek kocoura přijal. To už by pro něj asi stejně byla humánnější ta eutanázie.

A mimochodem Vy jste ke kočkám přišla jak? Předpokládám, že jste si je nepořizovala jako alergička.

kometa
kometa (4273 příspěvků) 01.10.2023, 14:57:42 xxx.xxx.147.163
Katka:

Taky mohli jako ,,ignoranti,, kočku prostě vypustit ven nebo dát do útulku. Místo toho se ji snaží najít domov aspoň takto, když oni holt nemohou. Mne vždy zarazí jak jsou všichni mravokárci, když jde o soudy někoho druhého. Miluji zvířata a mám joch sama dost, ale takto bych si soudit netroufla. Život je holt změna a né každá změna je bez obětí.


Jenže pro kocoura 21 let těžko najdou nového majitele. A kdyby jo, tak si nejspíš nezvykne. To mi už přijde humánnější eutanázie. 


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.